PRIESSNITZOVY LÉČEBNÉ LÁZNĚ - Jeseník - Česká republika - Jeseníky

Lázeňský dům PRIESSNITZOVY LÉČEBNÉ LÁZNĚ - Jeseník (H0363R23)

Česká republika > Jeseníky
Strava polopenze
BEZLEPKOVÁ strava
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem nepovolen
Internet: Wi-Fi
Výtah
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Sauna: v areálu
Whirlpool
Tenisový kurt: v areálu
Půjčovna kol: v areálu
Krytý bazén: v areálu
Železniční stanice: 2,5 km
MHD: 100 m
OLOMOUC region card
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Jeseník

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Toto lázeňské město ležící na území Slezska v Moravskoslezském kraji se může právem nazývat perlou jesenických hor. V jeho okolí vyvěrá z nitra země okolo 60 pramenů velmi kvalitní horské vody, přičemž každý z nich má své jedinečné složení a originalitu, který je podtržena osobitým názvem. Procházka po malebných stezkách vedoucích k nim je jednou k nejpopulárnějších aktivit místních obyvatel i hostů jesenických lázní v nichž panuje nádherné počasí v kteroukoliv roční dobu. Za svou existenci a pozdější proslulost vděčí Priessnitzovy léčebné lázně Vincenzi Priessnitzovi. Vincenz Priessnitz, místní lidový léčitel nazývaný vodní lékař. Založil první vodoléčebné centrum a hydroterapeutický institut na světě. Díky tomu se Jeseník proslavil jako kolébka současné balneologie.

Můžete navštívit:

Javorník – Jánský Vrch – pozdně gotický zámek Jánský Vrch s prvky baroka, s oválným koncertním salonem, největší sbírkou dýmek, fajfek a podobných kuřáckých potřeb v ČR a také s muzeem Karla Ditterse z Dittersdorfu, Opodál se nacházejí rozvaliny hradu Rychleby, Pustého zámku a tzv. Čertova katedra.

Rejvíz – přírodní rezervace, kde se návštěvníci mohou projít po speciálně vybudované suché stezce přes rašeliniště k Mechovému jezírku.

Zlaté Hory – poutní místo zasvěcené Panně Marii, barokní kostel, domov matky skladatele F. Schuberta, rozhledna Biskupská kupa, hornické muzeum, historické doly zlatých nalezišť, zlatorudné mlýny, turistická trasa po místech spojených s těžbou zlata.

 

Hodnocení hotelu (4 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovému to hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení ohodnocuje klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby). Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

PRIESSNITZOVY LÉČEBNÉ LÁZNĚ - Jeseník (H0363R23)

Marie z Brna 10.3.2023

Atis zařídila vše k naší spokojenosti. Lázně Jeseník doporučuji.

10 Hodnocení

PRIESSNITZOVY LÉČEBNÉ LÁZNĚ - Jeseník (H0363R22)

Šárka 09.8.2022

Jsem ráda, že jsem s vnučkou strávila dovolenou v tak příjemném místě, jako jsou jesenické lázně. Ubytování, stravování prostě prima, nelze
nic vytknout. Prostředí nabízí spoustu volnočasových aktivit. Je zde možnost nádherných vycházek a není třeba problém udělat si výlet např.
na Koperník, což jsem s vnučkou také podnikla. Prostě prima dovolená.

10 Hodnocení

PRIESSNITZOVY LÉČEBNÉ LÁZNĚ - Jeseník (H0363R21)

Blanka Homolová 18.10.2021

Byli jsme i s manželem Pavlem Jirotkou maximálně spokojeni se vším. Po celou dobu pobytu.

10 Hodnocení

PRIESSNITZOVY LÉČEBNÉ LÁZNĚ - Jeseník (H0363R21)

Taufarová Eva, Plzeň 06.7.2021

Místo pěkné, ubytování také, ale stravování neodpovídá 4 *. K večeři žádná polévka a ani jednou nebyl žádný zákusek.

Milá paní Taufarová, děkujeme za zpětnou vazbu na žádost o recenzi na Vaši dovolenou v Priessnitzových lázních. Vaši reakci jsme předali vedení. Jsou vděčni za tuto, i když ne pozitivní informaci. Právě tyto hodnocení vedou ke zdokonalování a nápravě chyb. Předali dále vedení stravovacího úseku a pro příště sjednají nápravu.
Tým CK ATIS.

7 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

● POZNEJTE MÍSTO, KDE "ZÁBAL" DOSTAL SVÉ JMÉNO
● Zdarma OLOMOUCKÁ KARTA od 5 nocí

URČITĚ OCENÍTE

Proč Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník:
- místo, kde zábal dostal své jméno...
- poznejte odkaz Vincenze Priessnitze
- unikátní horské klima, jedno z nejčistších v Evropě
- 80 pramenů, čistá příroda, jedinečné výhledy

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník se vyjímají nad městem Jeseník v nadmořské výšce 620 m. n. m., uprostřed nedotčené přírody Jeseníků a nabízí krásný pohled na hlavní hřeben Hrubého Jeseníku. Své jméno dostaly podle svého zakladatele Vincenze Priessnitze a jsou vůbec prvním vodoléčebným ústavem světa.

Jsou to ideální lázně pro ty, kteří milují pohyb, protože míst, kam si zde můžete vyjít na krásnou procházku je doopravdy mnoho. Pohyb je také jednou z hlavních léčebných metod, zde v lázních. Dalšími léčebným prostředkem je unikátní horské klima, které působí na onemocnění dýchacích cest, štítné žlázy a psychických poruch.
V minulosti objevoval charismatické genius loci a tajemství zdraví nejeden král či vévoda.

Další hlavní léčebnou složkou je zde VODA. Síla zdejších horských pramenů spočívá v jejích molekulární struktuře, která z ní vytváří doslova „živou vodu". Tím „nejživějším" je poměrně málo známý a odlehlý Finský pramen. Naopak Priessnitzův, Bezručův, Večerní a Jitřní pramen jsou charakteristické svou slabou, zdraví prospěšnou, radioaktivitou.

Zakladatel lázní Vincenz Priessnitz vytvořil systém zásad péče o lidský organismus a v lázních v jeho odkaze navazují s doplněním o nejmodernější poznatky medicíny. Priessnitzovy tradiční procedury také získaly prestižní certifikaci JESENÍKY originální produkt®.

Jeseník je také ideální místo pro výlety do okolí: Praděd, Červenohorské sedlo, Ostružná, Ramzová, přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, Zlatorudné mlýny Zlaté Hory, zámek a papírna Velké Losiny, známe cyktostezky Rychlebské stezky aj.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

V areálu Priessnitzových léčebných lázní se nachází 11 lázeňských domů, většina lázeňských procedur je odehrává v LD Priessnitz, ale i v ostatních budovách. Ne vždy se tedy vše odehrává "suchou nohou", ale pohyb je fenoménem těchto lázní.

LD Priessnitz - je dominantou lázní a jméno má po samotném zakladateli lázní. Ubytovací kapacita 251 lůžek, nos-stop recepce, 3 jídelny, denní bar, zázemí pro procedury, wellness a beauty služby, bazén, zázemí pro lékaře a pro lázeňský společenský život, výtah, Wi-Fi.

LD Jan Ripper - jméno získal po zeti Vincenze Priessnitze. Ubytovací kapacita 87 lůžek, jídelna, recepce (provoz 7:00 - 19:00 hod), výtah, Wi-Fi. Všechny pokoje jsou orientovány na jih.

LD Bezruč - Ubytovací kapacita 89 lůžek, jídelna, inhalatorium, ordinace, ošetřovna, recepce (provoz 7:00 - 19:00 hod), Wi-Fi, výtah. Většina pokojů má prostornou terasu s výhledy na hřeben Hrubého Jeseníku.

Lázně nabízí tyto druhy procedur:
- Originální Priessnitzovy procedury (Priessnitzova pololázeň, Priessnitzův zábal) ,
- koupele (rašelinová, perličková, bylinná, přísadová aj.),
- masáže (lymfatická, plosky nohou, celková, aj),
- wellness procedury (Vacufit),
- wellness kúry (skořicová, chmelová konopná aj.),
- tradiční východní medicína (baňkování, masáž Shia-Tsu),
- Priessnitzova pohybová terapie (chůze s nordic walkingovými holemi, koloběžkování, běh aj.),
- zábaly a obklady (parafín, rašelina aj.),
- Indonéské masáže '(Jávská Borneo),
- specializovaná vyšetření (podologie, computer kineziology, aj.)
- kosmetické procedury (ošetření pleti, úprava obočí aj.)
- výživové poradenství
- solná jeskyně SOLVITA ( nahrazuje léčebný pobyt v přímořských oblastech a pobyt v přírodních solných dolech)
- dětské procedury (masáže, koupele, ergoterapie aj.¨)
- vibrosauna, inhalace, různé druhy cvičení, elektroléčba, psychoterapie, akupunktura, manikúra, pedikúra, modelování postavy, kryoterapie aj.)
- bazén nebo cvičení a plavání v bazénu
- saunový svět: aroma sauna, finská sauna, parní sauna, ochlazovací bazének, Priessnitzův chodníček, whirlpool pro 6 osob a relaxační zóna.


Balneopark Vincenze Priessnitze:

je jedinečným spojením odkazu zakladatele moderní vodoléčby Priessnitze a odpočinku v horském prostředí s dechberoucími výhledy na hřebeny Hrubého Jeseníku. Jedná se o speciální „vodní zahradu,“ kde se můžete brodit potůčky, vyzkoušet Priessnitzovy lavičky nebo Priessnitzovy střiky, přírodní sprchy pro odvážnější, relax na slunečních terasách.

Sport a zábava: DiscGolfPark, Nordic Walking, multifunkční herna ( Fitpark, fitness, Park her (Člověče, nezlob se!, ruské kuželky, šachy, stolní tenis, pétanque), Areál volného času (venkovní travnaté hřiště 50 x 100 m), dětské hřiště a herny, multifunkční herna (stolní tenis, stolní fotbálek, šipky), tenisové kurty, lázeňské kluziště, půjčovna horských kol, koloběžek a elektrokol, půjčovna sportovních potřeb, pravidelný kulturní a sportovní program, plno turistických tras pro procházky a také cyklotras.

KDE BUDETE SPÁT

a) Léčebný dům BEZRUČ
1 a 2 - lůžkové pokoje STANDARD
, Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi

b) Léčebný dům J. RIPPER
1 a 2 - lůžkové pokoje STANDARD,
Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi
2 - lůžkový SUIT STANDARD, Spr.+WC, SAT/TV, Wi-FI (dva propojené pokoje, ložnice a obývací pokoj)


c) Léčebný dům PRIESSNITZ
1 a 2 - lůžkové pokoje STANDARD,
Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi
2 - lůžkové pokoje SUPERIOR, Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi
2 - lůžkový SUIT STANDARD, Spr.+WC, SAT/TV, Wi-FI (dva propojené pokoje, ložnice a obývací pokoj)

2 - lůžkové pokoje mají lůžka pouze od sebe. Pokud požadujete postele u sebe, prosím o uvedení požadavku do objednávky.
Předem děkujeme za pochopení.

Všechny pokoje na ověření.

FORMA STRAVY

LD PRIESSNITZ: polopenze (snídaně a večeře formou bufetu).
LD BEZRUČ a J. RIPPER: polopenze - snídaně servírovaná + nápojový bufet, večeře formou bufetu nebo servírovaná (výběr z 5 jídel, salátový bufet).
Při ubytování v LD Bezruč a J. Ripper možné zvolit jídelnu LD Priessnitz (nutné uvést do požadavku na objednávce, bez příplatku)

Možnost dokoupení obědů na místě (výběr z menu).

SLEVY A VÝHODY

Při využití lázeňského voucheru nelze praktikovat na pobyt věrností slevu od CK ATIS.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - (odlišné storno, omezení)

Skladba procedur u léčebných pobytů je pouze doporučená. Skladbu může upravit lékař na základě vstupní lékařské prohlídky, individuálního zdravotního stavu nebo kapacitních možností lázní.

Z důvodu omezené kapacity parkovacích míst v lázních je nutná rezervace parkovacího místa, bez rezervace může být klient odkázán na centrální parkoviště na začátku lázní.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

relaxační bazén (7x 17 m, vodopád a protiproud) v léčebném domě Priessnitz.
Letní koupaliště JESENÍK (cca 3 km), krytý bazén ČESKÁ VES (cca 8 km).
Přírodní zatopené lomy v okolí Žulové a Vidnavy (cca 15 km).

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

JAK UŠETŘIT V LÁZNÍCH ? (klikněte)

NEPŘEHLÉDNĚTE

OLOMOUCKÁ KARTA (48-hodinová) ZDARMA pro každou platící osobu při pobytu na min. 5 nocí.
Pobyt začíná nástupem od 13:00 hod v den příjezdu a večeří od 17:00 do 19:00 hod v den příjezdu.
Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod v den odjezdu.
V celém areálu je zakázáno kouření mimo vyhrazená místa.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

poplatek k pobytu: 40 Kč / osoba /den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

nepovolen

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

Parkování na jednotlivých parkovištích v areálu za poplatek. Nutná rezervace parkovacího místa předem na e-mailové adrese: parking@priessnitz.cz.
Cena pro ubytované: 100 Kč / 1 den, 190 Kč/2 dny, 280 Kč/3 dny, 370 Kč/4 dny, 460 Kč/5 dnů, 550 Kč/6 dnů, 640 Kč/7 dnů

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Jeseníku (cca 2,5 km od lázní), poté MHD Jeseník směr lázeňský dům Priessnitz. Pro ubytování v LD Priessnitz vystupte na konečné (zastávka cca 100 m od LD Priessnitz).
Při ubytování v LD Bezruč nebo LD J. Ripper vystupte na zastávce "Bezruč" (cca 50 m od LD Bezruč a 100 m od LD J. Ripper.
Nebo je možné využít taxi.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Jeseníku (autobusové nádraží 4,5 km), poté MHD Jeseník směr lázeňský dům Priessnitz. Pro ubytování v LD Priessnitz vystupte na konečné (zastávka cca 100 m od LD Priessnitz).
Při ubytování v LD Bezruč nebo LD J. Ripper vystupte na zastávce "Bezruč" (cca 50 m od LD Bezruč a 100 m od LD J. Ripper.
Nebo je možné využít taxi.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

Autem do Jeseníku na křižovatce u benzínové stanice MOL pokračovat rovně směr centrum Jeseník, na křižovatce u prodejny SPORT 2000 odbočit vpravo směr centrum města, pokračovat po hlavní směr Lipová Lázně nebo Lázně Jeseník (značeno). U obchodu Jednota odbočit vpravo směr vlakové nádraží a pokračovat dle značek nahoru do Lázní. Parkování na placených parkovištích v areálu lázní.

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny