U KATA - Kutná Hora - Česká republika - Praha a Střední Čechy

Wellness & Congress hotel U KATA - Kutná Hora (H2218R24)

Česká republika > Praha a Střední Čechy
Strava snídaně
Sprcha + WC na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen:
Internet: vysokorychlostní internet
Výtah
Restaurace v objektu
Vinárna
Sauna: 500 m
Whirlpool
Parkoviště
Tenisový kurt: 500 m
Aquapark: 500 m
Přírodní koupání: 4,7 km
Železniční stanice: 300 m
Autobusová zastávka: 700 m
Tip ATISu - doporučení
Společenské a kulturní vyžití
Sportovní vyžití
Pro náročné
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Kutná Hora

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Kutná Hora je město v okrese Kutná Hora ve Středočeském kraji, obec s rozšířenou působností a městská památková rezervace zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Díky těžbě stříbra šlo ve středověku o jedno z nejvýznamnějších českých královských měst. Žije zde přibližně 20 tisíc obyvatel.


V Kutné Hoře doporučujeme navštívit:

Chrám sv. Barbory - unikátní dílo vrcholné a pozdně gotické architektury, založené roku 1388

Kamenná kašna - krásná a mohutná kašna ve tvaru dvanáctibokého hranolu uprostřed malého náměstíčka

České muzeum stříbra - během prohlídky se v expozicích seznámíte s historií královského horního města, dozvíte se, jak se kutnohorské stříbro dobývalo a zpracovávalo a získáte informace o významných architektonických skvostech Kutné Hory.

Bobová dráha - je unikátně položena na třech svazích a svou délkou 1565 m je nejdelší v České republice a druhá nejdelší v Evropě, převýšení dráhy je 42 m.


Možnosti koupání v okolí Kutné Hory:

Vodní svět Kolín (14 km) - vnitřní 25m plavecký bazén, venkovní 50m bazén, relaxační bazén, dětské bazény, brouzdaliště, dva tobogany, trojskluzavka, vířivky, parní kabina, dopravní hřiště, fitness, kurty na tenis, hřiště na plážový volejbal, minigolf, solná jeskyně, sauna, solárium, masáže a občerstvení

Jezero Poděbrady (31 km) - skluzavky, půjčovna lodiček a šlapadel, písčité pláže i travnaté plochy, lehátka a slunečníky jsou k zapůjčení, hřiště na beach volejbal a nohejbal, herní koutky a občerstvení

Koupaliště Chlumec nad Cidlinou (41 km) - velký bazén o rozměrech 55 krát 50 metrů s ostrovem s letním zážitkovým barem, dětská dvojskluzavka a skluzavka pro dospělé, dětské brouzdaliště, plážový volejbal, stolní tenis, dětské hřiště a restaurace

Aquacentrum Pardubice (44 km) - 50metrový plavecký bazén, divoká řeka, člunový tobogan, horolezecká stěna, dětské hřiště, skokanský můstek, výukový bazén, dětské brouzdaliště, vířivky, finská sauna, sněhová komora, infrasauna, masáže, fitness centrum a občerstvení


Tipy na výlet v okolí Kutné Hory:

Rozhledna ve vodárenské věži v Kolíně (13 km) - vodojem nyní slouží jako veřejně přístupná rozhledna, která kromě krásného výhledu a přístupu do prostoru bývalé vodní nádrže nabídne tematicky zaměřené expozice a další zajímavý kulturní program.

Zámek Žleby (20 km) - romantický zámek vybavený jedinečnou sbírkou zbraní, historickým divadelním sálem či vzácně dochovanou zámeckou kuchyní. Úžasná je i procházka zámeckým parkem, kterým protéká řeka Doubrava.

Hrabalův Postřižinský pivovárek (36 km) - odborník vás provede varnou, spilkou, sladovnou, sklepy, stáčírnou, uvidíte dnešní proces vaření piva, i kde zraje ležák a samozřejmě také ochutnáte nebo si odvezete to nejlepší z produktů pivovaru.

Hodnocení hotelu (15 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

U KATA - Kutná Hora (H2218R24)

Antonín Novotný 12.5.2024

Velice spokojení !

9 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R24)

Josef 19.2.2024

Dobrý den,

ohledně ubytování máme pouze několik drobných připomínek, jako je například malá díra velikosti padesátikoruny v prostěradle přímo uprostřed postele. Celkově však ubytování odpovídá kategorii zhruba tří hvězd. Jídlo a obsluha v restauraci byly kvalitní.

Překvapilo mě a trochu mi vadilo, že přestože jsme přes cestovní kancelář ATIS měli připlacené večeře, tedy polopenzi, na hotelu o této informaci nikdo nevěděl. Také považuji za negativní, že městský poplatek se vybírá až při odchodu z hotelu. Rád bych ho zaplatil, ale proč není zahrnut v celkové částce za pobyt, kterou již platím přímo cestovní kanceláři?

Celkově jsme však byli s pobytem spokojeni až na výše zmíněné drobnosti.

6 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R23)

Javůrek 03.10.2023

Na 3*, spokojeni,všeOK.

8 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R23)

Míla Janoušková 02.10.2023

Pobyt v hotelu u Kata se nám moc líbil. Děvčata na recepci,obsluha v restauraci, děvčata ve wellness,stravování, pokoje, poloha hotelu,výlety do okolí na kole,prostě vše má od nás velkou pochvalu.Jediné co nám chybělo byla malá lednice na pokoji.A bylo nám řečeno, že během dvou let bude ještě velký bazén, takže si to asi zopakujme. Kutná Hora je krásné město a musím vyzvednout i infocentrum kde vám velice dobře poradí a opět velká ochota. Takže všem doporučujeme.

10 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R23)

Jiří Parkan 05.7.2023

Ubytování bylo pěkné jídlo dobré personál příjemný a bylo v okolí dost věcí k vidění

9 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R23)

Eva Průchová 29.5.2023

Byli jsme velmi spokojeni jak s ubytováním tak se stravou

10 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R22)

Kapalova 26.9.2022

S pobytem,stravou ubytováním jsme byly moc spokojeně.Personal jak v recepci tak i ostatní včetně restaurace byl vstřícný a velmi milý .

10 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R22)

Hrabovská Jiřina 02.9.2022

Pobyt se nám velice líbil. Byli jsme moc spokojeny. Obsluha v hotelu, v restauraci výborná a v recepci moc ochotní a se vším nám poradili. Moc děkujeme a těšíme se příště.

10 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R22)

v
Vladimír
27.7.2022

spokojenost vše dobré díky

9 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R21)

Marcela Hoffmannová 28.11.2021

Stravování a ubytování skvělé.Hotel útulný a čistý. Personál prijemny a ochotný.Wellness jsme si užili. Byli jsme maximálně spokojeni. Kávovar na pokoji výborný nápad:) Kutná hora je malebné město.Pobyt vřele doporučujeme.

10 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R21)

Jana Korenetzová 16.9.2021

Dobrý den byli jsme velice spokojeni

10 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R21)

21.8.2021

Vstřícný a milý personál hotelu a restaurace, skvělá kuchyně, moc hezká dovolená s návštěvou místních památek. Všem doporučuji.

10 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R19)

Miroslava 15.8.2019

S ubytováním i pobytem v hotelu U Kata jsme byli v velmi spokojeni. Snídaně byly výborné,výběr pestrý a každý měl možnost neomezemé konzumace.

9 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R18)

Jiřina Slachová 13.11.2018

Byla jsem spokojená, ubytování příjemné, čisté, stylové, stravování standartní, milá obsluha, stylové prostředí jídelen, město samotné velice pěkné, plné památek a to v centru, krásné pěší procházky...celkově doporučuji!

10 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R18)

IVA Lemberkova 12.7.2018

8 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

• Kutnohorské léto 1.7. - 31.8.
• Památky UNESCO
• Wellness s pivními lázněmi
• Středověká krčma

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel U KATA:
• Historické jádro Kutné Hory s chrámem sv. Barbory a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci jsou zapsány na seznamu UNESCO
KUTNOHORSKÉ LÉTO - celoprázdninový festival netradičních prohlídek i jiných zábavných vystoupení v Kutné Hoře a okolí, program viz ZDE
• wellness centrum s pivními lázněmi
• stylová středověká krčma s vyhlášenou kuchyní

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Rodinný hotel se nachází na okraji historického centra, v místech, kde ve středověku vedly městské hradby. Jejich část se dodnes zachovala i s tzv. Katovou brankou, jediným místem, kudy mohl mistr kat vcházet do města konat svou práci. Pouhých 5 minut od hotelu je sportovní areál KLIMEŠKA (plavecký bazén, venkovní aquapark, tenisové kurty, beach volejbal, bobová dráha, motokáry, fitness centrum, sauna, masáže, nová sportovní multifunkčí hala, zimní stadion aj.).

Kutná hora je velmi historické a zároveň i romantické místo. Ale jako další město má taky v sobě skryto dost pověstí.
Dodejte si odvahy a projděte se Kutnou horou a jejími mystickými uličkami a zákoutími. Průvodcem městem Vám bude ponocný Václav, který Vám povypráví, co se kolem půlnoci na Horách Kutných od pradávna děje a při troše štěstí to zažijete na vlastní kůži! Vydat se na cestu můžete každý čtvrtek! Nepromarněte tuhle příležitost a ubytujte se v krásných hotelech v Kutné hoře i Vy! Dovolená jako za starých dob!

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Stylová středověká krčma s vyhlášenou kuchyní, zahradní posezení, zimní zahrádka, salonek (40 míst), kongresové prostory až pro 150 osob, Wi-Fi, výtah, k zapůjčení audioprůvodce (provede Vás historickým centrem Kutné Hory), možnost bezpečného parkoviště uvnitř areálu. WELLNESS CENTRUM (finská sauna, parní lázeň, whirlpool, pivní lázně, masáže - klasická, aromaterapeutická, masáž lávovými kameny, čokoládová masáž, indická masáž hlavy).
Zařízení je certifikováno dle oficiální jednotné klasifikace ubytovacích zařízení České republiky v Hotelstars Union jako HOTEL*** SUPERIOR. Více informací o certifikaci najdete ZDE.

KDE BUDETE SPÁT

a) 2 - lůžkové pokoje STANDARD, Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi,
b) 3 - lůžkové pokoje STANDARD, Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi.

CELKOVÁ KAPACITA

85 lůžek (40 pokojů)

FORMA STRAVY

Snídaně nebo polopenze - dle typu pobytu.
K pobytu se snídaní možnost dokoupení večeří za příplatek v CK (dvouchodové menu - tzn. polévka a hlavní chod, který se při usednutí k večeři vybírá z menu pro polopenze).
Možnost dokoupení obědů na místě.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 2,99 let bez nároku na lůžko se snídaní ZDARMA.

UPOZORNĚNÍ

Wellness procedury a místa v restauraci nad rámec pobytového balíčku doporučujeme rezervovat předem.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Sportovní areál Klimeška (500 m):
letní plovárna - provozní doba červen až srpen, téměř 1000 m2 vodní plochy, plavecký bazén 25 m, rekreační bazén, dětské brouzdaliště, tobogán, skluzavka, divoká řeka, masážní lavice a trysky, vodní chrliče, travnaté pláže
krytý plavecký bazén - provozní doba září až květen, plavecký bazén 25 m, malý bazén
další služby - občerstvení, stabilní dřevěná lehátka, možnost zapůjčení plastových lehátek a slunečníků, bobová dráha, tenisové kurty, plážový volejbal, stolní tenis, sauna, masáže, fitness

Velký rybník (pěšky 4,7 km) - dostanete se k němu příjemnou procházkou „po mlýnech“, trasa vede malebným údolím proti proudu říčky Vrchlice po červené turistické značce z Palackého náměstí v Kutné Hoře až k hrázi Velkého rybníka. Je oblíbeným místem ke koupání, nabízí čistou chladnější vodu, přístupy k vodě jsou skalnaté, travnaté nebo z písečné pláže. Plocha rybníka je 96 ha a pod jeho výpustí se nachází dva umělé vodopády.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Památky zapsané na seznam kulturního dědictví UNESCO:
Vlašský dvůr (700 m) - bývalá královská mincovna a královský palác
Hrádek (1 km) - české muzeum stříbra a středověký důl
Jezuitská kolej (1,3 km)
Chrám sv. Barbory (1,5 km)
Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele - Sedlec (2 km)

Další místa, která stojí za návštěvu:
Muzeum čokolády a čokoládovna (800 m) - můžete ochutnat i zakoupit ty nejlepší čokolády z celého světa
Knihtiskárna muzeum Kutná Hora (1 km)
Muzeum Lega (2 km) - více než 1000 originálních modelů LEGO, modely kutnohorských památek Kostnice a Chrámu sv. Barbory, všechny věkové kategorie si mohou užít stavění lega ve speciálním "dětském" koutku, je zde i prodejna lega
Kostel Všech svatých s kostnicí - Sedlec (2,5 km)
Románský kostel sv. Jakuba - Jakub u Církvice (6,5 km), ve zpřístupněné věži kostela jsou dva původní zvony sv. Josef a sv. Jakub
Zámek Kačina a Muzeum českého venkova NZM Kačina - Svatý Mikuláš (7 km), nejkrásnější český klasicistní zámek s muzeem českého venkova a anglickým parkem
Heroland - Březová u Kutné Hory (10 km), dětský zábavní park

Sportovní areál Klimeška
• krytý plavecký bazén
• letní plovárna
• tenisové kurty
• beach volejbal
• bobová dráha - nejdelší dráha v ČR a druhá nejdelší v Evropě, délka 1565 m
• fun park pro děti - trampolína, lezecká stěna, dětské hřiště, rodeo býk
• dráha pro motokáry o délce 450 m

Tipy na výlet na kole:
• Kolín a přiléhající Labská cyklostezka
• projížďka po Královské procházce údolí říčky Vrchlice u Kutné Hory
• Velký rybník (oblíbená destinace, přírodní vodní nádrž)
• tvrz Malešov a zřícenina hradu Sion
• Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina
• Kutnohorská vinařská stezka - naučná vinařská cyklotrasa dlouhá necelých 6 km, začíná na kutnohorském Palackého náměstí a vede do vinice pod kopcem Sukov

Dovolená POD ROZHLEDNOU:
Kaňk (vzdálenost 2,7 km), 324 m. n. m., 144 schodů
Třicetimetrová mohutná zděná rozhledna. Po zdolání všech schodů vás na vrcholu čeká restaurace a výhled na Kutnou Horu, Čáslav, Železnou horu, Bezděz, Ještěd, Krkonoše a Orlické hory.
Provozní doba (bez záruky): denně 10:00 - 18:00
Vstupné (bez záruky): dospělí: 60 Kč, děti, důchodci a ZTP 30 Kč

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt se snídaní začíná nástupem od 14:00 do 21:00 hod. v den příjezdu a snídaní druhý den ráno.
Pobyt s polopenzí začíná nástupem od 14:00 hod. a večeří od 18:00 hod. v den příjezdu.
Pobyty končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod. v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

30,- Kč/den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

300,- Kč/den

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

0,- Kč/den

DALŠÍ SLUŽBY

Zapůjčení dětské postýlky 200,- Kč/pobyt.
Zapůjčení audioprůvodce 200,- Kč/den (provede Vás historickým centrem Kutné Hory).

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Kutné Hory - zastávka Kutná Hora město (300 m).
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Kutné hory - zastávka autobusové nádraží (700 m).
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

Autem příjezd do centra města až k hotelu - parkování u hotelu (uzavíratelné parkoviště s vjezdem ze Štefánikovy ulice, přímo proti Benešově pekárně, 50 m světelné křižovatky U Podlipných). Pokud pojedete s navigací, zadejte si adresu Štefánikova 92.

Vzdálenost:
z Prahy: 69 km, z Českých Budějovic: 149 km,
z Brna: 174 km, z Ostravy: 327 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny