U KATA - Kutná Hora - Česká republika - Praha a Střední Čechy

Wellness & Congress hotel U KATA - Kutná Hora (H2218R23)

Česká republika > Praha a Střední Čechy
Strava snídaně
Sprcha + WC na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen:
Internet: vysokorychlostní internet
Výtah
Restaurace v objektu
Vinárna
Sauna: 500 m
Whirlpool
Parkoviště
Tenisový kurt: 500 m
Aquapark: 500 m
Železniční stanice: 300 m
Autobusová zastávka: 700 m
Tip ATISu - doporučení
Společenské a kulturní vyžití
Sportovní vyžití
Pro náročné
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Kutná Hora

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Kutná Hora je město v okrese Kutná Hora ve Středočeském kraji, obec s rozšířenou působností a městská památková rezervace zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Díky těžbě stříbra šlo ve středověku o jedno z nejvýznamnějších českých královských měst. Žije zde přibližně 20 tisíc obyvatel.


V Kutné Hoře doporučujeme navštívit:

Chrám sv. Barbory - unikátní dílo vrcholné a pozdně gotické architektury, založené roku 1388

Kamenná kašna - krásná a mohutná kašna ve tvaru dvanáctibokého hranolu uprostřed malého náměstíčka

České muzeum stříbra - během prohlídky se v expozicích seznámíte s historií královského horního města, dozvíte se, jak se kutnohorské stříbro dobývalo a zpracovávalo a získáte informace o významných architektonických skvostech Kutné Hory.

Bobová dráha - je unikátně položena na třech svazích a svou délkou 1565 m je nejdelší v České republice a druhá nejdelší v Evropě, převýšení dráhy je 42 m.


Možnosti koupání v okolí Kutné Hory:

Vodní svět Kolín (14 km) - vnitřní 25m plavecký bazén, venkovní 50m bazén, relaxační bazén, dětské bazény, brouzdaliště, dva tobogany, trojskluzavka, vířivky, parní kabina, dopravní hřiště, fitness, kurty na tenis, hřiště na plážový volejbal, minigolf, solná jeskyně, sauna, solárium, masáže a občerstvení

Jezero Poděbrady (31 km) - skluzavky, půjčovna lodiček a šlapadel, písčité pláže i travnaté plochy, lehátka a slunečníky jsou k zapůjčení, hřiště na beach volejbal a nohejbal, herní koutky a občerstvení

Koupaliště Chlumec nad Cidlinou (41 km) - velký bazén o rozměrech 55 krát 50 metrů s ostrovem s letním zážitkovým barem, dětská dvojskluzavka a skluzavka pro dospělé, dětské brouzdaliště, plážový volejbal, stolní tenis, dětské hřiště a restaurace

Aquacentrum Pardubice (44 km) - 50metrový plavecký bazén, divoká řeka, člunový tobogan, horolezecká stěna, dětské hřiště, skokanský můstek, výukový bazén, dětské brouzdaliště, vířivky, finská sauna, sněhová komora, infrasauna, masáže, fitness centrum a občerstvení


Tipy na výlet v okolí Kutné Hory:

Rozhledna ve vodárenské věži v Kolíně (13 km) - vodojem nyní slouží jako veřejně přístupná rozhledna, která kromě krásného výhledu a přístupu do prostoru bývalé vodní nádrže nabídne tematicky zaměřené expozice a další zajímavý kulturní program.

Zámek Žleby (20 km) - romantický zámek vybavený jedinečnou sbírkou zbraní, historickým divadelním sálem či vzácně dochovanou zámeckou kuchyní. Úžasná je i procházka zámeckým parkem, kterým protéká řeka Doubrava.

Hrabalův Postřižinský pivovárek (36 km) - odborník vás provede varnou, spilkou, sladovnou, sklepy, stáčírnou, uvidíte dnešní proces vaření piva, i kde zraje ležák a samozřejmě také ochutnáte nebo si odvezete to nejlepší z produktů pivovaru.

Hodnocení hotelu (11 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

U KATA - Kutná Hora (H2218R23)

Jiří Parkan 05.7.2023

Ubytování bylo pěkné jídlo dobré personál příjemný a bylo v okolí dost věcí k vidění

9 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R23)

Eva Průchová 29.5.2023

Byli jsme velmi spokojeni jak s ubytováním tak se stravou

10 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R22)

Kapalova 26.9.2022

S pobytem,stravou ubytováním jsme byly moc spokojeně.Personal jak v recepci tak i ostatní včetně restaurace byl vstřícný a velmi milý .

10 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R22)

Hrabovská Jiřina 02.9.2022

Pobyt se nám velice líbil. Byli jsme moc spokojeny. Obsluha v hotelu, v restauraci výborná a v recepci moc ochotní a se vším nám poradili. Moc děkujeme a těšíme se příště.

10 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R22)

v
Vladimír
27.7.2022

spokojenost vše dobré díky

9 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R21)

Marcela Hoffmannová 28.11.2021

Stravování a ubytování skvělé.Hotel útulný a čistý. Personál prijemny a ochotný.Wellness jsme si užili. Byli jsme maximálně spokojeni. Kávovar na pokoji výborný nápad:) Kutná hora je malebné město.Pobyt vřele doporučujeme.

10 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R21)

Jana Korenetzová 16.9.2021

Dobrý den byli jsme velice spokojeni

10 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R21)

21.8.2021

Vstřícný a milý personál hotelu a restaurace, skvělá kuchyně, moc hezká dovolená s návštěvou místních památek. Všem doporučuji.

10 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R19)

Miroslava 15.8.2019

S ubytováním i pobytem v hotelu U Kata jsme byli v velmi spokojeni. Snídaně byly výborné,výběr pestrý a každý měl možnost neomezemé konzumace.

9 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R18)

Jiřina Slachová 13.11.2018

Byla jsem spokojená, ubytování příjemné, čisté, stylové, stravování standartní, milá obsluha, stylové prostředí jídelen, město samotné velice pěkné, plné památek a to v centru, krásné pěší procházky...celkově doporučuji!

10 Hodnocení

U KATA - Kutná Hora (H2218R18)

IVA Lemberkova 12.7.2018

8 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

• Památky UNESCO
• Wellness s pivními lázněmi
• Středověká krčma

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel U KATA:
• Historické jádro Kutné Hory s chrámem sv. Barbory a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci jsou zapsány na seznamu UNESCO
• každoročně se koná festival KUTNOHORSKÉ LÉTO s bohatým programem viz ZDE
• wellness centrum s pivními lázněmi
• stylová středověká krčma s vyhlášenou kuchyní

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Rodinný hotel se nachází na okraji historického centra, v místech, kde ve středověku vedly městské hradby. Jejich část se dodnes zachovala i s tzv. Katovou brankou, jediným místem, kudy mohl mistr kat vcházet do města konat svou práci. Pouhých 5 minut od hotelu je sportovní areál KLIMEŠKA (plavecký bazén, venkovní aquapark, tenisové kurty, beach volejbal, bobová dráha, motokáry, fitness centrum, sauna, masáže, nová sportovní multifunkčí hala, zimní stadion aj.).

Kutná hora je velmi historické a zároveň i romantické místo. Ale jako další město má taky v sobě skryto dost pověstí.
Dodejte si odvahy a projděte se Kutnou horou a jejími mystickými uličkami a zákoutími. Průvodcem městem Vám bude ponocný Václav, který Vám povypráví, co se kolem půlnoci na Horách Kutných od pradávna děje a při troše štěstí to zažijete na vlastní kůži! Vydat se na cestu můžete každý čtvrtek! Nepromarněte tuhle příležitost a ubytujte se v krásných hotelech v Kutné hoře i Vy! Dovolená jako za starých dob!

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Stylová středověká krčma s vyhlášenou kuchyní, zahradní posezení, zimní zahrádka, salonek (40 míst), kongresové prostory až pro 150 osob, Wi-Fi, výtah, k zapůjčení audioprůvodce (provede Vás historickým centrem Kutné Hory), možnost bezpečného parkoviště uvnitř areálu. WELLNESS CENTRUM (finská sauna, parní lázeň, whirlpool, pivní lázně, masáže - klasická, aromaterapeutická, masáž lávovými kameny, čokoládová masáž, indická masáž hlavy).
Zařízení je certifikováno dle oficiální jednotné klasifikace ubytovacích zařízení České republiky v Hotelstars Union jako HOTEL*** SUPERIOR. Více informací o certifikaci najdete ZDE.

KDE BUDETE SPÁT

a) 2 - lůžkové pokoje STANDARD, Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi,
b) 3 - lůžkové pokoje STANDARD, Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi.
V 3 - lůžkovém pokoji je manželská postel a samostatné lůžko, pokoj se samostatnými lůžky je na ověření.
V termínech 5.1. - 1.7. a 31.8. - 20.12. jsou pokoje na ověření.

CELKOVÁ KAPACITA

85 lůžek (40 pokojů)

FORMA STRAVY

Snídaně nebo polopenze - dle typu pobytu.
K pobytu se snídaní možnost dokoupení večeří za příplatek v CK (dvouchodové menu - tzn. polévka a hlavní chod, který se při usednutí k večeři vybírá z menu pro polopenze).
Možnost dokoupení obědů na místě.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 2,99 let bez nároku na lůžko se snídaní ZDARMA.

UPOZORNĚNÍ

V termínech 5.1. - 1.7. a 31.8. - 20.12.23 jsou pokoje na ověření..
Wellness procedury a místa v restauraci nad rámec pobytového balíčku doporučujeme rezervovat předem.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Sportovní areál KLIMEŠKA (500 m) - venkovní plovárna (od června do září, plavecký bazén 25 m, rekreační bazén, brouzdaliště, tobogán 90 m, skluzavka 25 m, divoká řeka, masážní lavice, vodní chrliče, travnaté pláže) a krytý plavecký bazén (od září do června, plavecký bazén 25 m, malý bazén 12,5 m), další služby: občerstvení, stabilní dřevěná lehátka, možnost zapůjčení plastových lehátek a slunečníků, bobová dráha, tenisové kurty, plážový volejbal, stolní tenis, sauna, masáže, fitness.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Jen pár minut chůze Vás dělí od památek zapsaných na seznam kulturního dědictví UNESCO:
• Vlašský dvůr
• chrám sv. Barbory
• Jezuitská kolej
• Hrádek
A pouhých 5 minut od sportovního areálu KLIMEŠKA:
• plavecký bazén
• venkovní aquapark
• tenisové kurty
• beach volejbal
• bobová dráha atd.

Dovolená POD ROZHLEDNOU:

Kaňk (vzdálenost 2,7 km), 324 m. n. m., 144 schodů
Třicetimetrová mohutná zděná rozhledna. Po zdolání všech schodů vás na vrcholu čeká restaurace a výhled na Kutnou Horu, Čáslav, Železnou horu, Bezděz, Ještěd, Krkonoše a Orlické hory.
Provozní doba (bez záruky): denně 10:00 - 18:00
Vstupné (bez záruky): dospělí: 60 Kč, děti, důchodci a ZTP 30 Kč

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt se snídaní začíná nástupem od 14:00 do 21:00 hod. v den příjezdu a snídaní druhý den ráno.
Pobyt s polopenzí začíná nástupem od 14:00 hod. a večeří od 18:00 hod. v den příjezdu.
Pobyty končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod. v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

21,- Kč/den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

300,- Kč/den

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

0,- Kč/den

DALŠÍ SLUŽBY

Zapůjčení dětské postýlky 200,- Kč/pobyt.
Zapůjčení audioprůvodce 200,- Kč/den (provede Vás historickým centrem Kutné Hory).

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Kutné Hory - zastávka Kutná Hora město (300 m).
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Kutné hory - zastávka autobusové nádraží (700 m).
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

Autem příjezd do centra města až k hotelu - parkování u hotelu (uzavíratelné parkoviště s vjezdem ze Štefánikovy ulice, přímo proti Benešově pekárně, 50 m světelné křižovatky U Podlipných). Pokud pojedete s navigací, zadejte si adresu Štefánikova 92.
Trasa: Praha - Kutná Hora 79 km; Brno - Kutná Hora 152 km; Ostrava - Kutná Hora 328 km.

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny