DNY NATO 2024 - Česká republika - Beskydy

DNY NATO 2024 (H3142R24SPEC)
+

Česká republika > Beskydy
Strava snídaně
NOVINKA v nabídce CK Atis
Víkendové pobyty
SAT/TV na pokoji
Lednička/minibar
Balkon
Pobyt se zvířetem povolen: na ověření
Internet: Wi-Fi
Výtah
Restaurace v objektu
Parkoviště
Krytý bazén: 1,5 km
Bazén - koupaliště: 1,8 km
Železniční stanice: 680 m
Autobusová zastávka: 100 m
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Kopřivnice

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Tip na výlet

Regionální muzeum v Kopřivnici - Muzeum Fojtství
Nejstarší dochovaná stavba v Kopřivnici. V roce 1789 byla původní dřevěná stavba zbourána a Jakubem Šustalou vystavěno fojtství zděné. Největší stavební úpravy byly provedeny v letech 1985-90 firmou TATRA. Od roku 2005 patří Fojtství městu Kopřivnice.

Technické muzeum Tatra- Kopřivnice
Světově jedinečná sbírka výrobků firmy Tatra, více než stoletá historie vývoje automobilismu.

Bílá hora-rozhledna
V roce 2001 vyrostla na Bílé hoře mezi Štramberkem a Kopřivnicí neobvyklá telekomunikační věž. Její autor našel inspiraci ve struktuře DNA - schodiště rozhledny se podobným způsobem obtáčí kolem betonového sloupu až k terase ve výšce 26 metrů (věž měří celkem 43 metrů), odkud je nádherný výhled na nejvyšší vrcholy Beskyd a Hostýnských vrchů, na Novojičínsko, Oderské vrchy i Ostravskou pánev.

Šostýn-zhřícenina- Kopřivnice
Dochovaný příkop a valy, zbytky hradeb, paláce a věže hradu ze 13. st., založeného hrabětem Jindřichem ze Schornsteina. Zanikl v 15. st. při tažení husitů.

Lašská naučná stezka Kopřivnice
Stezka je 16 km dlouhá a její trasa zahrnuje 16 informačních tabulí, které seznamují s nejatraktivnějšími místy v Kopřivnici a jejím okolí, s místní historií, faunou a flórou

Dětřichovice u Příboru
Hrádek patrně existoval ještě v 15. st. Zbytky hrádku se nacházejí na katastru obce Lubina. Vznik se datuje do přelomu 13. a 14. st. Dochovaly se pouze terénní zbytky hradu.

Jurův Kámen - Štramberk
Lokalita hrádku má zvláštní polohu na hraně kolmého skalnatého srázu. Hrádek tvoří oválný až vejčitý pahorek s rozměry 20 x 16 metrů, který ze tří přístupných stran lemoval asi 10 m široký příkop z části vylámaný ve skále. Na ploše hrádku je umístěn pomník Bedřicha Smetany.

Štramberská Trúba - hrad
Ve 13. století byl hrad majetkem duchovního a rytířského řádu templářů. Po zrušení řádu byl hrad v držení českého krále Jana Lucemburského. Z gotického hradu se dochovaly části hradeb a především kruhovitá věž Trúba. Výhled z věže zpestřují barevná skla v oknech.

Lašská naučná stezka Štramberk
Naučná stezka seznamuje na 11-ti informačních tabulích s místní geologií, botanikou, archeologií, historií, paleontologií a městskou památkovou rezervací. Procházku je vhodné doplnit o návštěvu volně přístupné jeskyně Šipka.

Botanická zahrada a arboretum Štramberk
Botanická zahrada a arboretum se nachází na jižním svahu starého vápencového lomu Dolní Kamenárka. Hlavní část expozice kamenné zahrady tvoří vápnomilná a teplomilná společenstva rostlin štramberského původu. Na dně vznikl unikátní vápencový mokřad. Návštěvníky také jistě zaujme kamenný labyrint s amfiteátrem starého lomu a nově objevené propasťové jeskyně.

Aqua Terra - mini zoo Štramberk
Akvária se stovkami tropických ryb, terarijní zvířata jako jsou např. různé druhy hadů, ještěrů.

Starý Jičín
Starobylý hrad z počátku 13. století přestavěli Žerotínové na renesanční sídlo. Se vznikem zámku v podhradí byl hrad opuštěn a v průběhu 19. se proměnil ve zříceninu. V současné době je hrad částečně opravován.

Pivovar Radegast
Moderní pivovar s velkou kapacitou. Základní kámen položen r. 1966. Moravský pivovar dostal jméno podle mytického boha Radegasta, kterého staroslovanské pohanské kmeny uctívaly jako boha ohně, slunce, sklizně a pohostinnosti.

Radegast- naučná stezka- Trojanovice
Méně náročná naučná stezka vede z Pusteven na Radhosť. Na 9 zastávkách seznámí návštěvníky s kulturními, historickými a přírodovědnými zajímavostmi okolí. Jedna ze zastávek je známá socha pohanského boha Radegasta.

Radhošť - kaple – Trojanovice
Kaple se sousoším věrozvěstů Cyrila a Metoděje postavená v roce 1898 v byzantském slohu, kteří toto místo podle staré pověsti navštívili. Před kaplí stojí bronzové sousoší sv. Cyrila a Metoděje od Albína Poláška z roku 1931.

Socha pohanského boha Radegasta
Vytvořena v USA, roku 1931 přivezena z Frenštátu pod Radhoštěm pětispřežím při Slovanské pouti na Radhošť. Dílo sochaře Albína Poláška.

Mlýn Šmajstrla- Frenštát pod Radhoštěm
V mlýně se loupe pohanka již od roku 1861 mechanickým způsobem, při kterém nejsou znehodnocovány vitamíny.

Rodný dům S.Freuda - Příbor
Dům byl zrekonstruován pod dohledem památkové péče a celou svou vnitřní a vnější architekturou se vrací do počátku 2. pol. 19. sto. Rodina Freudova zde obývala horní podlaží. Bohužel nelze dnes s jistotou říci, ve které místnosti se Sigmund Freud narodil.

Rožnov pod Radhoštěm – skanzen- Rožnov pod Radhoštěm
Rozsáhlý areál Valašského muzea v přírodě patří k největším a nejstarším muzeím svého druhé ve střední Evropě. Na velkém prostoru dokumentuje stavby, zvyky a tradice lidové kultury Valašska. Pravidelně se zde koná řada kulturních akcí a slaví se zde tradiční církevní svátky

Jurkovičova rozhledna - Rožnov pod Radhoštěm
Rozhledna postavená podle původních architektových návrhů Dušana Jurkoviče, který ji navrhl již r. 1896. Rozhledna je 32 m vysoká, nejvyšší vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 19 m.

Pustevny- Rožnov pod Radhoštěm
Horské sídlo pojmenované po poustevnících, kteří zde žili a poslední zemřel roku 1874. Nacházejí se zde dřevěné srubové stavby v secesním slohu s bohatým stylizovaným dekorem Maměnka a Libušín, postavené Dušanem Jurkovičem.

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

ZDARMA NA DNY NATO 2024 21. - 22.9.2024

URČITĚ OCENÍTE

DNY NATO 2024, 21. - 22.9.2024

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR jsou největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě. Mottem akce je „Naše bezpečnost není samozřejmost a bez bezpečnosti není prosperita“, a proto je jejím hlavním cílem prezentovat široké veřejnosti co nejpestřejší škálu prostředků, kterými disponuje Česká republika a její spojenci na poli zajišťování bezpečnosti. Akce je řazena do „klubu prestižních evropských show“ a přestože náklady na ni každoročně rostou, veřejnost měla, má a vždy bude mít na tuto akci bezplatný vstup.

Hlavní program, který se odehrává na Letišti Leoše Janáčka Ostrava (12 km od Vašeho ubytování), se skládá z prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, dynamických ukázek výcviku speciálních jednotek, leteckých ukázek a prezentace výzbroje, výstroje a vybavení útvarů. Nikde jinde přitom není možné na jediném místě shlédnout špičkové umění a techniku nejenom vojáků, hasičů a policistů, ale také celníků, vězeňské služby, městské policie a dalších elitních útvarů. Každým rokem se snaží organizátoři návštěvníkům akce nabídnout něco výjimečného. Součástí akce v rámci doprovodného programu jsou však také besedy, filmové projekce a semináře.

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky, jsou nejnavštěvovanější dvoudenní rodinnou akcí v České republice. 

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Hotel TATRA**** se nachází v centru města Kopřivnice v těsné blízkosti technického muzea a informačního centra, kde se dozvíte více například o kulturním a sportovním vyžití ve městě.

Výhled z oken pokojů napoví mnohé o malebné okolní přírodě. Kopřivnice je totiž právem součástí Lašské brány, spojnice měst ležících v předhůří Beskyd, do nichž se řadí také nedaleký Štramberk, Příbor a Hukvaldy.

Město Kopřivnice je strategickou křižovatkou na severní Moravě. Letiště Leoše Janáčka v Ostravě (letiště Ostrava-Mošnov) leží pouhých 12 km od hotelu Tatra.

Kopřivnice je rodištěm čtyřnásobného olympijského vítěze - atleta Emila Zátopka. V Kopřivnici můžete navštívit expozici Emila a Dany Zátopkových, hrob slavného atleta najdete na Valašském Slavíně v Rožnově pod Radhoštěm.

Ve městě sídlí automobilka Tatra.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, Irish Pub Restaurant, kavárna, kongresové prostory, výtah, kadeřnictví, kosmetika, parkoviště, Wi-Fi

KDE BUDETE SPÁT

1 a 2 - lůžkové pokoje: Spr. + WC, SAT TV, fén, klimatizace, lednička, trezor, Wi-Fi

CELKOVÁ KAPACITA

71 pokojů

FORMA STRAVY

Snídaně.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 2,99 let bez nároku na lůžko a stravu ZDARMA!

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - (odlišné storno, omezení)

DOPRAVA AUTEM na akci:
pro příjezd autem na Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR sledujete mimořádné dopravní značení.

Centrální parkoviště v areálu Letiště Leoše Janáčka Ostrava.
Vjezd na parkoviště se nachází na souřadnicích: 49°42'16.880" N 18°7'53.993" E.
Placené parkovné.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Krytý bazén Kopřivnice (1,5 km) - plavecký bazén (25 m), dětský bazén, parní lázeň, vířivka, finská a aroma sauna. Možnost využití sportovních i klasických masáží.
K příjemnému posezení zve snack bar


Letní koupaliště Kopřivnice (1,8 km)
- padesátimetrový plavecký bazénu, dětský bazén, tobogán, hřiště na plážový volejbal a minigolf

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

TECHNICKÉ MUZEUM TATRA KOPŘIVNICE
- Od 17. listopadu 2021 můžete v Kopřivnici navštívit nové muzeum, které vzniklo v rekonstruované budově bývalé slévárny automobilky TATRA v Kopřivnici. Muzeum představuje na ploše více než 5000 m2 unikátní sbírku 80 nákladních vozidel a podvozků značky TATRA.

EXPOZICE EMILA A DANY ZÁTOPKOVÝCH
- přiblíží a zmapuje Vám život obou známých sportovců

AUTO MOTO MUZEUM OLD TIMER
- muzeum historických vozidel a motocyklů v Kopřivnici, ve kterém objevíte svět veteránů převážně z počátku minulého století. Část expozice se pravidelně obměňuje.
- občerstvení v kavárně, dárky a suvenýry, parkování zdarma


Zajímavými místy kolem Kopřivnice vás provede Lašská naučná stezka; podíváte se například ke zřícenině hradu Šostýn, na Raškovu vyhlídku, do Motýlího údolí anebo k rozhledně na Bílé hoře.
Ve městě najdete letní koupaliště i krytý bazén, můžete si tu zahrát bowling i minigolf. Malebná příroda láká také k vyjížďkám na koních a ponících; ty nabízí Bubla City Ranch na okraji Kopřivnice.

Další tipy na výlety v blízkém okolí:
• Štramberk
(cca 3 km) - horské městečko s půvabnými uličkami a dřevěnými domy z 18. a 19. století, minizoo Aqua Terra, muzeum malíře pravěku Zdeňka Buriana
jeskyně Šipka (cca 3,3 km) - volně přístupná jeskyně (V letech 1879 – 1887 zde prováděl archeologický výzkum Karel Jaroslav Maška, učitel na gymnáziu v Novém Jičíně. Roku 1880 zde našel ve vchodu do chodby nazývané Jezevčí ohniště a část čelisti neandrtálského dítěte a další předměty z doby bronzové.
• zřícenina hradu Hukvaldy
(10,4 km)
• Velký Javorník
(16 km) - dřevěná rozhledna na stejnojmenném kopci (918 m.n.m)
• zřícenina hradu Starý Jičín (19 km)

Dovolená POD ROZHLEDNOU:

• ROZHLEDNA BÍLÁ HORA Kopřivnice Více info a provozní doba ZDE
• Bezručova vyhlídka
• Raškova vyhlídka
• Štramberská Trúba s dřevěným ochozem a fantastickým výhledem

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 15.00 hod.

Pobyty končí snídaní a uvolněním pokoje do 10:00 hod.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

Neplatí se.

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

Na dotaz.

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

Bezplatné veřejné parkoviště před hotelem.

PŘÍJEZD VLAKEM

vlaková stanice je cca 680 m od hotelu.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Hlavní autobusové nádraží je od hotelu vzdáleno 1,1km..

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

49.5987903N, 18.1438914E

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny

Podobné pobyty

KOPŘIVNICKÉ DNY TECHNIKY 2024
2024

KOPŘIVNICKÉ DNY TECHNIKY 2024

Česká republika Beskydy

Hotel OLYMPIA*** najdeme v centru města Kopřivnice nedaleko parku Edvarda Beneše.Kopřivnice je rodištěm čtyřnásobného olympijského vítěze - atleta ...

ZDARMA NA KOPŘIVNICKÉ DNY TECHNIKY 8. - 9.6.2024

snídaně

H3141R24SPEC

od 1 495 Kč / noc
- Detail
Změnit nastavení cookies