IMPERIAL HOTEL OSTRAVA - Ostrava 2 - Česká republika - Severní Morava

IMPERIAL HOTEL OSTRAVA - Ostrava 2 (H2140R24 - veletrh)

Česká republika > Severní Morava
Strava snídaně
BEZLEPKOVÁ strava
BEZBARIÉROVÉ zařízení
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Lednička/minibar
Internet: Wi-Fi + LAN
Výtah
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Fitness
Parkoviště
Železniční stanice: 5 km
Autobusová zastávka: 1 km
MHD: 100 m
Pro náročné
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Ostrava

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Ostrava – průmyslové a univerzitní město se řadí rozlohou i počtem obyvatel k největším městům v ČR. Říkalo se jí kdysi „černá“. Dnes už to ale neplatí. Velkou část města pokrývá zeleň a technické památky nedávné hornické minulosti jsou dnes velkým lákadlem pro turisty. Ostrava je považována za obchodní a kulturní centrum regionu. Naleznete zde velká nákupní a výstavní centra, luxusní hotely, příjemné kavárny a divadla. Celé město vám jako na dlani předvede vyhlídková věž Nové radnice. Oblíbeným cílem je ostravská ZOO a areál výstaviště zvaný Černá louka s řadou různých expozic (Svět miniatur, Divadlo loutek aj.). Dějištěm mnoha akcí je také Slezskoostravský hrad nebo proslulá Stodolní ulice. V dosahu je i sportovní a lyžařský areál Vaňkův kopec, relax nabízí nedaleké lázně Klimkovice či pivní a vinné koupele v zámku Zábřeh.

Tipy na výlet:

Pivovar Ostravar
První pivo se v Ostravaru začalo stáčet na jaře r. 1898. Areál pivovaru byl vybudován z typických červených cihel, kombinovaných s omítanými plochami.
Trasa pivovarem a expozice pivovarského muzea. Seznámení s jednotlivými procesy vaření piva. Prohlídka pivovarem začíná na varně, poté pokračuje ve sklepích, kde jsou uloženy ležácké tanky, ve kterých pivo zraje. Poté následuje filtrace a stáčírny lahví. Exkurze je zakončena prohlídkou muzea.

DinoPark Ostrava - Doubrava
Statické a robotické, ozvučené modely. Statické modely jsou výhradně v životní velikosti a přesně zobrazují anatomii a povrch těla zvířete. Atrakce podporující edukační funkci - např. dětské paleontologické hřiště. Vzácná živá druhohorní borovice Wollemia nobilis. Muzeum s výstavou skutečných artefaktů ze starohor, prvohor a druhohor. Kino s 3D projekcí.

Mořské akvárium Ostrava
Mořské a sladkovodní fauna - žralok útesový, muréna tygrovaná, mořský koník, piraně, krokodýl nilský - lidožravý atd.

ZOO Ostrava
Zoologická zahrada Ostrava byla založena v r. 1951 a rozkládá se na ploše téměř 100 hektarů listnatého lesa s rybníky. V nedávné době byla zoologická část rozšířena o tři botanické stezky, které otevírají návštěvníkům doposud nepřístupné části areálu zoo a přímo je propojují se zoologickými expozicemi. Z chovaných zvířat jistě zaujmou sloni, tygři, medvědi nebo žirafy.

Těžební věž dolu Jindřich – Ostrava
Těžní věž stojí na místě původního dolu z r. 1846. Věž a těžní budova byla postavena z režného zdiva v r. 1913.

Vodárna na Hladnově – Ostrava
Vodárna byla postavena podle návrhu Jaroslava Valence. Ke stavbě ve tvaru oktogonu se pojí hranolová věž se schodištěm.

Dolní oblast Vítkovice – Ostrava
Důl Hlubina, koksovna a vysoké pece Vítkovických železáren jsou významné technické objekty a zařízení Vítkovických železáren v tzv. Dolní oblasti Vítkovic. Celý areál byl vzhledem ke své výjimečnosti prohlášen roku 2002 za Národní kulturní památku.

Miniuni - svět miniatur - Ostrava
Venkovní areál s modely významných světových staveb. Modely jsou postaveny v měřítku 1:25. Celý areál křižují železniční tratě se zahradními vláčky. Pro nejmenší jsou v areálu připravena indiánská hřiště. Každoročně se v areálu koná spousta naučných a zajímavých programů pro děti i jejich rodiče.
Více než 30 modelů významných budov evropských měst se všemi detaily v měřítku 1:25 na ploše 1,5 ha. Dominanta areálu je 12 m vysoká Eiffelova věž. Ojedinělá kolekce modelů starověkých "Sedmi divů světa". Areál je doplněn funkčním systémem železničních tratí s vláčky, letištěm a vodní cestou s parkem.

Pohádkový sklep strašidel - Ostrava
Pohádkový sklep strašidel je jedním z mála míst v Ostravě, kde rodiny s dětmi mohou trávit volné odpoledne "pohádkově". Expozice sklepa strašidel je vybudována na ploše 150 m² a nachází se ve 150 let starých sklepeních bývalého pivovaru.
Ozvučená prohlídka zavede návštěvníky do pohádkové říše, kde potkají zakletou princeznu, projdou břichem draka, trpaslíky a další roztodivná strašidélka.

Landek Park - hornické muzeum - Ostrava
Patří k největším svého druhu v Evropě. Nachází se v areálu bývalého Dolu Anselm, uzavřeného v roce 1974. Novodobé muzeum bylo otevřeno v roce 1993. Budovy patřící k dolu jsou kulturními památkami zachycujícími éru průmyslové secese.
Expozice důlního záchranářství (největší svého druhu na světě) představuje velmi náročnou a rizikovou činnost, bez níž by práce v podzemí nebyla možná.

Staříč - cvičná štola
Podpovrchový "umělý důl" - ukázková štola, kde se na délce 150 m důlních chodeb nacházejí běžná důlní pracoviště v technologické návaznosti jako ve skutečném dole.

Most Miloše Sýkory – Ostrava
Most Miloše Sýkory je pojmenován po mladém dělníkovi, který v roce 1945 položil svůj život za záchranu tohoto mostu. Tato událost je připomínána malým symbolickým pomníčkem. Dnes již historický obloukový ocelový most přes Ostravici je 92 m dlouhý a 16 m široký.

Zámecký minipivovar Zábřeh - Ostrava
Zámecký minipivovar byl obnoven v letech 2004-2007. Tradice vaření piva zde byla dokladována již v roce 1652. Později byla vzhledem k pohnuté historii celého objektu přerušena.

Slezskoostravský hrad - Ostrava
Znovu oživená památka nejstarší historie města Ostravy. Vznik hradu se datuje do 2. poloviny 13. st, jeho zakladateli byla knížata z rodu Piastovců. Ve 40. letech 16. století prošel hrad přestavbou v renesanční zámek. Byl poničen během třicetileté války, za požáru 1872 a ve 20. století poddolováním při těžbě černého uhlí (uvádí se, že stavba poklesla až o 16 metrů).

Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy - Ostrava
Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy spadá pod Vysokou školu báňskou - Technickou univerzitu Ostrava. Pro veřejnost je přístupná od roku 1980. Sál planetária je třetím největším v České republice, jeho kapacita je 100 lidí. K dispozici je také přednáškový sál s možností projekce a kopule hvězdárny k astronomickým pozorováním.

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

Ubytování v termínu 29.2. - 3.3.2024 pro veletrh DOVOLENÁ

URČITĚ OCENÍTE

Proč IMPERIAL HOTEL OSTRAVA:
• pohodlné a moderně zařízené pokoje
• skvělá lokalita v centru města
• v blízkosti STODOLNÍ ULICE a výstaviště ČERNÁ LOUKA
• rychlovlakem z Prahy do Ostravy za 3 hodiny a 12 minut

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel Imperial **** se nachází v centru města a v bezprostřední blízkosti ostravského fenoménu STODOLNÍ ULICE, kterou tvoří desítky klubů, barů a tématických hospůdek. Nedaleko je výstaviště "ČERNÁ LOUKA", kde se konají výstavy a jiné kulturně společenské akce.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Restaurace - kavárna s širokou nabídkou gastronomických specialit, letní krytá terasa, fitness centrum, konferenční centrum, kryté garáže a hlídané parkoviště. Celý hotel je bezbariérový, disponuje 1 bezbariérovým pokojem.

KDE BUDETE SPÁT

1 - lůžkové a 2 - lůžkové pokoje COMFORT, koupelna se sprchovým koutem, WC a fénem, SAT/TV, internetové připojení Wi-Fi + LAN, telefon s přímou provolbou, lednice, trezor.

CELKOVÁ KAPACITA

156 pokojů

FORMA STRAVY

Snídaně.
Na místě si za příplatek 529,- Kč/dospělý můžete koupit oblíbený "nedělní brunch", podávaný formou bufetu od 11:30 do 14:00 hod. (bohatý sezónní sortiment předkrmů, polévek, salátů a teplých a studených pokrmů, bez nápojů).

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Stodolní ulice - Ulice, kde to v Ostravě žije!
Dolní Vítkovice - národní kulturní památka, industriální komplex
Slezskoostravský hrad
Ostravské muzeum
Vyhlídková věž Nové radnice
Národní divadlo Moravskoslezské
Nová Karolina - obchodní centrum, vč. multikina Cinemacity
Avion Shopping Park Ostrava - nákupní a zábavní centrum se 150 obchody
Jojo park - největší dětské zábavní centrum v Moravskoslezském kraji
ZOO Ostrava
Halda Ema - dodnes termicky aktivní, stále se z ní kouří, z vrcholu Emy můžete vidět Beskydy, Jeseníky a za dobrých podmínek dohlédnete až do Polska
Důl Michal - národní kulturní památka
Landek park - hornické muzeum
TECHNOTRASA - poznejte technické a řemeslné památky kraje
DinoPark Ostrava

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14:00 hod. v den příjezdu a snídaní druhý den ráno. Končí snídaní a uvolněním pokoje do 12:00 hod. poslední den pobytu. Za každou započatou hodinu po 12:00 hod. se účtuje 10% z ceny ubytování. Po 18:00 hod. bude účtována částka za ubytování v plné výši.
Ceny za ubytování nezahrnují konzumaci z minibarů a telefonní účet.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

35,- Kč/osoba/noc

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

Parkování na parkovišti před hotelem 300,- Kč/noc, parkování v podzemní garáži 400,- Kč/noc.
Parkoviště i garáž jsou monitorovány kamerovým systémem.

PŘÍJEZD VLAKEM

Ostravské Hlavní nádraží je vzdáleno 5 km. Nastupte do kterékoli tramvaje a vystupte na zastávce Elektra (6. zastávka). Přejděte Nádražní ulici a pokračujte rovně. Hotel Imperial je vzdálen asi 1 minutu chůze.
Aktuální vlakové spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Ústřední autobusové nádraží je vzdáleno 1 km. Použijte tramvaj č. 2, 4, 8 nebo 12 ze zastávky Náměstí Republiky, směrem do centra Ostravy. Vystupte na zastávce Elektra (2. zastávka), hotel Imperial je vzdálen asi 1 minutu chůze.
Aktuální autobusové spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

PŘÍJEZD OD PRAHY, BRNA, OLOMOUCE, VÍDNĚ:
cesta č. E 462 do Příboru, dále č. 58
cesta č. E 462 do Frýdku-Místku, dále č. 56
PŘÍJEZD ZE SLOVENSKA:
od Jablunkova (hraniční přechod Mosty u Jablunkova) cesta č. E 75 do Českého Těšína, dále č. 11
od Frýdku-Místku (hraniční přechod Horní Bečva - Makov) cesta č. E 442, dále č. 56
PŘÍJEZD Z POLSKA:
od Bohumína (hraniční přechod Chalupki) cesta č. 58
od Českého Těšína (hraniční přechod Český Těšín) cesta č. 11 přímo nebo E 462 do Frýdku-Místku, dále č. 56
PŘÍJEZD OD LETIŠTĚ OSTRAVA - MOŠNOV:
Letiště Leoše Janáčka Ostrava je vzdáleno 18 km. Do centra Ostravy se z letiště dostanete po silnici č. 58.

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Změnit nastavení cookies