STARÝ MLÝN - Dětřichov u Jeseníku - Česká republika - Jeseníky

Hotel STARÝ MLÝN - Dětřichov u Jeseníku (H1831R22)

Česká republika > Jeseníky
Strava Bez stravy
TV na pokoji
NOVINKA v nabídce CK Atis
Sprcha + WC na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem povolen:
Internet: Wi-Fi
Výtah
Restaurace v objektu
Sauna:
Parkoviště
Lyžárna
Bazén - koupaliště: 6,5 km
Doporučená doprava autem
Železniční stanice: 4 km
Autobusová zastávka: 200 m
Tip ATISu - doporučení
Vhodné pro rodiny s dětmi
OLOMOUC region card
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Dětřichov u Jeseníku

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Dětřichov je část města Jeseník. Leží na východ od Jeseníku, na jižních svazích Zlatého Chlumu.
Lázeňské město Jeseník leží na území Slezska v Moravskoslezském kraji se může právem nazývat perlou jesenických hor. V jeho okolí vyvěrá z nitra země okolo 60 pramenů velmi kvalitní horské vody, přičemž každý z nich má své jedinečné složení a originalitu, který je podtržena osobitým názvem. Procházka po malebných stezkách vedoucích k nim je jednou k nejpopulárnějších aktivit místních obyvatel i hostů jesenických lázní v nichž panuje nádherné počasí v kteroukoliv roční dobu. Za svou existenci a pozdější proslulost vděčí Priessnitzovy léčebné lázně Vincenzi Priessnitzovi. Vincenz Priessnitz, místní lidový léčitel nazývaný vodní lékař. Založil první vodoléčebné centrum a hydroterapeutický institut na světě. Díky tomu se Jeseník proslavil jako kolébka současné balneologie.

Můžete navštívit:
Rejvíz - přírodní rezervace, kde se návštěvníci mohou projít po speciálně vybudované suché stezce přes rašeliniště k Mechovému jezírku.
Zlaté Hory - poutní místo zasvěcené Panně Marii, barokní kostel, domov matky skladatele F. Schuberta, rozhledna Biskupská kupa, hornické muzeum, historické doly zlatých nalezišť, zlatorudné mlýny, turistická trasa po místech spojených s těžbou zlata.
Javorník - Jánský Vrch - pozdně gotický zámek Jánský Vrch s prvky baroka, s oválným koncertním salonem, největší sbírkou dýmek, fajfek a podobných kuřáckých potřeb v ČR a také s muzeem Karla Ditterse z Dittersdorfu, Opodál se nacházejí rozvaliny hradu Rychleby, Pustého zámku a tzv. Čertova katedra.

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

NOVINKA V NABÍDCE • Zdarma OLOMOUCKÁ KARTA

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel STARÝ MLÝN
• cyklistika, turistika, lyžování
• klidné místo pro relax a aktivní odpočinek
• vyměňte ruch velkoměst za klid a krásu místní přírody
• prostorná zahrada kde si děti užijí spoustu zábavy a dospělí mohou relaxovat

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel se nachází v samém srdci Jesenicka obklopen kopci a lesy ve velice klidné části s názvem Dětřichov, přibližně 3 km od centra města Jeseník.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Recepce, restaurace s letní terasou, Wi-Fi, finská sauna pro max. 10 osob s odpočívárnou, výtah, úschovna kol a lyží, prostorná zahrada s venkovním posezením s grilem, s dětským hřištěm, pískovištěm, trampolínou, dřevěný hrad a skluzavka. Cca 50 m nad hotelem je parkoviště.
Pro firemní akce a školení jsou k dispozici dvě konferenční místnosti (kapacita 20 a 25 míst, dataprojektor, promítací plátno).

KDE BUDETE SPÁT

Na ověření:

a) 2 - lůžkové pokoje ECONOMY, Spr.+WC, LCD TV, Wi-Fi, minilednice
b) 2 - lůžkové pokoje SUPERIOR, Spr.+WC, LCD TV, Wi-Fi, minilednice

CELKOVÁ KAPACITA

16 nově zrekonstruovaných pokojů, celkem 36 lůžek

FORMA STRAVY

Polopenze. Možnost dokoupení obědů na místě.

POBYT S DĚTMI

Dítě do 2,9 let bez nároku na lůžko a stravu má pobyt ZDARMA.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Koupaliště Jeseník (6,5 km) - 50 m dlouhý bazén se skluzavkou, dětské brouzdaliště, restaurace s terasou, bufet, hřiště na beachvolejbal, nohejbal.
Zatopené lomy: Rampa Černá Voda (22 km), Štachlovice u Vidnavy (cca 26 km).
Krytý bazén v České Vsi (7 km).

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

PRIESSNITZOVY LÁZNĚ JESENÍK (6 km)
Háj Víly Ozdravy - přírodní lesní herní prostor pro děti v blízkost areálu lázní
Stezka Vincenze Priessnitze - délka trasy 6 km, čas cca 3 hodiny, 9 pramenů = 9 zastavení s texty o historii lázní.
Stezka živé vody - délka trasy 6,5 km, čas min. 3 hodiny, 10 panelů s informacemi o vlastnostech vody, 17 pramenů, dřevěné sochy pohádkových bytostí, vyřezávané lavičky, přírodní sprchy.
Balneopark Vincenze Priessnitze - jedná se o „vodní zahradu“, kde se můžete brodit potůčky, vyzkoušet Priessnitzovy lavičky nebo Priessnitzovy střiky, procedury založené na střídání chladné vody a tepla.
Ripperova promenáda - procházka pod korunami cca 260 vzrostlých stromů s výhledy na hřebeny Hrubého Jeseníku, Zlatohorské vrchoviny i rovin polského příhraničí.
Park Vincenze Priessnitze - discgolfové hřiště, místa k odpočinku a relaxaci s nádhernými výhledy na Jeseníky, bylinková zahrádka, dětské hřiště, leknínové jezírko, monumentální mramorová lavice (chlouba celého parku).
Jižní svah - je spojnicí mezi centrem lázní a okolní přírodou, nepřekonatelné výhledy na hřebeny Hrubého Jeseníku, ojedinělé sochařsko-krajinářské kompozice v podobě jedenácti sochařských objektů ze slezské žuly, Sluneční brána.
Přírodní inhalatorium - pod hlavní budovou Priessnitzova sanatoria, stabilní vysoká hladina nabitých iontů v ovzduší, léčebný účinek iontů je zesílen řadou siličných léčivých bylin (máta, levandule, meduňka, dobromysl, libeček, plicník, šalvěj, prvosenka, mateřídouška, violka vonná, atd.), k dispozici jsou lavičky k posezení, dále je zde hmyzí hotel, ježkovníky, netopýří a ptačí budky.
Muzeum Vincenze Priessnitze - rodný dům zakladatele lázní se stálou expozicí věnované jeho životu a počátkům vodoléčby.
Lázeňská vyhlídka - nabízí neopakovatelný zážitek z pohledu do Pradědovy říše.

ZOO FAUNAPARK HORNÍ LIPOVÁ (10 km)
Malá zahrada se soukromým chovem zvířat. K vidění jsou domácí i exotická zvířata: ovce, kozy, lamy, klokani, opičky, pštrosi, želvy, surikaty, papoušci, tygři, atd. V areálu je venkovní posezení, dětské hřiště a občerstvení.

JESKYNĚ NA POMEZÍ (10 km)
Jsou největším zpřístupněným jeskynním systémem v České republice. Úzké, místy vysoké chodby se v místech křížení rozšiřují v menší dómy. Typické jsou nátekové útvary vytvářející kaskády a mohutné členité krápníky. Délka turistické trasy je 390 m.

REJVÍZ (10 km)
Nejvýše položená osada v Hrubém Jeseníku (778 m n. m.).
V penzionu Rejvíz je historická hospoda br. Braunerů, kde jsou k vidění dřevěné židle s opěradly vyřezanými do podoby místních štamgastů.
Za návštěvu stojí Velké Mechové jezírko, ke kterému vede naučná stezka z Rejvízu nebo zřícenina hradu Kobrštejn.

JESKYNĚ NA ŠPIČÁKU (11 km)
Jsou nejstarší písemně doložené jeskyně ve střední Evropě, prostupují vrchem Velký Špičák. Jedná se o labyrint chodeb, puklin a síní, neobvyklé jsou jejich srdcovité tvary, délka prohlídkové trasy je 220 m.

LESNÍ BAR (13 km)
Samoobslužný bar uprostřed lesa, ke kterému se dostanete z Horní Lipové po turistické cestě směrem k vrcholu Smrk, cca 400 m půjdete po rovince a pak následuje 1,5 km stoupání do kopce k Lesnímu baru (asfaltová cesta). Množství posezení, možnost opékání (vše k opékání k dispozici), speciální žlaby s pramenitou vodou a chlazenými nápoji, káva i čaj, drobné pochutiny, suvenýry (magnetky, odznáčky, pohledy). Pak můžete pokračovat ještě k Hornímu baru pěšky 800 m, na kole 4,5 km) a užít si speciální “horskou sprchu” a krásné výhledy na Ramzovou, Obří skály, Šerák, Keprník.

DLOUHÉ STRÁNĚ (25 km)
Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně - možnost sjet na koloběžce od horní nádrže do Koutů nad Desnou.


Dovolená POD ROZHLEDNOU:
Rozhledna Zlatý Chlum (vzdálenost 6 km), 875 m n. m., 145 schodů
26 m vysoká kamenná rozhledna je dominantou lázeňského městečka Jeseník a nachází se na vrcholu stejnojmenného kopce. Z věže je výhled na Otmuchovské jezero v Polsku a na Hrubý Jeseník od Pradědu až k Šeráku. Za hezkého počasí je vidět také Kralický Sněžník a Rychlebské hory.
Provozní doba (bez záruky): otevřeno jen za pěkného počasí, duben - jen sobota a neděle 10:00 - 18:00, květen až září - pondělí až neděle 10:00 - 18:00, říjen - jen sobota a neděle 10:00 - 18:00.
Vstupné (bez záruky): dospělí 30 Kč; studenti a důchodci 25 Kč; děti (5 -15 let) 20 Kč.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14:00 hod. a večeří od 18:00 hod. v den příjezdu. Končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod. poslední den pobytu.
OLOMOUCKÁ KARTA (48-hodinová) ZDARMA pro každou platící osobu při pobytu na min. 5 nocí.

REKREAČNÍ POPLATEK

30,- Kč/den

POBYT SE ZVÍŘETEM

200,- Kč/den

PARKOVÁNÍ

0,- Kč/den

DALŠÍ SLUŽBY

Zapůjčení dětské postýlky 100,- Kč/den.

Informace o přijímání platebních karet (bez záruky):
hotel přijímá platební karty Visa, MasterCard, Maestro.

PŘÍJEZD VLAKEM

Do Jeseníku, vlaková zastávka je 4 km od hotelu. Pokračovat autobusem ze zastávky "železniční stanice" (70 m od vlaku) na autobusové nádraží, pak přestoupit na autobus do Dětřichova - zastávka školka (200 m od hotelu).

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Do Jeseníku na autobusové nádraží, přestoupit na autobus do Dětřichova - zastávka školka (200 m od hotelu).

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

Ze směru od Šumperku po silnici č. 44 přijedete do Jeseníku, na křižovatce pokračujete rovně cca 900 m ulicí Šumperská (stále po silnici č. 44), pak odbočíte doprava na silnici č. 453 směr Rejvíz a po cca 1,5 km se na křižovatce u mostku dáte doprava, po 500 m jste u hotelu. Parkoviště je cca 50 m nad hotelem, na pravé straně.

50.2116242N, 17.2256414E

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny