PETROVY KAMENY - pod Pradědem - Česká republika - Jeseníky

Hotel PETROVY KAMENY - pod Pradědem (H2130R24)

Česká republika > Jeseníky
Strava polopenze
BEZLEPKOVÁ strava
TV na pokoji
NOVINKA v nabídce CK Atis
Víkendové pobyty
Sprcha + WC na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen:
Internet: Wi-Fi
Výtah
Restaurace v objektu
Sauna:
Whirlpool
Fitness
Parkoviště
Krytý bazén: 8,4 km
Doporučená doprava autem
Železniční stanice:
Autobusová zastávka:
Lyžařský vlek: 180 m
Tip ATISu - doporučení
OLOMOUC region card
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Karlova Studánka

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Karlova Studánka je lázeňská obec ležící v okrese Bruntál. Jen kousek odsud leží nejvyšší vrchol Moravy a českého Slezska – Praděd. Sousedí s obcemi Malá Morávka a Ludvíkov. Leží 67 km od Olomouce.

V Karlově Studánce doporučujeme navštívit:

Umělý vodopád - délka cca 850 metrů

Sezonní ledotrysk - vysoká ledová homole uprostřed jezírka

Pitný pavilon - pramen železné vody

Možnosti koupání v Karlové Studánce a okolí:

Bazénový lázeňský komplex - čistý vzduch, nádherná architektura, hydroterapie, solná jeskyně

Wellness centrum Bruntál (22 km) - plavecký, dětský a rekreační bazén, vířivky a aromatická parní sauna

Tipy na výlety v okolí Karlovy Studánky:

Skiareál Praděd (9 km) - devět sjezdovek, lyžařská škola, půjčovna, občerstvení

Rozhledna Praděd (11 km) - televizní vysílač s restaurací a rozhlednou

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně  (34 km) - třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světě a nejrozsáhlejší vodní energetické dílo v České republice

Rozhledna U Tetřeví chaty (35 km) - 18 metrů vysoká, nádherné výhledy na Hrubý Jeseník

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

• Ubytování pod Pradědem s výhledem na Petrovy kameny

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel PETROVY KAMENY:
• je v samotném srdci Národní přírodní rezervace Praděd
• patří mezi nejvýše položené hotely u nás (1 335 m n. m.)
• výhled na Praděd a Petrovy kameny
• ideální na pěší turistiku a cykloturistiku
• novou svěží energii načerpáte v moderním wellness centru
• skvělá gastronomie, vychutnáte si jídlo z lokálních surovin
TECHNOTRASA - poznejte příběhy lidí severu Moravy a Slezska

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Díky unikátní poloze hotelu máte Jesenické dominanty jako na dlani. V jarní, letní i podzimní sezóně je hotel ideálním výchozím místem pro turisty a pro fandy horské cyklistiky, v zimě zase na běžky. Celé okolí hotelu je protkáno turistickými stezkami, které spojují přírodní i uměle vybudované krásy Jeseníků jako je nádrž Dlouhé stráně (12,8 km). Na nejvyšší horu Moravy Praděd vede krásná cesta a proto není divu, že cyklisty a chodce láká si tento jesenický monument vyšlápnout.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Wellness LESNÍ LÁZNĚ - finská, parní a infra sauna, Kneippova otužovací vodoléčebná lázeň, whirlpool, hydromasážní vana, široká nabídka masáží.
Recepce, restaurace, Wi-Fi, fitness centrum, tělocvična, školící a konferenční místnost (lze využít i jako tělocvičnu), venkovní hřiště s umělou trávou, dětské hřiště, parkoviště. Vedle hotelu je prosklené bistro (otevřené o víkendu), kde si můžete vychutnat čepované pivo, svařák a jídlo z grilu nebo udírny, slunit se na lehátkách.

KDE BUDETE SPÁT

2 - lůžkové pokoje DELUXE, koupelna se sprchovým koutem nebo vanou + WC, fén, TV, Wi-Fi, kávovar s kávovým i čajovým setem.
2 - lůžkové pokoje DELUXE s přistýlkou a balkonem, koupelna se sprchovým koutem nebo vanou + WC, fén, TV, Wi-Fi, kávovar s kávovým i čajovým setem. Přistýlka je formou rozkládacího gauče.

CELKOVÁ KAPACITA

60 pokojů

FORMA STRAVY

Snídaně nebo polopenze - dle typu pobytu.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 6,99 let bez nároku na lůžko se stravou ZDARMA.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Lázně Karlova Studánka (8,4 km) - krytý bazén se slanou vodou a atrakcemi.
Wellness centrum Bruntál (25 km) - 100 m dlouhý tobogán, plavecký bazén (25 m, 6 drah, slaná voda), rekreační bazén s vodními atrakcemi, divoká řeka, vířivky, parní sauna atd.

LYŽOVÁNÍ

Nejbližší lyžařský vlek 180 m od hotelu.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Vysílač Praděd (2,5 km) - je stavba na vrcholu Pradědu v Hrubém Jeseníku. Jeho vrchol je nejvyšším pevným umělým bodem Česka, s nadmořskou výškou mezi 1 637 a 1 638 m převyšuje vrchol nejvyšší české hory Sněžky.

Vodopády Bílé Opavy (3 km) - Vodopády Bílé Opavy je označení kaňonu říčky Bílá Opava ve svrchní části jejího toku nad Karlovou Studánkou. Území je součástí Národní přírodní rezervace Praděd.

Karlova Studánka (8 km) - Lázně se nacházejí v oblasti s nejčistším vzduchem v České republice, který je srovnatelný s alpským prostředím. Jsou rovněž nejvýše položenými lázněmi v České republice. Najdete zde zdravé horské klima, minerální prameny, osobitou architekturu i širokou nabídku regeneračních a léčebných procedur.

Zámek v Bruntále (25 km) - je jednou z nejvýznamnějších památek regionu. Okolo zámku netradiční dispozice tvaru kruhové výseče s trojúhelníkovým nádvořím s arkádami se rozkládá zámecký park. Při severozápadním křídle stojí Hodinová věž. Na zámku se zachovalo cenné vybavení původních interiérů s bohatou obrazovou sbírkou, zbrojnicí a knihovnou. Dnes je sídlem regionálního muzea, jsou zde muzejní expozice a výstavní síně a konají se tady kulturní a společenské akce.

Dovolená POD ROZHLEDNOU:
Rozhledna Praděd (vzdálenost 2,7 km), 1491 m. n. m., výtah
Z vyhlídky ve výšce 80 m je za dobrého počasí krásný rozhled nad Lysou horu, Sněžku a Radhošť. Při velmi dobré viditelnosti je možné zhlédnout Vysoké Tatry a Malou Fatru na Slovensku a Nízké Alpy v Rakousku.

NEPŘEHLÉDNĚTE

OLOMOUCKÁ KARTA (48-hodinová) ZDARMA pro každou platící osobu při pobytu na min. 2 noci.
Pobyt se snídaní začíná nástupem od 15:00 hod. v den příjezdu a snídaní druhý den ráno.
Pobyt s polopenzí začíná nástupem od 15:00 hod. a večeří od 18:00 hod. v den příjezdu.
Pobyty končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod. v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

30,- Kč/osoba od 18 let/noc

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

400,- Kč/noc, psa (domácí zvíře) nutno nahlásit předem

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

400,- Kč/noc/vůz, dostupnost parkovacího místa nutno předem ověřit

DALŠÍ SLUŽBY

zapůjčení dětské postýlky zdarma

WELLNESS - vstup na 1 hodinu:
dítě do 6,99 let zdarma
dítě 7 - 12,99 let 300,- Kč
osoba 13 let a více 300,- Kč

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem z Ostravy/Olomouce do Bruntálu. Přejdete na autobusové nádraží hned vedle vlakového a pojedete autobusem do Karlovy Studánky, zastávka Karlova Studánka, dolní parkoviště. Odtud jezdí autobus do Malá Morávka, Ovčárna točna. Hotel je od zastávky vzdálený asi 1,4 km.

Cesta vlakem z Ostravy trvá přibližně 2 hodiny a 40 minut.
Cesta vlakem z Olomouce trvá přibližně 2 hodiny.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz.

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem z Ostravy do Bruntálu, zastávka Bruntál, žel. st.. Přestoupíte na autobus (862) do Karlova Studánka, dolní parkoviště. Odtud jezdí autobus do Malá Morávka, Ovčárna točna. Hotel je od zastávky vzdálený asi 1,4 km.

Autobusem z Olomouce do Karlovy Studánky, zastávka Karlova Studánka, rozc. Hvězda. Přejdete na autobusovou zastávku Karlova Studánka, dolní parkoviště. Odtud jezdí autobus do Malá Morávka, Ovčárna točna. Hotel je od zastávky vzdálený asi 1,4 km.

Cesta autobusem z Ostravy trvá přibližně 3 hodiny.
Cesta autobusem z Olomouce trvá přibližně 2 hodiny.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz.

PŘÍJEZD AUTEM

Směřujte na Malou Morávku. Po jejím opuštění pokračujte směrem na Karlovu Studánku, po 1,5 km dojedete na dolní centrální parkoviště Hvězda, kde se nachází spodní vstupní brána do CHKO Jeseníky. Po Vašem příjezdu k bráně se nahlaste, a v případě platné rezervace parkování, které si dopředu rezervujte v hotelu, dostanete “Povolení k vjezdu do CHKO Jeseníky”, a budete bezplatně vpuštěni vzhůru na parkoviště na Ovčárnu. Bez předchozí rezervace parkovacího místa ze strany hotelu nebudete do CHKO Jeseníky bezplatně vpuštěni.

!!! KYVADLOVÁ DOPRAVA !!!
Z dolního centrálního parkoviště Hvězda je možný výjezd směr horní parkoviště na Ovčárně vždy v celou hodinu (sjezd vždy v půl každé hodiny),

PŘÍJEZD AUTEM (zima)

Zimní sezona (od prosince do dubna) - parkování na horním parkovišti na Ovčárně:
V zimě není možno parkovat až u hotelu. Svůj vůz můžete ponechat za poplatek 400,-Kč/vůz/noc na horním parkovišti na Ovčárně, které vzdáleno od hotelu cca 1km pěší chůzí, Počet míst na tomto horním parkovišti je v zimě striktně omezen na 10 míst (10 povolenek CHKO Jeseníky pro celý hotel) - je tak nutná včasná rezervace parkovacího místa přes náš hotel - v případě dostupnosti místa, můžete svou rezervaci parkování vytvořit online přes aplikaci Můj Alfred, nebo kontaktovat recepci hotelu napřímo. Pro výjezd na parkoviště na Ovčárně je nutné mít zimní výbavu. V případě plné kapacity parkoviště na Ovčárně, o této situaci je nutno se informovat dopředu na recepci hotelu, je možné parkovat na dolním centrálním parkovišti Hvězda za poplatek cca 150 Kč,-/vůz/den, a do hotelu se dopravit kyvadlovou dopravou, která jezdí pravidelné každou celou hodinu směr horní parkoviště na Ovčárně. Rozhodnete-li se parkovat na centrálním parkovišti Hvězda, vezměte prosím na vědomí, že poslední autobus na parkoviště na Ovčárně vyjíždí v 17 hod! Nezajišťujeme přepravu
osob ani zavazadel z centrálního parkoviště Hvězda. Z horního parkoviště na Ovčárně jsou v zimě ubytovaným hostům při příjezdu na přání rolbou odvážena zavazadla (nikoliv osoby) do hotelu vždy v 13:15, 15:15 a 17:15. Při odjezdu z hotelu svážíme zavazadla na horní parkoviště na Ovčárně vždy v 09:00 a v 10:00. Vývoz - svoz zavazadel je zpoplatněn částkou 200 Kč/osoba. Mimo stanovený čas je možné si přes recepci objednat vývoz-svoz zavazadel sněžným skútrem za 300 Kč/osoba. Hotel nezajišťuje přepravu osob s výjimkou osob starších, těžce pohyblivých, matek s malými dětmi - nutno
předem domluvit s recepcí hotelu.

PŘÍJEZD AUTEM (léto)

Letní sezona (od května do listopadu) - parkování přímo u hotelu:
V létě pokračujte z horního parkoviště na Ovčárně dále nahoru, po 1 km odbočte vlevo, kde se již nachází náš hotel. Po příjezdu do hotelu “Povolení k vjezdu” na recepci hotelu směníte za “Parkovací kartu”, kterou je nutno mít umístěnou na viditelném místě ve voze po celou dobu pobytu / pohybu vozu v CHKO Jeseníky. V den odjezdu (Check-out do 10.00) parkovací kartu opět směníte na recepci zpět za Povolenku k vjezdu, kterou je nutno odevzdat na dolní bráně na
Hvězdě nejpozději do 11:00hod v den odjezdu. Možný pozdní odjezd je nutné konzultovat s recepcí. Parkování u hotelu je za poplatek 400,-Kč/vůz/noc (200,-Kč/motocykl/noc)

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny

Podobné pobyty

HORSKÉ LÁZNĚ KARLOVA STUDÁNKA - Karlova Studánka
2024

HORSKÉ LÁZNĚ KARLOVA STUDÁNKA - Karlova Studánka

Česká republika Jeseníky

Karlova Studánka leží na východním úpatí masivu nejvyšší moravské hory Pradědu (1.492 m n.m.), v údolí Bílé Opavy, obklopena bohatými lesy. Tato ...

• POJEZ FEST KARLOVA STUDÁNKA 10.8.2024
• host BEN CRISTOVAO • host JAROSLAV UHLÍŘ

Bez stravy

H0167R24

od 1 530 Kč / noc
9,1 Detail
Změnit nastavení cookies