PENZION DVŮR POHODY - Varnsdorf - Česká republika - České Švýcarsko

PENZION DVŮR POHODY - Varnsdorf (H2679Q)

Česká republika > České Švýcarsko
Strava bez stravy
Certifikováno dle Hotelstars Union
Informace Ceny Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet
31.12. - 31.12.
Dospělý na lůžku Na noc 1

Varnsdorf

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Město Varnsdorf leží v nejsevernějším části Česka, ve Šluknovském výběžku v Ústeckém kraji. Jedná se o druhé největší město okresu a zároveň o hraniční přechod do Německa. Německo obklopuje město ze tří stran. Do Děčína je to odtud 32 km jihozápadně, do Liberce 34 km jihovýchodně. Město proslulo díky textilnímu průmyslu jako „Severočeský Manchester“. V místním kostele sv. Petra a Pavla byla roku 1830 se hrála liturgická premiéra Beethovenovy „Missa solemnis“. Za pozornost stojí také tzv. kostel bez věže – kostel sv. Karla Boromejského nebo Červený kostel z glazovaných cihel a kostel sv. Františka z Assisi v části Studánka. Zdálky viditelnou dominantou je Hrádek, jímž prochází hranice s Německem a jež nabízí krásné výhledy do okolí, na Lužické a Jizerské hory a Krkonoše. V blízkém okolí láká turisty údolí Milířky nebo moc pěkná barokní křížová cesta na Jedlové hoře v Jiřetíně pod Jedlovou.

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Tento hotel nebyl ohodnocen!

POLOHA

Stylově zrekonstruovaný rodinný penzion se nachází v klidné části Varnsdorfu, který je regionálním střediskem Lužických hor a branou do Šluknovského výběžku.

VYBAVENÍ

Zařízení je certifikováno dle oficiální jednotné klasifikace ubytovacích zařízení České republiky v Hotelstars Union jako Penzion***

Přehled balíčků