SKANZEN - Modrá - Velehrad - Česká republika - Jižní Morava

Hotel SKANZEN - Modrá - Velehrad (H2984R24)

Česká republika > Jižní Morava
Strava Bez stravy
POKOJE NA POPTÁVKU
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem nepovolen
Internet: Wi-Fi
Restaurace v objektu
Parkoviště
Bazén - koupaliště: 5,5 km
Aquapark: 8,3 km
Přírodní koupání: 50 m
Autobusová zastávka: cca 480 m
Společenské a kulturní vyžití
Vhodné pro rodiny s dětmi
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Velehrad - Modrá

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Velehrad leží v okrese Uherské Hradiště, zhruba 6 km severozápadně od Uherského Hradiště. Bývá ztotožňován s centrem Velké Moravy, Veligradem. Ve Velehradu se nachází jedno z nejvýznamnějších poutních místi České republiky, také se zde nachází nejstarší cisterciácké opatství na Moravě. Opatství je každoročně cílem Národní pouti, který se koná 5. července k příležitosti svátků svatého Cyrila a Metoděje.

Můžete zde navštívit:

Velehradský klášter - jedná se o první cisterciácký klášter na Moravě. Součástí kláštera je také bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje.

Živá voda Modrá – Vodní svět a příroda na dosah. Skrz prosklený tunel vás obklopí scenérie vodního světa, tak jak jej ještě neznáte. Také zde můžete najít naučnou zahradu, plnou bylin a keřů.

Archeoskanzen Modrá - nachází se v bezprostřední blízkosti představující slovanské opevněné sídliště z doby Velké Moravy.

Hodnocení hotelu (9 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

SKANZEN - Modrá - Velehrad (H2984R22)

Zdenka Brychtová 15.7.2022

Vše k naprosté spokojenosti. Výlety perfektní, strava špičková, personál se o nás staral jako o vlastní. Počasí bylo na jedničku. Už dlouho jsme si to takhle neužili.

10 Hodnocení

SKANZEN - Modrá - Velehrad (H2984R21)

Alena Hvězdová 15.9.2021

Pobyt se nám velice líbil,jen škoda,že čistého času b yly vlastně jen 4 dny - lepší je týdenní pobyt. Vaše služby byly v naprostém pořádku.

10 Hodnocení

SKANZEN - Modrá - Velehrad (H2984R21)

Pert Novák 30.8.2021

Velmi dobrá destinace včetně hotelu.Ubytování,stravování,služby a personál na velmi dobré úrovni.V okolí hotelu je hodně co objevovat a není toho málo.Kromě Velehradu mohu doporučit Buchlov,Buchlovice,Kovozoo ve Starém Městě atd.Vřele doporučuji.

10 Hodnocení

SKANZEN - Modrá - Velehrad (H2984R21)

Plšková Rúžena 27.7.2021

S pobytem ve Skanzenu jsme velmi spokojené, moc se nám tam líbilo. Hezké, čisté ubytování, personál ochotný a velmi příjemný. Moc se nám líbil Velehrad.je to nádherné místo! Díky vstupenkám, které byly součástí pobytu, jsme si užily Kovozoo ve Starém Městě, Živou vodu a přestože jsme odkázané na autobus, prohlédly jsme si Uherské Hradiště a Buchlovický zámek. Ani se nám po 6 dnech nechtělo Skanzen opustit.

Jen malá připomínka, kterou vy ovlivnit nemůžete. Jídlo bylo dobré, porce velké, jen celý týden je výběr asi ze 6 stálých jídel, ani jedno jídlo zeleninové nebo trošku dietnější.

Jezdíme s vaší kanceláří už dlouho a vždy jsme spokojené.

10 Hodnocení

SKANZEN - Modrá - Velehrad (H2984R21)

Ivana Maulerová 25.7.2021

Dovolená ve Skanzenu Modrá - Velehrad se nám velmi líbila a vydařila. Spokojeni jsme s ubytováním, službami, na recepci velmi ochotní a rádi nám poradili ohledně výletů. Čistota ukázková. Nejvyšší známkou bychom hodnotili večeře, opravdu chutné a moc dobré a zároveň i oku lahodící. Jak píší, že se jedná o vyhlášenou kuchyni, tak je to pravda. Také rychlost a ochota číšníků suprová.
Výlety - prohlídka Velehradu včetně Baziliky už toto na Vás udělá obrovský dojem a dýchne na Vás zvláštní atmosféra. Stihli jsme rozhledny Brdo a Salaš, obě pěkné a překrásný rozhled. Staré Město - přístaviště vřele doporučuji.
Ve Skanzenu samotné prohlídky moc pěkné, doporučujeme Živou vodu a akvárium, také KOVOZOO stojí za prohlédnutí ve Starém Městě.
Doporučuji jako dovolenou pro rodiny s dětmi, hodně atrakcí a zábavy pro děti.
Mockrát díky za zprostředkování pobytu.

10 Hodnocení

SKANZEN - Modrá - Velehrad (H2984R21)

Eva Nováková 22.7.2021

Stravování výborné, ubytování také absolvovali jsme všechny
nabidky super děkujeme

10 Hodnocení

SKANZEN - Modrá - Velehrad (H2984R21)

Alena Havrdová 09.7.2021

S pobytem jsme byli velice spokojeni. Možná jen malá výtka ke stravě, která byla sice kvalitní a chutná, jen stále stejná. Při dlouhodobějším pobytu je to znát. Mnoho lidí si dá k večeři jen něco menšího. Ale jinak doporučujeme.

10 Hodnocení

SKANZEN MODRÁ - Velehrad (H2984R20)

02.10.2020

Hotel jsme navštívili v polovině září na 3 noci. Měli jsme ubytování se snídaní, tudíž jsme mohli vyzkoušet jídelní lístek. Snídaně kvalitní, bohatý výběr všeho. V hotelu jsme pravidelně večeřeli i jednou obědvali. Jídelní lístek je potvrzením toho, že na kvalitu nemusí být jídel mnoho, ale musí za to stát !! Kuchař zajímavě pracuje např. s hořčicí, jemně v bramborovém salátu, řízek přes celý talíř, podobně v salátu s grilovanými kousky. Vyzkoušeli jsme postupně skoro všechna hlavní jídla, např. bramboráčky s trhaným hovězím, klasickou svíčkovou, rybu a tak dále - ani jedno nemělo chybu. Čekací doba navíc není dlouhá. K tomu dobré pivo Bernard, točeno vždy naprosto na míru. Personál od recepce přes restauraci slušné, ochotné vystupování. Číšníci rychlí.

Hotel není velký vládne skoro domácí atmosféra. Ubytování je v pořádku, možná na pokoji mohlo být více světla, lampičky na stolcích nestačí, teda pro ty, kteří si večer čtou. Všem doporučujeme také Centrum slováckých tradic propojené s hotelem s dvěma okruhy. Prvním je moderní automatizovaná vinotéka obsahující minimálně 100 druhů moravských vín, stačí zasunout hotelovou kartu do automatu a zvolit podle přání od půl do dvou deci. Systém Vám navíc ukazuje kolik jste propili. Byly jsme zde 2 x a ochutnali hormadu vzorků.

Začíná se suchými víny, končí se vyloženě sladkými. Dáváme přednost suchým. Druhý okruh je něco jako kořalkotéka, asi 80 druhů slivovic a dalšího tvrdého alkoholu. O patro výše je prodejna, kde si rovněž můžete dopřát tradiční víno, koláčky ale i regionální výrobky, navazuje zcela moderní palírna, hitem by mohla být 44% zázvorovice s medem a další tradiční slovácké kořalky. Vše je nové, moderní, čisté, upravené.

Na areál navazuje archeoskanzen Modrá s rekonstrukci staveb Velkomoravské říše. Super pro milovníky historie, jen na některých stavbách je vidět, že dřevo rychle chátrá a brzo bude nutná oprava. Z druhé strany ekoareál Živa voda, kde se projdete v tunelu po dně rybníka a nad hlavou Vám plavou metroví kapří a po navazující mostní stezce se projdete nad chovem praturů. Pak se dá vyrazit to nedalekého terária s hromadou hadů,pavouků a jiné havěti. A nesmí se vynechat necelý kilometr vzdálený Velehrad s bazilikou. Stojí za to do ní vejít, duchovno zde pocítí i zarytý ateista.

Dalším typem na výlet je Kovozoo v nedalekém Starém Městě, která nás přesvědčí co všechno se dá vykouzlit ze šrotu, no a samozřejmě Buchlovice se zámeckým parkem a zámkem, krásná procházka odsud je pak k hradu Buchlov a zpět, dá se to obejit po zelené k Břestecké skále, což ale nedoporučujeme každému, značení po hřebeni k restauraci Pod břesteckou skálou asi vedl téměř horolezec.

Závěrečný sestup vyžaduje kondici…
Ryljakovi

10 Hodnocení

SKANZEN MODRÁ - Velehrad (H2984R20)

Jana Sedláčková 26.8.2020

Strava, personál, vybavení pokoje, možnosti výletů vše bylo výborné. Jen pokoj v přízemí bez výhledu ubral v hodnocení jednoho kanárka.

8 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

POZNÁVACÍ POBYT NA SLOVÁCKU

URČITĚ OCENÍTE

Proč Hotel Skanzen Modrá?
- atraktivní prostředí známé turistické oblasti na Slovácku s kulisou nejvýznamnějšího poutního místa České republiky - Velehradu - na pozadí Buchlovských hor
- místo plné zážitků - archeoskanzen, terárium, centrum slováckých tradic
- vhodné pro rodiny s dětmi, pro páry, ale i skupiny osob (firemní akce, teambuilding)
- muzeum vinařství a páleničářství
- vinná stezka - degustace vín z Moravy
- slivotéka - degustace ovocných pálenek

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel Skanzen na Modré nabízí komfortní ubytování a odpočinek v klidném a tichém prostředí turistického komplexu jen pár minut od poutního Velehradu a Uherského Hradiště.
Hotel a Depandance Skanzen je ideální nejen pro turisty, kteří chtějí poznat krásy Slovácka, ale také jako ubytování na služebních cestách.
Společně s Archeoskanzenem, Teráriem, Centrem slováckých tradic a Botanickým biotopem s podvodním tunelem Živá voda tvoří významný turistický cíl Slováckého regionu.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Restaurace, recepce, malý salónek, velký sál, kongresová aula, parkoviště, Wi-Fi, letní terasa, Centrum slováckých tradic s lihovarem, Terárium, Archeoskanzen, sladkovodní biotop Živá voda, kostelík Jana Křtitele a pro děti labyrint.

Odpočinkové Wellness pro hotelové hosty. V oddělených zónách najdete whirpool, klasickou finskou saunu, parní a bylinkovou saunu, turbo sprchy s ochlazovacím vodopádem a odpočinkovou zónu s posezením, za příplatek masáže.CENTRUM SLOVÁCKÝCH TRADIC
- zde se návštěvníci mohou seznámit s procesem pálení ovoce a historií vinařství, ale zároveň mohou ochutnat produkty typické pro místní kraj - ovocné destiláty a víno. Jednou z důležitých součástí centra je unikátní vinná stezka a pálenková stezka. Centrum dále doplňuje prodejna regionálních produktů s vinotékou a kavárnou. Nachází se zde i expozice regionálních vín v samoobslužných dávkovacích automatech, nabízíme možnost degustace 104 druhů vín.

TERÁRIUM MODRÁ
- nejpestřejší terarijní výstava v České republice. Více než 110 druhů terarijních unikátů. Přijďte a zažijte na vlastní kůži atmosféru džungle a světa plného exotiky a přírodních zákonitostí.

ARCHEOSKANZEN MODRÁ
- Velkomoravské sídliště středního Pomoraví. Je významným subjektem názorně osvětlující jednu z nejvýznamnějších etap našich národních dějin. Skanzen žije každodenním životem, naučnými představeními, programy, pokusnými tavbami kovů, výrobou keramiky, zemědělskou výrobou i neustále prováděným archeologickým výzkumem.

ŽIVÁ VODA
- botanická a sladkovodní expozice. V expozici se seznámíte s životem ve vodě i kolem vody, s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy, přilehlých potoků i tůní. Ve venkovním areálu procházíte bohatou výsadbou zeleně. Najdete zde typické moravské biotopy s jejich charakteristickými bylinami a dřevinami. Ve dvou podzemních patrech nahlédnete do světa pod vodní hladinou - podvodní tunel (ojedinělý experiment v rámci celé Evropy. Nachází se v hloubce 3,5 metru pod vodní hladinou, má délku 8 metrů a šíři 2 metry), potápěčské exhibice a přednášky o potápění či ukázky rybolovných technik.

KDE BUDETE SPÁT

2 a 3 - lůžkové pokoje SKANZEN s možností přistýlky, Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi, fén

CELKOVÁ KAPACITA

Hotel nabízí 22 pokojů (49 pevných lůžek s možností přistýlek)

FORMA STRAVY

Polopenze.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 2,99 let bez nároku na lůžko a stravu ZDARMA

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Přírodní biotop koupaliště Modrá v areálu Živá voda (cca 50 m)
Koupaliště Širůch (Staré Město u Uherského Hradiště, cca 5,5 km) - 50ti metrový venkovní plavecký bazén se skluzavkou a brouzdaliště pro děti
Aquapark Uherské Hradiště (cca 8,3 km) - krytý areál nabízí hned několik bazénů: 25ti metrový plavecký bazén, víceúčelový bazén pro výuku plavání nebo aquazorbing a zábavní bazén s atrakcemi, jako jsou divoká řeka, houpací bazének, masážní lavice nebo whirlpooly. Pro ty nejmenší je určen bazének se skluzavkou. Tím největším tahákem jsou v Hradišti bezpochyby dva tobogany: 186 metrů dlouhý X-tube, na kterém se jezdí na raftech, a 140 metrový black hole.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

CENTRUM SLOVÁCKÝCH TRADIC (v areálu, cca 40 m od hotelu)
- zde se návštěvníci mohou seznámit s procesem pálení ovoce a historií vinařství, ale zároveň mohou ochutnat produkty typické pro místní kraj – ovocné destiláty a víno. Jednou z důležitých součástí centra je unikátní vinná stezka a pálenková stezka. Centrum dále doplňuje prodejna regionálních produktů s vinotékou a kavárnou. Nachází se zde i expozice regionálních vín v samoobslužných dávkovacích automatech, nabízíme možnost degustace 104 druhů vín.

TERÁRIUM MODRÁ (v areálu, cca 500 m od hotelu)
- nejpestřejší terarijní výstava v České republice. Více než 110 druhů terarijních unikátů. Přijďte a zažijte na vlastní kůži atmosféru džungle a světa plného exotiky a přírodních zákonitostí.

ARCHEOSKANZEN MODRÁ (v areálu, cca 60 m od hotelu)
- Velkomoravské sídliště středního Pomoraví. Je významným subjektem názorně osvětlující jednu z nejvýznamnějších etap našich národních dějin. Skanzen žije každodenním životem, naučnými představeními, programy, pokusnými tavbami kovů, výrobou keramiky, zemědělskou výrobou i neustále prováděným archeologickým výzkumem.

ŽIVÁ VODA (v areálu, cca 50 m od hotelu)
- botanická a sladkovodní expozice. V expozici se seznámíte s životem ve vodě i kolem vody, s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy, přilehlých potoků i tůní. Ve venkovním areálu procházíte bohatou výsadbou zeleně. Najdete zde typické moravské biotopy s jejich charakteristickými bylinami a dřevinami. Ve dvou podzemních patrech nahlédnete do světa pod vodní hladinou - podvodní tunel (ojedinělý experiment v rámci celé Evropy. Nachází se v hloubce 3,5 metru pod vodní hladinou, má délku 8 metrů a šíři 2 metry), potápěčské exhibice a přednášky o potápění či ukázky rybolovných technik.

KOVOZOO STARÉ MĚSTO (4,3 km)
- jedinečná kovová ZOO, která se nachází v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Cílem je ukázat, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné.

POUTNÍ MÍSTO VELEHRAD (cca 1,4 km)
- Velehrad je významným duchovním centrem, místem častých církevních poutí, shromáždění a cyrilometodějských oslav. Hlavní cyrilometodějská pouť se koná vždy 5. července v den svátku světců.

HRAD BUCHLOV (cca 18,5 km)
- jeden z nejstarších hradů v České republice. Jeho počátky se datují do 1. poloviny 13. století. Význam hradu spočívá především v unikátním zachování původních architektonických prvků jednotlivé výstavby. Jde tak o jeden ze vzácných příkladů v naší architektuře. Nikdy nedobytá pevnost je zároveň ukázkovou ilustrací přeměny strohého gotického hradu v pohodlné renesanční panské sídlo.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14.00 a večeří od 18.00 hod v den příjezdu. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10.00 hod v den odjezdu.

Celý hotel i depandance je nekuřácký.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

V ceně ubytování.

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

Není povolen.

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

Zdarma před hotelem.

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Uherského Hradiště a odtud autobusem do Velehradu - rozcestí Modrá (cca 480 m od hotelu)

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Uherského Hradiště a odtud autobusem do Velehradu - rozcestí Modrá (cca 480 m od hotelu)

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

Autem ze směru Uherské Hradiště - směr Staré Město u Uherského Hradiště a odtud se dát dle ukazatelů směr Velehrad

Vzdálenost:
z Prahy: 276,6 km, z Českých Budějovic: 290,8 km, z Brna: 73,5 km, z Ostravy: 135,4 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny