RETASO - Horní Bečva - Česká republika - Beskydy

Rekreační středisko RETASO - Horní Bečva (H2873R22)

Česká republika > Beskydy
Strava Bez stravy
BEZLEPKOVÁ strava
BEZBARIÉROVÉ zařízení
7=6 (bydlíte 7 nocí - platíte 6 nocí)
7=6 SENIOR (bydlíte 7 nocí - platíte 6 nocí)
Víkendové pobyty
Sprcha + WC na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem povolen:
Internet:
Restaurace: v areálu
Parkoviště
Stolní tenis
Bowling - kuželky: v areálu
Půjčovna kol: v areálu
Krytý bazén: 10 km
Bazén - koupaliště: 10 km
Přírodní koupání: 550 m
Doporučená doprava autem
Železniční stanice: 10 km
Autobusová zastávka: 500 m
Lyžařský vlek: 5 km
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Horní Bečva

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Horní Bečva je horská obec, ležící v Chráněné krajinné oblasti Moravskoslezské Beskydy, zhruba 13 km od Rožnova pod Radhoštěm. Nejstarší písemná zmínka o této obci pochází z roku 1659 v gruntovní knize Valašského Meziříčí.

Můžete zde navštívit:

Rozhledna Sůkenická - 40 metrů vysoká rozhledna se nachází poblíž hraničního přechodu Bumbálka směrem k vrcholu Čarták. Nabízí neodolatelný výhled na hřebeny moravskoslezských Beskyd. Tato rozhledna měla sloužit původně jako základnová stanice pro mobilní telefony. Rozhledna Sůkenická patří mezi nejmladší rozhledny u nás a nachází se 12 minut od Horní Bečvy.

Stezka Valaška – se nachází na samotném vrcholu Pusteven, a její součástí je také prosklená podlaha, na kterou můžete vstoupit a kochat se výhledem na masivy Beskyd. Oficiálně byla stezka otevřena v roce 2019 a její délka činí 610 metrů.

Štramberská trúba, hrad Štramberk – Ve 13. století byl hrad majetkem duchovního a rytířského řádu templářů. Z gotického hradu se dochovaly části hradeb, a především kruhovitá věž Trúba. Výhled z věže zpestřují barevná skla v oknech. Ve věži je umístěna trvalá expozice – 1. cesta do paměti Štramberské Trúby. Z Horní Bečvy do Štramberku je to 40 minut.

Hodnocení hotelu (17 hodnocení)

RETASO - Horní Bečva (H2873R21)

Mirek 04.11.2021

Hotel a ubytování super, obsluha příjemná, kvalita jídla supr, celková spokojenost

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R21)

RNDr. Mgr. Jan Pekárek 08.10.2021

V letovisku RETASO na Horní Bečvě jsme byli víc než spokojeni. Dokonalé ubytování, výborná kuchyně a milý a vstřícný přístup personálu. Strategické místo pro realizaci výletů po Beskydách. Zařízení RETASO nejen že doporučujeme známým, ale chystáme se sem vrátit zase příští rok. Děkujeme tímto a prožití velice příjemných dnů v pohodě a v krásném prostředí.

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R20)

Jaromír Vacek 24.9.2020

Velká spokojenost s pobytem, stravování polopenze, jídla chutné, velké porce, snídaně - velký výběr, navíc jsme měli jednu osobu na bezlepkové dietě a žádné problémy s tím nebyly. Ubytování v bungalovu, čistý, útulný, s uzavíratelnou terasou posuvnými okny, vlastní koupelna s WC, TV, lednička, rych. konvice, vybaveno pěkným nábytkem. Pánové byli ochotní, měli příjemné a slušné vystupování.

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R20)

Vratislav Štětina,Havířov Přemyslova 5 27.8.2020

Vše v naprostém pořádku,spokojenost,určitě tam nejsme naposledy.

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R20)

Věra Trdlicová 20.8.2020

Dobrý den, bohužel Mne trochu zklamalo ubytování, na fotkách pokoje vypadaly jinak než ve skutečnosti. Velký problém bylo pro mne užívání wc a sprchy, tyto prostory jsou hodně stísněné a při používání Wc se má hlava stále potkávala se zkoseným stropem.Nechci jen kritizovat, tak musím velice pochválit pohodlné pěkné postele.Musím chválit a chválit kuchaře, jídlo bylo opravdu výborné. Ještě jedna pochvala patří panu číšnikovi byl velice příjemný a ochotný. Celkové hodnocení pěkná dovolená.

8 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R19)

Miroslav Plachký 16.10.2019

Celková spokojenost,jen infrasauna mimo provoz!

4 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R19)

Michal 25.8.2019

čistota, vstřícnost, dobré jídlo.

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R19)

Vendula 24.8.2019

Strava: Večeře by mohla být vícechodová, uvítala bych i polévku nebo naopak zákusek. A mohla by být i později, v 18 hod je v létě brzy

Ubytování: Odpadkový koš by měl být vynášen každý pracovní den

9 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R19)

Mgr. Petr Gruber 24.8.2019

Ubytování je vynikající, personál vstřícný a velice slušný. Naprostá spokojenost.

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R19)

Martin 08.8.2019

9 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R19)

Tomáš Viatr 27.7.2019

velká spokojenost.

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R19)

GEORGE 29.6.2019

Ubytování super, stravování dobré - i když nebylo ani druhé jídlo k výběru. Nelíbilo se mi označení stolů v jídelně jménem. Např. Novákovi. Mělo tam být třeba Chata č.4. Všude bylo čisto, ale nějaký kluk (asi 15 let) v civilním oblečení roznášel jídlo, čepoval v baru a pochybuji, že měl zdravotní průkaz. Odhaduji, že to byl syn správce objektu.

Vyjádření za RS RETASO:

Domníváme se, že označení stolů příjmením je zejména pro starší osoby jednoznačné. Osvědčilo se nám to, zatím to měnit nebudeme. 
Ten "kluk" je vyučený číšník, který v době pobytu pana Kráčmara pracoval na dohodu o provedení práce. Bylo mu 19 let a měl po zkouškách. Již ve škole musel mít zdravotní průkaz, tak nevím, jak pána napadlo, že by ho neměl. Co se týče oblečení, myslím, že nejsme kategorie na bílé košile a černé kalhoty. Nosí černé kalhoty a černé tričko, takže v tom nevidím problém.


Stanislava Závodná Dis.
Jednatelka společnosti RETASO spol. s r.o.

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R18)

Novotný Anronín 17.9.2018

Zařízení RETASO, není obvyklé hotelové zařízení pro rekreaci. Je zařízené pro hromadné akce např.dětí v přírodě,apod.Zpočátku jsme si připadali jako ve školní jídelně, nebo na dětském táboře, kde nevíte co vás čeká.Ze strany vedoucí " tábora" naprosto žádný zájem
o klienty.Po našem dotazu v CK Atis došlo k tomu, že nedostatky odskákal personál, který udržoval vcelku příznivé vztahy s klienty zařízení.Ve srovnání s obvyklými pobyty s CK Atis, se jedná o naprosto předraženou záležitost. N o v o t n ý

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R17)

Petr Dvořák 25.10.2017

Odpovídáme poněkud se zpožděním ale přece.
S ubytováním v REATASO Horní Bečva jsme byli nadmíru spokojeni. Není si na co stěžovat, personál, jídlo, celkové podmínky nám naprosto vyhovovaly.
Jeden večer v salonku probíhala svatební hostina, takže jsme to měli i s ohňostrojem, což bylo sice v prvním okamžiku poněkud překvapivé, ale i to se nám velice líbilo.
Doporučujeme známým a určitě jsme zde nebyli naposledy.
Petr Dvořák
Dana Veselá
P.S. Nevím jestli jsem správně označil všech pět ptáků :-))

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R17)

08.9.2017

8 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R17)

Libuše Vlachová 16.8.2017

Velká spokojenost - milý personál, ideální pro rodiny s malými dětmi.
Není co vytknout.

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R17)

Karel GÁBA 14.6.2017

Vážená slečno NIKOL. Předně vám, díky za vyzřízení našeho pobytu na RETASU. Jste na své pozici profesionálka. Že jsme byli se vším spokojeni dokazují všichni ptáci v pozoru. Dále pak patří dík paní Závodné a panu Rončkovi na baru za pozornost, kterou nám věnovali. V neposlední řadě děkujeme za čistý a dobře zařízený pokoj a v kuchyni za dobré jídlo. Rovněž dík a obdiv patří té šikovné kuchařince, co umí péct ty úžasné moučníky. Tak proto náš pobyt neměl chybu. Mějte se Nikol moc fajn, ať se vám vše daří a doufám, že příští rok opět přijedeme na RETASO. Zdraví vás K.Gába a J. Polívková.

10 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

Domácí kuchyně • Wi-Fi zdarma • Ideální místo pro pohodovou na turistiku, cykloturistiku, sport, houbaření, pro rodiny s dětmi

URČITĚ OCENÍTE

Proč rekreační středisko Retaso
• ideální místo pro aktivně strávenou dovolenou, na turistiku, cykloturistiku
• vhodné pro jednotlivce, rodiny s dětmi, seniory
• mnoho zábavy v každém ročním období
• v létě se můžete koupat na nedalekém biotopu
• v zimě můžete vyrazit na běžky nebo si zajet zalyžovat na nedalekou sjezdovku

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Rekreační středisko RETASO se nachází v horském údolí Rožnovské Bečvy mezi Prostřední Bečvou a Horní Bečvou, pouhých 10 km od Rožnova pod Radhoštěm. Je ideálním místem pro turistiku, cykloturistiku, rodinné výlety. Areál je vhodný také pro pořádání seminářů, kurzů, školení a společenských akcí. Cca 550 m je Rekreační, zábavní a sportovní areál Zavadilka, navazuje na restauraci Valašský šenk a nabízí mnoho volnočasových aktivit: přírodní koupaliště - biotop, adventure golf, tenisový kurt, víceúčelové sportovní hřiště, speciální hřiště na basketbal, půjčovnu kol a koloběžek, půjčovnu lyží a vybavení pro zimní sporty, outdoor ping pong, kuželky a šachy, venkovní dětské hřiště, vnitřní zábavní centrum pro děti. V sezonních měsících zde pořádají různé gastro, sportovní, kulturní a společenské akce.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

V areálu střediska je jídelna (vaří zde pokrmy převážně z české kuchyně), půjčovna horských kol, úschovna kol, bowling s barem a letní zahrádkou, biliár, kulečník, stolní tenis, stolní fotbal, ruské kuželky, pétangue, hřiště na volejbal nebo nohejbal, travnatá plocha pro fotbal a další aktivity, útulný bar, možnost zajistit masáže. V celém areálu je Wi-Fi připojení.

KDE BUDETE SPÁT

a) Chata TURISTA pro max. 12 osob: v přízemí 1x pokoj pro 4 osoby, v patře 1x pokoj pro 2 osoby a 2x pokoj pro 3 osoby. V přízemí je 1x společné samostatné WC a 1x společný sprchový kout + WC. Chata má krytý vchod s lavečkami a vlastní parkovací stání.

b) Chata POHODA pro max. 12 osob: v přízemí 1x pokoj pro 4 osoby a 1x pro 2 osoby, v patře 2x pokoj pro 3 osoby. V každém pokoji je sprchový kout + WC, na každém patře je společná lednice. Chata má vlastní parkovací stání.

c) Chata DESÍTKA pro max. 9 osob: v přízemí je obývací místnost "selská jizba", TV, kuchyňka, sprchový kout + WC. V patře 1x pokoj pro 4 osoby, 1x pro 2 osoby a 1x pro 3 osoby. Chata má krytý vchod s lavečkami.

d) BUNGALOV pro max. 4 osoby: předsíňka s lednicí a varnou konvicí, prostorný obývací pokoj se 2 samostatnými postelemi, TV, sedací souprava - možnost využít jako 2 přistýlky, koupelna se sprchovým koutem + WC.
Bungalovy jsou umístěné ve zděné budově, každý má samostatný vchod a malé venkovní posezení. Dva disponují uzavřenou verandou, jeden bungalov je bezbariérový.

e) Hotelová budova: 2 a 3 - lůžkové pokoje se sprchovým koutem + WC, TV.
V přízemí budovy je k dispozici vybavená společenská místnost s velkoplošnou TV a kuchyňkou, infrasauna.
V podkroví budovy je velká místnost vhodná například jako tělocvična. Možnost využití přilehlé herny s pingpongovými stoly.

Chaty i bungalovy jsou vytápěné.
V celém areálu je Wi-Fi.

CELKOVÁ KAPACITA

183 lůžek, včetně přistýlek:
4x chata TURISTA pro max. 12 osob
5x chata POHODA pro max. 12 osob
1x chata DESÍTKA pro max. 9 osob
4x bungalov pro max. 4 osoby
hotelová budova - 50 lůžek

FORMA STRAVY

Bez stravy, možnost dokoupení za příplatek v CK:
snídaně - bohatý bufet, nápoj, káva
obědy - polévka, hlavní chod, nápoj
večeře - hlavní chod, nápoj
Doporučujeme dokoupení stravy k pobytu. V areálu není klasická restaurace, kde by byl výběr z jídelního lístku.
Možnost bezlepkové stravy, požadavek na bezlepkovou stravu nutné předem nahlásit.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 2,9 let bez lůžka a stravy ZDARMA.

SLEVY A VÝHODY

SLEVA 7=6 v termínech 1.3. - 30.4. a 1.10. - 18.12.2022
SLEVA 7=6 PRO OSOBY OD 60 LET ve všech termínech.
Rodina s jedním dítětem = 1 hodina bowlingu za pobyt ZDARMA.
Rodina se 2 a více dětmi = 1 dítě do 11,9 let má ubytování ZDARMA.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Biotop Bečva: (550 m) přírodní koupaliště s brouzdalištěm a plaveckou částí (max. hloubka 2,5 m), čištění zde funguje přírodní cestou, bez použití chemikálií. Voda z koupaliště se přečerpává do sousedního jezírka, které je osázené vodními rostlinami a stalo se domovem řady vodních živočichů. Vyčištěná voda potom odtéká malým potůčkem zpět do koupaliště. Díky biologické funkci rostlin není nutné do vody přidávat chemické a desinfekční přípravky. Biotop je tak velmi vhodný i pro alergiky.
vodní nádrž Horní Bečva (5 km) - travnaté pláže, vstup do vody písčitý a pozvolný, možnost vodních sportů, rybaření.
Rožnovské koupaliště a krytý bazén: (10 km)
koupaliště - rekreační bazén s atrakcemi (skluzavka, divoká řeka, houpací bazén, masážní trysky, vodní děla, chrlič atd.), velký bazén 50 m, menší bazén 25 m, brouzdaliště se skluzavkou,
krytý bazén - velký plavecký bazén s masážními tryskami a chrličem, tobogán (44 m), dětský bazén, parní lázně, ochlazovací bazénky, whirlpool.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

• Vodní nádrž Horní Bečva (5 km)
• Čertův mlýn (10 km) - hora 1206 m n.m.
• Radegast (7 km) - hora 1106 m n.m. se sochou slovanského pohanského boha slunce a hojnosti
• Pustevny (8 km) - horské sedlo mezi vrchy Radhošť a Tanečnice, pustevnám dominují dřevěné stavby architekta Dušana Jurkoviče
• Radhošť (10 km) - hora 1129 m n.m.
• Stezka Valaška (8 km) - stezka korunami stromů a rozhledna, výška 15 metrů, součástí stezky je Himalájský chodník nebo Skywalk
• Valašské muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm (11 km)
• Bílá - dřevěný kostel Sv. Bedřicha (16 km)
• Vodní nádrž Šance (23 km)
• Rozhledna Miloňová (24 km)
• Hrad Štramberk (33 km)
• Zřícenina hradu Hukvaldy (33 km)
• Žerotínský zámek Nový Jičín (38 km) - v prostorách zámku je Muzeum Novojičínska
• Arboretum Semetín (39 km)

Kudy na Pustevny
1) Lanovkou z Trojanovic - spodní stanice lanové dráhy se nachází v Trojanovicích v místní části Ráztoka, odtud z nadmořské výšky 620 m vede sedačková lanovka až na Pustevny, cca půlhodinová jízda, převýšení 400 metrů, jedinečné výhledy na okolní krajinu.

2) Pěšky z Trojanovic - trasa vychází od parkoviště v Trojanovicích u hotelu Ráztoka a vede asfaltovou cestou až na Pustevny. Po této trase také můžete sjet z Pusteven dolů na vypůjčené koloběžce. Délka trasy 2,7 km, čas cca 1,5 hod., převýšení 442 m stoupání a 5 m klesání, vhodné také pro kočárek nebo kolo.

3) Pěšky z Prostřední Bečvy - po modré s napojením na zelenou turistickou stezku, trasa začíná u hotelu Zavadilka (je zde dostatečně velké parkoviště nebo můžete přijet autobusem), trasa je sice delší, ale jen v pozvolném stoupání. Délka trasy 7,1 km, čas cca 3 hod., převýšení 565 m stoupání a 26 m klesání, zelená část trasy vede po lesních cestách.

4) Na kole z Rožnova pod Radhoštěm - u čerpací stanice Benzina vyrazíte po cyklotrase 46, která vede přes Chatu Mír až na Pustevny. Celá cesta je asfaltová. Délka trasy 14 km, čas cca 1,5 hod., převýšení 759 m stoupání a 128 m klesání.

5) Autem - možné pouze cestou z Prostřední Bečvy. Na Pustevnách je placené parkoviště pro cca 250 osobních automobilů, cestou z Prostřední Bečvy jsou instalovány tabule informující o obsazenosti parkoviště (o víkendech a akcích konaných na Pustevnách bývá parkoviště plně obsazeno).


Stezka korunami stromů "STEZKA VALAŠKA"

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt bez stravy začíná nástupem od 15:00 do 18:00 hod. v den příjezdu.
V případě dokoupení snídaní začíná pobyt nástupem od 15:00 do 18:00 hod. v den příjezdu a snídaní druhý den ráno.
V případě dokoupení večeří, obědů, začíná pobyt nástupem od 15:00 hod. a večeří od 18:00 do 19:00 hod. v den příjezdu.
Pobyty končí uvolněním chaty, bungalovu, pokoje do 10:00 hod. poslední den pobytu.

REKREAČNÍ POPLATEK

20,- Kč/den

POBYT SE ZVÍŘETEM

malý pes 70,- Kč/den
velký pes 100,- Kč/den

PARKOVÁNÍ

0,- Kč/den

DALŠÍ SLUŽBY

Vytápění v chatách a bungalovech je zdarma.

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Rožnova pod Radhoštěm .
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusová zastávka 500 m.
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

Přestože se Retaso nachází na katastru Horní Bečvy, tak vjezd do střediska je již v obci Prostřední Bečva.
Při jízdě od Rožnova pod Radhoštěm projedete obce Dolní a Prostřední Bečvu a pokračujete směrem na obec Horní Bečva, minete odbočku do leva na Pustevny a následující první možnost odbočení doprava je ta správná. Přejedete most přes Bečvu, za ním doprava a jste na místě. Při jízdě od Horní Bečvy musíte za obcí dávat pozor a v táhlé pravotočivé zatáčce odbočit do leva.

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny

Podobné pobyty

MESIT - Horní Bečva
2022

Hotel MESIT - Horní Bečva

Česká republika Beskydy

Hotel se nachází v malebném prostředí Beskyd v blízkosti místní přehrady, 10 km jihovýchodně od Rožnova pod Radhoštěm. Nabízí ideální podmínky pro ...

Bohatá nabídka wellness pobytů • ZDARMA bazén

polopenze

H0078R22

od 1 090 Kč / noc
9,2 Detail