VODNÍ MLÝN WESSELSKÝ - Odry - Loučky - Česká republika - Oderské vrchy

VODNÍ MLÝN WESSELSKÝ - Odry - Loučky (H2728Q)

Česká republika > Oderské vrchy
Strava bez stravy
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Odry - Loučky

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Vesnici Loučky najdeme v okrese Nový Jičín, asi 3 km severozápadně od Oder, jejichž je částí. Odry leží mezi Hranicemi a Fulnekem v malebném údolí Oderské kotliny, obklopené jsou svahy Nízkého Jeseníku, na jihovýchod se krajina otevírá do Moravské brány. Na náměstí stojí pěkné měšťanské domy a klasicistní radnice. O historii regionu se dozvíte nejvíce v Muzeu Oderska. V Katovně najdete expozici Pohádkové Poodří, které představuje rodinám s dětmi spoustu hezkých míst v okolí. Přímo v Loučkách pak můžete obdivovat obloukový most z údolí Moravice zaplaveného Kružberskou přehradou, kapli Panny Marie Růžencové, hodnotný pískovcový kříž nebo památkově chráněný areál vodního mlýna Wesselsky. Naučná stezka Stříbrný chodník osvětluje historii spjatou s těžbou stříbra.
Přírodní park Oderské vrchy má co nabídnout: ke zdolání láká Veselská rozhledna a rozhledna Olšová, v okolí Spálova se ukrývá maličký větrný mlýn, na břehu Odry najdeme i poutní místo Panna Marie ve skále, nedaleko je Fulnek s muzeem J. A. Komenského nebo Hranice a Zbrašovské aragonitové jeskyně, zřícenina Vikštejn nebo přehrada Kružberk. Celá oblast je protkána sítí turistických stezek. Za humny se rozprostírá HEIpark Tošovice s bobovou dráhou, lanovým centrem, discgolfem a vodní nádrží.

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Tento hotel nebyl ohodnocen!

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Vodní mlýn Wesselský má historii starou nejméně 400 let. Vodní náhon k němu se táhne až z Jakubčovic nad Odrou. Mlýn je součástí projektu TECHNOTRASA.

Přehled pobytových balíčků a ceny