RETASO - Horní Bečva - Česká republika - Beskydy

Rekreační středisko RETASO - Horní Bečva (H2873R21)
+

Česká republika > Beskydy
Strava polopenze
BEZLEPKOVÁ strava
Dovolená PRO VELKOU RODINU
BEZBARIÉROVÉ zařízení
Sleva za včasný nákup do (10): 60 dnů před nástupem
7=6 (bydlíte 7 nocí - platíte 6 nocí)
7=6 SENIOR (bydlíte 7 nocí - platíte 6 nocí)
5=4 SENIOR (bydlíte 5 nocí - platíte 4 noci)
Víkendové pobyty
Sprcha + WC na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem povolen:
Internet:
Restaurace: v areálu
Parkoviště
Stolní tenis
Bowling - kuželky: v areálu
Půjčovna kol: v areálu
Krytý bazén: 10 km
Bazén - koupaliště: 10 km
Přírodní koupání: 700 m
Doporučená doprava autem
Železniční stanice: 10 km
Autobusová zastávka: 500 m
Lyžařský vlek: 5 km
Sportovní vyžití
Vhodné pro rodiny s dětmi
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Horní Bečva

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Horní Bečva je horská obec, ležící v Chráněné krajinné oblasti Moravskoslezské Beskydy, zhruba 13 km od Rožnova pod Radhoštěm. Nejstarší písemná zmínka o této obci pochází z roku 1659 v gruntovní knize Valašského Meziříčí.

Můžete zde navštívit:

Rozhledna Sůkenická - 40 metrů vysoká rozhledna se nachází poblíž hraničního přechodu Bumbálka směrem k vrcholu Čarták. Nabízí neodolatelný výhled na hřebeny moravskoslezských Beskyd. Tato rozhledna měla sloužit původně jako základnová stanice pro mobilní telefony. Rozhledna Sůkenická patří mezi nejmladší rozhledny u nás a nachází se 12 minut od Horní Bečvy.

Stezka Valaška – se nachází na samotném vrcholu Pusteven, a její součástí je také prosklená podlaha, na kterou můžete vstoupit a kochat se výhledem na masivy Beskyd. Oficiálně byla stezka otevřena v roce 2019 a její délka činí 610 metrů.

Štramberská trúba, hrad Štramberk – Ve 13. století byl hrad majetkem duchovního a rytířského řádu templářů. Z gotického hradu se dochovaly části hradeb, a především kruhovitá věž Trúba. Výhled z věže zpestřují barevná skla v oknech. Ve věži je umístěna trvalá expozice – 1. cesta do paměti Štramberské Trúby. Z Horní Bečvy do Štramberku je to 40 minut.

Hodnocení hotelu (16 hodnocení)

RETASO - Horní Bečva (H2873R21)

RNDr. Mgr. Jan Pekárek 08.10.2021

V letovisku RETASO na Horní Bečvě jsme byli víc než spokojeni. Dokonalé ubytování, výborná kuchyně a milý a vstřícný přístup personálu. Strategické místo pro realizaci výletů po Beskydách. Zařízení RETASO nejen že doporučujeme známým, ale chystáme se sem vrátit zase příští rok. Děkujeme tímto a prožití velice příjemných dnů v pohodě a v krásném prostředí.

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R20)

Jaromír Vacek 24.9.2020

Velká spokojenost s pobytem, stravování polopenze, jídla chutné, velké porce, snídaně - velký výběr, navíc jsme měli jednu osobu na bezlepkové dietě a žádné problémy s tím nebyly. Ubytování v bungalovu, čistý, útulný, s uzavíratelnou terasou posuvnými okny, vlastní koupelna s WC, TV, lednička, rych. konvice, vybaveno pěkným nábytkem. Pánové byli ochotní, měli příjemné a slušné vystupování.

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R20)

Vratislav Štětina,Havířov Přemyslova 5 27.8.2020

Vše v naprostém pořádku,spokojenost,určitě tam nejsme naposledy.

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R20)

Věra Trdlicová 20.8.2020

Dobrý den, bohužel Mne trochu zklamalo ubytování, na fotkách pokoje vypadaly jinak než ve skutečnosti. Velký problém bylo pro mne užívání wc a sprchy, tyto prostory jsou hodně stísněné a při používání Wc se má hlava stále potkávala se zkoseným stropem.Nechci jen kritizovat, tak musím velice pochválit pohodlné pěkné postele.Musím chválit a chválit kuchaře, jídlo bylo opravdu výborné. Ještě jedna pochvala patří panu číšnikovi byl velice příjemný a ochotný. Celkové hodnocení pěkná dovolená.

8 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R19)

Miroslav Plachký 16.10.2019

Celková spokojenost,jen infrasauna mimo provoz!

4 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R19)

Michal 25.8.2019

čistota, vstřícnost, dobré jídlo.

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R19)

Vendula 24.8.2019

Strava: Večeře by mohla být vícechodová, uvítala bych i polévku nebo naopak zákusek. A mohla by být i později, v 18 hod je v létě brzy

Ubytování: Odpadkový koš by měl být vynášen každý pracovní den

9 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R19)

Mgr. Petr Gruber 24.8.2019

Ubytování je vynikající, personál vstřícný a velice slušný. Naprostá spokojenost.

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R19)

Martin 08.8.2019

9 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R19)

Tomáš Viatr 27.7.2019

velká spokojenost.

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R19)

GEORGE 29.6.2019

Ubytování super, stravování dobré - i když nebylo ani druhé jídlo k výběru. Nelíbilo se mi označení stolů v jídelně jménem. Např. Novákovi. Mělo tam být třeba Chata č.4. Všude bylo čisto, ale nějaký kluk (asi 15 let) v civilním oblečení roznášel jídlo, čepoval v baru a pochybuji, že měl zdravotní průkaz. Odhaduji, že to byl syn správce objektu.

Vyjádření za RS RETASO:

Domníváme se, že označení stolů příjmením je zejména pro starší osoby jednoznačné. Osvědčilo se nám to, zatím to měnit nebudeme. 
Ten "kluk" je vyučený číšník, který v době pobytu pana Kráčmara pracoval na dohodu o provedení práce. Bylo mu 19 let a měl po zkouškách. Již ve škole musel mít zdravotní průkaz, tak nevím, jak pána napadlo, že by ho neměl. Co se týče oblečení, myslím, že nejsme kategorie na bílé košile a černé kalhoty. Nosí černé kalhoty a černé tričko, takže v tom nevidím problém.


Stanislava Závodná Dis.
Jednatelka společnosti RETASO spol. s r.o.

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R18)

Novotný Anronín 17.9.2018

Zařízení RETASO, není obvyklé hotelové zařízení pro rekreaci. Je zařízené pro hromadné akce např.dětí v přírodě,apod.Zpočátku jsme si připadali jako ve školní jídelně, nebo na dětském táboře, kde nevíte co vás čeká.Ze strany vedoucí " tábora" naprosto žádný zájem
o klienty.Po našem dotazu v CK Atis došlo k tomu, že nedostatky odskákal personál, který udržoval vcelku příznivé vztahy s klienty zařízení.Ve srovnání s obvyklými pobyty s CK Atis, se jedná o naprosto předraženou záležitost. N o v o t n ý

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R17)

Petr Dvořák 25.10.2017

Odpovídáme poněkud se zpožděním ale přece.
S ubytováním v REATASO Horní Bečva jsme byli nadmíru spokojeni. Není si na co stěžovat, personál, jídlo, celkové podmínky nám naprosto vyhovovaly.
Jeden večer v salonku probíhala svatební hostina, takže jsme to měli i s ohňostrojem, což bylo sice v prvním okamžiku poněkud překvapivé, ale i to se nám velice líbilo.
Doporučujeme známým a určitě jsme zde nebyli naposledy.
Petr Dvořák
Dana Veselá
P.S. Nevím jestli jsem správně označil všech pět ptáků :-))

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R17)

08.9.2017

8 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R17)

Libuše Vlachová 16.8.2017

Velká spokojenost - milý personál, ideální pro rodiny s malými dětmi.
Není co vytknout.

10 Hodnocení

RETASO - Horní Bečva (H2873R17)

Karel GÁBA 14.6.2017

Vážená slečno NIKOL. Předně vám, díky za vyzřízení našeho pobytu na RETASU. Jste na své pozici profesionálka. Že jsme byli se vším spokojeni dokazují všichni ptáci v pozoru. Dále pak patří dík paní Závodné a panu Rončkovi na baru za pozornost, kterou nám věnovali. V neposlední řadě děkujeme za čistý a dobře zařízený pokoj a v kuchyni za dobré jídlo. Rovněž dík a obdiv patří té šikovné kuchařince, co umí péct ty úžasné moučníky. Tak proto náš pobyt neměl chybu. Mějte se Nikol moc fajn, ať se vám vše daří a doufám, že příští rok opět přijedeme na RETASO. Zdraví vás K.Gába a J. Polívková.

10 Hodnocení

AKČNÍ NABÍDKA

Ideální místo na turistiku, cykloturistiku, sport, houbaření, pro rodiny s dětmi

URČITĚ OCENÍTE

Proč rekreační středisko Retaso
• ideální místo pro aktivně strávenou dovolenou
• turistika, cykloturistika, sportovní vyžití, houbaření, lyžování
• vhodné i pro pořádání seminářů, kurzů, školení a společenských akcí

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Rekreační středisko Retaso se nachází v horském údolí Rožnovské Bečvy mezi Prostřední Bečvou a Horní Bečvou, naproti hotelu "Zavadilka", 10 km od Rožnova pod Radhoštěm. Je ideálním místem pro turistiku, cykloturistiku, houbaření, lyžování, rodinné výlety. Je vhodné i pro pořádání seminářů, kurzů, školení a společenských akcí. V blízkosti rekreačního střediska jsou tenisové kurty, jízdárna a plavecký vyhřívaný bazén s tobogánem.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

V areálu střediska je jídelna a restaurace (jídla z české i mezinárodní kuchyně, speciality místní a krajové), bowling se dvěma dráhami, půjčovna horských kol, biliár, kulečník, stolní tenis, stolní fotbal, ruské kuželky, pétangue, hřiště na volejbal nebo nohejbal, travnatá plocha sloužící k fotbalu a dalším aktivitám, útulný bar, atd. V celém areálu je Wi-Fi připojení.

KDE BUDETE SPÁT

a) bungalovy: 2 postele, možnost 2 přistýlek (rozkládací gauč), Spr.+WC, lednička s malým mrazáčkem uvnitř, varná konvice, TV, Wi-Fi.
Minimální obsazenost bungalovu jsou 2 dospělé osoby.
Bungalovy jsou umístěné ve zděných budovách, každý bungalov má samostatný vchod. Jeden bungalov je bezbariérový.
b) srubová chata pro 12 osob: v chatě jsou 4 samostatné pokoje s vlastním sociálním zařízením (sprcha + WC), Wi-Fi, přízemí má 2 pokoje (4-lůžkový a 2-lůžkový), v patře jsou 2 podkrovní pokoje (2x 2-lůžkový), v přízemí i na patře je k dispozici lednice, pokoje i společné prostory jsou vytápěny akumulačními kamny. Pokoje v chatě lze prodávat samostatně.
Na ověření:
c) 2 a 3 - lůžkové pokoje v hotelové budově (nově zrekonstruovaná):
Spr. + WC, TV, Wi-Fi. Možnost pronájmu celé budovy, s využitím klubovny a tělocvičny v budově, celková kapacita 50 lůžek (vhodné pro teambuildingy a různá setkání a soustředění).

CELKOVÁ KAPACITA

V areálu je budova hotelového typu, bungalovy, srubové chaty - celkem 170 lůžek včetně přistýlek:
- v budově hotelového typu jsou 2 až 4 - lůžkové pokoje, celková kapacita 50 lůžek
- 8 bungalovů, v každém 2 lůžka a 2 přistýlky, jsou umístěny ve zděných budovách se samostatnými vchody
- 5 srubových chat, v každé je 10 - 12 lůžek ve 2 až 4 - lůžkových pokojích, v každém pokoji je sociální zařízení
- 5 chat turistické kategorie, v každé je 14 lůžek ve 2 a 4 - lůžkových pokojích, v každé chatě je sociální zařízení

FORMA STRAVY

Polopenze. Možnost dokoupení obědů (jednotné - polévka a hlavní chod) za příplatek v CK.
Možnost bezlepkové stravy, požadavek na bezlepkovou stravu nutné předem nahlásit.

POBYT S DĚTMI

Jedno dítě do 4,9 let na lůžku s dospělým nebo na samostatné přistýlce (je-li k dispozici) má pobyt s polopenzí ZDARMA.

SLEVY A VÝHODY

Pro REKREAČNÍ POBYT:
SLEVA 7=6 v termínech 1.1. - 1.4., 5.4. - 30.6. a 1.9. - 15.12.2021
SLEVA 10% za včasný nákup do 60 dnů před nástupem, nelze ji uplatnit ve velikonočním termínu 1.4. - 5.4.2021.
Slevy nelze vzájemně kombinovat.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Biotop Bečva: (700 m)
• přírodní koupaliště s brouzdalištěm a plaveckou částí (max. hloubka 2,5 m),
• čištění zde funguje přírodní cestou, bez použití chemikálií.
Voda z koupaliště se přečerpává do sousedního jezírka, které je osázené vodními rostlinami a stalo se domovem řady vodních živočichů. Vyčištěná voda potom odtéká malým potůčkem zpět do koupaliště. Díky biologické funkci rostlin není nutné do vody přidávat chemické a desinfekční přípravky. Biotop je tak velmi vhodný i pro alergiky.
Rožnovské koupaliště a krytý bazén: (10 km)
• koupaliště - rekreační bazén s atrakcemi (skluzavka, divoká řeka, houpací bazén, masážní trysky, vodní děla, chrlič atd.), velký bazén 50 m, menší bazén 25 m, brouzdaliště se skluzavkou,
• krytý bazén - velký plavecký bazén s masážními tryskami a chrličem, tobogán (44 m), dětský bazén, parní lázně, ochlazovací bazénky, whirlpool.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Tip na výlet:
- stezka korunami stromů "STEZKA VALAŠKA"

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt začíná nástupem od 15:00 hod. a večeří od 18:00 do 19:00 hod. v den příjezdu. Končí snídaní a uvolněním bungalovu, chaty nebo pokoje do 10:00 hod. poslední den pobytu.

REKREAČNÍ POPLATEK

20,- Kč/den

POBYT SE ZVÍŘETEM

110,- Kč/den

PARKOVÁNÍ

0,- Kč/den

DALŠÍ SLUŽBY

biliár • kulečník • pétanque • stolní fotbal • stolní tenis • půjčovna kol • ruské kuželky • bowling • hřiště

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakové nádraží 10 km - Rožnov pod Radhoštěm.
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusová zastávka 500 m.
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

Přesto že se Retaso nachází na katastru Horní Bečvy, tak vjezd do střediska je již v obci Prostřední Bečva.
Ze směru od Rožnova pod Radhoštěm je vjezd po pravé straně vozovky, cca 200 m za restaurací Zavadilka.
Ze směru od Horní Bečvy, sledujte první odbočku po levé straně vozovky, cca 300 m za označením obce Prostřední Bečva.

GPS: 49°26'10.334" N, 18°15'57.117" E

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny

Podobné pobyty

MESIT - Horní Bečva
2021

Hotel MESIT - Horní Bečva

Česká republika Beskydy

Hotel se nachází v malebném prostředí Beskyd v blízkosti místní přehrady, 10 km jihovýchodně od Rožnova pod Radhoštěm. Nabízí ideální podmínky pro ...

Bohatá nabídka wellness pobytů • ZDARMA bazén

polopenze

H0078R21

od 1 050 Kč / noc
9,1 Detail