STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou - Česká republika - Orlické hory

Hotel STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou (H2516R24)

Česká republika > Orlické hory
Strava polopenze
BEZLEPKOVÁ strava
BEZBARIÉROVÉ zařízení
ELEKTROAUTO
Víkendové pobyty
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen:
Internet: Wi-Fi
Restaurace v objektu
Vinárna
Sauna:
Whirlpool
Fitness
Parkoviště
Krytý bazén: v hotelu
Bazén - koupaliště: 1,5 km
Doporučená doprava autem
Železniční stanice: 4 km
Autobusová zastávka: 1 km
Lyžařský vlek: 15 km
Tip ATISu - doporučení
Pro náročné
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Rychnov nad Kněžnou

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Rychnov nad Kněžnou je okresní město s působností v Královehradeckém kraji v severovýchodních Čechách. Město leží na řece Kněžné. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Toto město je rodištěm spisovatele Karla Poláčka (Bylo nás pět).

Můžete zde navštívit:

Kolowratský zámek – tento barokní zámek nechal postavit v roce 1676 František Karel I. Libštejnský z Kolowrat a součástí zámku je také muzeum a galerie Orlických hor

Podorlická pivní stezka- naučná stezka o délce 3,5 km vedoucí převážně po asfaltových cestách lesoparku a je to nejdelší pivní cyklistická stezka v ČR

Muzeum hraček- muzeum se nachází v bývalé radnici a z jeho sbírky si lze představit s čím si hráli děti v 19 a 20 století

Hodnocení hotelu (17 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou (H2516R23)

Tomáš Smetana 27.8.2023

Ubytování a stravování je vynikající.

10 Hodnocení

STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou (H2516R22)

Miloš 09.12.2022

Spokojenost ubytování i stravování.Super doporučuji.

10 Hodnocení

STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou (H2516R22)

09.10.2022

Celkově jsme s pobytem byli spokojeni, strava i ubytování na jedničku. Po příjezdu domů jsme bohužel zjistili, že máme s manželem
oba covid. Nemúžeme nic tvrdit, že nás přímo někdo nakazil zde, ale masérka, která nás masírovala by asi neměla masírovat s rýmou a kašlem.
To by se opravdu nemělo stávat.

10 Hodnocení

STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou (H2516R22)

Vancl Josef 28.9.2022

Vše bylo v pohodě.Jen když jsou procedury je lepší bydlet v hotelu než na vile.I kvůli bazénu je to lepší.Jinak si není nač stěžovat vše ostatní bylo moc fajn.

10 Hodnocení

STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou (H2516R21)

Kamil Hrobař 01.12.2021

S ubytováním, stravou i celkovým přístupem personálu Studánky jsem byl spokojen. Okolí rezortu je pěkné.

8 Hodnocení

STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou (H2516R21)

Jana Glazarová 06.10.2021

Krásný, velký pokoj s balkónem, gaučem, stolkem s křesílky, psací stůl, televize atd. Venkovní i vnitřní vyžití (bazén, vířivka, sauny, masáže, zábaly, aromakoupele, minigolf, bowling, kulečník, venkovní hřiště, půjčovna koloběžek a elektrokol atd.). Výborné jídlo, milý personál. Klidné prostředí, možnost různých výletů v okolí. Prostě to bylo super.

10 Hodnocení

STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou (H2516R21)

Wieczorek 10.9.2021

Krásné prostředí vzorné služby ochotný a kvalifikovaný personál.Plna spokojenost.

10 Hodnocení

STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou (H2516R21)

Lenka Bocková 03.9.2021

Ve Studánce jsme byli na víkend a i když celou dobu pršelo, perfektně jsme si to užili. Ubytování na hotelu bylo perfektní. Každý pokoj a vlastně i celé okolí má svůj vlastní příběh, což způsobí až pohádkově. Personál restaurace, wellness i recepce byl velmi vstřícný. Jídlo bylo výborné, jen mi trošku vadilo, že k tak drahému pobytu jsme u večeře ještě museli platit za pití. Wellness procedury byly velmi příjemné, obzvláště prostor sauny se mi moc líbil. Neomezený vstup do bazénu a vířivky taky super. Dobře vyřešený byl i vstup do wellness sekce, kam jsme mohli pohodlně dojet výtahem a nemuseli jsme v županech přes recepci.

10 Hodnocení

STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou (H2516R21)

Anežka 27.8.2021

Pěkné

10 Hodnocení

STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou (H2516R21)

Blanka Homolová 09.8.2021

Byli jsme nadmíru spokojeni se vším. S ochotou perzonálu, kvalitou stravování, s ubytováním, přírodou kolem, bazénem, welnes prosedůrami..... Dávám 5 ptáků. Super.
Také s ochotou zaměstnankyně Atisu, splnila nám ochotně veškeré naše požadavky. Děkujeme jí

10 Hodnocení

STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou (H2516R20)

07.10.2020

Hotel má ideální polohu uprostřed lesa a v pěší vzdálenosti od Rychnova nad Kněžnou, zde doporučuji Kolowratský zámek a muzeum – synagogu Karla Poláčka.

Stejně tak blízké Orlické Hory pro pěší či jiné výlety.

Kvalitu služeb si hotel udržuje už deset let, byli jsme na hotelu za tu dobu min 6 x, ke stravování nemám připomínek, bufetové snídaně i večeře nabízejí každému něco, své si zde najde jak milovník pokrmů masitých, tak vegan.

Totéž platí pro stravování a´la carte. Personál příjemný, ochotný. Recepce profi, hodně informací při příjezdu, odjezd, zaplacení trvá je chvilinku. Výborné je to, že zde čepují místo pivo z Kněžna lokálního pivovaru v Rychnově.

Pokoje kvalitní ubytování, pravidelný úklid, nelze nic vytknout. Rovněž je v areálu dostatek míst k parkování, což jinde nebývá. Areál je dosti rozsáhlý, nicméně vykosen, uklizen, opečováván.
Prostě je vidět, že hotel ke kvalitně veden.

Ryljakovi

10 Hodnocení

STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou (H2516R20)

25.8.2020

10 Hodnocení

STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou (H2516R20)

22.8.2020

9 Hodnocení

STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou (H2516R19 AKCE)

Kulová Blanka 20.8.2019

Pobyt v hotelu STUDÁNKA proběhl podla našich představ. Využili jsme i volnočasové aktivity. Zde malá připomínka. Pokud inzerujete využití bazénu zdarma a ostatní pochodují v županech po venku z Vily do hotelu na wellness, tak bychom uvítali poznámku, že župany lze objednat předem v objednávce pobytu, protože je neměli na skladě volné, když jsme o ně žádali až tam. Strava byla výborná a obsluha také.Ubytování nám také vyhovovalo dostatečně.

10 Hodnocení

AKCE STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou (H2516R17 AKCE)

Luboš 22.8.2017

Krásný pobyt, úžasné ubytování ( prezidentské apartmá jsme opravdu nečekali! ), výborná kuchyně!

10 Hodnocení

AKCE STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou (H2516R17 AKCE)

Jaworek 22.8.2017

Spokojenost,kvalita stravování,ubytování +výlety všechno Super.

10 Hodnocení

STUDÁNKA - Rychnov nad Kněžnou (H2516R17)

Hejkal 12.8.2017

Hotel i vila pěkný vzhled,v klidné,samostatné a pěkné lokalitě.Pokoje také super vybavené.Se stravováním spokojenost.Personál příjemný.Možnost bowlinku,biliaru,stolního tenisu,tenisového hřiště (umělý povrch)-vše kladně hodnotím.Super-ideální místo na výletování po okolních kulturních památkách a jiných zajímavostech.

10 Hodnocení

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel STUDÁNKA:
• ráj na úpatí Orlických hor se spoustou zábavy, wellness procedur a romantiky
• nuda je to jediné, co zde neprožijete
• nádherné místo, uprostřed lesoparku
• certifikován v ČSKS (Český systém kvality služeb)
• zvítězil v rámci ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH pro rok 2022 v kategorii hotelnictví

POLOHA UBYTOVÁNÍ

V krásném a romantickém prostředí na úpatí Orlických hor, uprostřed přírodního parku "Les Včelný", v těsné blízkosti Rychnova nad Kněžnou. Jedná se o zrekonstruované bývalé lázeňské a rekreační letovisko s dlouhou historií. Součástí lesoparku je umělá vodní nádrž "Ivanské jezero".

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

K ubytování slouží 2 objekty - hotel a vila (vila je 25 m od hotelu). V hotelu k dispozici restaurace s dětským koutkem, vinárna, kavárna s letní terasou, WELLNESS a LÁZEŇSKÉ CENTRUM - bazén, vířivka pro 6 osob, Kneippův chodník, parní sauna, finské sauny, solární louka, solná stěna, fitness, masáže, kosmetika, manikúra, pedikúra, bowling, kulečník, kongresový sál pro 230 osob s možností rozdělení na 3 menší salonky pro 60 osob, salonek pro 15 osob, VIP salonek pro 6 osob. Hotel je velmi pohodlně přístupný pro hendikepované hosty a 1 z pokojů je určený přímo pro hendikepované. V areálu dětské hřiště, minigolf, amfiteátr, venkovní fitness a zábavní zóna, možnost zapůjčení kol, koloběžek, in-line bruslí, trekingových holí nebo objednání vyjížďky na koních a jiných sportovních aktivit.

Zařízení je certifikováno Českým systémem kvality služeb. Více informací o certifikaci najdete ZDE.

KDE BUDETE SPÁT

Hotel****
a) 2 - lůžkové pokoje STANDARD, s možností přistýlky (prostorný rozkládací gauč), Spr.+WC, fén, SAT/TV (LCD), Wi-Fi, minibar, trezor, župan, balkon
b) 2 - lůžkové pokoje SUPERIOR, s možností přistýlky (prostorný rozkládací gauč), Spr.+WC, fén, SAT/TV (LCD), Wi-Fi, minibar, trezor, set pro přípravu čaje a kávy, župan, balkon

Vila****
c) 2 - lůžkové pokoje s možností přistýlky (prostorný rozkládací gauč), Spr.+WC, fén, SAT/TV (LCD), Wi-Fi, minibar, trezor
Vila je 25 m od hotelu.

Toto zařízení je BEZBARIÉROVÉ. Rozsah bezbariérovosti najdete v dotazníku, který nám vyplnil hotel ZDE. Sami posuďte, zda je pro Vás bezbariérovost tohoto zařízení dostatečná. Bezbariérové pokoje je nutné předem v CK ATIS vyžádat (a ověřit jejich dostupnost), jejich lůžková skladba i cena může být odlišná od typů pokojů, které CK ATIS standardně nabízí.

CELKOVÁ KAPACITA

Hotel - 65 lůžek (28 pokojů)
Vila - 35 lůžek (19 pokojů)

FORMA STRAVY

Snídaně nebo polopenze - dle typu pobytu.
K pobytu se snídaní možnost dokoupení večeří za příplatek v CK (bufetové, při malém počtu hostů tříchodové). Obědy lze dokoupit na místě.
Veškeré stravování probíhá v hotelu.

Bližší informace o poskytování bezlepkové stravy najdete ZDE.
Požadavek na bezlepkovou stravu je nutné uvést předem do objednávky pobytu.

POBYT S DĚTMI

Až dvě děti do 2,99 let bez nároku na lůžko se stravou shodnou s dospělým ZDARMA.

UPOZORNĚNÍ

U některých pobytových balíčků, se platí příplatek za víkend (tzn. za páteční a sobotní noc).

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - (odlišné storno, omezení)

Nutná rezervace procedur před příjezdem na hotel (telefonicky), při nástupu na pobyt může být kapacita wellness centra již obsazená!!
Kouření je povoleno pouze ve vinárně.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

V hotelu je relaxační bazén s protiproudem a masážním lehátkem, chrlič vody s vodotryskem (teplota vody 27°C).
Koupaliště v přírodním parku Včelný v Rychnově nad Kněžnou (pěšky 2 km) - přírodní koupaliště napouštěné z podzemního vrtu a pitnou vodou. Je tvořeno betonovou nádrží, která je rozdělena na 3 části - brouzdaliště, část pro neplavce a část pro plavce. Okolo bazénu jsou travnaté plochy ke slunění. Součástí areálu je hřiště na míčové hry, stolní tenis, pískoviště pro děti, sprchy, WC, převlékárny, půjčovna sportovních potřeb a občerstvení.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

AKTIVITY - STUDÁNKA:
• zapůjčení trekkingových kol (kolo 300 Kč/den a 200 Kč/4 hod., přilba 20 Kč/den, dětská sedačka 50 Kč/den)
• zapůjčení koloběžek pro malé i velké (nejsou k dispozici dětské koloběžky)
• minigolf s devíti jamkami (50 Kč/den)
• multifunkční hřiště, k zapůjčení různé typy sítí, míčů, tenisové rakety atd. (pronájem hřiště 100 Kč/hod.)
• možnost zajistit zapůjčení čtyřkolek a venkovních motokár
venkovní fitness a zábavní zóna:
- fun and food zónu
- 6 venkovních posilovacích strojů
- 10 lehátek vhodných pro helioterapii
- bezbariérový přístup v rámci celého areálu hřiště

NEJDELŠÍ PIVNÍ CYKLISTICKÁ STEZKA V ČR
• při cyklo - tour se seznámíte s historií tří pivovarů regionu - v Rychnově nad Kněžnou, Dobrušce a Potštejnu
• jednotlivé trasy jsou s různou náročností
• nabízí se degustace piva spojená s vlastní prohlídkou pivovaru
trasa pivovar Rychnov nad Kněžnou - pivovar Dobruška - 49 km
trasa Pivovar Rychnov nad Kněžnou - pivovar Potštejn - 31 km
trasa Pivovar Rychnov nad Kněžnou - Letovisko Studánka - 5 km

PRVNÍ PODORLICKÁ PIVNÍ STEZKA (PPP stezka)
trasa: od hotelu Studánka přes lesopark Včelný a Panskou Habrovou k Městskému Podorlickému pivovaru
délka: cca 2,5 km
• trasa vede převážně lesnatými částmi přírodního lesoparku po kvalitních asfaltových a štěrkových komunikacích podél Javornického potoka a řeky Kněžná
• cestou jsou odpočívadla a zastávky s informačními tabulemi pojaté naučnou formou
• poznáte včelí úly pro včely poustevnice, obrovská mraveniště typická pro les Včelný
• cestou si můžete zaplavat v přírodním městském koupališti, věnovat se rybaření či houbaření
• jednotlivé zastávky věnované stromům a rostlinám Vás seznámí s význačnými rostlinami v okolí

TIPY NA VÝLETY V OKOLÍ:
• Kolowratský zámek v Rychnově nad Kněžnou, v zámku je umístěna expozice Muzea a galerie Orlických hor
• Synagoga - Památník Karla Poláčka v Rychnově nad Kněžnou

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt se snídaní začíná nástupem od 14:00 do 22:00 hod. v den příjezdu a snídaní druhý den ráno.
Pobyt s polopenzí začíná nástupem od 14:00 hod. a večeří od 18:00 hod. v den příjezdu.
Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod. v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

5,- Kč/noc

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

390,- Kč/den

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

0,- Kč/den

DALŠÍ SLUŽBY

Informace o přijímání platebních karet (bez záruky): hotel přijímá platební karty Visa, Mastercard, Maestro, Amex, V-pay.

Zapůjčení dětské postýlky 395,- Kč/noc.

Župany jsou součástí standardního vybavení pokojů v hotelu. Na pokojích ve vile jsou k dispozici pouze u pobytových balíčků. Pro rekreační pobyt ve vile je možné župan zapůjčit za 50,- Kč a doporučujeme rezervaci předem při objednání pobytu (při plném obsazení hotelu wellness pobyty mohou být župany v den nástupu na pobyt rozebrané).

NABÍJECÍ STANICE PRO ELEKTROAUTA

Přímo u hotelu je možnost si dobít Vaše elektroauto.
. Více informací ZDE
elektrostanice disponuje typem konektoru: Mennekes.

PŘÍJEZD VLAKEM

Do Rychnova nad Kněžnou (4 km).
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Do Rychnova nad Kněžnou (1 km).
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

Ze směru od Hradce Králové do Rychnova nad Kněžnou. Na kruhovém objezdu levý výjezd směr Rokytnice v Orlických horách. Po cca 1,5 km odbočka vlevo do lesoparku a přijedete k hotelu.

Vzdálenost:
z Prahy: 162,4 km, z Českých Budějovic: 234,2 km, z Brna: 125,4 km, z Ostravy: 216,5 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny