NEPTUN - Malá Morávka - Česká republika - Jeseníky

Horský hotel NEPTUN - Malá Morávka (H0627R23)

Česká republika > Jeseníky
Strava Bez stravy
Sprcha + WC na pokoji
Balkon
Pobyt se zvířetem povolen:
Internet: Wi-Fi
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Sauna: v hotelu
Whirlpool
Fitness
Parkoviště
Stolní tenis
Lyžárna
Krytý bazén: 7 km
Aquapark: 15 km
Přírodní koupání: 22 km
Doporučená doprava autem
Autobusová zastávka: 350 m
Lyžařský vlek: 1,6 km
Umělé zasněžování sjezdovky
Půjčovna lyží:
Ski servis:
Vhodné pro rodiny s dětmi
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Malá Morávka

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Malá Morávka patří k obcím, které leží po obou stranách historické zemské hranice Moravy a Slezska. Na rozsáhlém území obce se nachází údolí s místní částí Karlov pod Pradědem, ale také lesy a horská údolí Jeseníků, horská chata Ovčárna, Petrovy kameny, rozhledna a televizní vysílač na vrcholu Pradědu.

Kosárna Karlovice – muzeum je umístěno v dřevěném objektu Kosárny z roku 1600, v objektu se vyráběly kosy, dráty a jiné nářadí. Dnes si můžete v muzeu prohlédnout expozici venkovského bydlení a lesnictví. Ve stodole vedle kosárny je expozice zemědělského nářadí a náčiní, názorně doplňující představu o životě a práci na vesnici v minulosti

 Rabenštejn – Jedná se o zříceninu hradu, která se nachází ve Vrbně pod Pradědem. Jen torzo čtyřhranné věže na skále připomíná středověký hrádek. Jeho půdorys je poměrně malý, proto je pravděpodobné, že Rabenštejn byl pouze předsunutým strážním bodem blízkého Veisenštejnu. Spolu s ním byl patrně součástí linie pohraničních hradů Vratislavského biskupství, budované od poloviny 13. století

Dřevěná zvonice v Rýmařově – Starokatolická dřevěná zvonice pochází z konce 19. století. Věžovitá stavba čtvercového půdorysu byla využívána jako starokatolická kaple. Dosud si uchovává svůj neobvyklý, takřka exotický ráz, v současnosti je unikátní dřevěná zvonice nevyužitá a představuje spíše místní kuriozitu.

Hodnocení hotelu (14 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovému to hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení ohodnocuje klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby). Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

NEPTUN - Malá Morávka (H0627R22)

Blanka B. 18.9.2022

S ubytováním jsme byli spokojeni, pokoj s balkonem byl pro nás naprosto dostačující. Oceňujeme pořádek a klid, který v hotelu panoval. Personál byl vstřícný a komunikativní. My jsme pobyt věnovali pěší turistice, takže po snídani jsme vyráželi na túry a vraceli se až k večeři. Nepatříme k náročným strávníkům, jídlo nám chutnalo a dalo by se říct, že odpovídalo ceně, kterou jsme za pobyt zaplatily. Děkujeme všem ,co se o nás starali a přejeme aby se hotelu dařilo i dál, v této náročné době.

10 Hodnocení

NEPTUN - Malá Morávka (H0627R22)

23.8.2022

Jednodušší vybavení, ale skvělá poloha. Celkově jsme byli spokojeni

10 Hodnocení

NEPTUN - Malá Morávka (H0627R22)

10.8.2022

6 Hodnocení

NEPTUN - Malá Morávka (H0627R21)

05.11.2021

6 Hodnocení

NEPTUN - Malá Morávka (H0627R21)

22.10.2021

Vše v pohodě, příjemný personál i ubytování.
Děkuji Mirka Vojackova

10 Hodnocení

NEPTUN - Malá Morávka (H0627R20)

Josef Svárovský 04.10.2020

Ubytování dobré, strava výborná, okolí překrásné. I počasí vyšlo.

10 Hodnocení

NEPTUN - Malá Morávka (H0627R20)

Bělina Josef 24.9.2020

Spokojenost, příjemný personál, stravování taktéž, útulný, klidný, čistý hotel. Výlety super...

10 Hodnocení

NEPTUN - Malá Morávka (H0627R20)

Hynek Mráz 02.9.2020

S jídlem i ubytováním jsme byli velice spokojeni. Mám bezlepkovou dietu a i v tom mi vyšli vstříc. Byli velmi ochotní.

10 Hodnocení

NEPTUN - Malá Morávka (H0627R20)

12.7.2020

Spokojenost s ubytováním , snídaně vynikající.Večeře možná trochu slabší. Velké množství výběru na výlety. V některých oblastech slabší značení okolí.

10 Hodnocení

NEPTUN - Malá Morávka (H0627R20)

Jan Rožnovský ( Znojemsko ) 20.6.2020

Dobrý den,
v hotelu NEPTUN v Malé Morávce jsme byli i s manželkou velmi spokojeni. Vše bylo v pořádku od čistého a stále uklizeného pokoje, přívětivého personálu, kvalitního jídla včetně výběru. Samozřejmě, že jsme nebyli jen na hotelu, ale procestovali jsme okolí jak procházkami, tak i autem do vzdálenějších míst Jeseníků. Nádherné počasí, krásná krajina, prostě balzám na zdraví. Rádi se do těchto krásných míst zcela určitě do budoucna vrátíme!!!
Jan Rožnovský s manželkou Zdeňkou.

10 Hodnocení

NEPTUN - Malá Morávka (H0627R19)

Pavla Borcsiková 18.7.2019

Hotel je pěkný, pokojiku sice trochu malé, ale na přepsání stačí, personal byl moc příjemný a ochotný, jídlo bylo dobre. Hotel doporučuji, je na pekne a klidném místě.

10 Hodnocení

NEPTUN - Malá Morávka (H0627R18)

16.7.2018

Dobrý den, odepisují na žádost o hodnocení pobytu v Malé Morávce v hotelu Neptun. Byli jsme velice spokojení s ubytováním i se službami hotelu. Hlavně zdravíme paní recepční, byla výborná. Z. Horáková

10 Hodnocení

NEPTUN - Malá Morávka (H0627R18)

Pavel Šindelář 01.7.2018

Ubytování, prostředí i polopenze na požadované úrovni . Na každém pokoji TV a čisto. Ochotný personál recepce i restaurace . Parkování přímo u hotelu . Možnost výletů místním busem ( na Hvězdu a odtud na Ovčárnu směr Praděd , do Karlovy Studánky - údolí Bílé Opavy ) . Zcela spokojen .

9 Hodnocení

NEPTUN - Malá Morávka (H0627R18)

Pálková,Bořilová 28.6.2018

Po celou dobu pobytu k snídani jeden stejný druh uzeniny a sýra.
Čaj téměř nebyl k dispozici, pouze pro děti, kterých byl plný hotel.Kávu v konvičce hned po nalití odnášeli.
Jinak žádné vyžití večer -nuda.
Ubytování i úklid pokoje - spokojenost.

10 Hodnocení

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel Neptun:
• nádherná příroda, čistý vzduch
• ideální místo pro dovolenou na horách
• vhodné pro rodiny s dětmi, pro seniory
• velké možnosti k výletům po okolí
TECHNOTRASA - poznejte příběhy lidí severu Moravy a Slezska

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Horský hotel Neptun se nachází v turistickém středisku Malá Morávka, v krásné krajině Jeseníků, 7 km jižně od klimatických Lázní Karlova Studánka s léčebnými prameny a zaměřením na dýchací ústrojí.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Restaurace s letní terasou, bar, hala s recepcí a posezením u krbu, konferenční prostory, společenská místnost s TV, Wi-Fi (v hotelové hale a konferenčních prostorách), herna pro děti, tělocvična, stolní tenis, biliár, posilovna, sauna s ochlazovacím bazénkem, vířivka, úschovna kol a lyží, půjčovna horských kol a sportovních potřeb, společenské hry, víceúčelové hřiště, minigolf, dětské hřiště, posezení u ohniště a grilu, monitorované parkoviště, garáže.

KDE BUDETE SPÁT

a) 2 - lůžkové pokoje, Spr.+WC, TV (cca 8 programů). Některé mají balkon - za příplatek.
b) 2 - lůžkové pokoje s dětskou přistýlkou, Spr.+WC, balkon, TV (cca 8 programů). Některé mají balkon - za příplatek.
c) 4 - lůžkové rodinné studio, dva 2-lůžkové pokoje propojené dveřmi, Spr.+WC společné pro oba pokoje, TV (cca 8 programů). Možnost přidání jedné dětské přistýlky. Některá studia mají balkon - za příplatek.

Přistýlky jsou určeny pouze pro děti do 14,99 let. Jedná se o vytahovací postel do uličky, která je menší než klasická postel. Upozorňujeme, že přistýlka velmi omezuje prostor v pokoji.

Pokoje jsou v 1. a 2. patře, bez výtahu.

FORMA STRAVY

Snídaně. Možnost dokoupení večeře za příplatek v CK (nabídka z menu - polévka a hlavní jídlo).

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 2,9 let bez nároku na lůžko a stravu ZDARMA.

UPOZORNĚNÍ

Možný souběh pobytu s dětskou skupinou.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Karlova Studánka (7 km) - krytý bazén se slanou vodou a atrakcemi.
Wellness centrum Bruntál (15 km) - tobogán, plavecký bazén 25 m se slanou vodou, rekreační bazén s vodními atrakcemi, divoká řeka, vířivky, parní sauna atd.
Koupaliště Bruntál (15 km).
Slezská Harta (od 22 km)
• koupání, rybolov, jachting, vyjížďky na šlapadlech, cyklovýlety kolem celé přehrady, plavby výletní lodí po přehradě
• půjčovny elektrolodí a šlapadel Nová Pláň (24 km) a Leskovec nad Moravicí (29 km), více info ZDE
• vyhlídkové plavby z přístaviště v Leskovci nad Moravicí (29 km), více info a rezervace ZDE
• přívoz Roudno - Razová, zajišťuje spojení obcí Roudno a Razová, v červnu a září provozován v sobotu a neděli, v červenci a srpnu provozován denně

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITYVýlet na Praděd - nejvyšší horu Moravy (1491 m n.m.):
Autem do Karlovy Studánky na parkoviště "Hubertus" (případně autobusem Malá Morávka - Hvězda - Karlova Studánka "Hubertus"). Za parkovištěm je vodopád a odtud začíná naučná stezka Bílá Opava. Cesta vede cca 300 m po silnici, pak se vchází na turistickou trasu. Celkem je na stezce umístěno 13 informačních panelů, které popisují okolní přírodu a říčku Bílá Opava. Stezka se skládá ze dvou paralelních tras, místy vedou po stejné cestě. Méně náročná modrá trasa (5,5 km) vede po horní hraně údolí a jsou odtud krásné výhledy do krajiny. Náročnější žlutá trasa (5 km) vede přírodní rezervací kolem kaskád a vodopádů, přes lávky, žebříky, někde jsou i řetězy. Na konci cesty údolím je nejvyšší zdejší vodopád "Velký vodopád", vysoký 8 metrů. Kousek nad vodopády pokračuje trasa méně náročnou cestou po modré značce k turistické chatě Barborka, odtud na rozcestí U Barborky a pak po asfaltové cestě na nejvyšší moravský vrchol - horu Praděd, kde je vysílač s restaurací a rozhlednou. Cesta zpátky je opět po asfaltu a např. na Ovčárnu, odtud po zelené značce do Karlovy Studánky na parkoviště, případně kyvadlovou dopravou z Ovčárny na Hvězdu a odtud pěšky do Karlovy Studánky.
Variant túry na Praděd a zpátky je více. Každá má své kouzlo. Počasí na horách je proměnlivé, proto se nezapomeňte dobře obléct a přibalte i pláštěnku.

Naučné stezky:
• Velká Kotlina (5,5 km, středně náročná) - zachovalé území ledovcového karu.
• Červenohorské sedlo - Šerák (9 km, středně náročná) - nejstarší rezervace na Moravě (1903).
• Bílá Opava (10,5 km, středně náročná) - vodopády, kaskády a peřeje, skalní útvarů, smrkový prales.

Hrady, zámky:
• Bruntálský zámek
• Renesanční zámek ve Velkých Losinách
• Zámek v Loučné nad Desnou
• Hrad Sovinec

Muzea:
• Muzeum Bruntál (nachází se v zámku)
• Ruční papírna ve Velkých Losinách
• Vlastivědné muzeum v Šumperku
• Zemědělský skanzen Rapotín
• Kosárna Karlovice

Lázně:
• Státní léčebné lázně Karlova Studánka
• Lázně ve Velkých Losinách
• Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku
• Lázně Dolní Lipová

Jeskyně a krasové útvary:
• Jeskyně Na Pomezí
• Jeskyně Na Špičáku

Rozhledny:
• Nová Ves u Dolní Moravice, 845 m n. m., celková výška je 31,3 m, vyhlídková plošina je ve výšce 27,5 m a vede k ní 164 schodů
• Praděd, 1491 m n. m., vysílač na nejvyšším vrcholu Moravy, celková výška 162 m, pro veřejnost přístupná vyhlídková terasa ve výšce 75 m.
• Zlatý Chlum, 845 m n. m., Jeseník, rozhledna je vysoká 26 m a na vrchol vede 145 schodů
• Biskupská kupa, 890 m n.m., nejstarší rozhledna v Jeseníkách, vysoká 19,3 m
• Háj, 631 m n. m., Šumperk, dřevěná stavba poblíž Šumperka je vysoká 29 m
• Borůvková hora u Javorníku, 898 m n. m., vysoká 15,4 m

Další tipy na výlety:
• Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně - možnost sjet na koloběžce od horní nádrže do Koutů nad Desnou.
• Vřesová studánka - lokalita na turistické stezce mezi Červenohorským sedlem a Keprníkem.
• Dřevěný kostel sv. Martina v Žárové.
• Dřevěný kostel archanděla Michaela v Maršíkově
• Půjčovna motokár, Jiráskova 1, Bruntál, 300 m dlouhá trať, 13 zatáček

Cykloturistika
V Jeseníkách dopravují milovníky jízdních kol a pěší turisty tzv. cyklobusy. Jezdí podle jízdních řádů na 5 trasách, v červnu a září vždy o víkendech a ve svátcích, v červenci a srpnu denně. Bližší info o dopravě, ale také jízdní řád kyvadlové dopravy z Hvězdy na Ovčárnu a z Karlovy Studánky na Hvězdu ZDE.

Výlet úzkokolejným vláčkem
V letních měsících se obdivovatelé této technické památky mohou ve Slezsku svést výletním vlakem s historickou parní lokomotivou, ke které je řazen občerstvovací vůz a podle počasí i letní otevřené nebo uzavřené vozy. Trasa vede z Třemešné ve Slezsku do Osoblahy - přibližně 20 km dlouhá.

LYŽOVÁNÍ

Ski areál KOPŘIVNÁ - Malá Morávka (1,6 km) - až 889 m n.m., převýšení 184 m, šestisedačková lanovka s vyhříváním a bublinou, dvě sjezdovky o délce 920 m a 1350 m, umělé osvětlení, večerní lyžování, samostatná sjezdovka pro začátečníky s pohyblivým přepravním pásem, snowtubing, dětské zimní hřiště s bobovací zónou, obrovská doskoková atrakce BigAirBag, pět stylových gastro zařízení přímo na sjezdovce.
Ski Aréna KARLOV - Karlov pod Pradědem (od 3 km) - až 950 m n.m., 14 sjezdovek všech obtížností na jeden skipas v celkové délce 12 km, dlouhé rodinné sjezdovky, široké bezpečné svahy a největší areál pro večerní lyžování na Moravě, 2 čtyřsedačkové a 2 dvousedačkové lanovky, 5 vleků, vše zasněžováno, Apres Ski-bary, lyžařské školy, dětské parky, pojízdné pásy, Ski cross, hlídání dětí v dětském koutku "Kája" přímo u sjezdovky, 80 km upravovaných běžeckých tras.
Skicentrum PAWLIN - Karlov (3,7 km) - až 840 m n.m., 5 vleků, modré sjezdovky o celkové délce 1,9 km.
Ski areál ČERŤÁK - Horní Václavov (cca 6 km) - až 820 m n.m., čtyřsedačková lanovka, 2 modré sjezdovky o celkové délce 2,3 km, dětský park s pojízdnými pásy, bistro, parkování přímo u sjezdovky.
PRADĚD - OVČÁRNA (5 km na parkoviště Karlova Studánka - Hvězda, odtud 6 km na Ovčárnu autobusovou kyvadlovou dopravou, jede každou celou hodinu) - 6 vleků, až 1440 m n. m., celková délka tratí 4 km, upravované běžecké trasy.

NEPŘEHLÉDNĚTE

OLOMOUCKÁ KARTA (48-hodinová) ZDARMA pro každou platící osobu při pobytu na min. 5 nocí.
Pobyt začíná nástupem od 14:00 do 20:00 hod. v den příjezdu. Končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod. v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

21,- Kč/den/osoba 18 - 70 let

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

100,- Kč/den

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

0,- Kč/den

DALŠÍ SLUŽBY

- zapůjčení dětské postýlky ZDARMA, pro dítě do 1,9 let
- sauna 1,5 hodiny za 290 Kč/os. (v ceně je zapůjčení prostěradla a ručníku)
- posilovna
- kulečník
- stolní tenis včetně pálek a míčků
- zapůjčení trekingových holí
- pétanque
- minigolf vč. holí a míčků

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Bruntálu - cca 18 km (trať č. 310 Olomouc - Opava východ). Do Malé Morávky vlak nejede.
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem přímé spojení z Brna, Olomouce a Přerova do Malé Morávky. Autobusová zastávka "Škola" cca 350 m od hotelu.
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

Vzdálenost: z Prahy cca 350 km, z Brna cca 140 km, z Ostravy cca 95 km.

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny

Podobné pobyty

NEPTUN - Malá Morávka
2023

Horský hotel NEPTUN - Malá Morávka

Česká republika Jeseníky

Horský hotel Neptun se nachází v turistickém středisku Malá Morávka, v krásné krajině Jeseníků, 7 km jižně od klimatických Lázní Karlova Studánka s ...

• VELIKONOCE v JESENÍKÁCH v TRADIČNÍM HOTELU ZE SEDMDESÁTEK• vyhlašujeme na velikonoční neděli HON ...

snídaně

H0627R23VEL

od 2 150 Kč / pobyt
9,4 Detail
REKREACE ROH - dovolená v Jeseníkách jako tenkrát - Hotel NEPTUN
2023

REKREACE ROH - dovolená v Jeseníkách jako tenkrát - Hotel NEPTUN

Česká republika Jeseníky

Horský hotel Neptun se nachází v turistickém středisku Malá Morávka, v krásné krajině Jeseníků, 7 km jižně od klimatických Lázní Karlova Studánka s ...

REKREACE ROH - DOVOLENÁ JAKO TENKRÁT - přesunuta z Tater do Jeseníků v termínu 23.9. - 30.9.2023

polopenze

H2619R23

od 1 427 Kč / noc
9,7 Detail