GRANDHOTEL TATRA - Velké Karlovice - Česká republika - Beskydy

GRANDHOTEL TATRA - Velké Karlovice (H0910R24)

Česká republika > Beskydy
Strava Bez stravy
POKOJE NA POPTÁVKU
BEZLEPKOVÁ strava
ELEKTROAUTO
Víkendové pobyty
Sprcha + WC na pokoji
SAT/TV na pokoji
Pobyt se zvířetem povolen:
Internet: Wi-Fi
Výtah
Krytý bazén v objektu
Restaurace v objektu
Vinárna
Kavárna
Sauna:
Whirlpool
Fitness
Parkoviště
Půjčovna kol:
Bazén - koupaliště: 900 m
Aquapark: 3 km
Přírodní koupání: 6,5 km
Železniční stanice: 1 km
Autobusová zastávka: 800 m
Lyžařský vlek: u hotelu
Tip ATISu - doporučení
Pro náročné
Vhodné pro rodiny s dětmi
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Velké Karlovice

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Tipy na výlet:

Rožnov pod Radhoštěm – skanzen
Rozsáhlý areál Valašského muzea v přírodě patří k nejznámějším a nejvýznamnějším skanzenům u nás. Na velkém prostoru dokumentuje stavby, zvyky a tradice lidové kultury Valašska. Pravidelně se zde koná řada kulturních akcí a slaví se zde tradiční církevní svátky.
Soubor staveb původních i rekonstruovaných podle návrhu malíře a grafika Bohumíra Jaroňka. Budován od r. 1925, zahrnuje kopie fojtství z Velkých Karlovic, rekonstrukci dřevěného kostela z Větřkovic, tři původní objekty z rožnovského náměstí a kopii hospody z rožnovského náměstí. Areál je doplněn hřbitovem a řadou drobných hospodářských staveb.

Rožnov pod Radhoštěm – zřícenina
Ve 13. st. ho založil olomoucký biskup Bruno ze Šaumburka. Počátkem 16. st. byl renesančně upraven západní palác. Roku 1539 zbořen, ale opevnění bylo dále udržováno. K zániku hradu došlo na počátku 18. st. za Žerotínů.

Jurkovičova rozhledna - Rožnov pod Radhoštěm
Rozhledna postavená podle původních architektových návrhů Dušana Jurkoviče, který ji navrhl již r. 1896. Rozhledna je 32 m vysoká, nejvyšší vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 19 m.

Pustevny - skanzen - Rožnov pod Radhoštěm
Horské sídlo pojmenované po poustevnících, kteří zde žili a poslední zemřel roku 1874. Nacházejí se zde dřevěné srubové stavby v secesním slohu s bohatým stylizovaným dekorem Maměnka a Libušín, postavené Dušanem Jurkovičem.

Rožnovské pivní lázně - wellness centrum - Rožnov pod Radhoštěm
Pivní lázně v pivovarském sklepení z roku 1712, v pravém pivu a s neomezenou konzumací piva. Co víc si přát. Dej Bůh štěstí.

Radhošť - kaple – Trojanovice
Kaple se sousoším věrozvěstů Cyrila a Metoděje postavená v roce 1898 v byzantském slohu, kteří toto místo podle staré pověsti navštívili. Před kaplí stojí bronzové sousoší sv. Cyrila a Metoděje od Albína Poláška z roku 1931.

Kostel sv. Prokopa a sv. Barbory - dřevěný kostel - Kunčice pod Ondřejníkem
Stavba pocházející ze Zakarpatské Rusi, k nám převezena za první republiky. Původně pravoslavný, ale byl přesvěcen a opraven do dnešní podoby. V architektuře na první pohled upoutají tři stupňovité věže.

Štramberská Trúba - hrad – Štramberk
Ve 13. století byl hrad majetkem duchovního a rytířského řádu templářů. Po zrušení řádu byl hrad v držení českého krále Jana Lucemburského. Z gotického hradu se dochovaly části hradeb a především kruhovitá věž Trúba. Výhled z věže zpestřují barevná skla v oknech.
Hradní areál s válcovou věží zvanou Trúba (rozhledna a hladomorna), vstupní brána a zbytky hradeb. Ve věži je umístěna trvalá expozice - 1. cesta do paměti Štramberské Trúby.

Vsetín - muzeum a zámek
Původně gotická tvrz, začátkem 17. stol. přestavěna na čtyřkřídlý renesanční zámek se stranami orientovanými podle světových stran a 59 m vysokou strážní věží. V letech 1833-4 klasicistně přestavěn. Po požáru r. 1915 pseudorenesančně upraven pro rodinu Thonetů.
Historie lidových bouří na Vsetínsku v 17. a 18. st. Uměleckohistorické muzejní sbírky a sbírky užitého umění. Místní lidová výroba. V tom vsetínském zámku - historie zámku a bývalých majitelů vsetínského panství. Archeologické nálezy ze Vsetínska a ze zámeckých sklepů.

Žerotínský zámek - zámek a muzeum - Nový Jičín
Základem Žerotínského zámku byl opevněný dům ze 14. století, který byl přeměněn v zámecký objekt. Ovšem od odchodu Žerotínů v 16. století byl využíván pouze ke správním a hospodářským účelům. Dnes v něm sídlí muzeum.
Zámecký interiér období biedermeieru (stálá expozice z dějin zámku). Expozice klobouků a pokrývek hlavy. Výtvarné umění 19. a první pol. 20. st.

Žerotínský zámek - Valašské Meziříčí
Zámek ze 16. st. postavený Janem z Pernštejna. Později byl prodán Žerotínům a v 18. st. proběhla barokní přestavba. R. 1854 zde byla zřízena ženská věznice, sídlil zde také spolek Katolický dům. V letech 1995 - 1996 proběhla celková rekonstrukce, od r. 2002 je zámecké nádvoří zpřístupněno veřejnosti.

Hotel Abácie - wellness centrum - Valašské Meziříčí
Hotel Abácie je komfortní rodinný hotel, který nabízí pohostinnost, relaxaci a sportovní vyžití na vysoké úrovni.Všechny služby a aktivity - masáže, kadeřnictví, kosmetika, bowling, squash, fitness, půjčovna jízdních kol se nachází přímo v budově hotelu, kde se hostům věnuje příjemný personál s osobním přístupem ke každému individuálnímu přání a požadavku klienta. Nově zbudované luxusní wellness centrum na rozloze 220 m2, Vám poskytne maximální relaxaci a odpočinek. Při masážích používáme kosmetiku přírodní luxusní kosmetiku Pure Fiji. Nabídka wellness: 2x whirlpool, 4x sauna, Kneippův chodník, tepidárium, ochlazovací venkovní bazén PRIVAT SPA HYDROTERAPIE TERMOTERAPIE

L-Spa - wellness centrum - Velké Karlovice
V magickém relaxačním centru L-SPA hotelu Lanterna naleznete ve znamení SPA řadu vodních procedur, které přinesou intenzivní odpočinek. Důraz je kladen na celkovou relaxaci těla i ducha a péči o tělo. L-SPA nabízí celou řadu blahodárných procedur a terapií, včetně širkoé škály masáží. Najdete zde krytý relaxační bazén s vodou o teplotě 32 stupňů, whirlpool bazén se slanou vodou, finskou saunu, bylino-solnou parní lázeň, infrakabinu, relaxační místnost s výhledem na sjezdovku Razula a další atrakce. Pro krásu a mladistvý vzhled je k dispozici Beauty salon s jedinečnou přírodní kosmetikou Biodroga.

Lašské pivní kúpele - wellness centrum – Štramberk
V prostorách pivních kúpelí se potěší historizujícím interiérem nejen vaše oko, ale především vás osvěží harmonizace všech očistných procesů, které si zde můžete v příjemném prostředí vychutnat. Můžete očekávat výjimečnou proceduru, která vás dobře naladí nejen v nepříznivých zimních dnech.

Památník obětem 2. světové války - Valašské Meziříčí
Památník na vrchu Helštýn podle návrhu Josefa Místeckého a Jaroslava Hlaváče.

Pomník zraněných a padlých vojáků v bitvě u Slavkova - Valašské Meziříčí
Památník připomíná 1228 zraněných a zde pochovaných vojáků, kteří byli zraněni v památné bitvě u Slavkova v r. 1805 a zde, ve Valašském Meziříčí, ve vojenském lazaretu hospitalizováni a léčeni.

Jaroňkova galerie – Štramberk
Přes 30 grafik malíře Bohumíra Jaroňka. Ukázky keramiky a porcelánu z dílny bratří Jaroňků.

Galerie Kaple - Valašské Meziříčí
Renesanční budova z r. 1611, dříve jízdárna, lazaret, kaple ženské věznice. Dnes prostor k prezentaci toho nejlepšího, co je k vidění na české výtvarné scéně.

Regionální muzeum v Kopřivnici - Muzeum Fojtství – Kopřivnice
Nejstarší dochovaná stavba v Kopřivnici. V roce 1789 byla původní dřevěná stavba zbourána a Jakubem Šustalou vystavěno fojtství zděné. Největší stavební úpravy byly provedeny v letech 1985-90 firmou TATRA. Od roku 2005 patří Fojtství městu Kopřivnice.
Expozice kočárů. Kopřivnická minulost. Lidé města Kopřivnice. Fojtova sýpka jako galerie.

Karlovské muzeum - Velké Karlovice
Historie Velkých Karlovic, etnografie, řezbářské práce, výrobky zaniklých skláren, odboj za II. světové války.

Maštaliska - muzeum – Vsetín
Původně Panský dvůr, který sloužil jako panský šenk, nemocnice, škola, solnice, obchod a konírna, podle které získal svůj název. Na konci 19. st. za účasti Dušana Jurkoviče novogoticky upravena.
Historie podnikání na Vsetínsku do roku 1949 - fotografie a ostatní materiály mapující vývoj podnikání.

Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře – Příbor
Piaristická kolej v Příboře založená biskupem Karlem II. z Liechtensteina.
Sigmund Freud. Historie města Příbora. Muzejní a výtvarné výstavy.

Valašské Meziříčí - muzeum a zámek Kinských
Empírový zámek vznikl na místě původní správní budovy (1854). K zámku přiléhá rozsáhlý park se vzácnými dřevinami, založený na rozhraní 18. a 19. století.
Jak se žilo na zámku - bydlení a životní styl z přelomu 19. a 20. st. Sklo a gobelíny. Staré knihy vyprávějí - sbírka starých tisků a rukopisů. Muzejní kavárnička Antonína Duřpeka.

Rodný dům Leoše Janáčka - pamětní síň a galerie – Hukvaldy
Budova staré školy v níž se Leoš Janáček 3. července 1854 narodil dnes již neexistuje. Na jejím místě stojí nová patrová budova bývalé školy, která ji v roce 1877 nahradila. Je zde umístěna pamětní deska s bronzovou bustou skladatele od sochaře Augustina Handzela.
Pamětní síň. Dobové fotografie. Zajímavosti o životě skladatele. Ukázky notových zápisů. Grafika, kresba, malba.

Moravská gobelínová manufaktura - muzeum - Valašské Meziříčí
Výroba ručně vázaných, ručně tkaných koberců, gobelínů a restaurování historických tapiserií. Poměrně rozsáhlá výstava hotových textilních děl.

Muzeum Zdeňka Buriana – Štramberk
Dílo malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana (Cesty do pravěku a dobrodružství) je každoročně tématicky obměňována.

Rodný dům S. Freuda – Příbor
Expozice seznamuje s osobním i profesním životem Sigmunda Freuda, představuje ho jako "normálního" člověka s normálním vztahem ke každodennímu životu, je postavena na fiktivním osobním příběhu člověka, který se na sklonku života vrací do svého rodného města Příbora.

Muzeum valašských strašidel - Valašské Meziříčí
Nadpřirozené bytosti v životní velikosti, které jsou spojeny s pověstmi a bájemi z Valašska. Autorem figur je Aleš Drašnar.

Nový Jičín - městská památková rezervace
Středem města a pozornosti návštěvníků je čtvercové náměstí obklopené honosnými měšťanskými domy. Mezi nimi obzvlášť vyniká renesanční Stará pošta s arkádami a dům U bílého anděla zdobený rokokovou fasádou. Na volném prostranství náměstí stojí morový sloup a kašna s tanečníky oděnými do německého kravařského kroje. Kousek od náměstí najdete renesanční Žerotínský zámek, bývalé masné krámy či Baštu - součást hradeb.

Příbor - městská památková rezervace
Historické jádro Příbora zabírá nevelké území kolem hlavního náměstí, pojmenovaného po slavném rodákovi Sigmundu Freudovi. Měšťanské domy v centru jsou převážně renesanční, s barokními úpravami. Z období založení města - z poloviny 13. století - pochází gotický farní kostel Narození Panny Marie. Koncem 17. století přišli do města piaristé, kteří zde vybudovali rozlehlou kolej a barokní kostel sv. Valentina.

Štramberk - městská památková rezervace
Malebné městečko, jehož domy (až se chce říct domečky) jsou nalepeny jeden vedle druhého ve svahu pod proslulou dominantou - kulatou věží Trúbou. Trúba je, spolu s hradbami, poslední zachovalou částí bývalého hradu. Náměstí lemují zděné domy s prvky pozdního baroka a empíru a v jeho horní části stojí barokní kostel sv. Jana Nepomuckého a sv. Bartoloměje.

Čarták (Súkenická) - železná rozhledna - Horní Bečva
Rozhledna na Čartáku vznikla v roce 1998 jako základnová telekomunikační stanice, přesto se však vymyká běžným zařízením tohoto typu. Aby její konstrukce příliš nehyzdila beskydské lesy, je téměř celá 30metrová věž obložená dřevem a pod vrcholem se rozšiřuje v krytý vyhlídkový ochoz. Protože stojí na československém pomezí, můžete z ní obdivovat nejen celou beskydskou hornatinu, ale také nekonečné lesy na slovenské straně a při troše štěstí a skvělém počasí i Vysoké Tatry.

Čubův kopec - dřevěná trámová rozhledna - Francova Lhota
Na československém pomezí nad Francovou Lhotou vyrostla v roce 1987 zbrusu nová dřevěná rozhledna, vysoká 16 metrů, ze které přehlédnete nejen hřbety pohraničních Javorníků a Bílých Karpat či blízké Vizovické vrchy, ale za skvělého počasí třeba i Súľovské skály a Malou Fatru.

Čarták (Súkenická) - železná rozhledna - Horní Bečva
Rozhledna na Čartáku vznikla v roce 1998 jako základnová telekomunikační stanice, přesto se však vymyká běžným zařízením tohoto typu. Aby její konstrukce příliš nehyzdila beskydské lesy, je téměř celá 30metrová věž obložená dřevem a pod vrcholem se rozšiřuje v krytý vyhlídkový ochoz. Protože stojí na československém pomezí, můžete z ní obdivovat nejen celou beskydskou hornatinu, ale také nekonečné lesy na slovenské straně a při troše štěstí a skvělém počasí i Vysoké Tatry.

Čubův kopec - dřevěná trámová rozhledna - Francova Lhota
Na československém pomezí nad Francovou Lhotou vyrostla v roce 1987 zbrusu nová dřevěná rozhledna, vysoká 16 metrů, ze které přehlédnete nejen hřbety pohraničních Javorníků a Bílých Karpat či blízké Vizovické vrchy, ale za skvělého počasí třeba i Súľovské skály a Malou Fatru.

Památník obětem 2. světové války - Valašské Meziříčí
Památník na vrchu Helštýn podle návrhu Josefa Místeckého a Jaroslava Hlaváče.

Rozhledna na Ztracenci - Velké Karlovice
Dřevěná rozhledna na vrcholu Ztracenec (1 055 m.n.m.) v pohoří Javorníků. Nachází se zde informační tabule a odpočívadlo. Za dobrého počasí lze spatřit Lysou horu, Radhošť, nebo také vrcholky Malé Fatry.

Hvězdárna Valašské Meziříčí
V roce 2002 získala označení "Valašská královská observatoř". Pro veřejnost byla otevřena v roce 1955 a vyvíjí rozsáhlou popularizační činnost a pozorování Slunce.

Hvězdárna Vsetín
Vsetínská hvězdárna byla otevřena v roce 1950. Pro veřejnost připravuje pravidelná astronomická pozorování a odborné přednášky.

Hrachovec - silniční most - Valašské Meziříčí
Na místě bývalého dřevěného mostu se nachází 40 m dlouhý most, který je visutý na 22 lanech zavěšených na dvou 10 m vysokých šikmých pylonech.

Dolní Sklenov - větrný mlýn – Hukvaldy
Původně dřevěný mlýn holandského typu, později byl vyzděn a opatřen kolejnicemi na otáčení křídel. Kolem r. 1900 byly z mlýnu odstraněny lopaty.

Mlýn Šmajstrla - Frenštát pod Radhoštěm
V mlýně se loupe pohanka již od roku 1861 mechanickým způsobem, při kterém nejsou znehodnocovány vitamíny.

Botanická zahrada a arboretum ve starém vápencovém lomu – Štramberk
Botanická zahrada a arboretum se nachází na jižním svahu starého vápencového lomu Dolní Kamenárka. Hlavní část expozice kamenné zahrady tvoří vápnomilná a teplomilná společenstva rostlin štramberského původu. Na dně vznikl unikátní vápencový mokřad. Návštěvníky také jistě zaujme kamenný labyrint s amfiteátrem starého lomu a nově objevené propasťové jeskyně.

Aqua Terra - mini zoo – Štramberk
Akvária se stovkami tropických ryb, terarijní zvířata jako jsou např. různé druhy hadů, ještěrů.

Nový Jičín - středověké opevnění
Z městského opevnění se dochovala část gotických hradeb a především polygonální bašta z roku 1614.

Valašské Meziříčí - židovský hřbitov – zbytek
Židovské oddělení na vězeňském a vojenském hřbitově snad z doby 1. světové války zlikvidováno roku 1972.

Nový Jičín – synagoga
Nová synagoga z roku 1908 využita jako archív.

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

• Oáza luxusu a komfortu v lůně přírody
• Neomezený vstup do Wellness & SPA

URČITĚ OCENÍTE

• unikátní wellness
• vysoká úroveň služeb
• osobní přístup ke klientům
• špičková gastronomie

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel se nachází v krásném prostředí na rozhraní Moravskoslezských Beskyd a Javorníků nedaleko centra rozlehlé obce Velké Karlovice. Malebná a rázovitá oblast Velkých Karlovic je vyhledávaným cílem turistů, kteří chtějí objevovat nejen přírodní scenérie Beskyd a Javorníků, ale také tradice Valašska, lidovou architekturu a v neposlední řadě poctivou valašskou gastronomii. Ve Velkých Karlovicích se natáčel seriál Doktor Martin.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Hotelová restaurace s panoramatickou terasou a gastronomií v moderním provedení s využitím surovin od místních farmářů, unikátní vinotéka s nabídkou více než 4 000 lahví vína, lobby bar s krbem, dětská herna a nafukovací hrad, Wi-Fi připojení, fitness centrum, společenské hry, výtah, půjčovna kol a elektrokol - včetně vybavení, elektronabíječka pro kola a auta, venkovní dětské hřiště, parkoviště, konferenční centrum s terasou a nejmodernější technikou.

Wellness & SPA (670 m²)
bazén s vodními atrakcemi, Vital bar
panoramatická sluneční terasa s lehátky
dvě venkovní vířivky
nádherný výhled do údolí, na okolní hory a přírodu
saunový svět (finská, infra, parní a bylinková sauna)
zážitkové sprchy, relaxační zóna
privátní SPA - finská sauna, vířivka a relax zóna
masáže a kosmetické procedury


Vodní svět (3 km od hotelu)
vnitřní bazén 16 x 13 x 1,3 m
masážní lehátka, chrliče, houpací záliv, perličky, lanové prvky
dětský bazén 9 x 3 m se skluzavkou a vodními prvky
tobogán se světelnými efekty, délka 50 m a převýšení téměř 7 m
whirlpool 4,2 x 3,2 m
samostatná odpočívárna, venkovní sprchy, restaurace
SAUNOVÝ SVĚT - bio, parní, finská sauna, infrasauna, vnější ochlazovací bazén, odpočinková zóna s lehátky
KLIDOVÁ ZÓNA - garantované lehátko s ručníkem a dekou, neomezený pitný režim (alko a nealko), ovoce na osvěžení, výhled na bazén a okolní přírodu, dětský koutek
masáže a kosmetické procedury
terasy a panoramatický výhled do krajiny
Vodní svět již získal několik významných ocenění.

Dětský svět (3 km od hotelu)
dvě patra zábavy pro děti od 3 do 12 let
měkká podlaha, bezpečnostní prvky, na děti dohlíží personál
Přízemí:
Dětský koutek pro nejmenší - měkké čalouněné atrakce, herní panely, bazének s míčky a dvojskluzavkou.
Hlavní herní labyrint - čtyřproudová skluzavka a tobogán, prolézací popruhové podlahy k výlezu do patra, zavěšené válce, podlaha s balančními válci, trampolína, opičí dráha, bazének s míčky a tobogánem.
Patro:
Zde děti mohou nastoupit na tobogán a skluzavku. Dále je zde plastový tunel s průhledy ven, popruhové podlahy a popruhový most, čalouněné pyramidy.

Ptačí ráj (3 km od hotelu)
Je součástí dětského světa a je zasazen do korun stromů.
Jsou zde stanoviště s naučnými prvky, domečky, lávky s překážkami, nerezové tunely, lanový prales a nerezová skluzavka, točitý tobogán.

Kardiostezka doktora Elingera (2,2 km od hotelu)
Zábavné aktivity pro všechny věkové kategorie.
V příjemném stínu lesa se nachází rozmanité fitness a kardio prvky.
Stezka Dr. Elingera slouží nejen k procvičení končetin, ale nenásilným způsobem i vzdělává.
Jmenuje se podle postavy doktora Martina Elingera ze seriálu Doktor Martin, který se natáčel ve Velkých Karlovicích.

KDE BUDETE SPÁT

a) 2 - lůžkové pokoje SUPERIOR s možností přistýlky a 1 - lůžkové pokoje SUPERIOR
b) 2 - lůžkové pokoje STANDARD v DEPANDANCI, která se nachází mimo hlavní budovu hotelu přímo pod lesem

Vybavení pokojů:
- koupelna se sprchovým koutem + WC, fén
- satelitní LCD TV
- Wi-Fi připojení
- klimatizace s individuálním nastavením teploty
- minibar, rádio, trezor
- luxusní přírodní kosmetika Nuxe
- župan a papuče
- polštářový servis (paměťové i bylinkové polštáře)

Pokoj s balkonem jako nezávazné přání, příplatek za balkón 540,- Kč/noc (balkon je pouze v některých 2 - lůžkových pokojích SUPERIOR).

CELKOVÁ KAPACITA

45 pokojů a 2 apartmány (91 pevných lůžek a 23 přistýlek)
Hotel: 3 x 1 - lůžkový pokoj SUPERIOR, 28 x 2 - lůžkový pokoj SUPERIOR (některé s přistýlkou), 8 x 2 - lůžkový pokoj SUITE s 1 nebo 2 přistýlkami, 1 x apartmán pro 2 osoby, 1 x apartmán pro 4 osoby
Depandance: 6 x 2 - lůžkový pokoj STANDARD

FORMA STRAVY

Polopenze. Možnost dokoupení obědů na místě.
Požadavek na bezlepkovou stravu je nutné uvést předem do objednávky pobytu.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 2,9 let bez nároku na lůžko a stravu ZDARMA.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - (odlišné storno, omezení)

Platí odlišné storno podmínky: od 7 dní 100%!!

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Hotelový bazén - krytý bazén s vodními atrakcemi, sluneční terasa s lehátky, dvě venkovní vířivky, nádherný výhled do okolí.
Koupaliště Velké Karlovice (900 m) - venkovní bazén s vodní skluzavkou a relaxačními prvky (masážní trysky, perličky), bazének pro děti, převlékárny, soc. zařízení, bufet.
Vodní svět (3 km od hotelu) - vnitřní bazén s atrakcemi, dětský bazén se skluzavkou a vodními prvky, tobogán, whirlpool, atd.
Přírodní koupaliště Balaton Nový Hrozenkov (6,5 km) - travnaté i písečné pláže, převlékárny, sprchy, stánky s občerstvením, dětské hřiště, v létě jsou zde pořádány různé hudební a taneční akce, v areálu se nachází základna s umělou sjezdovkou pro akrobatické skoky do vody na lyžích a prknech, zákaz vstupu psům.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Cyklostezka Vsetínská Bečva - z Velkých Karlovic do Valašského Meziříčí, délka úseku je 56,8 km. Většina trasy je vedena po cyklostezce s vyloučením automobilové dopravy. Úsek Velké Karlovice - Vsetín (cca 30 km) je vhodný i pro kolečkové brusle. Cyklostezka Vsetínská Bečva je součástí "Cyklostezky Bečva" o celkové délce 160 km.
Karlovské muzeum (720 m) - nachází se v historickém středu Velkých Karlovic. Expozice poskytují charakteristický obraz života lidí v tomto rázovitém koutu Valašska. Jádrem národopisné sbírky je doma vyráběné zemědělské a salašsnické nářadí, postupy zpracování vlny, lnu a výroby ovčího sýru. Atmosféru dokresluje prostá valašská kuchyně s původním vybavením.
Muzeum sklářství Karolinka (4,5 km) - připomíná místní historii tohoto oboru, která se datuje k roku 1860. K vidění jsou přes dva tisíce exponátů, od skla přes nástroje nutné k jeho výrobě, historické ručně kreslené katalogy, pracovní knížky místních zaměstnanců. Výroba zde byla zastavena v červenci 2020.
Rozhledna Miloňová (8 km) - 24 m vysoká dřevěná rozhledna u Velkých Karlovic na vrchu Miloňová (846 m.n.m), nádherné výhledy na Javorníky
Rozhledna Súkenická (15 km) - 40 m vysoká rozhledna poblíž hraničního přechodu Bumbálka na vrcholu Čarták (952 m n.m.), výhled na hřebeny moravskoslezských Beskyd
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm (20 km) - největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě, v expozicích Dřevěné městečko, Valašská dědina a Mlýnská dolina, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů
Jurkovičova rozhledna (21 km) - stojí na Karlově kopci nad Valašským muzeem v přírodě (480 m n.m.), unikátní stavba nese jméno podle slovenského architekta Dušana Samo Jurkoviče
Gibon Park v Rožnově pod Radhoštěm (22 km) - zábava a atrakce pro celou rodinu, v příjemném prostředí lesoparku
Svět kamenů v Rožnově pod Radhoštěm (23 km) - prodejní galerie s širokým sortimentem výrobků z oblasti polodrahokamů
UNIPAR v Rožnově pod Radhoštěm (23 km) - rodinná firma, která vyrábí zdobené svíčky, patří mezi přední výrobce interiérových svíček na světě
Pustevny (28 km) - nejvýznamnější a nejnavštěvovanější horské středisko Beskyd (1018 m n. m.), jsou významnou křižovatkou turistických tras, díky lanové dráze jsou optimálním místem pro další výlety na Radhošť, Kněhyni a samozřejmě k soše pohanského boha Radegasta
Stezka Valaška (28 km) - stezka v korunách stromů na Pustevnách, výška 54 m, délka 396 m a 225 metrů ve věži, nejdelší tzv. skywalk, úžasný výhled i lanový chodník
Zřícenina hradu Hukvaldy (44 km) - jeden z nejrozsáhlejších hradních komplexů v České republice, z věže hradu je výhled na okolní hřebeny Beskyd, Kopřivnici, Příbor nebo Ostravu, v nedaleké oboře žijí mimo jiné daňci a mufloni
Štramberk (44 km) - horské městečko s půvabnými uličkami a dřevěnými domy z 18. a 19. století, minizoo Aqua Terra, muzeum malíře pravěku Zdeňka Buriana, dominantou města jsou pozůstatky hradu s gotickou věží zvanou Trúba s dřevěným ochozem a fantastickým výhledem
Muzeum Tatra Kopřivnice (44 km) - vystaveno 60 osobních i nákladních vozů od nejstarších po moderní, před muzeem stojí Slovenská strela (proslulý železniční motorový vůz z roku 1936)

Stezka korunami stromů "STEZKA VALAŠKA"

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 14:00 a večeří od 18:00 hod. v den příjezdu. Končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod. poslední den pobytu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

35,- Kč/osoba/den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

Povolen pouze ve vybraných pokojích, poplatek 950,- Kč/den.

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

0,- Kč/den, u hotelu

DALŠÍ SLUŽBY

dětská postýlka 300,- Kč/noc

Informace o přijímání platebních karet (bez záruky):
hotel přijímá platební karty Visa, Mastercard, Maestro, atd.

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do stanice "Velké Karlovice - zastávka" (trať č. 282 Vsetín - Velké Karlovice) - cca 1 km.
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem na zastávku "Velké Karlovice - Rozcestí Soláň" (cca 800 m).
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz

PŘÍJEZD AUTEM

Autem příjezd po silnici č. 487 do Velkých Karlovic. Cesta k hotelu je do prudkého kopce, v zimě doporučujeme sněhové řetězy.
Vzdálenost: z Prahy cca 377 km, z Brna cca 173 km, z Ostravy cca 78 km.

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny

Podobné pobyty

RESORT KYČERKA - Velké Karlovice
2024
Pojištění storna v ceně

RESORT KYČERKA - Velké Karlovice

Česká republika Beskydy

Resort Kyčerka se nachází v obci Velké Karlovice, která leží v podhůří Javorníků a Beskyd. Velké Karlovice jsou typickou valašskou obcí. Najdete tu ...

• Neopakovatelný pobyt v krajině tradic a nádherné přírody

Bez stravy

H3151R24

od 680 Kč / noc
- Detail