ČERNÝ KŮŇ - Louny - Česká republika - České středohoří

Hotel ČERNÝ KŮŇ - Louny (H3062R22)

Česká republika > České středohoří
Strava polopenze
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen:
Internet: Wi-Fi
Restaurace:
Kavárna
Krytý bazén: 2 km
Bazén - koupaliště: 700 m
Autobusová zastávka: 1,2 km
MHD: 150 m
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Louny

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Louny, město s bohatou historií i na tradice navazující současností. Přezdívá se jim, jižní brána Českého středohoří“ či, Perla na řece Ohři“. Louny nabízejí velmi dobré sportovní i kulturní vyžití jako městské koupaliště, zimní stadion anebo také zrekonstruované Vrchlického divadlo. Okolí nabízí mnoho možností k pěší turistice, kde můžete navštívit zajímavá místa jako je Peruc, Březno, Panenský Týnec.

Můžete zde navštívit:

Kostel sv. Mikuláše – jedná se o chloubu města, která se řadí do vrcholných děl české pozdní gotiky. Trojlodní chrám s krásnou krouženou klenbou a jehlanovou střechou je postaven na místě bývalého chrámu, který s celým městem vyhořel v roce 1517.

Minizoo Louny – Minizoo se nachází v areálu Seko Aerospace, jedná se o společnost vyrábějící díly pro letadla a parní turbíny. Zoo bývá otevřená jen o víkendu, v týdnu jen dvakrát do měsíce. Jsou zde k vidění pávi, pštrosi, poník, velbloudi, zebry, či alpaky

Zámek Nový hrad – Zámek se nachází u Jimlína, který je vzdálený 10 minut od Loun. Jedná se o zámek, který vzniknul na místě původního hradu z poloviny 15. století. Můžete se těšit na dva okruhy s průvodcem. První prohlídka Vás zavede do rytířského sálu, barokních salonků a také do kaple. Na druhém okruhu můžete shlédnout gotické jižní sklepy, lapidárium, prádelnu, či sušárnu nebo také černou kuchyni.

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

Přes den „LOUNSKÁ NEJ“ a večer "FILMOVÝ REJ"
● ZDARMA NEOMEZENÝ VSTUP DO KINA SVĚT
● 4 DNY S POLOPENZÍ jen za 2 590 Kč/os.

URČITĚ OCENÍTE

Proč hotel Černý kůň Louny:
- Přes den „LOUNSKÁ NEJ“ a večer "FILMOVÝ REJ"
- v historickém centru Loun
- neomezený vstup do kina Svět (o víkendu až 6 představení denně)

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Louny jsou také přezdívány „jižní brána Českého středohoří“ či „Perla na řece Ohři“. Leží na řece Ohři, cca 60 km severozápadně od Prahy a 20 km od Žatce a 30 km od Mostu. Hotel Černý kůň leží v samém centru města Louny. Z jeho pokojů je nádherný výhled na lounskou pěší zónu a především chrám sv. Mikuláše.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

stylová irská restaurace s pravým Guinessem a irskými specialitami, kavárna Chesterfield v anglickém stylu, VIP salonek pro uzavřenou společnost, vyhřívaná Zahradní restaurace, Music Bar "Za zdí" (v období od října do dubna s pravidelnými sobotními koncerty). Aktuální program Music Baru najdete ZDE

KINO SVĚT - jedno z nejmodernějších kin v ČR s projekcemi ve 3D, v nejvyšším rozlišením obrazu 4K a s prostorovým ozvučením AUROMAX 26.1.2. Program kina ZDE

Pro rodiny s dětmi skákací hrad, pískoviště, mlhovač, pravidelné víkendové projekce pohádek v kině.
Pro cyklisty je k dispozici úschovna kol.

KDE BUDETE SPÁT

a) 2 - lůžkové pokoje STANDARD, Spr.+WC, SAT/TV, Wi-Fi. Pokoje s výhledem na kostel sv. Mikuláše bez příplatku (pouze jako nezávazné přání klienta.
b) 2 - lůžkové APARTMÁNY možností dětské přistýlky, obývací pokoj, ložnice s manželskou postelí, chladnička, SAT/TV, Wi-Fi, koupelna s vanou, výhled na kostel. Tento typ pokojů na ověření vč. příplatku.

Neobsazené lůžko na dotaz.

CELKOVÁ KAPACITA

11 pokojů

FORMA STRAVY

polopenze - snídaně formou bufetu, večeře jednotné menu o 2 chodech (polévka a hlavní jídlo).
Možnost dokoupení obědů na místě.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 5,99 let bez nároku na lůžko s polopenzí ZDARMA.
Dítě zdarma a dětská cena platí v doprovodu 2 plně platících osob na pokoji.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

městské koupaliště LOUNY (700 m)
Krytý bazén LOUNY (2 km) - nový krytý bazén, vířivka, sauna, tobogán, divoká řeka, mokrý bar. Vedle i další sportoviště: sportovní hala, skate park, tenis, volejbal, venkovní posilovna, dětské hřiště aj.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

SPORTOVNÍ AKTIVITY: sportovní hala, skate park, tenis, volejbal, venkovní posilovna, dětské hřiště, bowling, minigolf, jezdecký klub, aero klub, zimní stadion, golf Bitozeves aj.
kopec Raná - známé místo vyznavačů paraglidingu a plachtění na rogalu

LOUNSKÁ NEJ:
Loutkové divadlo
- nejstarší kamenné loutkové divadlo v České republice, postaveno r. 1920, tradice loutkařství od roku 1903, celostátní přehlídka loutkařských souborů "Raškovy Louny"
Pramen Luna - nejhlubší minerální pramen v České republice, hloubka 1 200 m, vhodný pro pacienty s gastrointestinálními chorobami, není vhodný pro kardiaky, hypertoniky, děti a těhotné ženy, má jedinečné složení srovnatelné jen s prameny v Boržomi (Gruzie) a Vichy (Francie), díky své stále teplotě je celoročně dostupný
Klima v ČR - jedno z nejteplejších míst v České republice, nejsušší místo v České republice, tzv. srážkový stín, vlivem srážkového stínu Krušných hor minimum dešťů,
Kotěrova kolonie - první zahradní město v Rakousku-Uhersku (jeden z nejstarších pokusů o využití teorie zahrad. města na evrop. kontinentu), spojení výhod městského a venkovského života
Inundační most - nejdelší inundační most v České republice (275 m dlouhý, sloužil pro udržení spojení na trase Louny - Lipsko v době častých záplav, významná technická památka se 40 oblouky)
Chrám sv. Mikuláše - poslední stavba arch. Benedikta Rejta (jedinečná střecha, která evokuje tvary kopců Českého středohoří, monumentální vyřezaný oltář). Z jeho vyhlídkové věže může návštěvník detailně shlédnout historické centrum města. Současně se mu nabídne pohled na malebné kopce Českého středohoří.
Otakar Jaroš - první hrdina SSSR neruského původu - lounský rodák, velitelem 1. roty 1. československého samostatného praporu v SSSR, vášnivý fotograf, mnohé ze snímků z Buzuluku jsou jeho dílem
České středohoří - unikátní fauna a flóra

AKTIVITY V OKOLÍ:

Chrám chmele a piva - Žatec  - unikátní expozice i pivu v naší nejznámější chmelařské oblasti.
CHRÁM SV. PANNY MARIE - Panenský Týnec, nedokončený gotický chrám, dle psychotroniků je to místo snad s  největší pozitivní léčivou energii u nás
KOPEC ČERVEŇÁK - FROTZELOVA ROZHLEDNA - Nedaleká rozhledna a oblíbený turistický cíl.
KOPEC RANÁ - Unikátní ráj syslů.
ZÁMEK NOVÝ HRAD - raně barokní zámek s kulisou Českého středohoří
STRADONKA - druhá nejnižší rozhledna v České republice.
VERNERŮV MLÝN - Národní kulturní památka, která stojí za návštěvu.
ARCHEOLOGICKÝ SKANZEN VE BŘEZNĚ U LOUN - Březno u Postoloprt - vstupte do osady nejstarších Slovanů.
KOUNOVSKÉ KAMENNÉ ŘADY - nejzáhadnější místo v České republice!
ZŘÍCENINA HRADU PRAVDA
ZÁMEK PÁTEK
TVRZ DIVICE

CYKLOTURISTIKA v okolí města Louny
Z LOUN ZA GENIEM LOCI S MIMOŘÁDNOU ENERGIÍ - Archeologický skanzen ve Březně u Loun - památník Mělce - Louny - Cítoliby - Brloh – Vernerův mlýn (technická památka) - Smolnice - Panenský Týnec- Nedostavěný gotický chrám – energetická zóna č.8 - Peruc - Debeřské údolí - Slavětín - Louny
LOUNY - BŘEZNO (ARCHEOLOGICKÝ SKANZEN) - z lounského náměstí - cyklostezka č. 6 (délka trasy: 6,5 km)
LOUNY - STŘÍBRNÍK (EJEMOVA CHATA) - oblíbený turistický cíl (nejen) místních obyvatel (délka trasy: 2 km)
LOUNY - PERUC - Louny - Černčice - Veltěže - Slavětín - Kystra - Radonice - Pátek - Stradonice – Peruc (délka trasy: 22 km)
LOUNY – JIMLÍN – PRAVDA (PNĚTLUKY) - Louny - Mírové náměstí - Jimlín - Opočno - Hřivice - Konětopy - rozc. pod Pravdou (délka trasy: 20 km)
LOUNY - ŽATEC - Louny - Březno - Postoloprty - Bitozeves - Nehasice - Minice - Staňkovice – Žatec (délka trasy: 30 km)
LOUNSKÝ OKRUH ČESKÝM STŘEDOHOŘÍM I. - Louny - Mělce - Březno - Postoloprty - Rvenice - Bitozeves - Tatinná - Velemyšleves - Blažim - Výškov - Počerady - Břvany - Milá - Hrádek - Raná - Dobroměřický rybník - Stříbrník - Dobroměřice – Louny (délka trasy: 55 km)
LOUNSKÝ OKRUH ČESKÝM STŘEDOHOŘÍM II. - Louny - Lenešice - Břvany - Milá - Bečov - Korozluky - Měrunice - Řisuty - Židovice - Mnichovský Týnec - Chraberce - Oblík - Raná - Lenešický chlum - Lenešice – Louny (délka trasy: 53 km)
MEZI SOPKAMI ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ - Louny - Dobroměřice - Stříbrník - Raná - Milá - Bělušice - Bedřichův Světec - Skršín - Žichov - Jablonec - Mnichov - Oblík - Červený vrch - Dobroměřice – Louny (délka trasy: 43 km)
ZA PRAVDOU HISTORIE - Louny - Jimlín - Zbrašín - Selmice - Konětopy - Pravda - Na Rovinách - U Dubu - Výrov - Tuchořice - Lipno - Skupice - Březno – Louny (délka trasy: 53 km)
LOUNY - LIBOCHOVICE (PODÉL TOKU OHŘE) - Louny - Lužerady - Vršovice - Černčice - Počedělice - Slavětín - Peruc - Horka - Poplze - Kostelec nad Ohří - Budyně nad Ohří - Písty - Doksany - Brozany nad Ohří - Hostěnice - Žabovřesky nad Ohří – Libochovice (délka trasy: 60 km)
ZA ROZHLEDY OD DŘEVÍČSKÉ KAPLE - Louny - Cítoliby - Smolnice - Hříškov - Bílichov - Milý - Obora - Kroučová - Na Hýži - Dolní Ročov - Smilovice - Dřevič, kaple - Vinařice - Divice - Brodec - Líšťany – Louny (délka trasy: 61 km)

REKREAČNÍ POPLATEK

neplatí se

POBYT SE ZVÍŘETEM

bez poplatku

PARKOVÁNÍ

Hotel nemá vlastní parkoviště.
Přímo před hotelem a na náměstí (150m) jsou městská placená parkoviště, platí se ve všední dny od 8.00 do 18.00 cca 25 Kč /hod, ve vzdálenosti cca 200 m od hotelu se dají najít parkovací místa zdarma

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Loun. Zastávka "Louny - město" (1 km od hotelu), "Louny - střed" (1,5 km) a zastávka "Louny" (2,5 km od hotelu). Dále taxi nebo MHD.
Nejbližší zastávka MHD od hotelu je zastávka Žižkova" cca 150 m od hotelu.

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Loun. Z Prahy jezdí do Loun přímé autobusové linky. Autobusové nádraží cca 1,2 km od hotelu. Dále taxi nebo MHD.
Nejbližší zastávka MHD od hotelu je zastávka Žižkova" cca 150 m od hotelu.

PŘÍJEZD AUTEM

Autem do Loun, směr centrum, hotel leží kousek od Mírového náměstí a kostelu sv. Mikuláše.
Hotel nemá vlastní parkoviště. Přímo před hotelem a na náměstí (150 m) jsou městská placená parkoviště, platí se ve všední dny od 8.00 do 18.00 hod a v sobotu od 8.00 do 12.0025 Kč /hod. Ve vzdálenosti cca 200 m od hotelu se dají najít parkovací místa zdarma.

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny