SKANZEN - Modrá - Velehrad - Česká republika - Jižní Morava

Hotel SKANZEN - Modrá - Velehrad (H2984R22)

Česká republika > Jižní Morava
Strava polopenze
NOVINKA v nabídce CK Atis
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen: v depandaci, 150 Kč/ den
Internet: Wi-Fi
Restaurace v objektu
Parkoviště
Bazén - koupaliště: 5,5 km
Aquapark: 8,3 km
Přírodní koupání: 50 m
Autobusová zastávka: cca 480 m
Společenské a kulturní vyžití
Vhodné pro rodiny s dětmi
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Velehrad - Modrá

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Velehrad leží v okrese Uherské Hradiště, zhruba 6 km severozápadně od Uherského Hradiště. Bývá ztotožňován s centrem Velké Moravy, Veligradem. Ve Velehradu se nachází jedno z nejvýznamnějších poutních místi České republiky, také se zde nachází nejstarší cisterciácké opatství na Moravě. Opatství je každoročně cílem Národní pouti, který se koná 5. července k příležitosti svátků svatého Cyrila a Metoděje.

Můžete zde navštívit:

Velehradský klášter - jedná se o první cisterciácký klášter na Moravě. Součástí kláštera je také bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje.

Živá voda Modrá – Vodní svět a příroda na dosah. Skrz prosklený tunel vás obklopí scenérie vodního světa, tak jak jej ještě neznáte. Také zde můžete najít naučnou zahradu, plnou bylin a keřů.

Archeoskanzen Modrá - nachází se v bezprostřední blízkosti představující slovanské opevněné sídliště z doby Velké Moravy.

Hodnocení hotelu (8 hodnocení)

SKANZEN - Modrá - Velehrad (H2984R21)

Alena Hvězdová 15.9.2021

Pobyt se nám velice líbil,jen škoda,že čistého času b yly vlastně jen 4 dny - lepší je týdenní pobyt. Vaše služby byly v naprostém pořádku.

10 Hodnocení

SKANZEN - Modrá - Velehrad (H2984R21)

Pert Novák 30.8.2021

Velmi dobrá destinace včetně hotelu.Ubytování,stravování,služby a personál na velmi dobré úrovni.V okolí hotelu je hodně co objevovat a není toho málo.Kromě Velehradu mohu doporučit Buchlov,Buchlovice,Kovozoo ve Starém Městě atd.Vřele doporučuji.

10 Hodnocení

SKANZEN - Modrá - Velehrad (H2984R21)

Plšková Rúžena 27.7.2021

S pobytem ve Skanzenu jsme velmi spokojené, moc se nám tam líbilo. Hezké, čisté ubytování, personál ochotný a velmi příjemný. Moc se nám líbil Velehrad.je to nádherné místo! Díky vstupenkám, které byly součástí pobytu, jsme si užily Kovozoo ve Starém Městě, Živou vodu a přestože jsme odkázané na autobus, prohlédly jsme si Uherské Hradiště a Buchlovický zámek. Ani se nám po 6 dnech nechtělo Skanzen opustit.

Jen malá připomínka, kterou vy ovlivnit nemůžete. Jídlo bylo dobré, porce velké, jen celý týden je výběr asi ze 6 stálých jídel, ani jedno jídlo zeleninové nebo trošku dietnější.

Jezdíme s vaší kanceláří už dlouho a vždy jsme spokojené.

10 Hodnocení

SKANZEN - Modrá - Velehrad (H2984R21)

Ivana Maulerová 25.7.2021

Dovolená ve Skanzenu Modrá - Velehrad se nám velmi líbila a vydařila. Spokojeni jsme s ubytováním, službami, na recepci velmi ochotní a rádi nám poradili ohledně výletů. Čistota ukázková. Nejvyšší známkou bychom hodnotili večeře, opravdu chutné a moc dobré a zároveň i oku lahodící. Jak píší, že se jedná o vyhlášenou kuchyni, tak je to pravda. Také rychlost a ochota číšníků suprová.
Výlety - prohlídka Velehradu včetně Baziliky už toto na Vás udělá obrovský dojem a dýchne na Vás zvláštní atmosféra. Stihli jsme rozhledny Brdo a Salaš, obě pěkné a překrásný rozhled. Staré Město - přístaviště vřele doporučuji.
Ve Skanzenu samotné prohlídky moc pěkné, doporučujeme Živou vodu a akvárium, také KOVOZOO stojí za prohlédnutí ve Starém Městě.
Doporučuji jako dovolenou pro rodiny s dětmi, hodně atrakcí a zábavy pro děti.
Mockrát díky za zprostředkování pobytu.

10 Hodnocení

SKANZEN - Modrá - Velehrad (H2984R21)

Eva Nováková 22.7.2021

Stravování výborné, ubytování také absolvovali jsme všechny
nabidky super děkujeme

10 Hodnocení

SKANZEN - Modrá - Velehrad (H2984R21)

Alena Havrdová 09.7.2021

S pobytem jsme byli velice spokojeni. Možná jen malá výtka ke stravě, která byla sice kvalitní a chutná, jen stále stejná. Při dlouhodobějším pobytu je to znát. Mnoho lidí si dá k večeři jen něco menšího. Ale jinak doporučujeme.

10 Hodnocení

SKANZEN MODRÁ - Velehrad (H2984R20)

02.10.2020

Hotel jsme navštívili v polovině září na 3 noci. Měli jsme ubytování se snídaní, tudíž jsme mohli vyzkoušet jídelní lístek. Snídaně kvalitní, bohatý výběr všeho. V hotelu jsme pravidelně večeřeli i jednou obědvali. Jídelní lístek je potvrzením toho, že na kvalitu nemusí být jídel mnoho, ale musí za to stát !! Kuchař zajímavě pracuje např. s hořčicí, jemně v bramborovém salátu, řízek přes celý talíř, podobně v salátu s grilovanými kousky. Vyzkoušeli jsme postupně skoro všechna hlavní jídla, např. bramboráčky s trhaným hovězím, klasickou svíčkovou, rybu a tak dále - ani jedno nemělo chybu. Čekací doba navíc není dlouhá. K tomu dobré pivo Bernard, točeno vždy naprosto na míru. Personál od recepce přes restauraci slušné, ochotné vystupování. Číšníci rychlí.

Hotel není velký vládne skoro domácí atmosféra. Ubytování je v pořádku, možná na pokoji mohlo být více světla, lampičky na stolcích nestačí, teda pro ty, kteří si večer čtou. Všem doporučujeme také Centrum slováckých tradic propojené s hotelem s dvěma okruhy. Prvním je moderní automatizovaná vinotéka obsahující minimálně 100 druhů moravských vín, stačí zasunout hotelovou kartu do automatu a zvolit podle přání od půl do dvou deci. Systém Vám navíc ukazuje kolik jste propili. Byly jsme zde 2 x a ochutnali hormadu vzorků.

Začíná se suchými víny, končí se vyloženě sladkými. Dáváme přednost suchým. Druhý okruh je něco jako kořalkotéka, asi 80 druhů slivovic a dalšího tvrdého alkoholu. O patro výše je prodejna, kde si rovněž můžete dopřát tradiční víno, koláčky ale i regionální výrobky, navazuje zcela moderní palírna, hitem by mohla být 44% zázvorovice s medem a další tradiční slovácké kořalky. Vše je nové, moderní, čisté, upravené.

Na areál navazuje archeoskanzen Modrá s rekonstrukci staveb Velkomoravské říše. Super pro milovníky historie, jen na některých stavbách je vidět, že dřevo rychle chátrá a brzo bude nutná oprava. Z druhé strany ekoareál Živa voda, kde se projdete v tunelu po dně rybníka a nad hlavou Vám plavou metroví kapří a po navazující mostní stezce se projdete nad chovem praturů. Pak se dá vyrazit to nedalekého terária s hromadou hadů,pavouků a jiné havěti. A nesmí se vynechat necelý kilometr vzdálený Velehrad s bazilikou. Stojí za to do ní vejít, duchovno zde pocítí i zarytý ateista.

Dalším typem na výlet je Kovozoo v nedalekém Starém Městě, která nás přesvědčí co všechno se dá vykouzlit ze šrotu, no a samozřejmě Buchlovice se zámeckým parkem a zámkem, krásná procházka odsud je pak k hradu Buchlov a zpět, dá se to obejit po zelené k Břestecké skále, což ale nedoporučujeme každému, značení po hřebeni k restauraci Pod břesteckou skálou asi vedl téměř horolezec.

Závěrečný sestup vyžaduje kondici…
Ryljakovi

10 Hodnocení

SKANZEN MODRÁ - Velehrad (H2984R20)

Jana Sedláčková 26.8.2020

Strava, personál, vybavení pokoje, možnosti výletů vše bylo výborné. Jen pokoj v přízemí bez výhledu ubral v hodnocení jednoho kanárka.

8 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

CENTRUM HISTORIE A TRADIC

URČITĚ OCENÍTE

Proč Hotel Skanzen Modrá?
- atraktivní prostředí známé turistické oblasti na Slovácku s kulisou nejvýznamnějšího poutního místa České republiky - Velehradu - na pozadí Buchlovských hor
- místo plné zážitků - archeoskanzen, terárium, centrum slováckých tradic
- vhodné pro rodiny s dětmi, pro páry, ale i skupiny osob (firemní akce, teambuilding)
- možnost degustace ve vinné a pálenkové stezce

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel Skanzen na Modré nabízí komfortní ubytování a odpočinek v klidném a tichém prostředí turistického komplexu jen pár minut od poutního Velehradu a Uherského Hradiště.
Hotel a Depandance Skanzen je ideální nejen pro turisty, kteří chtějí poznat krásy Slovácka, ale také jako ubytování na služebních cestách.
Společně s Archeoskanzenem, Teráriem, Centrem slováckých tradic a Botanickým biotopem s podvodním tunelem Živá voda tvoří významný turistický cíl Slováckého regionu.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Restaurace, recepce, malý salónek, velký sál, kongresová aula, parkoviště, Wi-Fi, letní terasa, Centrum slováckých tradic s lihovarem, Terárium, Archeoskanzen, sladkovodní biotop Živá voda, kostelík Jana Křtitele a pro děti labyrint.

Odpočinkové Wellness pro hotelové hosty. V oddělených zónách najdete whirpool, klasickou finskou saunu, parní a bylinkovou saunu, turbo sprchy s ochlazovacím vodopádem a odpočinkovou zónu s posezením, za příplatek masáže.CENTRUM SLOVÁCKÝCH TRADIC
- zde se návštěvníci mohou seznámit s procesem pálení ovoce a historií vinařství, ale zároveň mohou ochutnat produkty typické pro místní kraj - ovocné destiláty a víno. Jednou z důležitých součástí centra je unikátní vinná stezka a pálenková stezka. Centrum dále doplňuje prodejna regionálních produktů s vinotékou a kavárnou. Nachází se zde i expozice regionálních vín v samoobslužných dávkovacích automatech, nabízíme možnost degustace 104 druhů vín.

TERÁRIUM MODRÁ
- nejpestřejší terarijní výstava v České republice. Více než 110 druhů terarijních unikátů. Přijďte a zažijte na vlastní kůži atmosféru džungle a světa plného exotiky a přírodních zákonitostí.

ARCHEOSKANZEN MODRÁ
- Velkomoravské sídliště středního Pomoraví. Je významným subjektem názorně osvětlující jednu z nejvýznamnějších etap našich národních dějin. Skanzen žije každodenním životem, naučnými představeními, programy, pokusnými tavbami kovů, výrobou keramiky, zemědělskou výrobou i neustále prováděným archeologickým výzkumem.

ŽIVÁ VODA
- botanická a sladkovodní expozice. V expozici se seznámíte s životem ve vodě i kolem vody, s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy, přilehlých potoků i tůní. Ve venkovním areálu procházíte bohatou výsadbou zeleně. Najdete zde typické moravské biotopy s jejich charakteristickými bylinami a dřevinami. Ve dvou podzemních patrech nahlédnete do světa pod vodní hladinou - podvodní tunel (ojedinělý experiment v rámci celé Evropy. Nachází se v hloubce 3,5 metru pod vodní hladinou, má délku 8 metrů a šíři 2 metry), potápěčské exhibice a přednášky o potápění či ukázky rybolovných technik.

KDE BUDETE SPÁT

a) 2 a 3 - lůžkové pokoje SKANZEN s možností přistýlky, Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi, fén
b) 2 a 3 - lůžkové pokoje DEPANDANCE, Spr.+WC, Wi-Fi

CELKOVÁ KAPACITA

Hotel nabízí 22 pokojů (49 pevných lůžek s možností přistýlek) a depandance Skanzen 17 pokojů (44 lůžek)

FORMA STRAVY

Polopenze.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 2,99 let bez nároku na lůžko a stravu ZDARMA

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Přírodní biotop koupaliště Modrá v areálu Živá voda (cca 50 m)
Koupaliště Širůch (Staré Město u Uherského Hradiště, cca 5,5 km) - 50ti metrový venkovní plavecký bazén se skluzavkou a brouzdaliště pro děti
Aquapark Uherské Hradiště (cca 8,3 km) - krytý areál nabízí hned několik bazénů: 25ti metrový plavecký bazén, víceúčelový bazén pro výuku plavání nebo aquazorbing a zábavní bazén s atrakcemi, jako jsou divoká řeka, houpací bazének, masážní lavice nebo whirlpooly. Pro ty nejmenší je určen bazének se skluzavkou. Tím největším tahákem jsou v Hradišti bezpochyby dva tobogany: 186 metrů dlouhý X-tube, na kterém se jezdí na raftech, a 140 metrový black hole.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

CENTRUM SLOVÁCKÝCH TRADIC (v areálu, cca 40 m od hotelu)
- zde se návštěvníci mohou seznámit s procesem pálení ovoce a historií vinařství, ale zároveň mohou ochutnat produkty typické pro místní kraj – ovocné destiláty a víno. Jednou z důležitých součástí centra je unikátní vinná stezka a pálenková stezka. Centrum dále doplňuje prodejna regionálních produktů s vinotékou a kavárnou. Nachází se zde i expozice regionálních vín v samoobslužných dávkovacích automatech, nabízíme možnost degustace 104 druhů vín.

TERÁRIUM MODRÁ (v areálu, cca 500 m od hotelu)
- nejpestřejší terarijní výstava v České republice. Více než 110 druhů terarijních unikátů. Přijďte a zažijte na vlastní kůži atmosféru džungle a světa plného exotiky a přírodních zákonitostí.

ARCHEOSKANZEN MODRÁ (v areálu, cca 60 m od hotelu)
- Velkomoravské sídliště středního Pomoraví. Je významným subjektem názorně osvětlující jednu z nejvýznamnějších etap našich národních dějin. Skanzen žije každodenním životem, naučnými představeními, programy, pokusnými tavbami kovů, výrobou keramiky, zemědělskou výrobou i neustále prováděným archeologickým výzkumem.

ŽIVÁ VODA (v areálu, cca 50 m od hotelu)
- botanická a sladkovodní expozice. V expozici se seznámíte s životem ve vodě i kolem vody, s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy, přilehlých potoků i tůní. Ve venkovním areálu procházíte bohatou výsadbou zeleně. Najdete zde typické moravské biotopy s jejich charakteristickými bylinami a dřevinami. Ve dvou podzemních patrech nahlédnete do světa pod vodní hladinou - podvodní tunel (ojedinělý experiment v rámci celé Evropy. Nachází se v hloubce 3,5 metru pod vodní hladinou, má délku 8 metrů a šíři 2 metry), potápěčské exhibice a přednášky o potápění či ukázky rybolovných technik.

KOVOZOO STARÉ MĚSTO (4,3 km)
- jedinečná kovová ZOO, která se nachází v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Cílem je ukázat, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné.

POUTNÍ MÍSTO VELEHRAD (cca 1,4 km)
- Velehrad je významným duchovním centrem, místem častých církevních poutí, shromáždění a cyrilometodějských oslav. Hlavní cyrilometodějská pouť se koná vždy 5. července v den svátku světců.

HRAD BUCHLOV (cca 18,5 km)
- jeden z nejstarších hradů v České republice. Jeho počátky se datují do 1. poloviny 13. století. Význam hradu spočívá především v unikátním zachování původních architektonických prvků jednotlivé výstavby. Jde tak o jeden ze vzácných příkladů v naší architektuře. Nikdy nedobytá pevnost je zároveň ukázkovou ilustrací přeměny strohého gotického hradu v pohodlné renesanční panské sídlo.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14.00 a večeří od 17.00 hod v den příjezdu. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10.00 hod v den odjezdu.

Celý hotel i depandance je nekuřácký.

REKREAČNÍ POPLATEK

v ceně

POBYT SE ZVÍŘETEM

V hotelu NEPOVOLEN.
V depandanci za 150 Kč / den.

PARKOVÁNÍ

zdarma před hotelem

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Uherského Hradiště a odtud autobusem do Velehradu - rozcestí Modrá (cca 480 m od hotelu)

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Uherského Hradiště a odtud autobusem do Velehradu - rozcestí Modrá (cca 480 m od hotelu)

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

Autem ze směru Uherské Hradiště - směr Staré Město u Uherského Hradiště a odtud se dát dle ukazatelů směr Velehrad

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny