SKALNÍ MLÝN - Blansko - Česká republika - Moravský kras

Hotel SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R24)

Česká republika > Moravský kras
Strava snídaně
BEZLEPKOVÁ strava
Dovolená PRO VELKOU RODINU
Víkendové pobyty
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem nepovolen
Internet: Wi-Fi
Restaurace v objektu
Sauna:
Parkoviště
Stolní tenis
Aquapark: 6,5 km
Přírodní koupání: 5 km
Železniční stanice: 6 km
Autobusová zastávka: 50 m
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Blansko - Macocha

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


V Blansku, které je díky pozoruhodnému okolí s řadou přístupných jeskyní považováno za vstupní bránu do Moravského krasu, si přijdou na své ti, kdo mají rádi industriální architekturu a technické památky. Milou kuriozitou je dřevěný kostelík, který se do Blanska přestěhoval z Podkarpatské Rusi. Blansko je město v Jihomoravském kraji ležící v údolí řeky Svitavy, 19 km od Brna.

Tipy na výlety:
Muzeum Blansko - Muzeum, které sídlí na zámku v Blansku, nabízí prohlídku stálé expozice litiny a interiérů s průvodcem. V rámci vstupenky je možné navštívit stálou expozici objevitelů a archeologie. Součástí je také vstup do archeologické herny pro děti.

Propast Macocha (12,9 km) - Na okraji propasti Macocha jsou dva vyhlídkové můstky. První z nich byl vybudován v roce 1882 – je umístěn v nejvyšším bodě a jmenuje se Horní můstek. Druhý z nich pochází z roku 1899, nachází se 92 metrů nad spodní částí propasti a je z něho velmi dobře vidět na dno.

Punkevní jeskyně (13 km) - Procházet se budete mohutnými dómy a chodbami s krápníkovou výzdobou až na dno propasti Macocha. Svou oblibu si získaly díky tomu, že v nich lze podniknout romantickou plavbu na lodičkách na podzemní říčce Punkvě.

Býčí skála (8,7 km) - Poznejte tajuplné místo pravěkých rituálních vražd, sršící negativní energií, jenž je schopna odradit citlivého jedince od prozkoumávání jeskynních útrob.

Krkatá bába (14,7 km) - Jde o významné skalní útvary s přirozenými společenstvy zakrslých borodoubrav. Nachází se v místech, kde byla Boskovická brázda v důsledku pohybu zemských ker vyzdvižena a získala charakter vrchoviny.

Lom Seč (9,4 km) - Pískovcový lom Seč v Moravském krasu láká všechny milovníky přírody, jelikož doslova hraje desítkami barev. Původně se zde těžily keramické písky. Okolo lomu vede naučná stezka Rudické doly.

Hrad Veveří (29,5 km) - Jeden z nejrozsáhlejších moravských hradních areálů posazený na ostrohu nad soutokem řeky Svratky a potoka Veverky vznikl zřejmě již na přelomu 12. a 13. století jako lovecký hrad moravských markrabat.

Alexandrova rozhledna (14 km) - Kamenná rozhledna s výhledem na Pálavu, někdy také nazývaná Alexandrovka, se nachází na okraji CHKO Moravský kras u města Adamov ve výšce 496 m n. m.

Hodnocení hotelu (24 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R23)

Ibříšková Vlasta 24.7.2023

Byli jsme velmi spokojení. Kvalita ubytování byla výborná, příjemný personál. Stravování nám naprosto vyhovovalo. Užili jsme si pohodovou dovolenou. Děkujeme.

10 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R22)

B. P. 24.8.2022

Příjemné ubytování, dobré snídaně. Nedaleko Macocha a další jeskyně. Autem dostupné zajímavé výlety v okolí. Vynikající koupaliště v Blansku a Boskovicích.

10 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R21)

Jalčová Vlaďka 10.10.2021

S pobytem jsme byli spokojeni, ubytování vyhovující, snídaně vcelku dostačující,
personál vstřícný.

8 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R21)

Michaela Červinková 31.8.2021

Ubytování ve 4 lůžkovém pokoji - mezonet. Pro děti horní patro (menší postele, šikmé stěny), strmé schody - není vhodné pro děti.
Výborná kuchyně - večeře bychom příště řešili až na místě. Snídaně - výběr byl slušný.
Umístění skvělé, recepční, číšníci i servírky příjemní, stejně tak obsluhující v suvenýrech, infocentru.
Před hotelem travnatý plac s houpačkou, skluzavkou. Uvítali bychom více herních prvků.
Celkově skvělý zážitek. Rádi se vrátíme.

8 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R21)

Lenka 30.8.2021

Voucher od CK mi dorazil až po dvojí urgenci. Ubytování bylo moc pěkné, pokoj i soc. zařízení čisté, přímo u Macochy, klidné... snídaně byly bohaté a výborné, obsluha moc fajn. Večeře v ceně polopenze byly jednoznačně nejslabší článek.... bez chuti... školní kuchyně osmdesátých let.

10 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R21)

Petr Malý 02.8.2021

Ubytování dobré. Malý, ale čistý pokojík na přespání stačí. Ochotný a příjemný personál. Jídlo výtečné. Zajímavých míst po okolí spousty.

9 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R20)

H. Hodrová 31.8.2020

Dobrý den, celá rodina byla spokojená jak s ubytováním - pokoje byly čisté, tak i se stravou. Večeře byly výborné, velké porce a obsluha milá. Jediné co mě trochu zklamalo, bylo hřiště pro děti, to by si zasloužilo více atrakcí. Ale doporučuji všem toto místo navštívit.

8 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R20)

Alena Hradilová 17.7.2020

Byli jsme velice spokojení, jak ubytování tak stravování bylo na vysoké úrovni. Přístup personálu hotelu byl vstřícný a milý. Moravský kras je krásný, počasí nám přálo a výlety byly super.

10 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R19)

Martin Trojan 01.8.2019

Vše bylo výborné, včetně dostupnosti jeskyň a různých památek. Jediné co my vadilo, bylo vybavení pokoje. Chyběla lednice tak jsem ani nemohl si nechat vychladit pití. A rozvrzaná postel s proleželou matrací.

Vážený pane Trojane,
děkujeme za Vaše hodnocení. Zpětná vazba je pro nás velmi důležitá.
K absenci lednice si dovoluji podotknout, že pokoj, který jste si objednal, je vybaven takto: Spr+WC, SAT/TV, telefon, rádio, Wi-Fi.
Pokud jste chtěl pokoj s lednicí, bylo třeba nám požadavek sdělit. Ověřili bychom, zda hotel takovým pokojem disponuje.
Případně bychom Vám doporučili jiné ubytovací zařízení, kde lednice na pokojích mají.

Za CK ATIS
Markéta Křížková
Oddělení produkce

8 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R19)

Milan Reindl 25.7.2019

Maximálna spokojnosť s ubytovaním a aj stravovaním.

10 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R19)

Pavel Rychtera 19.7.2019

Naprostá spokojenost s kvalitou ubytování, stravy atd. Nebyl problém o stravu ani v případě, kdy od odpoledne do druhého dne po poruše nešla elektřina. Strava i tak byla výborná. Doporučujeme pobyt.

10 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R19)

Kořínková Eva 10.7.2019

Ubytování i stravování bylo ok.

10 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R18)

09.11.2018

7 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R18)

Ivana 13.8.2018

stravování - chvalitebné
ubytování - výborné
výlety - výborné
posílám 4x pták

8 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R18)

torontotom 29.7.2018

Ubytování velmi dobré, strava dobrá, stejné snídaně s a to celý týden (párky, vejce, sýr, šunka, vánočka), prostředí krásné, super místo na výlety

10 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R17)

Stanislav Štěpánek 24.8.2017

Ubytování a stravování výborné, personál ochotný a příjemný. Jen v jídelně určené ke snídani by to chtělo vyměnit potahy na židlích. Byly hodně flekaté. Wi-Fi nefungovalo !!

7 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R17)

Milan 09.8.2017

Pěkné tiché místo se skvělou kuchyní

10 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R17)

Šárka Kaczyńská 01.8.2017

S pobytem v hotelu Skalní Mlýn jsme byli nadmíru spokojeni, ať už se jedná o samotný luxusně vybavený a čistý pokoj, perfektní čistotu sociálního zařízení či krásné prostředí hotelu. Stejně tak stravování a obsluha byla na vysoké úrovni, perfektní výběr nápojů a jídel.
Navštívili jsme všech pět jeskyní Moravského krasu zpřístupněných veřejnosti s atraktivní projížďkou na lodičce po řece Punkvě v Punkevních jeskyních, propast Macochu a procházka lesní stezkou zpět na Skalní Mlýn.
Jsme nadšeni z těchto přírodních jeskynných krás, všude vše perfektně zorganizováno, a děkujeme za zprostředkování pobytu v tomto klidném a nádherném koutu české země :-)
Přejeme hodně úspěchů v další a práci.

10 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R17)

DAVID VÁCLAVÍK 21.7.2017

Naprostá spokojenost personál příjemný,strava formou švédských stolů vše dobré.Měli jsme mnoho výletů ale stejně jsme vše neprošli nebot je toho mnoho kam se podívat v Moravském krasu.rád budu opakovat

10 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R17)

JJ 20.7.2017

spokojenost - velká,
stravování - výborné,
ubytování - slušné (nám chyběla možnost sušení mokrého oblečení),
výlety - nádherná příroda, jeskyně, včetně dostupných pamětihodností....

10 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko (H0677R17)

Martina 26.6.2017

Nádherná lokalita hotelu, 2 km od Punkevní jeskyně a propasti Macocha, 500 m od Kateřinské jeskyně a v okolí malebná krajina. Snídaně formou švédského stolu výborná.Specialita hotelu grilovaný pečený Punkevní pstruh velká dobrota. Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji dostačující, jen rámus partičky Brňáků před hotelem do tří hodin do rána a jejich nezletilých dětí do půlnoci byla velmi nepříjemná, protože se vůbec nedalo spát. Personnál...dvě recepční příjemné, další dvě při našem pozdravu ani nezabučely. Co se týká obsluhy v restauraci, jedním slovem chaos a veliká legrace. Měli jsme štěstí, že v období, kdy jsme byli ubytovaní v hotelu Skalní mlýn, se pořádaly koncerty v jeskyních Moravského krasu. Personál nestíhal, jeden číšník, který přijímá objednávky, kasíruje a kolem něho tři bludičky, které uklízejí ze stolů nádobí. Seděli jsme venku pod krytou pergolou a spokojeně popíjeli po naší 20 km výletu do Sloupsko-šošůvských jeskyní.Za chvilku přiběhl číšník, který nám oznámil, že musíme dovnitř, protože je lidem co sedí v restauraci zima a děvenkám, které uklízejí nádobí je také zima, podotýkám, že na terase se neobsluhovalo, chodili jsme si sami do restaurace. Dobře tedy, řekli jsme, že dopijeme a na večeři půjdeme dovnitř a tak se také stalo. Svlékli jsme se z bund, usadili a čekali na pobíhajícího číšníka, který byl sám na asi v té chvíli 20 lidí. Tři děvenky uklízející nádobí bloudily po restauraci jako bludičky, aby mohly odnášet nádobí. Když k nám konečně přišel číšník, sdělil nám, že si tedy mužeme sednout zpátky na terasu, že nás mu je líto. Uvědomil si totiž, že za necelou hodinku se mu do restaurece nahrne dav lidí z končícího koncertu v Kateřinské jeskyni. Nehli jsme se a objednali si výborného Punkevního pstruha a čekali na dav lidí a doslova se nemohli dočkat toho, jak bude probíhat obsluha, když ani v počtu 20 lidí číšník sám nestíhal. Užili jsme si veliké legrace, v momentě byla restaurace plně obsazena, venkovní restarurace plně obsazena, kde se neobsluhovalo, bludičky bloudily a číšník přijímal objednávky a kasíroval za barem, aby nemusel obsluhovat u stolů. Dokonce jeden pár, který seděl vedle našeho stolu, slušně požádal servírku ( bludičku ), jestli si můžou objednat a překvapivě jí bylo sděleno, že nemůžou, jen u toho pána, ona jen uklízí nádobí. Paní s vykulenýma očima vyhrkla na bludičku - "Na celou restauraci, je tu jediný číšník?". Lidé se začali zvedat od stolů a neobslouženi začali odcházet. Jen partička již zmíněných řvoucích Brňáků a jejich stejně řvoucích nezletilých dětí v počtu dohromody dvaceti, měla svého číšníka a uzavřenou společnost ve vedlejší místmosti restaurace a zahradní terase, která byla pro ostatní uzavřena. Na okamžik jsem zahlédla cosi připomínajícího provozního, ktarý působil stejně chaoticky a celou akci sledoval z povzdálí. Hotel Skalní mlýn je vlastně jediný ve svém okolí s restarací, který má stálý příjem a nemá zapotřebí vydělávat na dalších plánovaných akcích jako jsou koncerty Moravského krasu, dále zajišťuje informační službu,rezervace vstupenek do jeskyní Moravského krasu, prodej vstupenek do Punkevních jeskyní a jízdenek na silniční vláček a lanovku na Macochu a další.Lidé, kteří by chtěli po takovéhle údálosti zajít si na večeři a sdělit si své dojmy z koncertu v Kateřinské jeskyni neměli šanci. Inu v Brně začíná Asie, jak říkává můj manžel :) Trochu smutné, ale jinak krajina nezapomenutelná, malebná, jeskyně a jejich výzdoba plná krápníků překrásné.

V době pobytu klientů se v nedaleké
Kateřinské jeskyni konal jeden z koncertů v rámci akce "Čarovné tóny
Macochy" (14.6. - 18.6.). Díky rozsáhlé akci prošlo restaurací spoustu
lidí, což mohlo být příčinou, že obsluha nestíhala. Hotel patří mezi naše
dlouholeté a bezproblémové obchodní partnery bez jakékoliv stížnosti ze strany
našich klientů. Věříme, že hotel v případě konání podobné akce přijme
taková opatření, aby byl zajištěn plynulý provoz restaurace.

Tým ATIS

8 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko

Michaela Hakenová 25.8.2016

Moc se nám líbilo jak ubytování, tak i překrásné okolí moravského krasu.

10 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko

Marcela Tomčalová 24.8.2016

Velká spokojenost s čistým ubytováním, chutná strava a krásné prostředí, ochotný a milý personál, vřele doporučujeme

10 Hodnocení

SKALNÍ MLÝN - Blansko

Magda 19.8.2016

Byli jsme velice spokojeni. Pokoj byl sice malinký, ale na přespání dostatečný. Koupelna pěkná, nová. Vše bylo čistě uklizeno. Jídlo bylo velmi dobré, každý si utčitě vybere. No a výlety ... prostě pohádka. Celkově jsme byli rádi,že jsme tento výlet podnikli.

10 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

• V centru Moravského krasu
• Punkevní jeskyně jsou otevřené i v zimě!
• Od 5 nocí ZDARMA jízdenka na vláček a lanovku

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel SKALNÍ MLÝN:
• hotel v srdci Národní přírodní rezervace Moravský kras
• Punkevní jeskyně s plavbou po podzemní říčce otevřené i v zimě
• propast Macocha

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel *** Skalní mlýn, to je více než 70 let tradice. Nachází se v CHKO Moravský kras, nedaleko od propasti Macocha a Punkevních jeskyní s lodičkami, u nástupiště vláčků, v blízkosti lanovky na Macochu. Je ideálním místem pro rodinnou dovolenou, stejně jako k pracovnímu pobytu v klidné a romantické přírodě Moravského krasu.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Restaurace, večerní restaurace - piano bar, letní terasa s možností grilování, Wi-Fi, kulečník, stolní tenis, sauna, dětské hřiště, půjčovna koloběžek a jiné služby. Hotel má výtah, bezbariérový přístup do recepce a restaurace, ale nedisponuje bezbariérovým pokojem.

KDE BUDETE SPÁT

a) 2 - lůžkové pokoje s možností přistýlky (rozkládací křeslo), Spr.+WC, fén, SAT/TV, Wi-Fi, rádio, telefon, minilednička. 1 - lůžkové pokoje jsou na ověření.

Na ověření:
b) 4 - lůžkové rodinné mezonetové pokoje, 2 ložnice (jedna z nich je ve spodní části pokoje, druhá v podkroví přístupná po schodech), Spr.+WC, fén, SAT/TV, Wi-Fi, rádio, telefon, minilednička. Pokoj musí být obsazený 4 platícími osobami.

CELKOVÁ KAPACITA

42 pokojů (98 lůžek a 6 přistýlek)

FORMA STRAVY

Snídaně. Možnost dokoupení večeří za příplatek v CK (výběr z 3 hlavních jídel, moučník nebo salát) a obědů na místě.

Bližší informace o poskytování bezlepkové stravy najdete ZDE.
Požadavek na bezlepkovou stravu je nutné uvést předem do objednávky pobytu.

POBYT S DĚTMI

Pro ubytování kat. a)
Jedno dítě do 4,99 let na lůžku s dospělým nebo na samostatné přistýlce (je-li k dispozici) se snídaní ZDARMA.
Dětská cena a dítě zdarma povoleno v doprovodu 2 plně platících osob.

Pro ubytování kat. b)
Jedno dítě do 4,99 let na lůžku s dospělým se snídaní ZDARMA.
Dětská cena platí na 3. a 4 lůžku v doprovodu 2 plně platících osob, dítě zdarma povoleno pouze se 4 platícími osobami.

SLEVY A VÝHODY

SLEVA 5% NOVOMANŽELŮM (do 1 roku) ve všech termínech.
SLEVA 10% PRO SKUPINKU 10 A VÍCE OSOB v termínu 1.1. - 1.4. a 1.11. - 22.12.2024

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Rekreační rybník Olšovec v Jedovnici (5 km).
AQUAPARK v Blansku (6,5 km) - plavecký bazén (25 m) se 3 skokanskými můstky, divoká řeka, 55 metrů dlouhý tobogán, skluzavka, vodní hřib aj., dětský bazének, písečná pláž se stylovým dětským hřištěm (prolézačky, houpačky) a dva plážové volejbalové kurty, dále hřiště na petanque 4-dráhové včetně veškerého příslušenství.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

MORAVSKÝ KRAS:
• propast Macocha - je více než 138,5 metrů hluboká a je největší propastí svého druhu v České republice a i ve střední Evropě. Na okraji propasti jsou dva vyhlídkové můstky - jeden je v nejvyšším bodě, druhý je 92 metrů nad spodní částí propasti a je z něho velmi dobře vidět na dno.
• krápníkové jeskyně, z nichž nejznámější jsou:
- Punkevní jeskyně s podzemní plavbou na lodičkách, otevřeno i v zimě. Při prohlídce s průvodcem se podíváte na dno 138 metrů hluboké propasti Macocha. V letní sezóně a celoročně o víkendech doporučujeme rezervovat si vstup předem.
- Sloupsko-šošůvské jeskyně
- jeskyně Balcarka
- Kateřinská jeskyně
- jeskyně Výpustek s protiatomovým krytem - od února 2022 otevřená nová trasa

BOSKOVICE:
• Empírový zámek
• Hrad Boskovice
• Westernové městečko
• Židovské město v Boskovicích
• Expozice historické a zemědělské techniky
• Arboretum Šmelcovna
• Výstava květin v zahradnictví LEBIŠ

BRNO:
• Hrad Špilberk - kasematy, hrad a muzeum
• ZOO
• Technické muzeum
• Villa Tugenthat
• Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka
• Brněnská přehrada, plavba na parníku
• Modelový svět (největší digitálně řízené kolejiště)

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt se snídaní začíná nástupem od 14:00 do 19:00 hod. v den příjezdu a snídaní druhý den ráno.
Pobyt s polopenzí začíná nástupem od 14:00 hod. a večeří od 17:00 do 20:00 hod. v den příjezdu.
Pobyty končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod. v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

20,- Kč/den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

Nepovolen!!

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

0,- Kč/den

DALŠÍ SLUŽBY

• dětská postýlka - zdarma
• sauna
• stolní tenis
• půjčovna koloběžek

Informace o přijímání platebních karet (bez záruky):
Hotel přijímá platební karty Visa, Mastercard, Amex.

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem (trať č. 260 Brno - Česká Třebová) do Blanska (6 km).
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Blanska, pak pokračovat MHD přímo do Skalního Mlýna, zastávka je před hotelem.
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

Autem z Blanska po silnici č. 379 směrem na Vyškov, cca po 2 km odbočit vlevo směrem na Punkevní jeskyně, naváděcí modrobílé šipky k hotelu Skalní Mlýn. Parkoviště u hotelu.

Vzdálenost:
z Prahy: 218 km, z Českých Budějovic: 232 km,
z Brna: 32 km, z Ostravy: 158 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny