SLEZAN - Bruntál - Česká republika - Jeseníky

Hotel SLEZAN - Bruntál (H1690R22)

Česká republika > Jeseníky
Strava snídaně
BEZLEPKOVÁ strava
BEZBARIÉROVÉ zařízení
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem povolen:
Internet: Wi-Fi
Výtah
Restaurace v objektu
Parkoviště
Squash: 2 km
Bowling - kuželky: 2 km
Tenisový kurt: 1 km
Půjčovna kol: v hotelu
Rybolov
Bazén - koupaliště: 600 m
Aquapark: 600 m
Přírodní koupání: 8 km
Doporučená doprava autem
Železniční stanice: 700 m
Autobusová zastávka: 700 m
OLOMOUC region card
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Bruntál

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Město Bruntál se nachází v Nízkém Jeseníku, jehož území se rozkládá na obou stranách historické zemské hranice Moravy a Slezska. Historické jádro s řadou zajímavých domů, nádherně upravené náměstí, zámek a arkádovým nádvořím a parkem, zbytky hradeb s baštou a v neposlední řadě moderní aquapark s wellness centrem, právě všechny tyto zajímavosti můžete navštívit při Vašem pobytu v Bruntále.

Rozhledna Cvilín – V nedalekém Krnově nalezneme rozhlednu na 436 metrů vysokém Cvilínu. Vznikla především díky Krnovské sekci Německého sudetského horského spolku. Vyhlídka byla poprvé pro návštěvníky otevřena 11. června 1903.

Vodopády Bílé Opavy – K vodopádům se dostanete po naučné stezce Bílá Opava, ke které se dostanete z Karlove Studánky. Na stezce se budete pohybovat po mnoha schodištích, lávkách, mostcích vedoucí přes a po březích Bílé Opavy. Výška největšího vodopádu je cca 8 metrů.

Úzkorozchodná trať Třemešná – Osoblaha – Trať má rozchod 76 cm a je jediná úzkokolejka na severní Moravě. Byla postavena v roce 1898. Trať vznikla pro potřebu odvozu zemědělských produktů, hlavně cukrovar potřeboval možnost odvozu cukru a návozu surovin. Trať provozují ČD.

Hodnocení hotelu (11 hodnocení)

SLEZAN - Bruntál (H1690R21)

27.8.2021

6 Hodnocení

SLEZAN - Bruntál (H1690R20)

Míla 21.8.2020

Naše spokojenost v hotelu Slezan byla tak na 80 procent.Ubytování bylo v pořádku,pokoje čisté,nábytek starší,ale vyhovující.Trochu problém s postelemi,hrozně se rozjížděli.Co se týká stravování-snídaně v pohodě.Večeře by měli být kvalitnější pro chlapi,někdy i ženy celkem malé porce.Co se nám,ale nelíbilo,že v době,kdy by se měla dodržovat velká hygiena nebyly servírky schopné po nikom kdo odešel z jídelny otřít stůl a někdy to opravdu bylo potřeba!Ubrusy se v této restauraci nevedou.A nějaké doplňování slánek?To musí zákazník běhat po celé jídelně a hledat,kde je trochu po dně.A také se nám nelíbilo,že servírky chodili vlastně v tom v čem asi přišli do práce.Hezké stejné oblečení by určitě vypadalo lépe a to se týkalo i recepce.Alespoň to vyvažovala ochota.Vstupenka v ceně pobytu do místního bazénu byla fajn a bazén můžeme jenom vychválit.Navštívili jsme i zámek Bruntál a z něj jsme byli všichni nadšení!!!Dlouho jsme neviděli tak krásný zámek a nádherný výklad.Po okolí jsme jezdili na kole a to můžeme jenom doporučit.Je tam spousta památek a nádherná přehradní nádrž Harta.Pokud se budou v jídelně více snažit tak by jsme hotel i doporučili.

8 Hodnocení

SLEZAN - Bruntál (H1690R20)

15.7.2020

Dobrý den, s pobytem jsme byli spokojeni. Personál ochotný, ubytování v pořádku. Děkujeme Novákovi.

10 Hodnocení

SLEZAN - Bruntál (H1690R20)

Leoš 25.6.2020

Pěkné ubytování,stravování dobré exkurze pivovaru Hasič perfektní

9 Hodnocení

SLEZAN - Bruntál (H1690R19)

Aleš Bedřich Ostrava 20.9.2019

První noc, druhá noc nešla televize uvolněný záchod,ve středu jsem žádal opravu televize,což řekli že o tom vědí a nabídli nám jiný pokoj kde již bylo vše v pořádků.Za což děkují. Po stránce stravy nemáme žádnou stížnost,čistota v hotelu je velmi dobrá,byli jsme spokojení.Jsme dlouho letí zákazníci jenž využívají služby vaší CK ATIS a děkujeme s pozdravem, Bedřich

10 Hodnocení

SLEZAN - Bruntál (H1690R19)

Jaroslav Čížek 14.8.2019

Stravování,snídaně perfekní výběr na urovni ,večeře špatné kuchyň nebyla v provozu stravování náhradní v restauraci což byla pizzerie
kde byly burgry pizze a ostatní jidla z mražených polotovarů. Ubytování bylo dobré, všude čisto ,recepční a ostatní personál velice ochotný
Výlety a ostatní služby spokojenost.Celková spokojenost až na večeře .Děkujeme c.k.Atis za zájezd a jednání s problémy které vyřešila na místě. Rádí pojedeme c.k. Atis na dálší zájezd.

8 Hodnocení

SLEZAN - Bruntál (H1690R19)

V. Hoffmann 12.7.2019

Všechno v naprostém pořádku, ubytování tak trochu retro, ale jinak čisto na pokoji, jídlo výborné. Naprostá spokojenost.

10 Hodnocení

SLEZAN - Bruntál (H1690R18)

23.9.2018

V tomto koutě naší republiky jsme byli poprvé, takže hned po příjezdu jsme navštívili ,,I-nformační centrum a využili každý den pro návštěvu nejhezčích míst. Ubytování i přes rekonstrukci hotelu bylo dobré. Jen kuchaře by měli vyměnit. S pobytem jsme byli spokojeni.

8 Hodnocení

SLEZAN - Bruntál (H1690R18)

28.8.2018

Naprosto šokující způsob stravování večer, kdy je večeře podávána pouze mezi 17. - 18. hodinou, což je dost omezující pro výlety. Na dotaz, jak to řešit při pozdějším návratu nám bylo odpovězeno, že nám večeři schovají na recepci a můžeme si ji později vyzvednout na pokoj. Otázka teploty jídla zřejmě nikoho netrápí.... Děsné ovšem je také to, že jídlo se k večeři nepřipravuje přímo, ale pouze ohřívá již dříve uvařené, takže jsme ze tří "pokusů" dostali třikrát maximálně tak lehce teplé jídlo, nikoliv čerstvé, natož pak v dostatečné teplotě. Přestože lokalita města i okolí Jeseníků je nádherné, tento hotel bychom rozhodně nedoporučovali.

3 Hodnocení

SLEZAN - Bruntál (H1690R17)

E. Sturz 14.7.2017

Pokoje čisté, sice by potřebovaly běžnou údržbu, ale na pár nocí to nikdo neřeší, hlavně, že je čisto a to bylo. (např. viklající se toaleta). Televize bez signálů - vlastně puzzle - slabá anténa, ale na telku se můžem dívat doma. Zprávy na netu a ten fungoval, sice pomaleji, ale na nejnutnější to šlo. Jídlo v běžná závodka - dá se - porce menší, ale na noc to určitě stačí. Na snídani se musí jít včas. Personál milý, vstřícný. Bezva pozice pro výlety po okolí. Nám se líbilo - nejeli jsme bydlet na hotel, ale na poznávačku okolí a Jeseníků - což bylo super.
ES

6 Hodnocení

SLEZAN - Bruntál (H1690R17)

Ivan Machálek 24.4.2017

I když hotel Slezan má své nejlepší časy za sebou pobyt byl bez problému a dle očekávání, personál dělal co mohl a byl příjemný.
Byla jen škoda, že restaurace fungovala pouze na snídaně a inzerovaný noční klub již neprovozují. Byli jsme spokojeni!

7 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

Zdarma OLOMOUCKÁ KARTA od 5 nocí • Pobyt se snídaní nebo polopenzí a Wellness • Pobyt UHASTE ŽÍZEŇ S HASIČEM

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel Slezan:
• ideální výchozí bod pro výlety do oblasti Nízkého a Hrubého Jeseníku
• v okolí množství tras pro pěší i cykloturistiku
• vyhlídkové plavby na Slezské Hartě - ceník a jízdní řád ZDE
TECHNOTRASA - poznejte příběhy lidí severu Moravy a Slezska
• Až bude doma hořet, pomůže vám bruntálský HASIČPOLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel se nachází v blízkosti centra města s renesančním náměstím a barokním zámkem. Nabízí hostům klidný a pohodový pobyt. Bruntál je pro svoji výhodnou polohu nazýván "vstupní branou Jeseníků". V okolí množství tras pro pěší i cykloturistiku. Do 2 km od hotelu wellness centrum, squash, bowling, půjčovna motokár s krytou halou, kino, divadlo atd.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Restaurace s letní zahrádkou, hotelový trezor, Wi-Fi v celém hotelu, masáže, kosmetika, kadeřnictví, parkoviště aj. Hotel má výtah, bezbariérový vstup a veškeré společné prostory.

KDE BUDETE SPÁT

2 - lůžkové pokoje, Spr.+WC, SAT/TV, telefon s přímou volbou, Wi-Fi.
Pokoj s balkónem je jako nezávazné přání (bez příplatku za balkón).
Na ověření: možnost přistýlky do 2 - lůžkového pokoje, apartmán pro rodiny se 2 dětmi (bez příplatku za apartmán).

CELKOVÁ KAPACITA

Celková kapacita hotelu je 126 lůžek.

FORMA STRAVY

Snídaně nebo polopenze - dle typu pobytu.

POBYT S DĚTMI

POBYT S POLOPENZÍ A WELLNESS:
Jedno dítě do 9,9 let bez nároku na lůžko a služby ZDARMA, ale je nutné dokoupení polopenze (za příplatek v CK).

UPOZORNĚNÍ

U pobytu přes víkend se platí příplatek za každou víkendovou noc (za víkendovou noc se považují noci z pátku na sobotu, ze soboty na neděli).

Ve dnech 5.9. - 18.9.2022 bude areál Wellness centra Bruntál UZAVŘEN z důvodu plánované provozní odstávky. Provoz bude opět zahájen v pondělí 19.9.2022 v 10:00 hod.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Wellness centrum Bruntál (600 m) - 100 m dlouhý tobogán, plavecký bazén (25 m, 6 drah, slaná voda), rekreační bazén s vodními atrakcemi, divoká řeka, vířivky, parní sauna.
Městské koupaliště (600 m).
Slezská Harta (od 26 km)
• koupání, rybolov, jachting, vyjížďky na šlapadlech, cyklovýlety kolem celé přehrady, plavby výletní lodí po přehradě
• půjčovny elektrolodí a šlapadel Nová Pláň (31 km) a Leskovec nad Moravicí (33 km), více info ZDE
• vyhlídkové plavby z přístaviště v Leskovci nad Moravicí (33 km), více info a rezervace ZDE
• přívoz Roudno - Razová, zajišťuje spojení obcí Roudno a Razová, v červnu a září provozován v sobotu a neděli, v červenci a srpnu provozován denně
Lázně Karlova Studánka (22 km) - krytý bazén se slanou vodou a atrakcemi.
Termály Losiny (52 km) - unikátní termální park v Lázních Velké Losiny, celoroční provoz, bazény naplněné léčivou termální minerální sirnou vodou z místních pramenů, vnitřní bazény i venkovní areál.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITYTIPY NA VÝLET V BRUNTÁLE
• Zámek a muzeum (440 m)
Minipivovar HASIČ (800 m)
Motokáry Bruntál (2 km) - trať dlouhá 300 m, svým řešením jediná v Evropě, dráha má mimoúrovňové překřížení jako trať v Suzuce, klopenou zatáčku jako v Indianopolis a tunel jako v Monte Carlu, více než 13 zatáček, které se střídají v technických a rychlých pasážích, maximální rychlost se blíží až 70 km/h
• Paintball (2,5 km)
• Uhlířský vrch - nejmladší neaktivní sopka, na vrchol s barokním poutním kostelem Panny Marie Pomocné se jde čtyřřadou lipovou alejí s křížovou cestou (4 km)

TIPY NA VÝLET V OKOLÍ
Hrady, zámky, zříceniny
• Zámek Janovice u Rýmařova (21 km)
• Hrad Sovinec (30 km)
• Zřícenina hradu Rabštejn u Rýmařova (37 km)
• Hrad Šternberk (38 km)
• Zřícenina hradu Vikštejn (41 km)
• Zámek Hradec nad Moravicí (45 km)
• Renesanční zámek ve Velkých Losinách (51 km)

Vyhaslé sopky
• Venušina sopka (8 km)
• Razovské tufity (14 km)
• Velký Roudný s rozhlednou (18 km)
• Malý Roudný (20 km)

Muzea
• Kosárna Karlovice (19 km)
• Ruční papírna ve Velkých Losinách (51 km)
• Zemědělský skanzen Rapotín (53 km)

Lázně
• Státní léčebné lázně Karlova Studánka (22 km)
• Lázně ve Velkých Losinách (52 km)
• Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku (55 km)
• Lázně Dolní Lipová (55 km)

Jeskyně a krasové útvary
• Jeskyně Na Pomezí (58 km)
• Jeskyně Na Špičáku (62 km)

Další tipy na výlety
• Vodní nádrž Slezská Harta (přehradní hráz 18 km)
• Pradědova galerie v Jiříkově (30 km)
• Vodní nádrž Kružberk (hráz 30 km)
• Arboretum Nový Dvůr (34 km)
• ZOO Olomouc (52 km)
• Zoo Faunapark Horní Lipová (58 km)
• Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně (61 km) - množnost sjet na koloběžce od horní nádrže do Koutů nad Desnou.

Výlet úzkokolejným vláčkem
V letních měsících se obdivovatelé této technické památky mohou ve Slezsku svést výletním vlakem s historickou parní lokomotivou, ke které je řazen občerstvovací vůz a podle počasí i letní otevřené nebo uzavřené vozy. Trasa vede z Třemešné ve Slezsku do Osoblahy - přibližně 20 km dlouhá.

Dovolená POD ROZHLEDNOU:
• Rozhledna Velký Roudný, 780 m.n.m. (18 km)
• Nová Ves u Dolní Moravice, 845 m n.m. (22 km)
• Praděd, 1492 m n.m., vysílač na nejvyšším vrcholu Moravy (30 km)
• Biskupská kupa, 890 m n.m. (46 km)
• Zlatý Chlum, 845 m n.m.(55 km)

NEPŘEHLÉDNĚTE

OLOMOUCKÁ KARTA (48-hodinová) ZDARMA pro každou platící osobu.
Pobyt se snídaní začíná nástupem od 15:00 do 18:00 hod v den příjezdu a snídaní druhý den ráno.
Pobyt s polopenzí začíná nástupem od 15:00 hod. a večeří od 18:00 do 20:00 hod. v den příjezdu.
Pobyty končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod. poslední den pobytu.

REKREAČNÍ POPLATEK

15,- Kč/den

POBYT SE ZVÍŘETEM

300,- Kč/noc, povoleno pouze malé plemeno

PARKOVÁNÍ

0,- Kč/den

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Bruntálu. Vlakové nádraží je cca 700 m od hotelu.
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Bruntálu na autobusové nádraží u vlakového nádraží. Hotel je odtud cca 700 m.
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

Ze směru od Olomouce po silnici č. 45, stále po hlavní cestě (rovně - přes dvě světelné křižovatky), pokračovat po Dukelské ulici až na další křižovatku - zde stojí hotel.
Vzdálenost z Prahy: cca 282 km, z Ostravy: cca 77 km, z Brna: cca 132 km.

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny