JIČÍN - MĚSTO POHÁDKY, Hotel RESTART - Česká republika - Český ráj

JIČÍN - MĚSTO POHÁDKY, Hotel RESTART (H3066R24AKCE)

Česká republika > Český ráj
Strava Bez stravy
BEZLEPKOVÁ strava
NOVINKA v nabídce CK Atis
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem nepovolen
Internet: wi-Fi
Výtah
Restaurace v objektu
Sauna: v hotelu
Fitness
Krytý bazén: u hotelu
Bazén - koupaliště: u hotelu
Železniční stanice: 1,8 km
Autobusová zastávka: 1,8 km
MHD: 50 m
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Jičín

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Jičín, město v Královehradeckém kraji v severovýchodních Čechách. Jičín leží v Jičínské pahorkatině na řece Cidlině a také severovýchodně asi 85 km od Prahy. Původní sídlo zde vzniklo kolem roku 1300. Svoje dětství zde prožil spisovatel příběhů loupežníka Rumcajse – Václav Čtvrtek.

Můžete zde navštívít:

Zámek Jičín- raně barokní a klasicistně upravený objekt, který se nachází v centru města

Valdštejnská lodžie – nechal jí vybudovat Albrecht z Valdštejna

Prachovské skály- 7 km od města Jičín se nachází toto unikátní pískovcové skalní město

Hodnocení hotelu (1 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

RESTART - Jičín (H3066R22)

Honza 27.8.2022

10 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

VYDEJTE SE PO STOPÁCH RUMCAJSE, MANKY a CIPÍSKA a prozkoumejte krásy ČESKÉHO RÁJE

URČITĚ OCENÍTE

Vážení lidé, děti i kmeti,

zveme Vás na slavnost do pohádkového města, na cesty i necesty lesa Řáholce,
do čarokrásné krajiny, která nese název Český ráj.

A kdeže je potom české peklo? Kolem dokola, když se na sebe budeme mračit a zapomeneme
na rozšafnost Honzů, krásu princezen, statečnost Bajajů, vytrvalost hledačů živé vody.
Když zapomeneme na přátelství se zvířaty, stromy a bylinami jen proto, že nemluví lidskou řečí.
Aby ráj i peklo byly, kde mají být, pořádáme slavnost Jičín – město pohádky, na kterou Vás srdečně zvou
Nadační fond Jičín – město pohádky a město Jičín!


Veškeré informace k akci ZDE: POHÁDKA.


JIČÍN - MĚSTO POHÁDKY
33. ročník s podtitulem VĚDA DĚDA VŠEVĚDA
11. - 15.9.2024


Letošní festival přinese nabitý program, který je sestaven tak, aby si každý našel to své.
Na několika místech v centru města se od čtvrtka do neděle koná řada hudebních a divadelních vystoupení, dílen, workshopů... Festival vyvrcholí hlavním programem v sobotu.
Na festival zavítá Sluníčko, Mateřídouška. Do pohádkových radovánek se zapojí iQLANDIA Liberec a nebude chybět ani Čryřlístková parta.

Festival obzvláštní svým vystoupením místní dětské soubory a známí interpreti jako Míša Růžičková, Bombarďák či Matěj Kodeš se svoji bublinovou show.

Hlavní interprety festivalu si ale pořadatelé nechají ještě chvíli pro sebe...

Zpoplatněný program bude pouze v sobotu v rámci zámeckého parku a na vybraná divadelní představení během týdne.

VSTUPNÉ SOBOTNÍ PROGRAM V ZÁMECKÉM PARKU – v zámeckém parku se můžete těšit na 8 hudebních vystoupení, krátké vstupy kouzelníka, kouzelnický workshop, chillout zónu, gastro zónu, deskové hry a herničky
- Základní vstupné 250 Kč
- Děti do 6 let ZDARMA
- Děti od 6 do 18 let 100 Kč
- Studenti po předložení platného studentského průkazu 100 Kč
- Senioři 65+ 100 Kč
- ZTP + doprovod ZDARMA

VSTUPNÉ NA VYBRANÁ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

– jedná se o představení v Loutkovém divadle Srdíčko a v prostorách K-klubu, informaci o vstupném naleznete vždy v popisu daného představení, pokud není uvedeno, je program zdarma.
- případné jednotné vstupné 50 Kč

VSTUPNÉ DO BIOGRAFU ČESKÝ RÁJ
Pásma večerníčků
- Jednotné vstupné 20 Kč
Filmová projekce
- Jednotné vstupné 50 Kč


Dílničky 8 + 1 pohádková dílna, kterou moc dobře poznáte je pro všechny poskytována ZDARMA.
Jedná se o dílny v rámci celofestivalové hry.
Ostatní dílny poskytované pozvanými vystavovateli podléhají jejich aktuálnímu ceníku. Jedná se primárně o dílny na Husově ulici.

Divadla, hudební vystoupení, workshopy a další Pokud v programu není uvedeno jinak, pak je program pro vás díky našim sponzorům a mecenášům poskytnut ZDARMA.

Po městě připraveny kasičky s QR kódy pro platbu dobrovolného vstupného, které slouží na podporu dalšího ročníku akce.

Proč hotel reSTATR Jičín:
- luxusní hotel v srdci Českého ráje
- Vaše děti si zamilují parádní hotelový dětský koutek

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel reSTART ****se nachází u slavné Lipové aleje v klidné části města v blízkosti centra pohádkového Jičína (cca 10 min klidnou chůzí) v srdci Českého ráje.
Jičín brána Českého ráje leží cca 90 km SV od Prahy a SZ od Hradce Králové.

Vydáte se do místa, kde své trampoty a lapálie s knížepánem prožíval pohádkový loupežník Rumcajs s Mankou a synem Cipískem. Jistě všichni znáte tento krásný večerníček Václava Čtvrtka a ilustracemi Radka Pilaře. Navštivte všechna místa, která znáte z těchto večerníčků: Rumcajsova ševcovna, les Řáholec, Rumcajsovu jeskyni nebo zámek.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Hotelová rozsáhlá rekonstrukce byla ukončena v roce 2018 rozsáhlou rekonstrukcí a hotel uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

recepce, snídaňová restaurace, restaurace La Favorita Jičín - ráj všech labužníků, letní zahrádka, půjčovna kol, elektrokol, elektrokoloběžek, fitness.

Hotelové Wellness: finská sauna pro max. 6 os. (provozní teplota: 90 – 100°C), aroma sauna pro max. 6 os. (provozní teplota: 65°C), relaxační masáže vč. tradičních thajských (Nuat Boran, olejové, antistresové aj.)

Dětská herna (pro děti do 150 cm) - skákací hrad, mini kuchyňky, pro malé kutily dětské ponky s nejrůznějším nářadím aj. (denně od 11 do 19 hod, pro hotelové hosty zdarma).

Sportovní areál (propojen s hotelem, nově rekonstruováno)
Venkovní areál - běžecký ovál (400 m, povrch tartan, 8 drah), 2 fotbalová hřiště (živá a umělá tráva), venkovní hřiště pro házenkáře (umělý povrch), volejbalové kurty (2x antuka, 1x beach), tenisové kurty (7 antukových, 1 asfaltový, cvičná stěna), nohejbalové hřiště.

Krytá sportoviště - sportovní hala (45×22 m, tribuna pro 650 diváků), tělocvična (27×17 m), tělocvična pro kontaktní sporty (12×12 m), stolní tenis (4 stoly).

Aqua centrum Jičín (hned vedle hotelu) - plavecký bazén (délka 25×8 m, hloubka 1,3 - 1,6m), dětský bazén (délka 12,5x8 m, hloubka 0,6 - 0,8 m), dětské brouzdaliště (s umělou říčkou a vodním hřibem), divoká řeka (hloubka koryta 1,2 m), tobogán (délka 96 m , převýšení 8 m), skokanský bazén (délka prkna 1m, hloubka 3,9 m), whirpool (kapacita 8 osob), parní komora (kapacita 10 - 15 osob, teplota 52oC, vonné esence).

KDE BUDETE SPÁT

3 - lůžkové pokoje EXECUTIVE, některé s možností přistýlky, Spr.+WC, SAT/TV (LED televize 101), minibar, kávovar Nespresso, čajový set, klimatizace, trezor, fén, kosmetika BOTANICA s arganovým olejem, váha, nadstandardní postel s komfortní zdravotní matrací (cca 28 - 37 m2).

Uvedená cena je za pokoj (maximálně obsazen 3 osobami).
Další přistýlka pro 4. osobu - cena na ověření.

CELKOVÁ KAPACITA

45 pokojů

FORMA STRAVY

snídaně - formou bohatého bufetu. Možnost dokoupení večeří (bufet nebo menu) za doplatek v CK nebo na místě.

Hotel zajišťuje bezlepkovou stravu případné další typy diet a intolerancí.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 2,99 let bez nároku na lůžko a služby ZDARMA (v doprovodu 2 plně platících osob na pokoji).

UPOZORNĚNÍ

Na pobyty nelze uplatnit žádnou slevu.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Co vše můžete zažít a navštívit:


Valdická Brána, náměstí v Jičíně (1 km) - Valdštejnovo náměstí je hlavní náměstí v Jičíně. Městské centrum včetně náměstí je městskou památkovou rezervací.
Lipová Alej (50 m) - Valdštejnova alej spojuje město Jičín s osadou Sedličky, kde se nachází Valdštejnův letohrádek Lodžie.
Pohádkový drak v Jičíně (1 km) - železný drak, který je dílem absolventa turnovské umělecké školy Jiřího Kmoška.
Valdštejnská lodžie  (1,5 km) - svou reprezentativní příměstskou vilu se zahradou - nynější Lodžii a park Libosad - založil Valdštejn na úpatí kopce Zebína.
Rozhledna Čeřovka (500 m) - rozhlednu nechal postavit jičínský krajský hejtman Hansgirg.
Rumcajsova jeskyně (6 km) - Rumcajsova jeskyně je stále upravená, jako by tam skutečně někdo žil. Postel je ustlaná, pro Cipíska je tu připravená svačina, pro Manku kytička a na stole stojí džbán s vodou. K jeskyni se dostanete z Prachova přes Přivýšinu po modré či zelené turistické značce směrem do obce Brada. Nebo můžete zaparkovat přímo pod zříceninou hradu Brada a odtud je to po modré značce kousíček.
Rumcajsova ševcovna (6 km) - navštivte Rumcajsovu domácnost z doby, kdy ještě nebyl slavným pohádkovým loupežníkem, ale počestným jičínským řemeslníkem.
Jičínský zámek (1 km) - zámek v Jičíně byl vystavěn po roce 1608, o 12 let později po výbuchu vyhořel a byl těžce poškozen. Za Albrechta z Valdštejna byl roku 1633 znovu vystavěn v barokním stylu.
Prachovské skály (8 km) - jsou skalní uskupení pískovcových útvarů různých tvarů, rozkládající se zhruba 5 až 7 km severozápadně od města Jičín, přírodní rezervace, součást CHKO Český ráj a oblíbený cíl turistů.
Hrad Trosky (8 km) - bizarní zřícenina gotického hradu připomínající čertovy rohy trčící ze země byla postavena koncem 14. století a stala se jedním ze symbolů Českého ráje. Při prohlídce má návštěvník možnost seznámit se s historií hradu a vystoupat na věž „Babu“ i na vyhlídku pod věží „Panna“, které skýtají jedinečný rozhled do okolní krajiny.
Hrad a zámek Staré Hrady (16 km) - tak jako každý hrad i Staré Hrady jsou opředeny pověstmi. Ta nejtajemnější je o templářích. Chcete vědět více? Navštivte Hrad a zámek Staré Hrady.
Hrad Kost a údolí Plakánku (19 km) - hrad Kost je považován za jeden z nejvýznamnějších gotických hradů v České republice.
Bozkovské dolomitové jeskyně (35 km) - jsou jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách. Pro svou jedinečnost byly tyto jeskyně vyhlášeny Národní přírodní památkou.
Zámek Hrubý Rohozec (27 km) - Státní zámek Hrubý Rohozec, obklopený nevelkým anglickým parkem
Zřícenina hradu Pecka (24 km) - Hrad Pecka je jediným interiérově zpřístupněným objektem v celém regionu středního Podkrkonoší a Krkonoš. 
Zoo Dvůr Králové (40 km) - v Safari Parku Dvůr Králové vás čekají ty pravé africké zážitky * opravdové safari mezi volně se pohybujícími stády zvířat a jediné Lví safari ve střední Evropě.
Zoo Chleby (41 km) - rodinná ZOO

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14:00 hod v den příjezdu a snídaní druhý den ráno. V případě dokoupení večeří začíná pobyt večeří v den příjezdu. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

20 Kč/den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

nepovolen

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

zdarma

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Jičína, žel. stanice cca 1,8 km od hotelu. Od vlakového nádraží je možné využít taxi nebo MHD (bus č. 635007), na zastávku Jičín - sportovní areál, který staví hned před hotelem.

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Jičína, autobusové nádraží cca 1,8 km od hotelu. Od autobusové nádraží je možné využít taxi nebo MHD (bus č. 635007), na zastávku Jičín - sportovní areál, který staví hned před hotelem.

PŘÍJEZD AUTEM

Po D11, exit č. 42 směr Jičín, dále po silnici č. 32 před Kopidlno do Jičína. Před příjezdem do Jičína sjet vlevo na silnici č. 502 směr Železnic. Pokračovat po této cestě až směrem z města, hotel leží po pravé straně u Aquaparku Jičín (vše značeno směrovými tabulemi). Hotelové nepřetržitě hlídané parkoviště.

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Změnit nastavení cookies