CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem - Česká republika - Jeseníky

Hotel CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R23)

Česká republika > Jeseníky
Strava snídaně
DOVOLENÁ PRO ZRALÝ VĚK
Sleva za včasný nákup do (LÉTO-5):
Sleva za včasný nákup do (ZIMA-5):
14=11 SENIOR (bydlíte 14 nocí - platíte 11 nocí)
7=6 SENIOR (bydlíte 7 nocí - platíte 6 nocí)
Víkendové pobyty
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen: 100,-Kč od 6.1. 19: 200 Kč/noc (i pro DZV)
Internet: v hotelu
Restaurace v objektu
Sauna: v hotelu
Solárium
Whirlpool
Parkoviště
Stolní tenis
Bowling - kuželky:
Tenisový kurt: 1,3 km
Krytý bazén: 9 km
Aquapark: 25 km
Železniční stanice: 500 m
Autobusová zastávka: 500 m
Lyžařský vlek: 1 km
Půjčovna lyží: u sjezdovky
Ski servis:
OLOMOUC region card
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Vrbno pod Pradědem

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Vrbno pod Pradědem se nachází v údolí na soutoku tří řek, a to Bílé, Střední a Černé Opavy v pohoří Hrubého Jeseníku. A právě tady se Vám otevírá brána Jeseníků, nejvyššího pohoří Moravy a Slezska. Ve městě můžete najít spoustu sportovních, či relaxačních areálů, bike park nebo bobovou dráhu. Historickou architekturu zde reprezentuje empírový kostel sv. Michala a zámek, který v dnešní době slouží jako penzion a restaurace. Za zmínku určitě stojí také vila průmyslníka Fritze Grohmanna s parkem nebo dílo architekta Josefa Hoffmanna.

Státní léčebné lázně Karlova Studánka – Klimatické lázně Karlova Studánka jsou lázně i pro zdravé. Nabízí pacientům i návštěvníkům z oblasti cestovního ruchu pobyty v krásném prostředí s vysokou úrovní ubytování, stravování a léčebně-relaxačních procedur. V lázních se také možnost komentované prohlídky, ale pouze po předchozí telefonické domluvě. Karlova Studánka se nachází 10 minut od Vrbna.

Městské muzeum Rýmařov – Muzeum nabízí řadu stálých expozic o Rýmařovsku: historie regionu od 13. do 20. století, textilnictví, dobývání kovů na Rýmařovsku, geologie jižního Jesenicka. Také se zde pořádají zajímavé přednášky, či kulturní akce.

Zámek Bruntál – Zámek s renesančním arkádovým nádvořím a hodinovou věží je nejvýznamnější památkou celého regionu. Na sklonku18. století byl barokně přestaven. Prohlédnout si můžete vzácné interiéry s původní výzdobou a zařízením. Zámek obklopuje rozsáhlý park s objektem Salla tereny, zbytky městských hradeb s baštami a jezírkem. Na zámku jsou k shlédnutí také rozsáhlé přírodovědné expozice zdejšího muzea. Reprezentační sály a zámecké nádvoří jsou využívány ke konání koncertů, divadelních představení, či dalších kulturních akcí.


Hodnocení hotelu (23 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovému to hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení ohodnocuje klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby). Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R22)

Pavla 03.11.2022

Ubytování čisté, topilo se, tekla teplá voda. Jídlo vynikající (snídaně, večeře). Personál velmi vstřícný. Byli jsme spokojení. Rádi přijedeme znovu.

10 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R22)

Martin 10.10.2022

100% spokojenost. Počasí odpovídalo podzimu, příroda neskutečně barevná, méně sluníčka, ale ani jednou jsme nezmokli. Proto výlety např. do Zlatých Hor do Poštovní Štoly a Zlatokopeckého skanzenu, do Jeseníku na expozici "Čarodějnické procesy" a turistika do přírody rozsáhlých Jeseníků podél Bílé Opavy na chatu Barborka, Petrovy kameny a Ovčárnu, taky na Červenohorské sedlo a odtud k Vřesové studánce. Za zmínku stojí i okruh kolem Vrbna p/Pradědem a návštěva dvou místních soukromých skláren a možnost být přímo při ruční výrobě foukaného skla - váz, pohárů ap., tedy předmětů, které se vyráběly co do barvy skla a tvaru stejnými postupy již před staletími.
Ubytování v hotelu Centrum Stone velmi dobré - čisto a bez závad. Přátelské jednání jak s paní recepční i paní kuchařkou. Ta se o nás starala jako naše maminka. I přes malý počet ubytovaných byly snídaně pestré formou bufetu a paní kuchařka dále nabízela, zda nechceme ještě udělat k snídani něco podle našich chutí. Večeře pak chutné - jak polévky, tak hl. jídlo, často podle krajových receptů.
Myslíme si, že se sem ještě vrátíme, případně pobyt spojíme s procedurami v nedalekých lázních Karlova Studánka.

10 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R22)

Funiok Miroslav 02.10.2022

horsi kvalita veceri.

6 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R22)

Kralikova 17.9.2022

Byla jsem spokojená personál byl velmi ochotný ,jídlo chutné počasí nám vyšlo .

8 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R22)

Jana Slezáčková 30.6.2022

Dobrý den,s pobytem v hotelu CENTRUM STONE Vrbno pod Pradědem,jsem byla velmi spokojená,hotel byl čistý,pokoj útulný,strava vynikající s příjemnou a pořád usmívající se paní kuchařkou.V okolí jsou nádherné lesy s nenáročnými výšlapy pro starší turisty.Určitě se tam příští rok zase vrátím.Děkuji i Vám CK Atis za možnost jet na dovolenou pro důchodce za velmi výhodnou cenu.S pozdravem Jana Slezáčková z Břeclavi.

10 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R21)

Matoušková Eva 14.9.2021

Velmi příjemný personál, skvělá kuchyně a ubytování a výlety dle mého gusta.

10 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R20)

Neklapilová 07.8.2020

vše super až 1 věc:
hotel Stone Vrbno Pradědem NEMÁ VÝTAH /já na 3 poschodí/ ,na místě nebylo možná výměna za 1 patro.Doporučuji uvádět tuto informaci!!!
jsem držitel ZTP a chodit do 3. patra bylo pro mne velmi nebezpečné. Zábradlí mají, ale já potřebuji na obou stranách

9 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R19)

Beneš Petr 08.9.2019

Až na proležené postele bylo vše ok

8 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R19)

Radka 27.8.2019

Bohužel nemůžu toto ubytování označit za super. V posledních letech jsem nasvítila ploše po celém území ČR několik ubytovacích zařízení a to jak služebně tak v rámci rekreace. Toto ubytování lze zařadit mezi ty horší. Nedoporučuji jej k dovoleným, spíše pro příležitostní přespání (služební cesta).
V podkrovních pokojích nelze pohodlně sledovat televizi, u stolu nelze sedět, umístěn pod šikminou, do postele se leze v předklonu, větrat pouze v noci, ale nesmí pršet, jinak prší do postelí. Musím pochválit čistotu při příjezdu, ale v případě hotelů počítám s tím, že mi bude vynášen koš, týden jsme bydleli s odpadky, cedulka na dveře v pokoji nebyla, abych označila úklid, což by hotel měl mít.
Měli jsme mít vířivku, ta byla rozbitá. Podle webu celé prázdniny, asi se nikdo o opravu nepokoušel, přeci jen je to nákladné.
Ani jídlo nebylo nic světoborného, strohá snídaně, to i v kempu jsme měli bohatší, k servírované večeři bylo to co z menu nesnědli hosté z venčí. Poslední večeře nás "dorazila", kombinaci špenátové polévky a koprovky s vejcem, si nedovolím předložit ani doma.
Mrzí mne, že jsme byla nucena toto napsat, ale aby jste věděli s kým spolupracujete.
Personál musím pochválit, chovali se mile.

Dobrý den,

děkujeme za hodnocení pobytu v hotelu Centrum Stone, velmi nás mrzí, že jste nebyly s pobytem spokojeni. Vaše hodnocení předáváme vedení hotelu, aby sjednali nápravu pro další pobyty.
Tým ATIS a.s.

3 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R19)

Alena Krejčí 03.7.2019

Ubytování v hotelu Centrum Stone bylo na odpovídající úrovni, vybavení pokoje dostačující, snad jen chyběly na oknech sítě proti hmyzu. Pro příští letní sezónu bych doporučila obnovit výmalbu pokojů hotelu. Velmi spokojená jsem byla se stravováním a obsluhou v restauraci. Počasí si člověk nevybere (nejdřív bouřky, poté vedra), ale i tak jsem stihla podniknout výšlap na Zámeckou horu, taky stezkou podél Bílé Opavy a přes Barborku vyjít k vysílači na Pradědu, zašla jsem na Uhlířský vrch v Bruntálu a navštívila jsem jejich zámek, vydala jsem se k rozhledně ve Cvilíně a několikrát jsem křížem krážem prošla Karlovu Studánku. Dovolená byla super a pokud mi zdraví vydrží, tak určitě do Jeseníků ještě zavítám a zajdu tam, kam jsem to nestihla. Škoda, že jsem za pobyt ušlápla jen 99 km a nepokořila hranici 100 km v nohách.

10 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R19)

David Lehner 14.2.2019

Restaurace velice spatna. Maly vyber jidel pro vegetariany, kdy ani nemeli to co psali v menu. Na jednu snidani jsme cekali pres hodinu a do kuchyne jsem sel 3x protoze byl nachystan jen talir salamu a pecivo. Ubytovani velice fajn, jidlo tragedie

Vážený pane Lehnere,

děkujeme Vám za hodnocení pobytu v hotelu Centrum Stone, kdy velmi špatně hodnotíte stravu. Vaši recenzi jsem předali vedení hotelu, aby vše prověřilo a sjednalo nápravu.
Je škoda, že jste nás na nedostatky ve stravě neupozornil již v průběhu pobytu, okamžitě bychom kontaktovali majitele, aby sjednal nápravu u snídaní.
Velmi nás toto mrzí a pevně věříme, na základě Vašeho podmětu dojde ke zlepšení stravy v hotelu Centrum Stone.
Tým Atis a.s.

4 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R18)

Eva Matoušková 14.10.2018

Dobrý den.
Ráda bych Vám touto cestou poděkovala za příjemný odpočinkový pobyt v hotelu Centrum Stone.S pobytem v hotelu, který byl čistý a voňavý, personál velmi vstřícný a hlavně vždy usměvavý, jsem byla moc spokojená a velmi dobře jsem se zde cítila. Snídaně i večeře byli velmi bohaté, rozmanité a hlavně chutné. Bylo zde i dobré autobusové spojení na výlety. Ještě jednou děkuji Vám za dobré nabídky a hotelu Centrum mnoho dalších spokojených dovolenkářů.

10 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R18)

Jana Gilgová 17.9.2018

Ubytování v Hotelu Stone bylo konfortní a velice čisté .
Slabší bylo stravování : chyběla nám informace co bude k večeři , možná i výběr ze dvou jídel na další den. Jídlu chyběla nápaditost. Možná je zbytečná polévka k večeři . Ta hodnota by se mohla objevit v přípravě a kvalitě hlavního jídla.
Na stole byly nedoplněné dochucovací sady, kelímky od vyhořelých čajových svíček.
Nepatřím ke stěžovatelům a nechci, aby to tak vyznělo, je to jen malý podnět k zamýšlení.
Každopádně dovolená se nám vydařila .

6 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R18)

Jiří Horák 30.8.2018

Dobrý den,vrátili jsme se z dovolené z Vrbna pod Pradědem. Hotel Stone pěkný, čistý, pokoje také pěkné a čisté. Velmi příjemný personál. Menší připomínku bych měl k rautovým snídaním. Podávala se od 8:00, a kdo přišel v 8:15, koukal velmi divně. Rautový stůl byl již prázdný a doplňování potravin pro všechny klienty docela vázlo. A tak čekáte, až se někdo všimne prázdných táců a něco dodá. To si myslím že je veliká chyba. Jinak všechny budoucí návštěvníky Vrbna bych chtěl upozornit, že v okolí hotelu se nachází dost cigánských obyvatel a schází se právě na náměstí před kostelem u hotelu. Už samotný dům odkud se dost rojili s názvem Černý orel svědčí o všem. Pochopil jsem místní taxi pod názvem Black/White. V okolí doporučuji Dlouhé Stráně, Praděd, Rejvíz, jeskyně Na Špičáku či Na Pomezí. Nádherný je zámek v Bruntále a místní pivovar Hasič má velmi chutné pivo. Není daleko ani Kralický Sněžník se stezkou v oblacích. Všechny výlety jsme si moc užili a byli jsme překvapeni krásnou čistou přírodou.Bobová dráha ve Vrbně stojí též za návštěvu. Děkuji celému týmu Atis za zprostředkování této dovolené. Jsme takový Atisový cestovatelé... Letos jsme s Atisem byli v Milovech, poté v Moravském krase, nyní v Jeseníkách a na podzim nás ještě čeká hotel Omnia v Jánských lázní ( a ten nemá chybu ). Těšíme se a děkujeme. Horákovi

8 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R18)

Dobešová Irena 29.6.2018

Všechno bylo perfektní k naší plné spokojenosti.

10 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R17)

V.K. 06.10.2017

Prožila jsem zde velmi pěknou podzimní dovolenou. Hotel je čistý, klidný, pěkně opravený, personál přátelský, velmi dobré jídlo. Určitě bych se ještě někdy ráda vrátila a hotel všem doporučuji.

10 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R17)

Schormovi 06.8.2017

Byli jsme spokojeni, možnost aktivního vyžití.

8 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R17)

Kubišová Božena 02.7.2017

Vážení kolegové CK Atis,na Centrum Sone jsem měla možnost pobytu 14 dnů. Ochota personálu - od pokojských až po p. kuchařku - vše na 1.Menší nedostatky byly v průběhu 1 týdne u jídla. Ráno byl každému podán talíř, na kterém byly 3x po 2 plátcích tence nakrájeného salámu, 2 plátky tvrdého sýru a o zelenině se nedá mluvit. A k tomu byl na podán 1 kousek suché vánočky. Nějaké švédské stoly ani náhodou, výběr jídla k večeři žádný - to co zůstalo od oběda.V té době co jsem odhadla nás tam bylo asi do 10 lidí, většina z Atisu a věřte, že se to nikomu nelíbilo. Až jsem se ve čtvrtek večer ozvala, že chci mluvit s majitelkou, tak se ostatní rekreanti přidali. Od pátku rána se vše obrátilo a zbytek dovolené byl bez problémů. p. Kamenská je velmi seriozní paní, které na dobrém jménu záleží. Je si vědoma určitých chyb, které se snaží napravit. Klienti postrádají posezení, které by nebylo u hlavní cesty a pokoje v podkroví- v létě na upečení.Samozřejmě okolí - nádhera. Druhá polovina dovolené noví kuchaři a k tomu vše, tak jak má být. Děkuji za možnost této rekreace, ale Kamzík je jen jeden.Tam patří těch 5 ptáků.

6 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R17)

Zdeněk Mužátko 23.6.2017

Hodnocení pobytu:
Ubytování: V pořádku - pokoj a příslušenství bylo čisté a uklizené, úklid byl zajištěn i v průběhu pobytu.
Stravování: V prvních třech dnech omezený výběr, další dny ráno švédský stůl, k večeři výběr z menu. Bylo nám vysvětleno, že se hotel s novým vedením rozjíždí. Konečný stav byl vyhovující.
Výlety: Byl k dispozici internet - operativní vyhledávání cílů a tras výletů, sledování počasí
Hodnocení: Ubytování a stravování odpovídalo našim představám

Děkujeme za zprostředkování

Zdeněk Mužátko

8 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R17)

Ladislav Chvojka 13.6.2017

V dané cenové kategorii lze pobyt hodnotit kladně. Velmi pěkné ubytování, přátelské chování perzonálu. Doporučuji k pobytu.

10 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R17)

Chorzempová Anežka 07.5.2017

Personál ochotný, vstřícný. Strava velmi dobrá. Avšak není pamatováno doplňky pro seniory , např. v koupelně chybí více háčků na ručníky,podložky proti uklouznutí, madlo na přidržení, plastová židle. Chybí informace o možnosti výletů, jízdní řády apod.

5 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R17)

Aleš Bedřich 02.5.2017

Tento hotel se nám líbil byli jsme velice spokojení s ubytováním s perzonálem, obsluhou.pokoje čisté,upravené .Jídlo chutné paní kuchařka nám nabízela výběr z jídel .Poděkování za pěkný pobyt děkují manželé Bedřichovi

10 Hodnocení

CENTRUM STONE - Vrbno pod Pradědem (H2353R17)

velmi spokojení klienti 23.1.2017

Prožili jsme v lednu 2017 zimní nádhernou dovolenou v krásném prostředí Jeseníků. Hotel byl super, personál velmi ochotný a kuchyně skvělá. Lyžařský vlek a bobová dráha 500m od hotelu, výlety Praděd, Karlova Studánka, Jeseník - vše blízko.
Cestovní kanceláři ATIS i hotelu dáváme 5 hvězdiček (ptáků)a těšíme se na další pobyty.

10 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

Zdarma OLOMOUCKÁ KARTA od 5 nocí • DOVOLENÁ PRO ZRALÝ VĚK

URČITĚ OCENÍTE

Proč Centrum Stone Vrbno pod Pradědem:
- sportovně - zábavný areál v hotelu
- kousek od lyžařského areálu a celoroční bobové dráhy
- dobré autobusové dopravní spojení do Karlovy Studánky a na Praděd
- TECHNOTRASA - poznejte příběhy lidí severu Moravy a Slezska

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel Centrum Stone najdete v horní části Vrbna pod Pradědem s krásným výhledem na Jeseníky. Vrbno pod Pradědem leží cca 8 km od Karlovy Studánky a 12 km vzdušnou čarou SV od Pradědu – nejvyšší hory Jeseníků 1 491 m n. m.), 23 km od Bruntálu a 29 km od Jeseníku. Je to ideální výchozí místo pro turistiku v oblasti Jeseníků či aktivní pobyt - ve městě: tenisový areál, běžecký areál, areál pevných kontrol pro orientační běh, nový skate park, fotbalové hřiště, cyklostezka, areál Černá Opava (dětské hřiště, kola, in-line), celoroční bobová dráha, Bike park (natural trail - hard: 2.512 m, mamba trail - medium: 1.540 m, tobogan trail – easy: 2.150 m), plno značených turistických tras.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, klimatizovaná restaurace, letní terasa, Wi-Fi internet, parkoviště, sportovně-zábavný areál: 2 bowlingové dráhy, bowling bar, stolní tenis, stolní fotbal, kulečník, fitness. Wellness: finská, parní a infrasauna, odpočívárna, vířivka, solárium.

Hotel má 3 patra a nemá výtah.

KDE BUDETE SPÁT

2 - lůžkové pokoje a 3 - lůžkové pokoje s dětskou přistýlkou (vytahovací spodní lůžko 90 x 200 m), Spr.+WC, SAT / LCD TV, přípojka na internet

4 - lůžkový aparmán - na ověření v CK, za příplatek.

Ve 3 - lůžkové pokoji se 1 neobsazené lůžko neúčtuje (ovšem může být poskytnut 2 - lůžkový pokoj).
Pokoje s balkonem nejsou k dispozici

CELKOVÁ KAPACITA

18 pokojů

FORMA STRAVY

Snídaně nebo polopenze (dle typu pobytu), možnost dokoupení obědů na místě

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 4,99 let se snídaní ZDARMA.

SLEVY A VÝHODY

SLEVA 5% za vč. nákup 60 a více dní před nástupem na pobyt platí v termínech 3.1.-21.12.2023 pouze pro REKREAČNÍ POBYT.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Karlova Studánka (9 km) - krytý bazén se slanou vodou a atrakcemi. Bruntál (25 km) - Wellness centrum (100 m dlouhý tobogán, plavecký bazén 25 m se slanou vodou, rekreační bazén s vodními atrakcemi, divoká řeka, vířivky, parní sauna atd.). Jeseník (30 km) - koupaliště. Přehrada Slezská Harta (35 km) - vodní sporty, rybolov, půjčovna loděk a šlapadel, plavby lodí.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITYJeseníky - tipy na výlety, přírodní úkazy a zajímavosti:
- Petříkov - lyžařské středisko
- Ramzová - sklárny pod osadou z roku 1804
- Ramzovské sedlo - 760 m.n.m. - letní a zimní středisko - horské minikáry - lanovka na Čerňavu a Šerák
- Čertovy kameny u Jeseníka - vyhlídka
- Zlatý chlum u Jeseníka - 26 m vysoká rozhledna
- Česká ves u Jeseníka - krytý bazén
- Jeseník - Priessnitzovy lázně, památník čarodějnických inkvizičních procesů - 102 obětí, vodnítvrz z roku 1374 - nyní muzeum geologie, lázeňství a historie Jesenicka
- Jeskyně Na Pomezí - vápencové jeskyně
- Lipová - lázně
- Šumný - vrch na úbočí Šeráku - cenná flóra
- Edelštejn - zbytky hradu z 2. pol. 13. století, hornická stezka - u Příčného vrchu u Heřmanovic
- Příčný vrch - nejvyšší vrchol Zlatohorské vrchoviny 975 m.n.m. - na svazích od středověku těžba zlata,
- poutní kostel P.Marie Pomocné (v době totality vyhozen do vzduchu, obnoven a znovu vysvěcen v roce 1995) s křížovou cestou - 14 kapliček
- Rejvíz - Velké a Malé mechová jezírko, rašeliništní vegetace
- Dolní Údolí a Horní Údolí - těžba zlata, kostel z roku 1632
- Branná - hrad Goldek - Kolštejn
- Keprník - čtvrtý nejvyšší vrchol Jeseníků - 1424 m.n.m.
- Ostružná - horská ves z r. 1561 - poblíž krasové závrty a vápencové skalky
- Pasák - přírodní památka na cestě Branná - Pasák - Banjaluka
- Šerák - 1351 m.n.m. - chata Jiřího z r. 1899
- Vozka - 1377 m.n.m. - dominanta
- Červená hora - 1333 m.n.m. - na úbočí Sněžná kotlina
- Vřesová studánka - 1313 m.n.m. - údajná léčivost pramene
- Zřícenina dřevouhelné vysoké pece asi 1 km SV od Drakova při lesní cestě z r. 1807 - technická památka
- Kouty nad Desnou - rekreační středisko
- Pekařov - výzkumný ústav včelařský, v 19. století výroba varhan a flašinetů (fa Kolb), nádherné výhledy
- Přemyslov - nové lyžařské středisko, výhled na hřebeny Jeseníků a na Praděd
- Červenohorské sedlo (ČHS) - 1010 m.n.m. - sportovní a rekreační středisko
- Přečerpávací vodní elektrárna (PVE) Dlouhé Stráně - exkurze 583 235091 a 583 235094 - super výjezd na kole z Loučné nad Desnou na PVE 1350 m.n.m. a dolů fičák ke spodní nádrži 800 m.n.m. (helmu, rukavice a brzdit!!!), pak do Kout nad Desnou a na ryby k rybníku Kocián v Loučné nad Desnou

VÝLET ÚZKOKOLEJNÝM VLÁČKEM
- v letních měsících se obdivovatelé této technické památky mohou ve Slezsku svést výletním vlakem s historickou parní lokomotivou, ke které je řazen občerstvovací vůz a podle počasí i letní otevřené nebo uzavřené vozy. Trasa vede z Třemešné ve Slezsku do Osoblahy – přibližně 20 km dlouhá


Dovolená POD ROZHLEDNOU:

Vyhlídková věž na Zámecké hoře u Ludvíkova (vzdálenost 3,6 km), 854 m. n. m., 10 schodů
Šest metrů vysoká rozhledna, ze které máte výhled na údolí Ludvíkova, Vrbno pod Pradědem, Mnichov, Bílý potok.
Provozní doba (bez záruky): neomezeně
Vstupné (bez záruky): zdarma

LYŽOVÁNÍ

lyžařský areál SKI ARENA VRBNO (1 km od hotelu) - 2 vleky s celkovou délkou sjezdovky 1 500 m, umělé zasněžování, večerní lyžování, lyžařská školka, půjčovna a servis lyží, restaurace, celoroční bobová dráha. Běžecké trasy začínají již kousek od hotelu.

Další menší vleky v Ludvíkově (od 4,5 km) vč. večerního lyžování, um. zasněžování a snowtubingu.

Lyžařský areál OVČÁRNA - PRADĚD 16 km) - až 1450 m n.m., 6 vleků, 4,2 km sjezdovek, upravované běžecké trasy

MALÁ MORÁVKA - KARLOV (od 19 km) - až 950 m n. m., 5 lanovek, 5 vleků, celková délka sjezdovek cca 14,5 km, všechny sjezdovky jsou zasněžované, večerní lyžování, snowpark, ski servis, půjčovny lyží, lyžařské školy, skibus, 70 km strojově upravovaných běžeckých tratí.
• Ski Karlov - sdružuje 3 lyžařské areály Karlov, Klobouk a Čerťák, 3 lanovky, 12 sjezdovek (červené, modré, černá), vše na 1 skipas
• Ski areál Myšák - nová sedačková lanovka, sjezdovky modré a červené
• Ski areál Pawlin - 5 vleků, modré sjezdovky
• Ski areál Kopřivná - čtyřsedačková lanovka, 1350 m dlouhá sjezdovka, atrakce pro dospělé i děti
.

NEPŘEHLÉDNĚTE

OLOMOUCKÁ KARTA (48-hodinová) od 3.1. do 21.12.2023 ZDARMA pro každou platící osobu při pobytu na min. 5 nocí.

Pobyt začíná nástupem od 14:00 hod v den příjezdu. V případě pobytu se snídaní začíná pobyt snídaní druhý den ráno, v případě pobyt s polopenzí začíná pobyt večeří od 18:00 do 20:00 hod v den příjezdu. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

v ceně

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

200,- Kč /zvíře/ den (poplatek za pobyt se psem platí i pro Dovolenou pro zralý věk)

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

zdarma

DALŠÍ SLUŽBY

Dětská postýlka (na hotelu k dispozici 1 kus): zdarma

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem z Bruntálu či Krnova do Milotic nad Opavou, odtud vlakem do Vrbna pod Pradědem. Od vlakového nádraží cca 500 m pěšky do kopce směr kostel či sjezdovka (možnost objednání taxi).

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Bruntálu, odtud autobusem směr Karlova Studánka (přes Světlou Horu) do Vrbna pod Pradědem, zastávka „vlakové nádraží“. Odtud cca 500 m pěsky do kopce směr kostel (možnost objednání taxi).

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

Autem ze Zlatých Hor či Jeseníku do Vrbna pod Pradědem na kruhový objezd, zde odbočka směr Albert, pokračovat nahoru do kopce (směr kostel / sjezdovka Ski Arena Vrbno), hotel leží naproti kostela po pravé straně (parkování z druhé strany hotelu – z ulice Sadova). Parkování u hotelu.

Autem od Bruntálu, u vlakového nádraží odbočit doleva na ulici Sadova (směr kostel/Ski Arena Vrbno). Hotel leží cca po 500 m vlevo, parkoviště přístupné z tohoto směru.

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny