PRIESSNITZOVY LÉČEBNÉ LÁZNĚ - Jeseník - Česká republika - Jeseníky

Lázeňský dům PRIESSNITZOVY LÉČEBNÉ LÁZNĚ - Jeseník (H0363R21)

Česká republika > Jeseníky
Strava polopenze
BEZLEPKOVÁ strava
NOVINKA v nabídce CK Atis
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem nepovolen
Internet: Wi-Fi
Výtah
Restaurace v objektu
BAR (denní bar, lobby bar)
Sauna: v areálu
Whirlpool
Tenisový kurt: v areálu
Půjčovna kol: v areálu
Krytý bazén: v areálu
Železniční stanice: 2,5 km
MHD: 100 m
OLOMOUC region card

Objednávka zájezdu

PRIESSNITZOVY LÉČEBNÉ LÁZNĚ - Jeseník
Česká republika - Jeseníky - Jeseník
Vyberte pobyt z nabídky:
Od: -  -  počet nocí: do: -  Nevyhovuje-li nabídka - vyžádejte další na dispecink@atis.cz
Odjezd Vlastní
Příjezd Vlastní
PRIESSNITZOVY LÉČEBNÉ LÁZNĚ - Jeseník
Typ pokoje
Počet dospělých osob:
Základní cena
LÁZEŇSKÉ WELLNESS (2)
(a) Dospělý na lůžku - ST 1/2 Bezruč - polopenze
polopenze
2 noci 5 590 2 11 180 CZK
Celková cena: 11 180 CZK
Vybraný pokoj je pouze na vyžádání. V případě zájmu o rezervaci aktuálně dostupného pokoje zvolte jiný typ pokoje nebo jiný termín.
 
Slevový kód
Jméno:
Pohlaví:
Příjmení:
Datum narození:
-   (ve formátu D.M.RRRR)
Ulice
E-Mail:
Město / PSČ :
 / 
Mobil:
Státní příslušnost :
 
Telefon:
Poznámka:
 
Souhlasím se Smluvními podmínkami .
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Jeseník

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Toto lázeňské město ležící na území Slezska v Moravskoslezském kraji se může právem nazývat perlou jesenických hor. V jeho okolí vyvěrá z nitra země okolo 60 pramenů velmi kvalitní horské vody, přičemž každý z nich má své jedinečné složení a originalitu, která je podtržena osobitým názvem. Procházka po malebných stezkách vedoucích k nim je jednou z nejpopulárnějších aktivit místních obyvatel i hostů jesenických lázní, v nichž panuje nádherné počasí v kteroukoliv roční dobu. Za svou existenci a pozdější proslulost vděčí Priessnitzovy léčebné lázně Vincenzi Priessnitzovi. Vincenz Priessnitz, místní lidový léčitel nazývaný vodní lékař, založil první vodoléčebné centrum a hydroterapeutický institut na světě. Díky tomu se Jeseník proslavil jako kolébka současné balneologie.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE
Klima.

LÉČEBNÉ SPECIALIZACE
Nemoci dýchacího ústrojí (horních i dolních cest dýchacích), oběhového ústrojí, srdce a cév, poruchy metabolismu, nemoci pohybového ústrojí, duševní poruchy, kožní nemoci a gynekologická onemocnění, v posledních letech převážně preventivní relaxačně-rehabilitační a ozdravné pobyty.

VOLNÝ ČAS
Pro návštěvníky je k dispozici vnitřní rehabilitační bazén s protiproudem, vodopádem a vířivkou, nový saunový svět, hydromasážní vana, whirlpool pro čtyři až šest osob, celá řada nových wellness a beauty procedur. Park her – minigolf, tenisové kurty, venkovní šachy, člověče, nezlob se a ruské kuželky, dětská hřiště, víceúčelová hřiště, půjčovna sportovních potřeb. Hosté mohou využít velmi dobrých podmínek pro pěší turistiku a stále populárnější nordic walking nebo projížďky na kole. Velkým lákadlem je naučná stezka Vincenze Priessnitze. Osm zastavení na této stezce vás zábavnou formou seznámí s historií i současností lázní. V roce 2010 bude dokončen nový balneopark s venkovními vodními procedurami. V zimě je zde ideální místo pro běžecké i sjezdové lyžování a bruslení na umělém otevřeném kluzišti.

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE
Květen – slavnostní zahájení lázeňské a turistické sezony, otevření Mechového jezírka
Červenec – Mezinárodní festival dechových hudeb
Červenec/srpen – nedělní promenádní koncerty v lázních
Září – Priessnitzova 60, závod horských kol v rámci seriálu Kolo pro život
Říjen – Týden Vincenze Priessnitze

VÝLETY PO OKOLÍ
Javorník – Jánský Vrch: Pozdně gotický zámek Jánský Vrch s prvky baroka, s oválným koncertním salonem, největší sbírkou dýmek, fajfek a podobných kuřáckých potřeb v ČR a také s muzeem Karla Ditterse z Dittersdorfu. Opodál se nacházejí rozvaliny hradu Rychleby, Pustého zámku a tzv. Čertova katedra.
Rejvíz: Přírodní rezervace. Po speciálně vybudované suché stezce mohou turisté projít přes rašeliniště k Mechovému jezírku.
Praděd: 1492 m n. m. nejvyšší hora místního masivu Hrubý Jeseník, televizní věž s vyhlídkou, restaurací a hotelem v pátém patře, centrum zimních sportů.
Zlaté Hory: Poutní místo zasvěcené Panně Marii, barokní kostel, domov matky skladatele F. Schuberta, rozhledna Biskupská kupa, hornické muzeum, historické doly zlatých nalezišť, zlatorudné mlýny, turistická trasa po místech spojených s těžbou zlata.
Zdroj: Czechtourism

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

● NA VYBRANÉ POBYTY LZE UPLATNIT STÁTNÍ LÁZEŇSKÝ VOUCHER
● POZNEJTE MÍSTO, KDE "ZÁBAL" DOSTAL SVÉ JMÉNO
● Zdarma OLOMOUCKÁ KARTA od 5 nocí

URČITĚ OCENÍTE

Proč Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník:
- místo, kde zábal dostal své jméno...
- poznejte odkaz Vincenze Priessnitze
- unikátní horské klima, jedno z nejčistších v Evropě
- 80 pramenů, čistá příroda, jedinečné výhledy

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník se vyjímají nad městem Jeseník v nadmořské výšce 620 m. n. m., uprostřed nedotčené přírody Jeseníků a nabízí krásný pohled na hlavní hřeben Hrubého Jeseníku. Své jméno dostaly podle svého zakladatele Vincenze Priessnitze a jsou vůbec prvním vodoléčebným ústavem světa.

Jsou to ideální lázně pro ty, kteří milují pohyb, protože míst, kam si zde můžete vyjít na krásnou procházku je doopravdy mnoho. Pohyb je také jednou z hlavních léčebných metod, zde v lázních. Dalšími léčebným prostředkem je unikátní horské klima, které působí na onemocnění dýchacích cest, štítné žlázy a psychických poruch.
V minulosti objevoval charismatické genius loci a tajemství zdraví nejeden král či vévoda.

Další hlavní léčebnou složkou je zde VODA. Síla zdejších horských pramenů spočívá v jejích molekulární struktuře, která z ní vytváří doslova „živou vodu". Tím „nejživějším" je poměrně málo známý a odlehlý Finský pramen. Naopak Priessnitzův, Bezručův, Večerní a Jitřní pramen jsou charakteristické svou slabou, zdraví prospěšnou, radioaktivitou.

Zakladatel lázní Vincenz Priessnitz vytvořil systém zásad péče o lidský organismus a v lázních v jeho odkaze navazují s doplněním o nejmodernější poznatky medicíny. Priessnitzovy tradiční procedury také získaly prestižní certifikaci JESENÍKY originální produkt®.

Jeseník je také ideální místo pro výlety do okolí: Praděd, Červenohorské sedlo, Ostružná, Ramzová, přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, Zlatorudné mlýny Zlaté Hory, zámek a papírna Velké Losiny, známe cyktostezky Rychlebské stezky aj.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

V areálu Priessnitzových léčebných lázní se nachází 11 lázeňských domů, většina lázeňských procedur je odehrává v LD Priessnitz, ale i v ostatních budovách. Ne vždy se tedy vše odehrává "suchou nohou", ale pohyb je fenoménem těchto lázní.

LD Priessnitz - je dominantou lázní a jméno má po samotném zakladateli lázní. Ubytovací kapacita 251 lůžek, nos-stop recepce, 3 jídelny, denní bar, zázemí pro procedury, wellness a beauty služby, bazén, zázemí pro lékaře a pro lázeňský společenský život, výtah, Wi-Fi.

LD Jan Ripper - jméno získal po zeti Vincenze Priessnitze. Ubytovací kapacita 87 lůžek, jídelna, recepce (provoz 7:00 - 19:00 hod), výtah, Wi-Fi. Všechny pokoje jsou orientovány na jih.

LD Bezruč - Ubytovací kapacita 89 lůžek, jídelna, inhalatorium, ordinace, ošetřovna, recepce (provoz 7:00 - 19:00 hod), Wi-Fi, výtah. Většina pokojů má prostornou terasu s výhledy na hřeben Hrubého Jeseníku.

Lázně nabízí tyto druhy procedur:
- Originální Priessnitzovy procedury (Priessnitzova pololázeň, Priessnitzův zábal) ,
- koupele (rašelinová, perličková, bylinná, přísadová aj.),
- masáže (lymfatická, plosky nohou, celková, aj),
- wellness procedury (Vacufit),
- wellness kúry (skořicová, chmelová konopná aj.),
- tradiční východní medicína (baňkování, masáž Shia-Tsu),
- Priessnitzova pohybová terapie (chůze s nordic walkingovými holemi, koloběžkování, běh aj.),
- zábaly a obklady (parafín, rašelina aj.),
- Indonéské masáže '(Jávská Borneo),
- specializovaná vyšetření (podologie, computer kineziology, aj.)
- kosmetické procedury (ošetření pleti, úprava obočí aj.)
- výživové poradenství
- solná jeskyně SOLVITA ( nahrazuje léčebný pobyt v přímořských oblastech a pobyt v přírodních solných dolech)
- dětské procedury (masáže, koupele, ergoterapie aj.¨)
- vibrosauna, inhalace, různé druhy cvičení, elektroléčba, psychoterapie, akupunktura, manikúra, pedikúra, modelování postavy, kryoterapie aj.)
- bazén nebo cvičení a plavání v bazénu
- saunový svět: aroma sauna, finská sauna, parní sauna, ochlazovací bazének, Priessnitzův chodníček, whirlpool pro 6 osob a relaxační zóna.


Balneopark Vincenze Priessnitze:

je jedinečným spojením odkazu zakladatele moderní vodoléčby Priessnitze a odpočinku v horském prostředí s dechberoucími výhledy na hřebeny Hrubého Jeseníku. Jedná se o speciální „vodní zahradu,“ kde se můžete brodit potůčky, vyzkoušet Priessnitzovy lavičky nebo Priessnitzovy střiky, přírodní sprchy pro odvážnější, relax na slunečních terasách.

Sport a zábava: DiscGolfPark, Nordic Walking, multifunkční herna ( Fitpark, fitness, Park her (Člověče, nezlob se!, ruské kuželky, šachy, stolní tenis, pétanque), Areál volného času (venkovní travnaté hřiště 50 x 100 m), dětské hřiště a herny, multifunkční herna (stolní tenis, stolní fotbálek, šipky), tenisové kurty, lázeňské kluziště, půjčovna horských kol, koloběžek a elektrokol, půjčovna sportovních potřeb, pravidelný kulturní a sportovní program, plno turistických tras pro procházky a také cyklotras.

KDE BUDETE SPÁT

a) Léčebný dům BEZRUČ
1 a 2 - lůžkové pokoje STANDARD
, Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi

b) Léčebný dům J. RIPPER
1 a 2 - lůžkové pokoje STANDARD,
Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi
2 - lůžkový SUIT STANDARD, Spr.+WC, SAT/TV, Wi-FI (dva propojené pokoje, ložnice a obývací pokoj)


c) Léčebný dům PRIESSNITZ
1 a 2 - lůžkové pokoje STANDARD,
Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi
2 - lůžkové pokoje SUPERIOR, Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi
2 - lůžkový SUIT STANDARD, Spr.+WC, SAT/TV, Wi-FI (dva propojené pokoje, ložnice a obývací pokoj)

2 - lůžkové pokoje mají lůžka pouze od sebe. Pokud požadujete postele u sebe, prosím o uvedení požadavku do objednávky.
Předem děkujeme za pochopení.

Všechny pokoje na ověření.

FORMA STRAVY

LD PRIESSNITZ: polopenze (snídaně a večeře formou bufetu).
LD BEZRUČ a J. RIPPER: polopenze - snídaně servírovaná + nápojový bufet, večeře formou bufetu nebo servírovaná (výběr z 5 jídel, salátový bufet).
Při ubytování v LD Bezruč a J. Ripper možné zvolit jídelnu LD Priessnitz (nutné uvést do požadavku na objednávce, bez příplatku)

Možnost dokoupení obědů na místě (výběr z menu).

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - (odlišné storno, omezení)

Lázně neakceptují samotest na Covid-19.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

relaxační bazén (7x 17 m, vodopád a protiproud) v léčebném domě Priessnitz.
Letní koupaliště JESENÍK (cca 3 km), krytý bazén ČESKÁ VES (cca 8 km).
Přírodní zatopené lomy v okolí Žulové a Vidnavy (cca 15 km).

NEPŘEHLÉDNĚTE

OLOMOUCKÁ KARTA (48-hodinová) ZDARMA pro každou platící osobu při pobytu na min. 5 nocí.
Pobyt začíná nástupem od 13:00 hod v den příjezdu a večeří od 17:00 do 19:00 hod v den příjezdu.
Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod v den odjezdu.
V celém areálu je zakázáno kouření mimo vyhrazená místa.

REKREAČNÍ POPLATEK

poplatek k pobytu: 40 Kč / osoba /den

POBYT SE ZVÍŘETEM

nepovolen

PARKOVÁNÍ

Parkování na jednotlivých parkovištích v areálu za poplatek. Doporučujeme předem parkování zarezervovat na e-mailové adrese: parking@priessnitz.cz.
Cena pro ubytované: 100 Kč / 1 den, 180 Kč/2 dny, 260 Kč/3 dny, 320 Kč/4 dny, 400 Kč/5 dnů, 470 Kč/6 dnů, 550 Kč/7 dnů

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Jeseníku (cca 2,5 km od lázní), poté MHD Jeseník směr lázeňský dům Priessnitz. Pro ubytování v LD Priessnitz vystupte na konečné (zastávka cca 100 m od LD Priessnitz).
Při ubytování v LD Bezruč nebo LD J. Ripper vystupte na zastávce "Bezruč" (cca 50 m od LD Bezruč a 100 m od LD J. Ripper.
Nebo je možné využít taxi.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Jeseníku (autobusové nádraží 4,5 km), poté MHD Jeseník směr lázeňský dům Priessnitz. Pro ubytování v LD Priessnitz vystupte na konečné (zastávka cca 100 m od LD Priessnitz).
Při ubytování v LD Bezruč nebo LD J. Ripper vystupte na zastávce "Bezruč" (cca 50 m od LD Bezruč a 100 m od LD J. Ripper.
Nebo je možné využít taxi.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

Autem do Jeseníku na křižovatce u benzínové stanice MOL pokračovat rovně směr centrum Jeseník, na křižovatce u prodejny SPORT 2000 odbočit vpravo směr centrum města, pokračovat po hlavní směr Lipová Lázně nebo Lázně Jeseník (značeno). U obchodu Jednota odbočit vpravo směr vlakové nádraží a pokračovat dle značek nahoru do Lázní. Parkování na placených parkovištích v areálu lázní.

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny