CLARION GRANDHOTEL ZLATÝ LEV - Liberec - Česká republika - Jizerské hory

Hotel CLARION GRANDHOTEL ZLATÝ LEV - Liberec (H2579R24)

Česká republika > Jizerské hory
Strava snídaně
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen: 700 Kč/noc
Internet: Wi-Fi
Výtah
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Sauna: v hotelu
Whirlpool
Parkoviště
Železniční stanice: 2 km
Autobusová zastávka: 2 km
MHD: 150 m
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Liberec

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Město Liberec leží na severu Čech v liberecké dolině mezi Ještědským hřbetem a Jizerskými horami. Liberec je vyhlášený zejména novorenesanční radnicí, Valdštejnovými domky anebo Krajskou vědeckou knihovnou, která získala ocenění Stavba roku. Město je vzdálené jen 100 km od Prahy, v blízkosti hranic s Německem a Polskem, obklopené horami.

V Liberci doporučujeme navštívit:
Zoo Liberec - Nejstarší zoologická zahrada v bývalém Československu byla založena už v roce 1904. Pouze v Zoo Liberec můžete spatřit vzácné kopytníky urialy nebo primáty mangabeje žlutobřiché a paviány pláštíkové.
Nisa park - Nisa Park je volnočasový park pro děti i dospělé v krásném přírodním prostředí v klidném centru Vratislavic.
Liberecký zámek - Liberecký zámek byl vybudován v renesančním slohu, stavba byla dokončena v roce 1587. V zámku se dochovala vzácná renesanční kaple z počátku 17. století. Přístupný je krásný park, který je ideální pro odpočinek či krátkou procházku.
Labyrint - Navštivte unikátní zrcadlový labyrint! Největší stacionární zrcadlové bludiště na kontinentě vybavené 120 velkoplošnými zrcadly rozmístěnými po chodbách, jejichž délka dosahuje 200 metrů.
Laser game - Hra probíhá ve speciálně upravené tmavé aréně se spoustou překážek a úkrytů.

Tipy na výlety do okolí:
Rozhledna Rašovka (11,3 km) - Rozhledna Rašovka stojící ve stejnojmenné obci nedaleko Liberce nabízí výhledy na Jizerské hory, Krkonoše, Český ráj či Máchův kraj od roku 2006. Vyhlídková věž vysoká 22,5 metrů je součástí výletní restaurace „V Trnčí“
Vranovské skály (39,4 km) - Vranovské skály jsou pískovcové skalní útvary, které byly prohlášeny za přírodní památku.
Hrad Vranov (24,8 km) - Asi 8 km od Turnova, na Malé Skále, se na strmém útesu nad řekou Jizerou tyčí skalní hrad Vranov, dnes známý spíše jako Pantheon. S délkou téměř 400 metrů je považován za nejkomplikovanější skalní hrad v Čechách.

Možnosti koupání v Liberci a okolí:
Babylonské wellness centrum - Potěšte své smysly a uvolněte se v jedinečném luxusním wellness centru. Rozmanité procedury aktivují všechny smysly a důkladně prohřejí vaše tělo.
Bazén Liberec - Plavecký bazén pro širokou veřejnost (50 m, 8 drah) se skokanskou věží (1, 3 a 5 m), dětský bazén, dětské brouzdaliště s vodním hříbkem, a dokonce divoká řeka s vířivkou pod širým nebem.
Saunia Forum - V ceně vstupu je osuška a prostěradlo, takže rozhodnout se pro návštěvu můžete skutečně kdykoli. Vstup je časově neomezený.

Hodnocení hotelu (2 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

CLARION GRANDHOTEL ZLATÝ LEV - Liberec (H2579R23)

Rpmana 16.12.2023

Dobry den, byli jsme velice spokojeny se vším.
Rádi se tam budeme vracet,byla tokratka doba,
na to abychom vše poznali.

10 Hodnocení

CLARION GRANDHOTEL ZLATÝ LEV - Liberec (H2579R21)

Jan Rippel 05.11.2021

Hotelu bych cca 1 hvězdičku ubral - je na něm vidět zub času. Ubytování bylo odpovídající, v ceně byla jen snídaně, takže večeře jsme řešili mimo hotel. Byli jsme s vnoučaty a tam se snažím volit pobyt s polopenzí. Nabízená cena 350 Kč za večeři na osobu bez bufetu a bez jiné nižší ceny pro 5 a 7 leté dítě není akceptovatelná.
Počasí bylo na hotelu nezávislé a dobré a program jsem si zajišťoval sám - k tomu nepotřebuji hotel ani v cizině. Jediný Dinopark otevřený i v zimě (neb je krytý), Ještěd (lanovka spadla až tři dny po naší jízdě), zoo a Babylon byly na 3 dny až až.
Covidová poznámka - moc si s tím v hotelu hlavu nelámou - stačilo podepsat papír, doklad vidět nechtěli (před 14 dny jsme byli obdobně v Rakousku a tam doklad o očkování vidět chtěli). Ovšem obsluha v roušce chodila.

Dobrý den, 
děkujeme za recenzi, kterou jsem předali vedení hotelu a níže jejich vyjádření.
Tým ATIS a.s.

Děkujeme klientům za jejich nedávný pobyt a volbu hotelové sítě CPI hotels, a.s.
Clarion Grandhotel Zlatý Lev**** slaví letos své 115. narozeniny a napříč těmito léty si stále drží svůj standard 4* hotelu. Jedná se o hotel s dlouholetou tradicí a kvalitním servisem, jenž jsou reflektovány ve zcela adekvátní ceně, která zahrnuje i bohatou bufetovou snídani. Polopenze je servírována formou 3-chodového menu a je volitelná. Pokud nejsou hosté s nabídkou polopenze pro daný den z jakéhokoliv důvodu spokojeni, je zde vždy na výběr i Aľa Carte menu. Hostům se snažíme vyjít maximálně vstříc, a proto není problém vytvořit na požádání i zcela jiné jídlo s ohledem na děti, ale i třeba na řadu alergii a intolerancí.

Kolegové na recepci jsou vždy připraveni poradit ohledně programu či aktuálních událostí, které se v daný termín v Liberci dějí.

Covidové opatření dodržujeme v souladu s vládními nařízeními. Personál nosí roušky, desinfekce jsou na každém rohu a hosty při Check Innu prosíme o doklad ohledně očkování, či prodělání covidu nebo prokázáním testem PCR ne starším než týden/Antigenním ne starším než 72 hodin. Nemůžeme však hosty nutit, aby nám sdělovali či ukazovali své osobní údaje i spojené s očkováním. Pokud nám podepíšou čestné prohlášení, že některá z variant daných zákonem proběhla v souladu s protipandemickými nařízením, nemáme právo hosty dále obtěžovat.

8 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

● ZDARMA dítě do 11,99 let se snídaní
● SLEVA 10% za vč. nákup 30 a více dní
● JEDNA NOC ZDARMA - sleva 7=6
● SECESNÍ KRÁSA V PODHŮŘÍ JIZERSKÝCH HOR

URČITĚ OCENÍTE

Proč Clarion Grandhotel Zlatý Lev Liberec:
- secesní krása v podhůří Jizerských hor, která Vás uchvátí svou atmosférou
- skvělá poloha v centru města a přitom na velmi klidném místě u parku
- vhodné pro romantický pobyt, pro milovníky gastronomie a luxusu

Něco málo z historie hotelu:
- hotel projektoval a postavil místní rodák Anton Worf v letech 1904 -1905
- hotel otevíral samotný rakousko-uherský císař František Josef I. k příležitosti česko-německé výstavy v roce 1906
- pro svoji moderní vybavenost a pohodlí se brzy stal tak oblíbeným a vyhledávali ho i velmi významné osobnosti (spisovatelé, sportovci, státníci, hudebníci aj.)
- hotel nese jméno podle stylizované lví hlavy a těla na průčelí hotelu, tento motiv najdete poté i v jiných částech hotelu

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Clarion Grandhotel Zlatý Lev **** je umístěn kousek od historického náměstí s novorenesanční radnicí, naproti klidnému parku v sousedství libereckého zámku.

Liberec je ideální cíl pro rodinné dovolené, dámskou jízdu a sportovní vyžití s partou přátel. Z jedné strany se nad ním tyčí světoznámý vysílač ve tvaru hyperboloidu - Ještěd. Z druhé strany jsou pak Jizerské hory s širokým spektrem sportovních aktivit. V létě sem vyrazte na procházky a cyklotoulky, v zimě doporučujeme jako ideální místo pro běžkaře.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace Benada, bar, Hospoda Na Růžku, Wi-Fi, služby Concierge, výtah, parkoviště.

Wellness: relaxační prostorná vířivka (cca 33 oC), finská sauna s ochlazovací sprchou a vědrem, bio sauna, Privátní wellness s dřevěnou kádí na bublinkovou relaxační koupel, různé druhy masáží, kardio zóna s posilovacími stroji.

KDE BUDETE SPÁT

a) 2 - lůžkové pokoje SUPERIOR, (14 m2) Spr. nebo vana + WC, LCD SAT/TV, fén, většina pokojů klimatizace, Wi-Fi, příslušenství na přípravu čaje a kávy, minibar, trezor.

b) 2 - lůžkové pokoje DELUXE s možnost přistýlky, ( 26 m2), Spr. nebo vana + WC, LCD SAT/TV, fén, většina pokojů klimatizace, Wi-Fi, příslušenství na přípravu čaje a kávy, minibar, trezor.

c) 4 - lůžkové pokoje JUNIOR SUITE, (cca 40 m2), ložnice s manželskou postelí, obývací místnost s rozkládacím gaučem. Spr. nebo vana + WC, LCD SAT/TV, fén, většina pokojů klimatizace, Wi-Fi, příslušenství na přípravu čaje a kávy, minibar, trezor.


Toto zařízení je bezbariérové. Rozsah bezbariérovosti najdete v dotazníku ZDE který nám hotel vyplnil. Sami posuďte, zda je pro Vás bezbariérovost tohoto zařízení dostatečná. Bezbariérové pokoje je nutné předem v CK ATIS vyžádat (a ověřit jejich dostupnost), jejich lůžková skladba může být odlišná od typů pokojů, které CK Atis standardně nabízí.

CELKOVÁ KAPACITA

117 pokojů

FORMA STRAVY

Snídaně
Možnost dokoupení večeře (jednotné menu o 3 chodech, bez nápojů) za doplatek v CK a obědů na místě.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 11,99 let na přistýlce nebo bez nároku na vlastní lůžko se snídaní ZDARMA.
Dítě zdarma povoleno na pokoji v doprovodu 2 dospělých osob.

SLEVY A VÝHODY

SLEVA 10% za včasný nákup 30 a více dní před nástupem na pobyt paltí v termínech 3.1. - 3.1.25.
SLEVA 7=6 platí v termínech 3.1. - 3.1.25.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Krytý bazén Liberec (1,5 km), koupaliště Sluníčko - Vratislavice (5 km), Přehrada Jablonec nad Nisou (10 km).

AQUAPARK CENTRUM BABYLON (vzdálenost cca 2 km) - bazény a tobogány, unikátní adrenalinový space-bowl pro odvážné, skluzavky, romantické jeskyně, unikátní mořská akvária s mořskou faunou, whirlpooly (vířivky), vodotrysky a gejzíry, vodní a podvodní masáže, aquazorbing, relaxační zóna, bary pro občerstvení, rozlehlá terasa pro opalování s výhledem na horu Ještěd a Liberec.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

V Liberci a okolí se nudit nebudete:
• hora Ještěd (1012 m) - adrenalin na koloběžkách z Ještědu až dolů do Liberce, bobová dráha. Lanová dráha na Ještěd bude v letech 2022-2024 mimo provoz.
• historie: budova radnice
• Zoo a Botanická zahrada
• Centrum Babylon - Aquapark, iQandie a iQPARK
• Televizní vysílač Ještěd
• Rodný dům Ferdinanda Porsche - Vratislavice nad Nisou
• Technické muzeum
• Dinopark
• Únikové hry
• pěší turistika v Jizerských horách a okolí
• cykloturistika
• hrady a zámky v okolí (Sychrov, Frýdlant, Grabštejn, Bezděz, Houska, Kost, Trosky aj.
• Kittelovo muzeum - Krásná - Pěnčín
• Bozkovské dolomitové jeskyně
• Muzeum hraček - Jablonec nad Nisou
• Ruční papírna Papyrea - Zdislava
• Výletní areál Pěnčín - sklárna, kozí farma, korálková dílna, turistický vláček
• sklárny a tvůrčí díly v rámci pojektu Křišťálové údolí
• muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
• Orloj v Kryšfotově údolí


VÝLETY ÚZKOKOLEJNÝM VLÁČKEM
- jediná ozubnicová železnice na trati Tranvald – Harrachov (12 km dlouhá trať), patří mezi národní kulturní památky, na trase stojí pět tunelů, nejdelší měří 940 metrů. Letní nostalgické jízdy ve vagonech tažených historickou ozubnicovou lokomotivou


Dovolená POD ROZHLEDNOU:

Rozhledna Ještěd (vzdálenost 8,5 km), 1 012 m. n. m., výtah
Horský hotel s vysílačem, který je vysoký devadesát čtyři metrů. K vysílači vede kabinová lanovka (bude v letech 2022-24 mim provoz), autobusem do Horního Hanychova, zastávka Na Výpřeži (dále 2 km pěšky). Věž byla oceněna mezinárodní architektonickou cenou, a je hlavní dominantou severních Čech a symbolem města Liberec. Nachází se zde hotel a restaurační zařízení.
Provozní doba (bez záruky): celoročně 8:00 - 19:00
Vstupné (bez záruky): lanovka, jednosměrná dospělí: 75 Kč, děti: 40 Kč, zpáteční dospělí: 120 Kč, děti: 60 Kč

Liberecká výšina (vzdálenost 4 km), 557 m. n. m., 155 schodů
Dvacet pět metrů vysoký vyhlídková stavba, která je stará 111 let a je postavena ve stylu středověkého hradu. Najdete zde restauraci, ubytování a wellness služby.
Provozní doba (bez záruky): denně včetně svátků 10:30 - 20:00
Vstupné (bez záruky): dospělí: 20 Kč, děti do 10 let: zdarma, důchodci: 10 Kč

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt v hotelu začíná nástupem od 14:00 hod v den příjezdu a snídaní druhý den ráno. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

40 Kč / osoba / noc

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

714 Kč / noc

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

350 Kč / noc / auto

DALŠÍ SLUŽBY

Dětská postýlka: zdarma dle dostupnosti

Možnost zapůjčení osušek a prostěradel do wellness (župany nejsou k dispozici).

Hotel přijímá tyto platební karty (bez záruky): Visa, Master, JCB, Maestro, Amex

Služby za příplatek na místě:
Wellness, fitness: cca 290 Kč/hod/os.
Masáž: cca 490 Kč (25 min), cca 970 Kč (55 min)

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakové nádraží: „Liberec“ (2 km). Odtud MHD - tramvaj č. 2 nebo 3 na zastávku Šaldovo náměstí (cca 150 m od hotelu) nebo taxi k hotelu.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz.

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Liberce na "Autobusové nádraží - Fügnerova" Odtud MHD - tramvaj č. 2 nebo 3 na zastávku Šaldovo náměstí (cca 150 m od hotelu).
Další zastávka autobusu: "Poliklinika" – bus č. 15,19, 29, 35 (1 minuta chůze od hotelu)

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz.

PŘÍJEZD AUTEM

Od Prahy z Černého mostu - směr Mladá Boleslav po rychlostní silnici E65/10, po 68 km sjeďte na E442/10 směr Liberec. Sledujte značení centrum a dále hotelový ukazatel. Parkování u hotelu (doporučujeme předběžnou rezervaci pakování).

Vzdálenost:
z Prahy: 110 km, z Českých Budějovic: 249 km,
z Brna: 308 km, z Ostravy: 350 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny

Podobné pobyty

BABYLON - Liberec
2024
Pojištění storna v ceně

Wellness hotel BABYLON - Liberec

Česká republika Jizerské hory

Zábavní a společenský komplex Centrum BABYLON se nachází v Liberci, který je pro svoji neobyčejnou nabídku služeb označován jako ČESKÝ INNSBRUCK.Pro ...

● DĚTI do 12,99 na pokoji s rodičem za symbolickou cenu 220 Kč/noc ● POBYT PLNÝ ZÁBAVY PŘI ...

snídaně

H1205R24

od 2 000 Kč / noc
9,3 Detail
BABYLON - Liberec
2025
Pojištění storna v ceně

Wellness hotel BABYLON - Liberec

Česká republika Jizerské hory

Zábavní a společenský komplex Centrum BABYLON se nachází v Liberci, který je pro svoji neobyčejnou nabídku služeb označován jako ČESKÝ INNSBRUCK.Pro ...

● DĚTI do 12,99 na pokoji s rodičem za symbolickou cenu 220 Kč/noc ● POBYT PLNÝ ZÁBAVY PŘI ...

snídaně

H1205R25

od 2 000 Kč / noc
9,3 Detail
PYTLOUN GRAND HOTEL IMPERIAL - Liberec
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel PYTLOUN GRAND HOTEL IMPERIAL - Liberec

Česká republika Jizerské hory

Luxusní Pytloun Grand Hotel Imperial se nachází v centru Liberce. Do historického centra města se dostanete za 5 minut pěšky. Zastávku taxi a veřejné ...

● LUXUSNÍ designový hotel v centru Liberce ● SLEVA 15% a 10% za včasný nákup ● Jedno dítě do 11,99 ...

snídaně

H2857R24

od 1 340 Kč / noc
9,0 Detail
PYTLOUN WELLNESS TRAVEL HOTEL - Liberec
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel PYTLOUN WELLNESS TRAVEL HOTEL - Liberec

Česká republika Jizerské hory

Pytloun Wellness Travel Hotel*** Liberec se nachází v klidné části města v ulici s původní roubenou zástavbou ze 17. století, 5 minut chůze od ...

● SLEVA 15% za vč. nákup 90 a více dní před nástupem na pobyt ● ZDARMA 1 dítě do 11,99 let na ...

snídaně

H2806R24

od 780 Kč / noc
8,7 Detail
PYTLOUN WELLNESS TRAVEL HOTEL - Liberec
2025
Pojištění storna v ceně

Hotel PYTLOUN WELLNESS TRAVEL HOTEL - Liberec

Česká republika Jizerské hory

Pytloun Wellness Travel Hotel*** Liberec se nachází v klidné části města v ulici s původní roubenou zástavbou ze 17. století, 5 minut chůze od ...

● SLEVA 15% za vč. nákup 90 a více dní před nástupem na pobyt ● ZDARMA 1 dítě do 11,99 let na ...

snídaně

H2806R25

od 700 Kč / noc
8,7 Detail