RŮŽE - Český Krumlov - Česká republika - Jižní Čechy

Hotel RŮŽE - Český Krumlov (H3001R24)
+

Česká republika > Jižní Čechy
Strava snídaně
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen: 500 Kč/noc
Výtah
Krytý bazén v objektu
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Sauna: v hotelu
Přírodní koupání: 22 km
Železniční stanice: 1,7 km
Autobusová zastávka: 400 m
MHD: 200 m
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Český Krumlov

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Český Krumlov leží v Jihočeském kraji, asi 22 km jihozápadně od Českých Budějovic na meandrech řeky Vltavy. Spleť křivolakých středověkých uliček, malebné štíty měšťanských domů, romantická zákoutí, impozantní zámek nad Vltavou, kavárny i středověké krčmy, výstavy, koncerty, festivaly – to všechno je Český Krumlov. Město s jedinečnou magickou atmosférou je od roku 1992 zapsáno mezi památky UNESCO. Město je centrum kultury, najdete zde několik muzeí a galerií, četné obchůdky s uměleckými předměty, pravidelně se zde konají hudební festivaly, divadelní festival nebo historické Slavnosti pětilisté růže. Technickou raritou je zdejší grafitový důl. K Českému Krumlovu patří neodmyslitelně řeka Vltava. V blízkosti se nachází přehrada Lipno, Chráněná krajinná oblast Blanský les i Národní park Šumava.

Hrad a zámek - Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Zámecká zahrada - Českokrumlovská zámecká zahrada prošla od svého založení ke konci 17. století složitým vývojem, který věrně odrážel dobový stylový vývoj zahradního umění. Zahrada vznikla na raně barokním kompozičním schématu, později se v její podobě projevil duch vídeňského rokoka.

Vodní nádrž Lipno (27,6 km) - Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Holašovice (29,3 km) - Holašovice, zaspané v roce 1998 mezi památky UNESCO, patří díky statkům ve stylu jihočeského selského baroka mezi nejhezčí vesnice v Česku. Kolem návsi s rybníčkem stojí domy se špýchary a bohatě zdobenými širokými štíty, malebný obrázek doplňují studny, barokní kaplička a kovárna.

Fritschova stezka údolím Vltavy (21,7 km) - Celá stezka se skládá ze tří části, které byly budovány postupně. Jako první byl v letech 1933-1935 vystřílen nejtěžší, 4 km dlouhý úsek z Boršova nad Vltavou do Jamného. V roce 1936 byl zpřístupněn 7 km dlouhý úsek z Jamného k Dívčímu Kameni. Poslední úsek, také dlouhý 7 km, byl zprovozněn v roce 1938 a končí ve Zlaté Koruně.

Hodnocení hotelu (2 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

RŮŽE - Český Krumlov (H3001R21)

Jäns 20.8.2021

Ubytování v téměř centru města měla super lokaci. Personál, jídlo také super. Jediné co kazilo dojem, byla absence dvojlůžka normální šířky, ono spát 5 dnů na 140cm posteli pro 2 dospělé, není zrovna 2x pohodlné. Dále může někomu mírně vadit vrzající podlaha ze starých parket, či "vůně" starých věcí při vstupu do pokoje, což souvisí s tím, že se jedná o bývalou jezuitskou kolej. Samotné město a okolí určitě stojí za výlet, památky, příroda. Ovšem je potřeba se připravit na to, že týden v Krumlově přijde na tolik co 14 dní např. Řecku letecky s allinclussive :D

7 Hodnocení

RŮŽE - Český Krumlov (H3001R20)

Nejezchlebova 02.10.2020

Dobrý večer, stravování bylo výborné, služby má rovněž hotel zajištěn, jen mám připomínky k ubytování, na internetu jsou nafoceny v hotelu Růže velké slunné pokoje s výhledem na Vltavu, ale nám dali malý pokoj s výhledem do ulice na regionální muzeum,takže si myslím že ty pokoje s výhledem na Vltavu mají pro zahraniční klientelu, Jinak hotel i Český Krumlov úžasný

8 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

● LUXUS V HISTORICKÉM CENTRU ČESKÉHO KRUMLOVA
● SLEVA 10% pro pobyty na 3 a více nocí platí v termínech 1.11.23 - 2.1.25.

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel Růže ***** Český Krumlov:
- pokoje s výhledem na zámek v Českém Krumlově nebo s nádherným výhledem na řeku Vltavu
- v hotelové restauraci se využívají čerstvé sezónní a místní ingredience té nejvyšší kvality
- jeden z nejkouzelnějších butikových hotelů v České republice

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel Růže ***** je jeden z nejlepších 5-hvězdičkových hotelů v jižních Čechách. Jedná se o jednu z nejstarších a nejlépe dochovaných staveb v Českém Krumlově, hotel se nachází v bývalé Jezuitské koleji ze 16. století v jedinečném historickém centru města Český Krumlov, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.
Unikátní prostředí hotelu Vás oslní: pokoje jsou zařízeny s důrazem na komfort a jednotlivé detaily - klenby, stropy, unikátní fresky a malby jsou autentickou součástí hotelu.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

elegantní Rose Restaurant, King´s Bar, Sunset terrace s výhledem na město a řeku Vltavu, konferenční prostory, výtah, internetový koutek v lobby, parkoviště.
Wellness: bazén s protiproudem, vířivka, sauna, za příplatek : regenerační koupel, rašelinová koupel, levandulová koupel, Créme” koupel pro sametovou pokožku, thajské masáže s rodilými thajskými masérkami (např. Tradiční thajská masáž, Thajská olejová masáž, Reflexní masáž chodidel, Bylinná masáž, Masáž hlavy a zad).

KDE BUDETE SPÁT

2 - lůžkové pokoje COMFORT s přistýlkou, vana+WC, SAT/TV, klimatizace (většina pokojů), telefon, fén, lednička, trezor, set na přípravu kávy a čaje, Wi-Fi.

Pokoje s balkonem nejsou k dispozici.

CELKOVÁ KAPACITA

70 pokojů

FORMA STRAVY

snídaně formou bufetu. Možnost dokoupení večeří za doplatek v CK (menu o 3 chodech) a obědů na místě.

Povinné dokoupení večeří při pobytu z pátku na sobotu a ze soboty na neděli v termínech:
30.12.23 - 02.01.24
29.03.24 - 01.11.24
30.12.23 - 02.01.25

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě od 2,99 let na přistýlce se snídaní ZDARMA.
Dítě zdarma platí v doprovodu 2 plně platících osob na pokoji.

SLEVY A VÝHODY

SLEVA 10% pro pobyty na 3 a více nocí platí v termínech 1.11.23 - 2.1.25.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

relaxační bazén s protiproudem, 8 m dlouhý s teplotou vody 28 °C a hloubkou cca 150 cm.
Plavecký bazén Český Krumlov (cca 1,5 km). Přehrada Lipno (cca 22 km).

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Co nevynechat v Českém Krumlově:
- doporučujeme zakoupení Český Krumlov Card - se kterou získáte výhodné vstupné do 5 jedinečných expozic (Hradní muzeum a zámecká věž, Regionální muzeum v Českém Krumlově, Museum Fotoateliér Seidel, Egon Schiele Art Centrum, Kláštery Český Krumlov - vybraná expozice)
- Zámek Český Krumlov,
- Kaple na Křížové Hoře,
- Ptačí hrádek,
- Kaple sv. Martina,
- Synagoga Český Krumlov,
- Kostel sv. Jošta, Minoritský klášter,
- Kostel sv. Víta v Českém Krumlově,
- Agentura českého keramického designu,
- Egon Schiele Art Centrum,
- Wax Muzeum,
- Muzeum útrpného práva, Museum Fotoatelier Seidel,
- Muzeum marionet,
- Regionální muzeum v Českém Krumlově

Český Krumlov a okolí aktivně:
Vodní turistika - poznejte Českokrumlovsko z hladiny Vltavy. Ve městě je řada půjčoven kánoí a raftů
Pěší turistika - široké možnosti turistických tras (např. nejvyšší vrchol Blanského lesa – hora Kleť, kde je rozhledna, observatoř, restaurace, oblast Lipenska či Šumavy)
Cykloturistika - poznejte krásy jižních Čech ze sedla, ve městě je několik spolehlivých půjčoven kol.
Golf - Golf Club Český Krumlov
Tenis - 4 venkovní antukové kurty a tenisová hala se 3 kurty
Rybaření - celé jižní Čechy jsou rájem rybářů (např. Lipno aj.). Informace o rybaření Vám poskytnou jednotlivá informační střediska


Co nevynechat v okolí:
- Holašovice
- vodní nádrž Lipno
- Zámek Hlubová nad Vltavou
- Stezka korunami stromů

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt se snídaní začíná nástupem od 15:00 hod v den příjezdu a snídaní druhý den ráno.
Pobyt s polopenzí začíná nástupem od 15:00 hod a večeří v den příjezdu.
Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 11:00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

50,- Kč /osoba/den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

500,- Kč/zvíře/noc

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

790 Kč/ den, pro klienty Atis zvýhodněná cena 590 Kč / auto/noc

DALŠÍ SLUŽBY

Dětská postýlka: zdarma (dle dostupnosti)
Informace o přijímání platebních karet ( bez záruky):
Hotel přijímá tyto platební karty: Visa, Mastercard, Diners Club, Amex.

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Českých Budějovic, odtud MHD (zastávka Horní brána cca 200 m od hotelu), pěšky nebo taxi do hotelu (cca 1,7 km).

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz.

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Českého Krumlova - zastávka "Autobusové nádraží" (cca 400 m od hotelu).

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz.

PŘÍJEZD AUTEM

Autem do Českého Krumlova směr Vnitřní město, za autobusovým nádražím odbočit doprava, pokračovat po Horní ulici až na náměstí Svornosti, kde leží hotel. Parkování není možné hned u hotelu (hotel leží v centru historické části) a je za poplatek.

Vzdálenost:
z Prahy: 172 km, z Českých Budějovic: 25 km,
z Brna: 239 km, z Ostravy: 409 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny

Podobné pobyty

OLDINN - Český Krumlov
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel OLDINN - Český Krumlov

Česká republika Jižní Čechy

Hotel OldInn**** se nachází na náměstí v samém srdci historického města Český Krumlov. Český Krumlov leží na březích Vltavy pod nádherným hradem ze ...

● ČESKÝ KRUMLOV - PERLA Jižních Čech ● SLEVA 10% pro pobyty na 3 a více

snídaně

H2630R24

od 1 150 Kč / noc
10,0 Detail