POD JEDLOVÝM VRCHEM - Loučná nad Desnou - Kociánov - Česká republika - Jeseníky

Hotel POD JEDLOVÝM VRCHEM - Loučná nad Desnou - Kociánov (H2893R21)

Česká republika > Jeseníky
Strava snídaně
Dovolená PRO VELKOU RODINU
BEZBARIÉROVÉ zařízení
TV na pokoji
Sprcha + WC na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen:
Internet: Wi-Fi
Restaurace v objektu
Parkoviště
Půjčovna kol: půjčovna elektrokol
Rybolov
Aquapark: 16 km
Termální lázně: 7 km
Železniční stanice: 600 m
Autobusová zastávka: 300 m
Lyžařský vlek: 4,5 km
OLOMOUC region card
Slevový voucher JESENÍKY v ceně
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Loučná nad Desnou - Kociánov

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Kociánov je vesnice v okrese Šumperk spadající administrativně pod Loučnou nad Desnou. Nachází se asi 1,5km severně od Loučné, na trase mezi Šumperkem a Jeseníkem na území pohoří Hrubý Jeseník. Je to turisticky zaměřená obec, která má co nabídnout. V zimě na návštěvníky čeká lyžařský areál Kocián a další ski areály v okolí, v létě sportovně rekreační areál Kociánov s multifunkčním hřištěm, rybníkem Kocián, který také slouží k rybaření, minigolf, moderní dětské hřiště nebo paintball.

Lázně Velké Losiny – k těmto lázním se váže více než 450 let historie. Vzhledem k této dlouholeté historii patří mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně. Termální lázně se nachází v nádherném prostředí lázeňského lesoparku se stoletými stromy a vzácnými dřevinami. Komplex lázní tvoří celkem 4 lázeňské domy, 1 wellness hotel a unikátní termální park TERMÁLY LOSINY. Lázně se nacházejí pouhých 10 minut od Kociánova.

Muzeum Holba Hanušovice – Muzeum zajímavě mapuje vývoj pivovarnictví na Hanušovicku. Prohlédnout si zde můžete historické exponáty – nástroje a zařízení, které se kdysi při výrobě piva používaly. Shlédnout také můžete sudy, coby pýchu bednářského řemesla, dále staré sladovnické lopaty, hoblíky nebo historické výčepní zařízení. Otevřeno je úterý-sobota. Muzeum se nachází 25 minut od Kociánova.

Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně – Vodní elektrárna byla vybudována v letech 1978-1996 v údolí řeky Divoká Desná. Většina částí je umístěna v podzemí a neruší tak výrazně krajinný ráz Jeseníků. Horní nádrž je ve výšce 1350 m. n. m. Výškový rozdíl mezi horní a dolní nádrží a výkon soustrojí patří k největším ve střední Evropě. Je zde také možnost exkurze po elektrárně s možností výjezdem k dolní nádrži. Přečerpávací nádrž se nachází 20 minut od Kociánova.

Hodnocení hotelu (11 hodnocení)

POD JEDLOVÝM VRCHEM - Loučná nad Desnou - Kociánov (H2893R21)

František Rozhoň 16.10.2021

Ubytování v podkrovním pokojíku, snad kvůli malé obsazenosti byl problém dotáhnout teplou vodu. Jídlo dobré , personál velmi ochotný. Některé služby jako půjčení elektrokola jsem nepožadoval a proto je nemohu hodnotit.

7 Hodnocení

POD JEDLOVÝM VRCHEM - Loučná nad Desnou - Kociánov (H2893R21)

Ota Kubát 29.9.2021

Spokojenost s pobytem, ze stravou, výlety i personálem.

10 Hodnocení

POD JEDLOVÝM VRCHEM - Loučná nad Desnou - Kociánov (H2893R21)

Petr Čihák 11.8.2021

8 Hodnocení

POD JEDLOVÝM VRCHEM - Loučná nad Desnou - Kociánov (H2893R21)

Ondra 24.7.2021

Ubytování dostačující odpovídající dané kategorii hotelu. Postele trochu vržou. Snídaně velmi dobře řešené(základ-pečivo a nápoje bez omezení+máslo, marmeláda a k tomu si každý objednal individuálně- vajíčka,párky, obložený talíř) Večeře výběr z několika minutek, ale šlo domluvit i denní menu. Nápoje se platí zvlášt. Personál je velmi ochotný. Celkově mouhu doporučit. Okolí- hodně možností přímo v místě- rybník Kocián-rybaření, velké dětské křiště, minigolf,krásný zámecký park, kousek na Červenohorské sedlo, Dlouhé stráně atd.
Bohužel nás trochu zklamala 48mi hodinová Olomoucká karta- např.jedna jízda zdarma na minikárové dráze Ramzová byla ve skutečnosti podmíněna nákupem 10 dalších za 500,-(na každou kartu), v muzeu Jeseník je expozice čarodějnických procesů sice zdarma, ale mládeži do 13 let nepřístupná což zjistíte až na pokladně atd.

9 Hodnocení

POD JEDLOVÝM VRCHEM - Loučná nad Desnou - Kociánov (H2893R20)

Lenka Veselá 02.10.2020

V hotelu jsme byli moc spokojení. Jídlo bylo výborné, perzonál velmi ochotný a ubytování pěkné a čisté. Absolvovali jsme výlety na Praděd, Červenohorské sedlo, Dlouhé stráně a také jsme byli v termálních lázních Velké Losiny.Všude to bylo blízko a tak jsme si výlety užili.

10 Hodnocení

POD JEDLOVÝM VRCHEM - Loučná nad Desnou - Kociánov (H2893R20)

Ota Kubát Králova 1675 Tišnov 01.10.2020

Stravování výtečné,ubytování dobré,velmi vstřícná ochota personálu,výlety vynikající.

Ještě nikdy jsme neměli problém s pobytem, který jsme zakoupili,ve Vaší kanceláří Atis.

Moc Vám děkujeme.

Vlaďka a Ota Kubátovi.

10 Hodnocení

POD JEDLOVÝM VRCHEM - Loučná nad Desnou - Kociánov (H2893R20)

Alena Krejčí 29.7.2020

Pobyt v Hotelu Pod Jedlovým vrchem mohu hodnotit kladně. Drobné nedostatky se najdou všude, ale nejeli jsme za přepychem. Hotel splňuje ty základní požadavky na zázemí pro příjemnou dovolenou. Pracovníci hotelu byli milí a vstřícní, nabídka stravování dostačující a chválím i dodržovaný noční klid. Můj pobyt s vnuky (15 a 7 let) byl jen o třech dnech výletů (lanovkou z Koutů nad Desnou a dál pěšky na horní nádrž PVE Dlouhé Stráně, busem na Červenohorské sedlo a dál pěšky na Praděd, zpět pak pěšky do Koutů nad Desnou, busem do Supíkovic na prohlídku jeskyně Na Špičáku) a procházkách po Loučné nad Desnou. Obec nabízí opravdu hodně možností k relaxaci a poznání kulturních památek a přírody. Vřele doporučuji.

10 Hodnocení

POD JEDLOVÝM VRCHEM - Loučná nad Desnou - Kociánov (H2893R19)

Antonín Novotný 03.7.2019

kvalita stravování 5 ptáku
ubytování 2 ptáky
výlety 5 ptáku
přijemní zaměstnácí 5 ptáku
krásné okolí a přijemné posezení v záhradní restauraci

10 Hodnocení

POD JEDLOVÝM VRCHEM - Loučná nad Desnou - Kociánov (H2893R19)

Petr Albrecht 01.7.2019

Byl jsem spokojen za 5 ptáků. Stravování bylo pestré a chutné. Ubytování k mé úplné spokojenosti. Výlety jsme si organizovali sami a zvládli jsme vše co jsme si naplánovali. Olomoucká slevová karta nemá chybu. Maličko nás zamrzelo, že na avizovaném kulečník se nedalo hrát (protržené plátno). Zato jízda na elektrokole paráda. Příroda kouzelná a počasí k nám bylo vlídné. Hotel Pod Jedlovým Vrchem každému můžu jen doporučit.

10 Hodnocení

POD JEDLOVÝM VRCHEM - Loučná nad Desnou - Kociánov (H2893R19)

24.6.2019

8 Hodnocení

POD JEDLOVÝM VRCHEM - Loučná nad Desnou - Kociánov (H2893R19)

J. Růžička 12.6.2019

Celková spokojenost. Ochotný personál restaurace i kuchyně.

8 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

Zdarma OLOMOUCKÁ KARTA od 5 nocí • Zdarma Slevový voucher JESENÍKY • Od 4 nocí zapůjčení elektrokol na půl dne ZDARMA • SENIOR POBYT s plnou penzí za 4050 Kč/5 nocí, 5650 Kč/7 nocí

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel POD JEDLOVÝM VRCHEM:
• rodinné prostředí
• levné ubytování
• k zapůjčení elektrokola
• poznávání krás Jeseníků - pěšky, na kole, autem
• lesy plné hub

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel se nachází v podhorské obci Loučná nad Desnou v údolí řeky Desná, pod vrcholkem Mravenečníku nedaleko přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně. Přímo nad hotelem se vypíná majestátný Mravenečník (1343 m.n.m.) a s ním sousedí nejvyšší hora Jeseníků a Moravy Praděd (1491 m n.m.).

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Nekuřácká restaurace - příprava jídel z čerstvých surovin a místních produktů, salonek pro 26 osob, stolní fotbálek, šipky, herna pro děti, trampolína, množství her a hraček pro děti. V areálu hotelu je pergola - zahradní restaurace, úschovna kol, půjčovna elektrokol.

KDE BUDETE SPÁT

2 - lůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek, Spr.+WC, Wi-Fi, TV.
Přistýlky jsou vytahovací, umístěny pod lůžkem a patrové, vhodné pro děti do 11,9 let.

Toto zařízení je BEZBARIÉROVÉ. Rozsah bezbariérovosti najdete v dotazníku, který nám vyplnil hotel ZDE. Sami posuďte, zda je pro Vás bezbariérovost tohoto zařízení dostatečná. Bezbariérové pokoje je nutné předem v CK ATIS vyžádat (a ověřit jejich dostupnost), jejich lůžková skladba i cena může být odlišná od typů pokojů, které CK ATIS standardně nabízí.

CELKOVÁ KAPACITA

12 pokojů (jednolůžkový pokoj 1x)

FORMA STRAVY

Snídaně nebo plná penze - dle typu pobytu. K Rekreačnímu pobytu možnost dokoupení obědů a večeří za příplatek v CK.
Snídaně: jsou podávány v časech podle přání zákazníka.
Obědy: podávají se zpravidla od 11:30 do 15:00 hod. V nabídce je mimo celé škály minutkových jídel a řady originálních specialit i výběr ze dvou hotových jídel a jednoho dietního menu. Samozřejmostí i sladké pokrmy nejen pro děti.
Večeře: výběrem z 10-ti menu. Čas pro podávání večeří není pevně stanoven, takže si hosté nemusí upravovat svůj program.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 2,99 let bez lůžka a stravy ZDARMA (možnost dokoupení stravy na místě).

UPOZORNĚNÍ

Dítě do 2,99 let bez lůžka ZDARMA je možné rezervovat pouze přes prodejní dispečink ATIS.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Termály Losiny (7 km) - unikátní termální park v Lázních Velké Losiny:
- celoroční provoz
- bazény naplněné léčivou termální minerální sirnou vodou z místních pramenů
- sauny, masáže, zázemí pro rodiče s dětmi, restaurace, rychlé občerstvení, bezbariérový přístup
- termální voda patří mezi nejkvalitnější v České republice a přispívá k relaxaci, uvolnění a při plavání i k posilování svalstva, zvyšuje ohebnost kloubů, odstraňuje křeče ve svalech a upravuje termoregulaci
Vnitřní bazény:
relaxační bazén s průplavem ven, perličková sedátka a lehátka a hydromasážní trysky (teplota vody 32 - 34°C)
termální bazén se sedátky (teplota vody 34 - 36 °C), doporučená doba pobytu je max. 20 min.
aktivní bazén s vodními atrakcemi - divoká řeka, jeskyně, chrliče (teplota vody 30 - 32 °C)
dětský bazén s vodními atrakcemi - skluzavka, vodní ježek a trysky vodního pramene (teplota vody 34 - 36° C)
panoramatický bazén nad jeskyní, se sedátky, jedinečný výhled na vodní plochy, u bazénku je relaxační zóna s lehátky (teplota vody 32 - 34 °C)
Venkovní areál:
relaxační bazén s průplavem do vnitřní části (teplota vody 32 - 34 °C)
termální bazén s relaxačními perličkovými lehátky a sedátky, hydromasážní trysky (teplota vody 32 - 34 °C)
aktivní bazén s tobogánem, chrličem, vodním deštníkem (teplota vody 30 - 32 °C)
dětský bazén s vodními atrakcemi - hřib, skluzavka, trysky přesného plyvnutí (teplota vody 34 - 36 °C)
• letní pergola a možnost ukrýt se před sluncem v denních apartmánech
• občerstvení v letním venkovním kiosku
UPOZORNĚNÍ: Stříbro v termální sirné vodě černá!

Krytý bazén a saunový svět v Zámeckém resortu Sobotín (9 km)
- otevírací doba krytého bazénu pro veřejnost Po - Ne 10:00 - 20:30 hod.
- vstupné na 3 hodiny 250 Kč/dospělá osoba a 200 Kč/děti do 15ti let
- v ceně je zapůjčení osušky na lehátko
- otevírací doba pro saunový svět Po - Ne 15:00 - 20:30 hod.
- vstupné do saunového světa za příplatek 130 Kč v rámci tříhodinového vstupu do bazénu, vstup je určen pro osoby starší 15 let

Krytý bazén - Aquacentrum Šumperk (16 km):
- krytý bazén 25 x 12,5 m
- brouzdaliště pro malé děti s vodními atrakcemi (10 x 6 m, hl. 50 cm)
- prohřívárny pro muže a ženy
- finská sauna
- občerstvení, Wi-Fi

Koupaliště "Bratrušák" - Šumperk (18 km):
- plavecký bazén 50 x 25 m
- neplavecký bazén 50 x 25 m s tobogánem dlouhým 91 m
- dětské brouzdaliště
- hřiště na míčové hry
- dětské hřiště
- lanová pyramida
- discgolf
- občerstvení
- skákací hrad

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

600 m od hotelu je moderní dětské hřiště (viz fotogalerie)
- spousta atrakcí pro nejmenší i větší děti
- otevřeno celoročně dle počasí od 08:00 do 21:00 hod.

Rybník Kocián (900 m)
- lovit zde může každý po zaplacení denní povolenky
- ulovit můžete pstruha, kapra, sivena nebo štiku
- za ulovené ryby zaplatíte cenu za kg podle aktuálního ceníku
- ryby si můžete nechat upravit v blízké rybářské baště

LOUČNÁ NAD DESNOU
• Zámek Loučná nad Desnou (10 min. chůze)
• Hrobka Kleinů (1 km) - k hrobce vás dovede alej 58 stromů, výhradně lip
• Hřbitovní kaple (1 km)
MARŠÍKOV
• Kostel sv. Michaela (5 km)
VELKÉ LOSINY
• Zámek Velké Losiny (8 km)
• Popravčí dub (8 km)
• Ruční papírna (6,5 km)

Další tipy:
• Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně (8 km)
• Jeskyně Na Špičáku (39 km)
• Rejvíz a jeho mechová jezírka (40 km)
• Lázně Karlova Studánka (40 km)
• Zámek Úsov (44 km)
• Rešovské vodopády (45 km)
• Praděd - nejvyšší hora Moravy a Petrovy kameny (46 km)
• Hrad Sovinec (50 km)
• Hrad Bouzov (54 km)
• Mladečské jeskyně (54 km)

NEPŘEHLÉDNĚTE

OLOMOUCKÁ KARTA (48-hodinová) ZDARMA pro každou platící osobu při pobytu na min. 5 nocí.
Pobyt se snídaní začíná nástupem od 15:00 do 18:00 hod. v den příjezdu a snídaní druhý den ráno. Končí uvolněním pokoje do 10:00 hod. v den odjezdu.
Pobyt s polopenzí nebo plnou penzí začíná nástupem od 15:00 hod. a večeří od 18:00 hod. v den příjezdu. Končí uvolněním pokoje do 10:00 hod. v den odjezdu, pobyt s plnou penzí končí uvolněním pokoje do 10:00 hod. a obědem v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK

v ceně pobytu

POBYT SE ZVÍŘETEM

domácí zvíře jen po domluvě, poplatek 50,- Kč/noc

PARKOVÁNÍ

v uzavřeném areálu hotelu 0,- Kč/den

DALŠÍ SLUŽBY

Možnost zapůjčení elektrokol. Ceny pro ubytované:
do 3. hodin 240,- Kč
do 10 hodin 400,- Kč
1 den 600,- Kč
2 dny 1.000,- Kč
3 dny 1.200,- Kč
týden 2.000,- Kč
K zapůjčení kol je třeba dva doklady totožnosti (OP, pas, ŘP) a vratná záloha 2.500,- Kč/kolo.

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlaková stanice 600 m.
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusová zastávka 300 m.
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

ZMĚNY A OPRAVY (letní katalog)

1.6.2021 došlo ke změně cen.

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny