RADKA - Staré Splavy - Česká republika - Máchovo jezero

Chatová osada RADKA - Staré Splavy (H2322R24)

Česká republika > Máchovo jezero
Strava Bez stravy
Sleva za včasný nákup do (5): 28.2.2024
Lednička/minibar
Společné sociální zařízení
Pobyt se zvířetem povolen:
Restaurace: v okolí
Kuchyňka s vybavením
Parkoviště
Stolní tenis
Tenisový kurt: 1,5 km
Rybolov
Spotřebovaná energie se platí na místě
Aquapark: 3 km
Přírodní koupání: 1 km
Železniční stanice: 2,3 km
Autobusová zastávka: 2,3 km
Sportovní vyžití
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Staré Splavy

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Staré Splavy jsou významným rekreačním střediskem na břehu Máchova jezera. Od roku 1850 jsou součástí města Doksy. Nabízí unikátní koncentraci rekreačních objektů a řadu možností trávení volného času. Obec a její okolí sloužily několikrát jako kulisa pro natáčení různých filmů.

Můžete navštívit:

Zřícenina hradu Starý Berštejn (10 km) – Hrad nechal na počátku 15. století pod názvem Berkenstein postavit Jindřich Hlaváč z Dubé. Dnes je hrad v soukromém vlastnictví a není veřejně dostupný.

Máchovo jezero – Jezero poskytuje na svých 4 plážích v letních měsících rekreaci spousty návštěvníkům. Ve skutečnosti se jedná o rybník, který je největší vodní plochou v Libereckém kraji a osmou největší v ČR. Založil ho již v roce 1366 král Karel IV. Rybník má rozlohu 284 ha.

Hodnocení hotelu (16 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

RADKA - Staré Splavy (H2322R23)

Košut 26.8.2023

Spokojení velmi

10 Hodnocení

RADKA - Staré Splavy (H2322R21)

Eva 28.8.2021

10 Hodnocení

RADKA - Staré Splavy (H2322R21)

28.8.2021

10 Hodnocení

RADKA - Staré Splavy (H2322R21)

Radek Mendl 24.8.2021

Vše proběhlo v pořádku,byli jsme velice spokojeni, určitě se tam ještě vrátíme,s cestovňí kanceláří Aťis jezdíme ráďi už několik let.

7 Hodnocení

RADKA - Staré Splavy (H2322R21)

Lucie 24.8.2021

Velice spokojený. Velký výběr jídel. Dost atrakcí pro děti. A dost možností na výlet. Uvažujeme příští rok na delší dobu s dětmi. Skvělý lidé tam byli. A nejlepší bylo,že jsme mohli se vyřadit s našimi pejsky lezením po skalách .

10 Hodnocení

RADKA - Staré Splavy (H2322R20)

Martin Novák 11.10.2020

Ubytování super,letos jsme byli mile překvapeni do chatiček byla zavedena studená voda a dřez. Pan a paní spravcovi super lidé.Za naši rodinu doporučuji.

10 Hodnocení

RADKA - Staré Splavy (H2322R20)

Hana Eichelmannová 14.9.2020

Ubytování bylo super, správci byli skvělí, určitě se příští rok vrátíme

10 Hodnocení

RADKA - Staré Splavy (H2322R19)

23.8.2019

Ubytování je super. Strava v restauraci taky docela jde. Ale ty vosi a na každém kroku bylo trochu moc

5 Hodnocení

RADKA - Staré Splavy (H2322R19)

Kateřina 19.7.2019

Ubytování odpovídá ceně. Vybavení chatek dostačující. Ideální místo. Ochotní provozní. Doporučuji.

10 Hodnocení

RADKA - Staré Splavy (H2322R18)

Pola Petr 25.8.2018

Super dovolená. Super pan správce i jeho paní. Bezva lidé v kempu. A příští rok jedeme zase

10 Hodnocení

RADKA - Staré Splavy (H2322R18)

Jirka s rodinou 15.8.2018

Velká spokojenost

10 Hodnocení

RADKA - Staré Splavy (H2322R18)

Ivana Olszewská 10.8.2018

Dobrý večer, byla jsem velmi spokojená. CHatičkky ve výborném stavu, vše bylo prostě prima, co se mi nelíbilo, bylo strašné množství odpadků a strašné množství špačků z cigaret na plážích.

S pozdravem Olszewská

10 Hodnocení

RADKA - Staré Splavy (H2322R18)

Helena 01.8.2018

Absolutně spokojena já i deti. Vše čisté udržované . Chatka nové vybavena madracemi i loznim vybavením . Úžasný přístup majitele i jeho paní. Vše nám vysvětlili ze vším denne pomohli .. těšíme se za rok znova Helena a tři holky černé bílé a červené uši :)

10 Hodnocení

RADKA - Staré Splavy (H2322R18)

Neuman Čeněqk 27.7.2018

Vše bylo v pořádku. Správce příjemný a velice ochotný.

7 Hodnocení

RADKA - Staré Splavy (H2322R16)

Karolína Holinková 12.9.2016

Strávili jsme tam pouze jeden den a to je na tak krásné okolí Máchova jezera málo. I tak se nám moc líbilo. Pouze chatky jsou umístěny naproti sobě a dost blízko, a tak vidíte sousedům přímo do ložnice a to mě trochu vadilo.

10 Hodnocení

RADKA - Staré Splavy

BOHUMILA 25.8.2016

PŘÍJEMNÁ DOVOLENÁ,HEZKÉ PROSTŘEDÍ,ČISTO,VŠE POTŘEBNÉ V BLÍZKOSTI.DOPORUČUJI

10 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

• Máchovo jezero cca 1 km

URČITĚ OCENÍTE

Proč chatová osada RADKA:
• Máchův kraj - oblíbená rekreační oblast
• plovoucí aquapark na hladině Máchova jezera
• vodní sporty, rybolov
• lesy plné hub a borůvek

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Chatky se nachází uprostřed vzrostlého borovicového lesa asi 15 minut chůze od vyhlášené písečné pláže "Borný" nebo 10 minut chůze od zastávky lodní linky "Pod Šroubeným". Chatky jsou situovány ve stínu stromů v oblíbené rekreační zóně "Pod Borným", kde je v okolí celá řada obchodů, restaurací, stánků, půjčovna kol a spousta atrakcí pro děti i dospělé.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Celkem 13 řadových chatek tvoří oplocený areál, kde je k dispozici ohniště s grilem a posezením, dětské pískoviště a houpačky, krytý přístavek se stolním tenisem. Uprostřed areálu jsou moderní koupelny (zvlášť pro muže a ženy) s umyvadly, sprchami a toaletami. K dispozici je dřez na mytí nádobí. Počet parkovacích míst u chatek je omezen, k dispozici je pak centrální parkoviště asi 400 m od chatek. V areálu ani chatkách není Wi-Fi.

KDE BUDETE SPÁT

4 - lůžkové chatky
Chatka je tvořena jednou místností, v které je manželské lůžko a 1x palanda (přikrývky, polštáře, povlečení, prostěradlo), malý kuchyňský koutek s chladničkou, dvouplotýnkový vařič, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, základní kuchyňské vybavení (nádobí, příbory, skleničky, hrnce), dřez s tekoucí vodou, jídelní stůl, skříň a veranda s posezením. Možnost přistýlky pro 5. osobu (nutno předem ověřit). Společné sprchy a WC jsou v areálu.

CELKOVÁ KAPACITA

52 lůžek

FORMA STRAVY

Bez stravy. Možnost omezeného vaření v chatce nebo stravovat se v okolních restauracích a stáncích s rychlým občerstvením. Do 200 m od chatek je několik obchodů s potravinami.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 1,99 let bez lůžka a stravy ZDARMA.

SLEVY A VÝHODY

SLEVA 5% za včasné knihování do 28.2.2024
SLEVA 10% z druhého týdne pobytu

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - (odlišné storno, omezení)

V ceně pobytu zahrnutá spotřeba el. energie do 10 kWh/pobyt (stačí zpravidla na běžné svícení, vaření a non stop provoz chladničky při pobytu na 7 nocí).
Za spotřebu el. energie nad 10 kWh/pobyt se platí 20 Kč/kWh. Každá chatka má vlastní elektroměr a platí se jen skutečná spotřeba (spotřeba nad 10 kWh se projeví při používání el. přímotopů, sušiček hub atd.).

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Máchovo Jezero - písečná pláž Borný s pozvolným vstupem do vody je vzdálena 1 km (15 minut chůze lesní cestou). Výborné koupání je i v oblasti pod vrchem Šroubený. Vodní plocha Máchova jezera nabízí celou řadu aktivit - jachting, windsurfing, projížďku parníkem po jezeře, školu vodních sportů, půjčovnu šlapadel, lodiček apod.
Aqupark Staré Splavy (cca 3 km) - "plovoucí" aquapark na hladině Máchova jezera, s bazénem, skluzavkou a nafukovacími atrakcemi pro děti i dospělé, písečná pláž, vstupné na pláž se platí, bez ohledu na využití atrakcí aquaparku, dle ceníku viz ZDE.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

RYBOLOV:
revír č. 441049 Ploučnice3 - Propadlina, Provodín I a II, Propadlina - Dubice I a II (70 ha). Správce revíru MO Česká Lípa.
Informace o povolenkách: Severočeský územní svaz, tel.: 475 531 004,
Úřední hodiny po - pá 8.00 - 14.00 hod
Soukromý rybník: Nový rybník - Staré Splavy

TIPY NA VÝLET:
• Vrch Šroubený Doksy (2 km)
• Pískovcový skalní útvar Jarmilina skála Staré Splavy (4 km)
• Hrad Bezděz (15 km)
• Hrad Houska (18 km)
• Zámek Zákupy (20 km)
• Rozhledna Vrátenská hora (21 km)
• Arboretum Nové Zákupy (22 km)
• Rozhledna Vrchbělá (23 km)
• Zřícenina hradu Zvířetice (30 km)
• Hamerské jezero (32 km)
• Zámek Lemberk (35 km)
• Zřícenina hradu Milštejn (41 km)
• Zoopark Zelčín (50 km)
• Rotunda sv. Jiří a sv. Vojtěcha na hoře Říp (50 km)
• Ještěd 1012 m n.m. (53 km)
• Aquapark Centrum Babylon (60 km)

SPORT A ZÁBAVA: ve Starých Splavech je několik diskoték, letní kino, v sezóně se tu pravidelně konají nejrůznější společenské akce. K dispozici jsou tenisové kurty, škola windsurfi ngu, půjčovna kol a šlapadel, stolní tenis. Centrum Starých Splavů je vzdáleno 1,5 km.
Mezi populární činnosti patří vodní sporty, turistika, cykloturistika nebo houbaření. Každoročně na jaře je pořádán cyklus výletů s názvem "Máchovi v patách", kde jsou organizovány orientační běhy, plážový volejbal a mnoho dalších sportovně rekreačních aktivit.

MÁCHOVI V PATÁCH NA KOLE
Středně obtížný výlet vede po málo frekventovaných asfaltových silničkách III. třídy krajinou CHKO Kokořínsko.
Kratší okruh (cca 25 km): Doksy - Obora - Okna - Žďár - Kruh - Houska - Blatce - Ždírec - Tachov - Doksy.
Delší okruh (cca 52 km): Doksy - Obora - Okna - Žďár - Kruh - Houska - Tubož - Ráj - Kokořín - Dobřeň - Střezivojice - Blatce - Ždírec - Tachov - Doksy.

MUZEUM ČTYŘLÍSTEK se nachází v půdních prostorách Městské knihovny v Doksech. V muzeu je stálá expozice věnovaná vývoji komiksu Čtyřlístek. Dozvíte se zde, jak tento komiks krůček po krůčku vznikal a jak se takový komiks vlastně tvoří.
Raritou muzea je mimo jiné i to, že se zde můžete setkat se všemi postavičkami v téměř životní velikosti, nahlédnete do Fifinčiny kuchyně či spatříte Myšpulínovy vynálezy. V muzeu je i místo na hraní, kreslení, prostor pro besedy, přednášky, minivýstavy.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 15:00 do 22:00 hod. v den příjezdu a končí uvolněním chatky do 9:00 hod. v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

30,- Kč/osoba od 18 let/den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

80,- Kč/den
Pes nesmí na pláže Máchova jezera!

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

Centrální placené parkoviště cca 300 m od chatek.

PŘÍJEZD VLAKEM

Staré Splavy (2,3 km).
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Staré Splavy (2,3 km).
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

Autem po R10 směr Brandýs n. Labem (11 km) Stará Boleslav, silnice č. 38 směr Česká Lípa - Doksy - Staré Splavy.
Po sjezdu do obce Staré Splavy z hlavní silnice od České Lípy přejedete železniční trať a projedete stále po hlavní silnici celou obcí Staré Splavy. Vyjedete ven z obce do borového lesa, projedete pravotočivou zatáčku a dále rovně, po asi 600 m druhá odbočka vpravo u velkého parkoviště do ulice Pod Borným, směr restaurace Myslivna. Chatky RADKA se nacházejí asi 200 m za restaurací Myslivna vpravo.

Vzdálenost:
z Prahy: 99 km, z Českých Budějovic: 231 km,
z Brna: 281, z Ostravy: 368 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny

Podobné pobyty

BEZDĚZ - Staré Splavy
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel BEZDĚZ - Staré Splavy

Česká republika Máchovo jezero

Hotel se nachází cca 300 m od Máchova jezera v lesoparku u hlavní pláže, 18 km jižně od České Lípy a 80 km severně od Prahy. V blízkosti hotelu je ...

• Pobyt u Máchova jezera • Zdarma krytý bazén

snídaně

H2177R24

od 1 190 Kč / noc
9,5 Detail
Pension FAMI Retro Design - Staré Splavy
2024
Pojištění storna v ceně

Pension FAMI Retro Design - Staré Splavy

Česká republika Máchovo jezero

Nově zrekonstruovaný Pension Fami*** Retro Design se nachází v klidné části lázeňského městečka Staré Splavy cca 300 m od pláže aquparku Máchova ...

• Nejen v létě je u Máchova jezera krásně • Pobyty možné po celý rok

snídaně

H1461R24

od 800 Kč / noc
- Detail
Rezidence FAMI De Luxe Design - Staré Splavy
2024
Pojištění storna v ceně

Rezidence FAMI De Luxe Design - Staré Splavy

Česká republika Máchovo jezero

Rezidence Fami*** De Luxe Design se nachází v klidné části lázeňského městečka Staré Splavy cca 300 m od pláže aquparku Máchova jezera. Procházka ...

• Nejen v létě je u Máchova jezera krásně • Pobyty možné po celý rok

snídaně

H2803R24

od 900 Kč / noc
- Detail