BELLEVUE - Jetřichovice - Česká republika - České Švýcarsko

Hotel BELLEVUE - Jetřichovice (H1466R22)

Česká republika > České Švýcarsko
Strava Bez stravy
NOVINKA v nabídce CK Atis
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen: 120 Kč/noc
Výtah
Venkovní bazén/koupaliště (u objektu)
Dětský bazén (u objektu):
Restaurace v objektu
Sauna: v hotelu
Parkoviště
Stolní tenis
Autobusová zastávka: 150 m
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Jetřichovice

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Jetřichovice turistickým centrem Českého Švýcarska. Obec vznikla koncem 14. století v souvislosti s hradem Falkenštejnem, postaveným na ochranu hojně využívané obchodní cesty České silnice, která spojovala Čechy se Saskem a Lužicí. V minulosti zde byly v provozu klimatické a minerální lázně. V údolí řeky Křinice při České silnici se nacházela dnes již zaniklá osada Zadní Jetřichovice.

Jetřichovice, Rynartice, Všemily i Vysoká Lípa jsou rozprostřeny v nejkrásnější části Českého Švýcarska. Staré chalupy tu objevíte stulené pod pískovcovými skalami nebo naopak na slunných svazích s překvapivými pohledy na pitoreskní krajinu roklí, skal i zalesněných čedičových kopců, jimž dominuje úchvatný kužel Růžovského vrchu, symbolické hory severních Čech. Staré kostelní stezky zde padají do tmavých pískovcových roklí, aby z nich vystoupaly po omšelých vytesaných schůdkách opět vzhůru k dávno zapomenutým usedlostem a vesnickým kostelům.

Samotné Jetřichovice jsou obklopeny scenérií Jetřichovických skal, které oplývají mnoha rozmanitými vyhlídkovými skalními útvary majícími své tajné příběhy, které stojí za to poodhalit.

Zdroj: www.ceskesvycarsko.cz

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Tento hotel nebyl ohodnocen!

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel Bellevue Jetřichovice:
- v srdci národního parku České Švýcarsko

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel Bellevue se nachází v jednom z nejkrásnějších míst v České republice, v samostatném srdci národního parku České Švýcarsko. Je obklopen lesy a fantastickými pískovcovými skalami. Z hlavního města Prahy je to do hotelu necelé dvě hodiny, z Děčína asi 25 km.

Jetřichovice jsou jedním z výchozích bodů turistických cest v národním parku. Odsud se dostanete do překrásných skalních labyrintů s jedinečnými přírodními výtvory, jako jsou například světoznámá Pravčická brána, skalní hrad Šaunštejn, Vilemínina stěna, Mariina skála a Ostroh s vyhlídkovými chatkami i mnoho dalších kouzelných míst.

Tyto přírodní krásy vytvořily z krajiny v okolí Jetřichovic vyhledávané místo, kde se můžete obdivovat i charakteristické lidové architektuře. Vyhledávanými místy jsou také památky jako Dolský mlýn, místo které láká nejen filmaře (Pyšná princezna, Peklo s princeznou, ….) nebo chaty na Tokáňi.

Nezapomenutelný zážitek ve Vás jistě zanechá také projížďka na lodičkách známou Tichou a Divokou soutěskou na řece Kamenici.

Okolí je ideální pro vyznavače pěší turistiky i pro milovníky jízdy na kole. V zimě při dobrých sněhových podmínkách se můžete vydat do okolí na běžkách. Možnost sjezdového lyžování v nedalekém Dolním Podluží.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

restaurace, vinárna, salonek, výtah, Wi-Fi připojení, kuželník se dvěma automatickými drahami, sauna, na objednávku masáže, herna se stolním tenisem, úschova vlastních kol, venkovní hřiště, dětské hřiště v hotelové zahradě, uzavřené parkoviště hlídané kamerami.
V letním období je otevřen venkovní 25 m bazén, bazén pro děti a terasa s občerstvením.

KDE BUDETE SPÁT

1, 2, 3 a 4 - lůžkové pokoje, Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi.

Pokoje s balkonem nejsou k dispozici.

CELKOVÁ KAPACITA

50 pokojů s celkovou kapacitou až 110 lůžek

FORMA STRAVY

polopenze

MOŽNOST KOUPÁNÍ

U hotelu letní venkovní bazén (délka 25 m), bazén pro děti a terasa s občerstvením.
AQUAPARK Děčín
(25 km) - vnitřní část s plaveckým bazénem, tobogánem, bazénem vodních atrakcí. Venkovní letní část s bazénem vodních atrakcí, divokou řekou aj.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Národní park České Švýcarsko:
- vyhlášený dne 1.1.2000 na celkové rozloze 79 km², navazuje Národní park Saské Švýcarsko (Nationalpark Sächsische Schweiz).
- Z velké části park obepíná Chráněná krajinná oblast Labské pískovce, která tvoří spolu s národním parkem na české i saské straně a rovněž se sousední Chráněnou krajinnou oblastí Saské Švýcarsko (LSG Sächsische Schweiz) jednotný orografický celek nazývaný Českosaské Švýcarsko (Sächsisch-Böhmische Schweiz) nebo Labské pískovce (Elbsandsteingebirge).  Zdroj www.kudyznudy.cz/aktivity/narodni-park-ceske-svycarsko

V blízkosti Jetřichovic může navštívit:
- Chalupy s podstávkou – naleznete ve všech částech obce, mimořádně působivé jsou chalupy ve Vysoké Lípě – vesnická památková zóna (jedna ze 4 v bývalém děčínském okrese).
- Skalní kaple sv. Ignáce ve Všemilech – pozoruhodný prostor vytesaný ve skalním bloku počátkem 19. století, působivě umístěn v blízkosti starých chalup.
- Trpasličí skála – skalní masiv u silnice směrem z Rynartic na Jetřichovice, do něhož sochař Ernest Vater r. 1833 vytesal reliéfy a sošky rozverných trpaslíků i se Sněhurkou
- Křížový vrch u Rynartic - kruhový rozhled z travnatého vrcholu překvapí detailem Jetřichovických skal z neznámé východní strany a mimořádně elegantním tvarem Růžovského vrchu
- Mariina skála (428 m) – původně požární pozorovatelnu turisticky zpřístupnil Ferdinand Kinský v r. 1856. Výhled vysoko na skalách z dřevěného altánu byl návštěvníkům znovu umožněn v roce 2007 poté, co v září 2005 zničil původní altán požár, založený neopatrnými turisty.
- Rudolfův kámen (484 m) – z vrcholové skály nabízí jedinečný kruhový výhled na skalní krajinu zadního Českého Švýcarska. Na vrchol vede pěšina zakončená namáhavým výstupem po kamenných stupních.
- Výletní místo "Na Tokáni" - bývalé lovecké sruby knížat Kinských postavené ve švýcarském alpském stylu. Dnes několik restaurací a možnosti ubytování. Křižovatka turistických cest v zadním Českém Švýcarsku.
- Skalní hrad Šaunštejn – od 15. století pustá zřícenina původně strážního hrádku, který sloužil k ostraze obchodní stezky. Stále zde najdete stopy po vytesaných základech budov. Protože se jeho majitelé, Berkové z Dubé, živili i loupežením, říká se mu Loupežnický hrádek. Romantický přístup, krásná vyhlídka a červené značce z Jetřichovic na Mezní Louku.

Více informací o tipy na výlety najdete na www.ceskesvycardsko.cz.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14:00 hod a večeří v den příjezdu. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK

v ceně

POBYT SE ZVÍŘETEM

120 Kč/den/zvíře

PARKOVÁNÍ

zdarma na hotelovém parkovišti

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Děčína, odtud autobusem do Jetřichovic, zastávka "Jetřichovice - hostinec" jen 150 m od hotelu.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem z Děčína do Jetřichovic, zastávka "Jetřichovice - hostinec" jen 150 m od hotelu.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

PŘÍJEZD AUTEM

Pokud pojedete autem po dálnici D8 od Prahy sjedete na výjezdu EXIT69 na silnici 613/E442 a budete pokračovat přes Ústí nad Labem a Děčín směr Liberec. V Ludvíkovicích (první vesnice za Děčínem) odbočíte doleva směr Jetřichovice. Projedete Starou Olešku, Srbskou Kamenici a Všemily a před vjezdem do Jetřichovic odbočíte vlevo k Hotelu Bellevue.

Pokud budete přijíždět z Německa, tj. Přes Drážďany, Pirnu, Bad Schandau do Hřenska, kde odbočíte vlevo a přes Mezní Louku a Vysokou Louku přijedete do Jetřichovic. Hotel Bellevue se nachází na konci obce vpravo ve směru na Českou Kamenici.

Při cestě od Liberce nebo České Lípy dorazíte do České Kamenice kde ze silnice č. 13 odbočíte doleva směr Jetřichovice. Projedete Jánskou, Srbskou Kamenici a Všemily a před vjezdem do Jetřichovic odbočíte vlevo k Hotelu Bellevue.

Parkování před hotelem.

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny