FONTÁNA BLUE MARINE RESORT - Hrdoňov - Česká republika - Lipno

Hotel FONTÁNA BLUE MARINE RESORT - Hrdoňov (H1956R24)

Česká republika > Lipno
Strava snídaně
Dovolená PRO VELKOU RODINU
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen: 200 Kč/den
Internet: Wi-Fi
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Sauna: v hotelu
Parkoviště
Stolní tenis
Půjčovna kol: v hotelu
Aquapark: 13 km
Přírodní koupání: u hotelu
Doporučená doprava autem
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Hrdoňov

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Hrdoňov najdete v bezprostřední blízkosti lipenské vodní nádrže, v jeho Hruštické zátoce asi 8 km západně od Frymburku.

Můžete zde navštívit:

Vítkův Hrádek- je zřícenina nejvýše položeného hradu v České republice, založen ve 13. století

Stezka korunami stromů Lipno- 675 metrů dlouhá dřevěná stezka s vyhlídkovou věží a s 52 metrů dlouhým suchým tobogánem

Hrad Rožmberk – hrad pochází ze 13. století a patří mezi nejstarší hrady Vítkovců- předchůdci Rožmberků

Hodnocení hotelu (45 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

FONTÁNA BLUE MARINE RESORT - Hrdoňov (H1956R23)

Zubinová 11.10.2023

S ubytováním jsme byly velice spokojené. Všude bylo čisto, papír na WC doplňován, vstřícný personál. Jídlo výborné, porce tak velké, jak jste si požádali. Příroda nádherná. Výlety možné i pěšky, nejen na kolech. Pobyt se nám velice líbil. Měly jsme pouze smůlu, že ve stejné době tam byly školy a bazén byl obsazen výukou plavání.

10 Hodnocení

FONTÁNA BLUE MARINE RESORT - Hrdoňov (H1956R23)

Jelínkovi 20.7.2023

Dovolená byla pěkná. nemáme žádné výhrady. S pozdravem Jelínkovi.

9 Hodnocení

FONTÁNA BLUE MARINE RESORT - Hrdoňov (H1956R23)

P.Šimon 25.6.2023

Stravování výborné.Ubytování- starší vybavení,ale pěkné,udržované.Výlety po okolí i na kole super.Okolí i příroda moc hezké.Bazen v hotelu menší,mělký,pro děti stačí.

8 Hodnocení

FONTÁNA BLUE MARINE RESORT - Hrdoňov (H1956R23)

Josef Gottwald 06.6.2023

Dobrý den,
byli jsme velmi spokojeni jako vždy když použijeme Vašich služeb. Hotel Fontána má vynikající polohu, ideální pro cykloturistiku.
Personál příjemný, strava slušná. Ubytování velmi dobré s výhledem na Lipno. Počasí nám vyšlo, tak co víc si přát

10 Hodnocení

FONTÁNA BLUE MARINE RESORT - Hrdoňov (H1956R23)

Radka Michelfeitová 12.4.2023

V hotelu Fontána jsme byli o jarních prázdninách spokojeni. Pokoj 2+1 byl prostorný a pěkný. Jediné, co bych vytkla, byly polštáře, ty se prý budou kupovat nové a tvrdší přistýlka, ale to záleží, komu co vyhovuje :-). Stravování výborné, večeře výběr ze 2-3 jídel. Personál příjemný. Teplota vody v bazénu byla přes 30Ć, super sauny, jen posilovna vybavením a funkčností nic moc. Nějaké mouchy určitě hotel má, nejedná se o luxusní reosrt, ale za ty peníze je dobrá kvalita. Děkujeme

9 Hodnocení

FONTÁNA BLUE MARINE RESORT - Hrdoňov (H1956R22)

Lucie 18.7.2022

Dovolená v Hrdoňově se mě i dětem moc líbila, super bazén teplota vody 28C .Po okolí je spoustu možností na výlety.
Pokoje byly čisté , jen mi vadilo že po celou dobu pobytu nikdo neodnesl koše, nedoplnil toaletní papír.
Stravování konkrétně večeře nejsou formou švédských stolů. Na výběr je ze 4 jídel. Maso bylo tuhé. Některá jídla byla na jídelníčku 3 dny .

8 Hodnocení

FONTÁNA BLUE MARINE RESORT - Hrdoňov (H1956R22)

04.4.2022

Bylo to úžasné, rádi se vrátíme zase. Pozdrav uzasnemu personálu a diky..Prokopovi a Nelinka

10 Hodnocení

FONTÁNA BLUE MARINE RESORT - Hrdoňov (H1956R22)

školkovi 30.3.2022

Kvalitní ubytování za slušnou cenu v poměru k Lipnu obecně. Polopenze (večeře výběr ze dvou nebo tří večeří). Bonus je bazén dostupný celodenně a v ceně pobytu.

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R21)

17.10.2021

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R21)

Marie a Jaroslav Veselý 24.9.2021

Dobrý den,s naším pobytem v hotelu Fontána jsme spokojeny nebyli neboť našim výhradním přáním byl pobyt, kde bude krytý bazén a výřivka ale bohužel jak bazén tak výřivka byly z technických důvodů uzavřeny Jak je možné, že to má tento hotel v nabídce a nehlásí skutečnost že je toto zařízení nefunkční cestovním kancelářím určitě by jsme si k pobytu zvolili jiný hotel. Jinak ubytování bylo v pořádku i stravování.

Dobrý den,
děkujeme za hodnocení pobytu v hotelu Fontána. Vaši připomínku k nefungujícímu bazénu jsem předali vedení hotelu. Zde jejich vyjádření:

Dobrý den,

bohužel nastala technická závada, která zapříčinila vypuštění bazénu přes noc. Kolegové toto zjistili až v pátek ráno (v den Vašeho příjezdu), při příchodu do práce na hotel. Následně bylo potřeba bazén opravit, aby k tomuto již nedošlo a to není záležitostí hodiny nebo dvou. Napouštění bazénu také něco trvá. Všichni hosté na místě tuto skutečnost viděli a byli o tom informováni. Nejednalo se o lidský faktor, ale selhala technika. Hostům byla nabízená kompenzace ve formě cyklopřevozu zdarma a jiné.

Bohužel tuto skutečnost nemohl nikdo tušit ani o tom dopředu nikoho informovat.

Velmi nás Vaše rozhořčení mrzí, ale toto nemohl opravdu nikdo tušit, a proto nebylo možné se na toto dopředu připravit.

S pozdravem a přáním pěkného dne,

HOTEL FONTÁNA, s.r.o.

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R21)

Martin B. 23.9.2021

Ubytování v jedné ze samostatných "chalup" hotelu Fontána - Hrdoňov s pohledem na hladinu Lipna bylo velmi příjemné. Velká plocha ubytovacího apartmánu a k tomu obrovská veranda, pohodlné postele, pěkné funkční sociální zařízení, TV, večer naprostý klid. Drobné nedostatky (nefunkční lampa, poškozená klika do koupelny) nemohly zhoršit celkový hezký a klidný pobyt během ubytování. Strava opět velmi dobrá a kvalitní - bufetové bohaté snídaně a večeře s polévkou + výběr ze tří jídel. Personál přátelský, příprava jídel na profesionální úrovni. Na břeh Lipna s písčitou pláží je cca 7 min. pěšky. I v tomto již podzimním období (září) se díky slunečnému počasí dalo každý den koupat nebo využít vyhlídkových plaveb lodí po Lipenské přehradě. Výlety do přírody centrální Šumavy s hlubokými smrkovými lesy jsou krásné - např. pralesovitá oblast Boubína, rozhledna na vrcholu s dalekým výhledem, oblast kolem obcí Lenora, Kvilda, Modrava, řeky Vydra, Srní, Čenkova Pila, Kašperské Hory nám známé z TV seriálu, či dominanta nejvýše položeného královského hradu Kašperk v Čechách z doby Karla IV, lesy plné hub, to je jedinečná Šumava. Za zmínku stojí i výlet do historického města Prachatice nebo na opačnou stranu do Českého Krumlova, na hrad Rožmberk či do kláštera Vyšší Brod. Každý si při pobytu u Lipna najde to, co ho zajímá a proto pobyt v Hrdoňově a na Šumavě určitě doporučuji.

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R21)

31.8.2021

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R21)

Pavel Vaněk 28.8.2021

Přes počáteční problémy s číslem objednávky jsme byli maximálně spokojeni. Ubnytování na slušné úrovni s výhledem do přírody a jelikož jsme nenároční tak opravdu v pohodě. Vybavení pokoje naprosto dostačující. Kuchyně byla exkluzivní, pan kuchař vařil naprosto famozně. Porce jídla obrovské a velmi chutné. Obsluha příjemná ale nevtíravá. Jediný problém byl, když jsme požádali o úklid pokoje vyvěšením cedulky na dveře, tak byl proveden až druhý den po opětovném vyvěšení. Dobré je , že toaletní papír je v bedýnce na codbě každého patra a můžete si ho doplňovet dle potřeby. Pro normální lidi naprosto v pohodě.

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R21)

Pepa 27.8.2021

Stravování 2. Ubytování 2. Výlety 1. Spokojenost 2.

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R21)

Jitka Hladíková 19.8.2021

Vše ok

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R21)

11.7.2021

6 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R20)

Anita Sasková 30.9.2020

Příjemný a milý personál. Strava nad očekávání.

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R20)

Jan Čepara 01.9.2020

Pobyt proběhl k naší spokojenosti. K vodě cca 3 minuty pěšky. Písčitá pláž s pár průlezkama a hospůdkou pro občerstvení.
Vyzdvihl bych stravování, kdy místní kuchař opravdu umí. Měli jsme polopenzi (k večeři se nedávají nápoje, nutno zakoupit na baru, nebo někteří hosté měli vlastní). Co bych chtěl obzvláště vyzdvihnout, tak ochotu, vstřícnost a přístup personálu. Málokde jsem se setkal s takovým přístupem od samotného uvítání a ubytování v hotelu až po odjezd.

K ubytování se vztahuje půl ptáčka v hodnocení dolů (nešlo dát jenom čtvrt ptáčka. Ve škále hodnocení 1-100 bych dal 95%), vadilo nám, že okna koupelny s wc nebyly opatřeny závěsy ani záclonami, takže jste si během hygieny připadali jak ve výkladní skříni pro vedlejší budovu. Parkování byl maličko problém protože míst na asfaltu/dlažbě... bylo pár a jinak se parkovalo na trávě. U auta s nízkou světlou výškou podvozku to byl občas boj něčím nezavadit o trčící kanál nebo hrb.

Výletovat a jak trávit čas je tam nespočet, pro nejmenší výletníky je přímo v hotelu dětský koutek

9 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R20)

Králová Marie 28.8.2020

V Hrdoňově se nám velmi líbilo.Jídlo a pan kuchař byli super-všeho bylo dost a moc dobré.Ubytování bylo také v pořádku,jediné co se dá vytknout je trochu omšelý vzhled budov,v kterých jsme bydleli,ale pokoj byl v pořádku.Jinak výlety byly super-hlavně ty na kole.Prostě byla to fajn dovolená.

9 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R20)

20.8.2020

Příjemné prostředí, kuchyně dobrá, personál opravdu milý a vstřícný.
Jen by to chtělo věnovat trochu péče údržbě - vyviklané držáky na ručníky, uvolněný štít u kliky v koupelně, ulomené madlo u ledničky, chybějící polička pod zrcadlem (zůstaly jen hmoždinky ve zdi). Nebudu vypisovat všechno, v jednotlivostech jsou to drobnosti, ale v celku to kazí dojem z příjemného pobytu. Škoda.

8 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R20)

Luděk 16.8.2020

Klidné místo, ubytování ve starších budovách, pokoje čisté. Snídaně formou bufetu každý den stejný výběr, česká kuchyně, večeře dobré, chyběly zeleninové saláty. Ochotný personál.

6 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R20)

23.7.2020

8 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R20)

Eva 25.6.2020

Hotel Fontána nás mile překvapil. Z venku sice nepůsobí novotou, ale pokoje byli pěkné, čisté s krásným výhledem. Stravování snídaně formou bufetu není co vytknout, večeře vesměs to samé.Jinak krásná příroda s všestranným využitím - kola, výlety, rybaření , koupání. Rádi se ještě vrátíme.

9 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R20)

Votýpková Věra 23.6.2020

Kvalita stravování výborná, také ubytování velmi dobré, personál vynikající. Z naší strany velká spokojenost.

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R19)

oves 11.9.2019

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R19)

Naďa 05.9.2019

Bazen se vstupem z venku ze zahrady s trampolinou ... super osvěžení...chvalim

7 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R19)

E.Švihálkova 02.9.2019

Příjemný a ochotný personál.Na všem jsme se vždy domluvili.Ubytováníčisté,všechno bylo v pořádku připraveno.Se stravováním jsme byli velice spokojeni.Jídlo dobré a velké množství.

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R19)

Lenka 26.8.2019

Příjemný a ochotný personál, ubytování a vybavení pokoje mile překvapilo, dobré jídlo, v okolí možnost spousty výletů. Celkově jsme byli spokojeni.

7 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R19)

Drexlerová 11.8.2019

ubytování čísté, kuchyně tradiční česká - výborná, výlety v okolí zajímavé - pěšky, autem i na kole - doporučujeme

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R19)

František Pithart 27.7.2019

Tak na Lipně bylo krásně, strava výborná, výlety? každý den máte kam jet okolo Lipna je toho dost, krásné prostředí s možností koupání,bylijsme s mazlíčkem, taky super, až ten úklid by mohl být trochu lepší a to aspoň 2x týdně vysypat koš a doplnit toaletní papír!!!!!!

7 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R19)

Zdeněk 09.5.2019

Jídlo bylo úplně super. Podávané večeře měli několik chodů až jsem se vždy přejedl. Pokoj byl skvěle uklizený a připravený na náš příjezd. S perzonálem nebyl žádný problém cokoliv se dalo vyřešit hned a s úsměvem.

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R18)

01.11.2018

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R18)

Beneš Petr 01.9.2018

Jídelna a obsluha za 5+ (není co vytknout),vybavení stěží za 2 (jak cesta do 80.-tych let minulého století,venkovní hřiště pro děti je otřes)

6 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R18)

Ing.Ján Bačik a PhMr Danuše Drážná 30.8.2018

ubytovani az na mensi nedostatky,jako nefungujici lenicka,na vedlejsim pokoji nefungujici televize a praskajici zidle na balkone bylo celkem v poradku.
Stravovani v jidelne organizacne nezvladnuto,personal neochotny az arogantni,mnozstvi a kvalita predkladaneho jidla neodpovidala zaplacene cene.zejména u večeře (za 256 kč na osobu) Hodnotime jednim ptakem,cili spatne. A dalo by se říct až katastrofa.

2 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R18)

Renata 15.8.2018

Pokoj velký prostorný a čistý.Postele při otočení vrzaly a na přistýlce(skládací křesla) spaní ještě horší+nepohodlý(spal na ní i malý 2-letý syn).Koupelna prostorná,nová, ale zapomělo se na možnost usušit ručníky nebo cokoliv jiného.Na výměnu ručníků zapomeňte pokud si nedáte cedulku uklidit+klíč musí být na recepci, což nikdo neví.Jídlo: měli jsme polopenzi. Snídaně byly dobré dalo se vybrat.Zato večeře to byla hrůza.Vydávaly se od 18:00 hod. do 20:00hod. Pokud jste přišli na začátku tak jste si snad něco vybrali, ale dorazit v 19:00 tak už výběr nebyl. Když jste si jídlo vybrali tak chuťově bylo dobré. Inzerované dětské hřiště nečekejte(na trávě vysypána hrouda písku,rozkládající se trampolína(chyběly tyče),jízda na odrážedlech pouze na silnicí u hotelu kde jezdí auta nebo pak po cyklostezce do kopce).Dětská herna v hlavní budově tak to taky byl šok (rozbité hračky,špinavá podlaha).Pláž patřící k hotelu připomínala spíš oraniště (neupravovná a nečištěná) i okolní louky vypadaly lépe. Dětské domečky se skluzavkou, které jsou k vidění na fokách u restaurace u pláže, by jste hledali marně. Pokud chcete jít na výlet, tak máte smůlu. Bez kola a auta se nikam nedostanete. Takže výlety jen autem. Pokud vybíráte hotel, který má krytý bazén, jako tento, tak si ho nevybírejte. Tak studená voda, kterou disponuje krytý bazén, je snad jen v potoce. Pro děti je absolutně nevhodný. Jinak celkový dojem hotelu, do kterého vstoupíte, na vás dýchne socialismem. Tady se zastavil čas v 80. letech (dovolená ve stylu ROH). V tomto hotelu dovolená už nikdy více.

Na základě inspekční cesty dne 7.8.2018 bych se ráda vyjádřila k některým bodům recenze. Celý hotelový areál skutečně pochází z 80 let a postupně se majitel snaží investovat do různých oprav a rekonstrukcí. Klienti Atisu tak dostávají částečně nebo kompletně renovované pokoje. Ve společných prostorách došlo k výměně stolů, židlí, dřevěného obložení. Zcela nový je bazén z roku 2017. Stravování odpovídá běžnému standardu. Dětské hřiště na pláži skutečně je, tak jak je uvedeno na fotkách, které byly doplněny o aktuální foto z 7.8.18. https://www.atis.cz/detail-hotelu/fontana-hrdonov-h1956r18/?FullText=font%c3%a1na
Pláž je přírodní travnatá doplněná návozem písku, byla čistá, tráva posečená. Bohužel mořskou pláž v českých podmínkách nelze vytvořit. Jak je z fotek a popisu patrno, celý areál se nachází mimo rušná střediska. Právě klid a odlehlejší místo právě někteří hosté preferují.  

3 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R18)

13.8.2018

Hotel s potenciálom - krásna príroda, výhľady na vodné dielo, dobrý prístup k vode.
Služby hotela sú ale na priemernej až podpriemernej úrovni - izby sa neupratujú počas pobytu, chýbajú uteráky a toal. papier, zariadenie izieb je zastarané.
Strava bola v poriadku - štandard.
Ak ale nie ste nároční a ide Vám hlavne o prírodu a okolie - veľa možností ako sa zabaviť, mali by ste byť spokojní.

6 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R18)

Pavel Kovař 20.7.2018

Přístup personálu perfektní! Bohužel to jediné bylo super. Jinak,jídlo malého výběru a studené a moc se nedoplňovalo. Ubytování a hotel zastarale, pláž katastrofa! Tento hotel nedoporučují!

Kovářovi měli být ubytování v budově 8 – dva pokoje s balkonem vedle sebe. Po příjezdu paní Kovářová měla zájem o jiné ubytování, protože chtěla mít děti pod dohledem. Dostala rodinný pokoj bez balkonu na budově 1, který si nejdříve prohlédla, odsouhlasila a poté se nastěhovali. Co se týká výběru jídla, bohužel lze těžko zpětně hodnotit, ale pravidelně jsou večer tři druhy jídla + přílohy, ovoce nebo zákusek a salát. Pokud měli hosté jakékoli problémy na místě, určitě mohli poukázat, určitě bychom se snažili řešit. Vím, že kupovali opravdu hodně dopředu a mohli si vyžádat rodinný pokoj s balkonem – 2 ložnice. Opravdu nás mrzí, že Kovářovi nebyli plně spokojeni, v hotelu žádná  další přání nevznesli.

 

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R18)

15.7.2018

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R18)

Hana 12.7.2018

Smíšené pocity. Personál se chová hezky. Ale hotel je jen částečně zrekonstruovaný. Např.kolem bazénu je sice nově vydlážďeno a vymalováno, ale bazén je na dně rezatý se skvrnami od malování, šatnou se štítíte projít, natož tam něco dát.Snídaně jsou bufet toho nejlevnějšího, co v Kauflandu měli. Na pokojích se neuklízí. Přívoz nejezdil v době našeho pobytu už 3 týdny...Ten hotel snad ani nikdo neřídí..

Snídaně jsou standardně podávány formou bufetu  - několik druhů tvrdého sýra, uzeniny, měkké sýry, paštika, vařená vejce, zelenina, jogurt, müsli, marmeláda, med, piškoty, čaj, káva, mléko, kakao ,  tmavé i bílé pečivo, vánočka, závin – vše je doplňováno. V celém hotelu i v pokojích probíhá standardní průběžný úklid. V případě jakýchkoliv problémů je nutno se obrátit na recepci, určitě bychom se snažili vše řešit. Co se týká bazénu, je pravidelně čištěn a uklízen vč. kompletního zázemí. Přívoz byl z technických důvodů několik dnů mimo provoz, též z důvodu špatného počasí. Omlouváme se za komplikace. Samozřejmě vše předávám i kolegům přímo do hotelu, protože vždy je prostor pro zlepšení.

Ivana Masáková 

4 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R18)

Matysovi 18.6.2018

Byli jsme spokojeni s ubytovanim i stravovanim chyby tam pujcovna lodek a slapadel.

8 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R17)

Věra Bradnová 27.10.2017

Hodnocení pobytu v hotelu Fontána Hrdoňov v termínu 6. - 12. 10. 2017
Pobyt v tomto termínu jsme si vybrali zejména proto, že provozujeme cyklistiku a na této straně Lipna, která je hodně zastavěná byl provoz na cyklostezkách minimální.
Ubytování v apartmánu bylo nad očekávání příjemné, velké místnosti a v této době dobře vytápěné.
Se stravováním jsme byli velmi spokojeni.
Předpokládáme, že budeme Vašich služeb při pobytech na Šumavě dále využívat.
Věra Bradnová

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R17)

Hnitka Milan 08.10.2017

Dobrý den,

nebýt krásného počasí a krásné přírody, odjeli bychom již druhý den. Po příjezdu jsme dostali apartmán, kde bylo maximálně 15 stupňů celsia. Seděli jsme u jednoho malého přímotopu, abychom se ohřáli, centrální vytápění nefungovalo. Nakonec jsem běžel vyměnit pokoj. Dostali jsme tedy menší, sice se tam také moc netopilo, ale už se dalo zapnout podlahové topení v koupelně a taky jsme pokoj dříve zadýchali. Jídlo bylo další problém, snídaně ušly ale vše další plavalo v tuku, maso bylo převážně smažené, na přílohy se střídaly americké brambory, hranolky a opečené brambory, jednou za celý týden byla rýže a jednou knedlíky. Na oběd i večeři byla vždy stejná polévka. Když už dostanete na oběd kmínovou polévku a na večeři připálenou kmínovou polévku, tak si opravdu nepochutnáte. Navíc jsme s manželkou oba diabetici, takže naše dieta dostávala dost zabrat.
Dobře jsme se navečeřeli až poslední den, kdy přijeli další hosté a večeře byla formou švédských stolů. No určitě si budeme příště lépe vybírat, kde strávíme dovolenou.

S pozdravem

Hnitka Milan

V apartmánu 1/9, kde jste byli ubytováni, jsou napevno instalována 2 el. topná tělesa,  z toho 1 v koupelně. V době příjezdu topení pouze temperovalo a to z toho důvodu, kdyby  hosté nepřijeli, abychom netopili naprázdno,  což se nám již několikrát stalo. Stačilo topení pustit. Klienti, kteří byli v apartmánu po Vás žádný problém s topením nezaznamenali.

Strava se přizpůsobuje požadavkům většiny hostů. tito klienti si za pobyt na nic nestěžovali, Kdyby se manželé Hnitkovi jen zmínili, že jsou diabetici, rozhodně by bylo jedno jídlo  přizpůsobené jejich dietě, jako je to běžné např. v nemocnici. Samozřejmostí by byla i nabídka 2. lehké večeře.  

Večeře formou bufetu jsou nabízeny od určitého počtu hostů, na což je upozorňováno i v popisu CK Atis. 

Je jednodušší si stěžovat po ukončení pobytu než oslovit personál. Věřím, že kdyby se manželé Hnitkovi na nás obrátili, vyšli bychom jim samozřejmě vstříc.

 Je mi to líto, ale bez komunikace to nezvládneme, i kdybychom se sebevíc snažili.

Marta Vlčková

vedoucí hotelu

4 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R17)

Václav Pšenička 17.7.2017

Dobrý den,
Hotel Fontána hodnotím velmi dobře.
Milý personál, dobrá kuchyně, čistý pokoj ikdyž se starším vybavením, nic bych neměnil, na první pohled vypadal jako retro vybavení z 80tých let. Jinde se za to připlácí a tady je to v ceně. Krásná velká koupelna s teplou vodou celý den a čisté WC. Obrovská jídelna s čistým ubrusem každý den. Jen nebyl připravený bazén, který je v ceně pobytu. Naštěstí Lipno je jen 200m od hotelu.Děkuji za skvělou spolupráci CK Atis a Dovolená.cz,při bleskovém zajištění této náhradní destinace za zavřený penzion Líbinské sedlo.
S pozdravem hezkého dne
Václav Pšenička.

9 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R17)

j.Dostál 03.7.2017

Hezké počasí, prima ubytování, jídlo šlo,vše bez problémů. Díky.

10 Hodnocení

FONTÁNA - Hrdoňov (H1956R17)

Jiří Randák 28.6.2017

Zcela spokojen. Ubytování i stravování odpovídající. Výborná lokalita.

10 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

● DOVOLENÁ NA BŘEHU LIPNA
● SLEVA 7=6 v termínech 14.3. - 15.6. a 26.8. - 1.12.24

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel FONTÁNA BLUE MARINE RESORT
- skvělá poloha na břehu Lipna v nadmořské výšce 750 m
- krásná příroda, vlastní písečná pláž s možností vodních sportů a cyklopřevozem
- v zimě bruslení na Lipně, běžkování či lyžování Kramolín (13 km)
- dětský koutek, venkovní trampolíny a dětské venkovní hřiště
- vnitřní bazén, infra a finská sauna s odpočívárnou, fitness
- Wi-Fi a parkování ZDARMA
- vhodné pro rodiny s dětmi, aktivní páry, rybáře aj.

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotelový komplex FONTÁNA BLUE MARINE RESORT se nachází v klidném přírodním prostředí, na levém břehu Lipenské přehrady. Poloha skýtá mimo klidného odpočinku i možnost sportovního vyžití - vodní sporty, cykloturistika, turistika a rybolov. V okolí možnost jízdy na koních, tenisové kurty.
Vhodné pro motorizované klienty.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Recepce s drobným prodejem, restaurace, Cyklorest Koliba u hotelové pláže, letní terasa, vnitřní bazén, saunový svět (finská sauna, infra sauny aj.), stolní tenis, masáže, dětský koutek a hřiště, Wi-Fi připojení v celém resortu, půjčovna jízdních kol, koloběžek i elektrokoloběžek, holí na nordic walking a in-line bruslí.
Na hotelové pláži možnost zapůjčen šlapadel, pramic, člunů s motorem a plachetnice.
Ubytovací část je v klidné části, mimo centrální budovu v 9 depandancích.
Součástí komplexu je cyklopřevoz Hrdoňov-Svatý Tomáš (provoz květen - září).

KDE BUDETE SPÁT

a) 2 a 3 - lůžkové pokoje STANDRAD, Spr.+WC, TV, rychlovarná konvice, set na přípravu kávy a čaje, lednička, Wi-Fi, balkon.

b) Rodinný pokoj STANDARD (2x 2 - lůžková ložnice), Spr.+WC, TV, rychlovarná konvice, set na přípravu kávy a čaje, lednička, Wi-Fi. Pokoj nemá balkon.

Pokoje SUPERIOR (novější vybavení) za příplatek 240 Kč / pokoj / noc.

Ubytovací část je v klidné části, mimo centrální budovu v 9 depandancích.

CELKOVÁ KAPACITA

204 lůžek

FORMA STRAVY

Snídaně nebo polopenze dle typu pobytu.

Možnost dokoupení obědů v CK (jednotné menu - 1 chod) za doplatek v CK.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 2,99 let bez nároku na lůžko se snídaní ZDARMA.
Dítě zdarma povoleno v doprovodu 2 plně platících osob.

SLEVY A VÝHODY

Slevy pro Rekreační pobyt:

SLEVA 7=6 platí v termínech
14.03. - 15.06.24
26.08. - 01.12.24

SLEVA 5=4 platí v termínech:
16.09. - 01.12.24

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Hotelový bazén po rekonstrukci (12 x 6 m)​​.
Lipno - vlastní písečná pláž s cyklopřevozem a možností zapůjčení paddleboardu, šlapadel, pramic, člunů s motorem a plachetnice (200 m od hotelu).
AQUAWORLD Marina Lipno - Lipno nad Vltavou (22 km).

LYŽOVÁNÍ

V zimní sezóně na Vás čeká při příznivém počasí zamrzlá hladina jezera spojená s bruslením a zimním jachtingem, upravené lyžařské běžecké stopy i volný zasněžený terén pro romantické procházky.

Skiareál KRAMOLÍN (13 km) až, 900 m.n.m., 3 sedačkové lanovky, 2 vleky, 9 sjezdovek, umělé zasněžování, noční osvětlení, půjčovna a servis lyží, lyžařská škola s posuvným pásem, občerstvení.
Skiareál HOCHFICHT (středisko leží na rakouské straně Šumavy nad jezerem Lipno) 1338 m n.m. V areálu Hochficht se nachází 13 sjezdových tratí a 7 vleků, 3 moderní čtyř sedačkové lanovky. Pro děti a začátečníky Dětský SKI areál s cvičným vlekem a "kouzelným kobercem". Ve sněžném parku "Snowpark Ficht" je pro sjezdaře ve volném stylu na prkně a lyžích skvělá krosová trať. Doba jízdy od hotelu do Hochfichtu cca 1 hod.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Vlastní cyklopřevoz Hrdoňov - Svatý Tomáš anebo Svatý Tomáš - Hrdoňov - provoz od 16. června do 16. září.
Hotel zajišťuje také individuální vyhlídkové plavby po Lipně (od 7 osob) za cca 260 Kč/osoba.

TIPY NA VÝLETY
ACTIVE PARK LIPNO - unikát STEZKA KORUNAMI STROMŮ, Lanový park, Bikepark, Frisbee Park Lipno, bobová dráha, hopsárium pro děti, Vodní ráj Aquaworld
- Vítkův Hrádek – nejvýše položená zřícenina gotického hradu v České republice
- ČESKÝ KRUMLOV – hrad a zámek Český Krumlov, jedinečné divadlo s otáčivým hledištěm
- VYŠŠÍ BROD - Cisterciácký klášter a Poštovní muzeum
- Renesanční hrad Rožmberk
- Plechý a Plešné jezero
- Čertova stěna a Luč
- Schwarzenberský plavební kanál
- Zámek Hluboká nad Vltavou

JIŽNÍ ČECHY POHODOVÉ

SVĚT POD HLADINOU
Unikátní expozice akvárií a artefaktů, přibližující podvodní život nejen v Čechách, ale také v tropických vodách a mořích. Na ploše 500m2 spatříte více jak 30 akvárií. To vše v prostorech Wellness Hotelu Frymburk.

RYBOLOV:
revír č. 421200 VLTAVA 30 - 32 údolní nádrž Lipno (4 870 ha), správce revíru ČRS České Budějovice
Informace o povolenkách:
Jihočeský územní výbor České Budějovice, tel.: 387 250 451 nebo 387 250 454. Úřední hodiny: po - pá 7.30 - 15.00 hod.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 15:00 hod do 20:00 hod. a snídaní druhý den pobytu.
V případě polopenze pobyt začíná večeří v den nástupu.
Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

20 Kč/ osoba od 18 let /den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

200 Kč/den

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

Zdarma

DALŠÍ SLUŽBY

Dětská postýlka zdarma Kč/noc (nutno ověřit předem, je-li k dispozici).

PŘÍJEZD VLAKEM

Doporučujeme pro motorizované klienty.
Vlakem do Černé v Pošumaví - Hůrka (12 km). Po dohodě s hotelem možnost odvozu osob a zavazadel za poplatek.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz.

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Doporučujeme pro motorizované klienty.
Autobusem do Černé v Pošumaví - Hůrka (12 km) nebo do Frymburka (10 km). Po dohodě s hotelem možnost odvozu osob a zavazadel za poplatek.
Autobusová zastávka také v obci Milná, dále pěšky (3 km).

Aktuální autobusové spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

Transfer Černá v Pošumaví-Hotel Fontána-Černá v Pošumaví – 450 Kč/auto – max 4 dospělé osoby
Transfer Frymburk-hotel Fontána- Frymburk – 450 Kč/auto - max 4 dospělé osoby

Transfer Lipno-hotel Fontána-Lipno – 630 Kč/auto – max 4 dospělé osoby

K dispozici jsou i dětské sedačky a podsedáky.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz.

PŘÍJEZD AUTEM

Směr k Černé v Pošumaví - Frymburk, cca 300 metrů před obcí odbočit vpravo do Milná Kovářov, pak - 3 km k hotelu. Parkování na parkovišti u hotelu.

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Změnit nastavení cookies