RELAX PENSION SCHÖNWALD - Budišov nad Budišovkou - Podlesí - Česká republika - Jeseníky

RELAX PENSION SCHÖNWALD - Budišov nad Budišovkou - Podlesí (H3089R24)

Česká republika > Jeseníky
Strava polopenze
POKOJE NA POPTÁVKU
Dovolená PRO VELKOU RODINU
ELEKTROAUTO
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen:
Internet: Wi-Fi
Venkovní bazén u objektu
Restaurace v objektu
Sauna:
Whirlpool
Fitness
Parkoviště
Stolní tenis
Doporučená doprava autem
Železniční stanice: 6,5 km
Autobusová zastávka: 250 m
Lyžařský vlek: u pensionu
Umělé zasněžování sjezdovky
Tip ATISu - doporučení
OLOMOUC region card
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Budišov nad Budišovkou - Podlesí

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Budišov nad Budišovkou je město ležící v malebné kotlině mezi Oderskými vrchy a pohořím Nízkého Jeseníku.

Podlesí je místní částí Budišova nad Budišovkou, leží 5 km jihozápadně od města. Nachází se v táhlém hlubokém údolí potoka "Podlesný potok" v nadmořské výšce 540–600 m. Nad horním koncem vesnice se vypíná Červená hora.
Do roku 1949 se obec nazývala Šumvald. Tento název pocházel z německého Schönwald. Tento název měl význam „osada v krásném lese“. V roce 1949 byla obec přejmenována na Podlesí.

V Podlesí a okolí doporučujeme navštívit:
Přehrada Kružberk (12,6 km) - Vodárenská nádrž na řece Moravici u Kružberku byla vybudována v letech 1948 až 1955 jako první údolní nádrž v povodí řeky Odry.

Meteorologická stanice Červená (12,2 km) - Jižně od Budišova nad Budišovkou se od poloviny 20. století rozkládá vojenský újezd Libavá, území bez obcí a bez trvalého osídlení. Právě pro potřeby vojáků vznikla meteorologická stanice Červená, která má pověst nejodlehlejšího pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

Muzeum Břidlice (4,9 km) - Novou expozici o historii a současnosti těžby břidlice najdete v Budišově nad Budišovkou. Expozice muzea dokumentuje historii nářadím, vzorky a výrobky a je doplněna o geologický vývoj Země, bohatou fotodokumentaci z historie i současnosti.

Rozhledna Halaška (6,7 km) - V Budišově nad Budišovkou na Vítkovsku přibyla dlouho očekávaná turistická atrakce – třicetimetrová rozhledna, která je součástí nové česko-polské sítě vyhlídek.

Zřícenina hradu Kružberk
(11,2 km) - Pozůstatky nevelkého strážního hrádku jsou ukryty v lese na hraně Hlavní skály, která je místním horolezcům velice dobře známa. Hrádek byl lokalizován teprve nedávno a do literatury jej zanesl Petr Zajíc.

Možnosti koupání v Budišově a okolí:
Relaxko (31,9 km) - Přijďte ve Fulneku navštívit relaxační komplex, ve kterém můžete navštívit solnou jeskyni, wellness (různé druhy saun s možností relaxace), sportovní klub, kosmetiku a masáže.

Aquacentrum Šternberk (31,2 km) - Aquacentrum Šternberk nabízí kromě krytého bazénu také wellness. Bazén je rozdělený na plaveckou, relaxační a dětskou část, dále je k dispozici sauna a parní lázeň.

Lázně Klímkovice (57,4 km) - Sanatoria Klimkovice jsou lázně oblíbené pro své blahodárné léčebné účinky, jejímž základem je mimořádný přírodní léčebný zdroj – třetihorní, vysoce koncentrovaná jodobromová solanka.

Hodnocení hotelu (2 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

RELAX PENSION SCHÖNWALD - Budišov nad Budišovkou - Podlesí

manželé Váňovi s pejskem Ferdou

02.7.2024

Moc děkujeme za vynikající dovolenou od vaší cestovní kanceláře Atis se kterou jezdíme už roky a někdy i vícekrát za rok a vždy jste nám vyšli vstříc vzhledem k našemu stáří a specielním požadavkům kvůli pejskovi.
Dáváme 5 x hvězdičku,
Ubytování výborné, klidné a útulné, stravování běžné kuchyně chutné, pěkně servírované, i když střídmé. Porce dostačující, pestré. Veliké překvapení např. lesní jahůdky z vlastního lesoparku.
Služby - (např. masáže odborně provedené), wellness vynikající, venkovní bazén s lehátky pro slunění neměl chybu, lesopark pro zpestření pobytu moc hezky udržovaný.
Personál se nám vždy velmi pěkně věnoval, takže opět 5 x hvězdička. V nabídce mají termín - že si nás budou hýčkat a také tak se stalo.
Využili jsme hodně nabídek turistiky v okolí - např. pěkný výšlap na rozhlednu Halašku, Staré Těchanovice, z Kružberku na přehradní hráz kolem cvičných horolezeckých skal, lom břidlice "Šárka", štola Raabova a cesta ke kapličce 14poutníků, také větší okruh 14km z Budišova na Červenou horu - meteostanici, směr na Podlesí a pak zpět do Budišova, nebo jen z penzionu nahoru do Podlesí k lípě a ke křížku a zpět.
Také jsme navštívili muzeum břidlice v Budišově s výkladem a pak procházka diskgolfem. Překrásný zámek v Hradci nad Moravicí si nesmíte nechat ujít. Je to ale vyjížďka na celý den (předem objednat prohlídku) a pak procházka překrásným členitým zámeckým parkem.
Takže velice doporučujeme tento penzion i tuto lokalitu. Je vhodný hlavně pro kolaře, ale i pěší, jako jsme my i s pejskem jsme to zvládli. Museli jsme se přibližovat autem, ale i to nás neodradilo. Je to malebný pahorkatý nenáročný terén s více atrakcemi. Ještě bychom se tam chtěli vrátit a poznávat další zajímavosti tohoto kraje, např. pramen Odry apod.
Moc děkujeme všem za příjemnou dovolenou a ti ostatní navštivte tuto lokalitu. Nebudete litovat.

10 Hodnocení

RELAX PENSION SCHÖNWALD - Budišov nad Budišovkou - Podlesí (H3089R23)

Věra a Pepík 28.9.2023

S pobytem jsme byli velice spokojeni/ všech pět ptáků/.Ubytování a stravování skvělé! Navštívili jsme zámek Hradec nad Moravicí,Arboretum Nový Dvůr,přehradu Kružberk,vodní nádrž Slezská Harta,Olomouc.Všude se nám líbilo,škoda,že na Hartě už nebyla v provozu lodní plavba. Pobyt v Penzionu Relax doporučuji,kdo má rád klid a v noci absolutní ticho! Personál je příjemný,vstřícný a vyhoví vašim požadavkům.

10 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

• Nadstandardní ubytování
• Wellness
• Půjčovna elektrokol
• Mini ZOO
• Zdarma OLOMOUCKÁ KARTA od 5 nocí

URČITĚ OCENÍTE

Proč RELAX PENSION SCHÖNWALD:
• útulný pension na klidném místě
• relaxace pro tělo i duši
• wellness s vířivkou a saunami, venkovní bazén
• prostorné komfortní pokoje a pohodlné široké postele
• dobíjecí stanice pro elektromobily
• k zapůjčení elektrokola
• možnost hipoterapie a vyjížděk na koních
• velký výběr cyklotras
TECHNOTRASA - poznejte příběhy lidí severu Moravy a Slezska
• zdarma od 5 nocí OLOMOUCKÁ KARTA

Olomoucká karta

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Relax Pension Schönwald se nachází na klidném místě v obci Podlesí cca 5 km od Budišova nad Budišovkou, na úpatí Nízkého Jeseníku mezi tokem řeky Odry a Červenou Horou. V blízkosti je vojenský újezd Libavá. Pension vznikl v roce 2017 na místě bývalého historického statku z roku 1776. Některé původní části byly zachovány. Pension byl pojmenován podle původního názvu obce „Schönwald“ (Šumvald). Malebná krajina a nenáročný pahorkatý terén nadchne kolaře i pěší turisty.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Stylová restaurace s kachlovými kamny, Wi-Fi, fitness, stolní fotbálek, stolní tenis, půjčovna elektrokol, venkovní terasy, altánek, zahrada, dobíjecí stanice na 22 kW, parkoviště.
Wellness - vířivá vana = jacuzzi je pro 2 osoby, finská sauna, parní sauna, Kneippův chodník, ochlazovací bazén, lehátka k relaxaci, telefon pro objednání nápojů, přístrojová lymfodrenáž, masáže a relaxační koupele (na objednávku)
Venkovní bazén - vyhřívaná voda, sluneční terasa s lehátky.
Mini ZOO - výběh s poníky, lesopark s kamerunskými kozičkami, ovečky, prasátka.
Pro pořádání firemních akcí, školení, rodinných oslav jsou k dispozici společenská místnost s TV, místnost s interaktivní tabulí, selský salonek s kuchyňskou linkou, velký sál (až pro 100 osob).
Za pensionem je svah s lyžařským vlekem, vhodný především pro začátečníky a rodiče s dětmi, upravovaný a zasněžovaný.

KDE BUDETE SPÁT

2 a 3 - lůžkové pokoje, koupelna se sprchovým koutem + WC, fén, SAT/TV, trezor, Wi-Fi (O2)
3 - lůžkový apartmán, pokoj s jedním lůžkem a stolem s židlemi, ložnice s manželskou postelí, koupelna se sprchovým koutem + WC, fén, SAT/TV, trezor, Wi-Fi (O2).
4 - lůžkový apartmán, pokoj s jedním lůžkem a gaučem, ložnice s manželským lůžkem a samostatným lůžkem, koupelna se sprchovým koutem, fén, samostatné WC, SAT/TV, trezor, Wi-Fi (O2)

Pokoje/apartmány jsou prostorné, zařízené v selském stylu, s pohodlnými 100 cm širokými postelemi. Ubytování je v 1. a 2. patře, bez výtahu.

CELKOVÁ KAPACITA

25 osob (8 pokojů a 2 apartmány)

FORMA STRAVY

Polopenze. Možnost dokoupení obědů na místě.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 3,9 let na lůžku s dospělým nebo na samostatné přistýlce (je-li k dispozici) má pobyt s polopenzí ZDARMA.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Pěšky
Stará Voda (3,5 km) - poutní kostel sv. Anny a sv. Jakuba Většího, 530 m od kostela je Královská studánka s křišťálově čistou "léčivou" vodou a barokní kaple sv. Anny (studánka je ve Vojenském újezdu Libavá, je přístupná kdykoliv)
Červená hora (5 km) - 749 m n. m, nejvyšší hora Opavska, v sousedství vrcholu stojí od roku 1952 meteorologická stanice, odtud můžete pokračovat k památnému stromu Zlatá lípa, pak do bývalého čedičového lomu kde je odkryt lávový suk až k památníku Cesty česko-německého porozumění (od pensionu až k památníku je to cca 9 km)

Autem
• Muzeum břidlice - Budišov nad Budišovkou (5,5 km), komentované prohlídky, na muzeum navazuje Naučná břidlicová stezka mapující doly naší oblasti
• DiscGolfPark - Budišov nad Budišovkou (5,5 km),18 jamek, délka všech jamek 1 744 m, hřiště je umístěné v lesoparku, má závodní parametry a je jedním z největších a nejpěknějších v ČR
• Kostel Nanebevzetí Panny Marie - Budišov nad Budišovkou (5,5 km)
• Rozhledna Halaška (8 km)
• Přehrada Kružberk (11 km) - natáčel se zde devítidílný seriál ostravské televize „Velké sedlo"
• Kružberské cvičné horolezecké skály, zřícenina hradu Kružberk, vyhlídka na hráz vodní nádrže Kružberk (1,8 km pěšky z obce Kružberk)
• Rozhledna Těchanovická vyhlídka (12 km)
• Raabova štola - Vítkov - Zálužné (13 km), břidlicová štola
• Areál Davidův mlýn - Staré Těchanovice (13 km), rybářská bašta, rybníky s možností rybolovu, lanový park a další atrakce pro děti i dospělé
• Zřícenina hradu Vikštejn (20 km)
• Rozhledna Velký Roudný (24 km)
• Přehrada Slezská Harta (25 km)
• Weisshuhnův kanál nazývaný také Papírenský (25 km) - dlouhý 3,5 km, vytesán v tvrdém skalním podloží, jsou na něm vybudovány dva akvadukty a tři tunely
• Hrad Šternberk (32 km)
• Arboretum Nový Dvůr (33 km)
• Zámek Hradec nad Moravicí (34 km)
• Sopečné Razovské tufity (35 km) - přírodní památka

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14:00 do 17:00 hod. a večeří v den příjezdu. Končí snídaní a uvolněním pokoje/apartmánu do 11:00 hod.
OLOMOUCKÁ KARTA (48-hodinová) ZDARMA pro každou platící osobu při pobytu na min. 5 nocí.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

15,- Kč/osoba/den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

150,- Kč/den

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

0,- Kč/den

DALŠÍ SLUŽBY

K dispozici 2 dětské židličky a 2 dětské postýlky - zapůjčení zdarma.
Možnost zajistit hipoterapii a vyjížďky na koních.

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Budišova nad Budišovkou, vlaková stanice cca 6,5 km od pensionu.
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Z Budišova nad Budišovkou do Podlesí, autobusová zastávka cca 250 m od pensionu.
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

Ze směru od Ostravy do Budišova nad Budišovkou, odtud po silnici č. 443 směr Město Libavá. Cca 5 km za Budišovem je obec Podlesí. Minete hřbitov po levé straně, za cca 150 m odbočíte doprava a cca po 100 metrech vracečkou doleva dojedete k pensionu.
Ze směru od Prahy do Šternberku, pak buď přes Moravský Beroun - Norberčany - Město Libavá nebo přes Hraničné Petrovice - Domašov nad Bystřicí - Město Libavá. Tady odbočit na silnici č. 443 směr Budišov nad Budišovkou. Po 7 km od Města Libavá je Podlesí. Po pravé straně minete statek, pojedete z kopce dolů a až druhou odbočkou (do první je zákaz vjezdu) odbočíte doleva a cca po 100 metrech vracečkou doleva dojedete k pensionu.

Vzdálenost:
z Prahy: 324,9 km, z Českých Budějovic: 340,5 km, z Brna: 123,8 km, z Ostravy: 71,6 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny