BEZLEPKOVÁ STRAVA
Sprcha + WC na pokoji
SAT / TV na pokoji
Sleva za včasný nákup do (ZIMA-10): 60 dnů před nástupem na pobyt
LEDNIČKA/MINIBAR
INTERNET: v hotelu Terra
Pobyt se zvířetem nepovolen
Kavárna
Sauna: v areálu
Zájezd
KRYTÝ BAZÉN: v areálu
Lyžařský vlek: 1 km
Bezbariérové zařízení
Železniční stanice: 3 km
Autobusová zastávka: 300 m
Cenově výhodné
Hodnocení 9,0

NEZÁVAZNÁ REZERVACE

PROČ K NÁM ?

Proč Lázně Janské Lázně:
-
jedny z nejstarších lázní v Čechách
- lázeňství spojené s wellnessem
- krásné AQUACENTRUM s bazénem, vířivkami a saunami, parní komorou
- v zimě ráj pro lyžaře - SkiResort Černá Hora - Pec
- v létě ráj pro turisty - lanovka na Černou horu, koloběžky, adrenalinový park, turistika, cykloturistika
- dokoupené procedury nad rámec balíčku je možné na místě platit poukázkami

POLOHA

Janské Lázně jsou jedinými lázněmi na české straně Krkonoš. Rozprostírají se na úpatí Černé hory (1299 m n. m.), na jejíž vrcholek vede přímo z města kabinová lanová dráha. Díky nově vybudovaným lanovkám, vlekům i běžeckým lyžařským tratím se město stalo špičkovým sportovním a rekreačním střediskem a ideálním východiskem do Krkonošského národního parku jak v zimě pro lyžaře, tak v létě pro cyklisty i pěší turisty. Dále je zde nepřeberný výběr méně či více adrenalinových aktivit, jako např. lanový park, sjezd na koloběžkách z Černé hory, lukostřelba, jízda na koni, tandemový paragliding, paintball, terénní čtyřkolky, rafting a další.

Lázeňská léčba využívá kromě přírodních léčivých zdrojů moderní rehabilitační metody s celou řadou dalších léčebných prostředků. Přírodními léčivými zdroji Janských Lázní jsou termální minerální voda a lokální podhorské klima. V současné době se léčí v lázních široké spektrum chorob. Jsou to onemocnění svalová, nervová, respirační, metabolická a ortopedická. To znamená, že sem přijíždějí pacienti s bolestmi zad, záněty a jinými chorobami nervů, pacienti po zánětech mozku a mozkových blan, po poliomyelitidě (dětské obrně), po cévních příhodách mozkových, po implantaci kloubních náhrad, po úrazech a operacích obratlových plotének, s netuberkulózními onemocněními dýchacích cest.

VYBAVENÍ

Centrum lázní tvoří tři hlavní domy - Lázeňský Dům, Janský Dvůr a lázeňský hotel Terra, které jsou navzájem propojeny spojovacími chodbami, v okolí jsou pak další lázeňské domy.

LÁZEŇSKÝ DŮM:
zde je Balneocentrum: masáže, vodoléčebné procedury (vanové koupele, plavání, cvičení v bazénu), rašelinové zábaly, parafín, plynové injekce, kinezioteping aj.

Lázeňský hotel TERRA***+, leží v lázeňském centru, 68 lůžek, budova je propojena spojovací chodbou s Lázeňským Domem a Aquacentrem. Hotel Terra je vybaven výtahem a Wi-Fi internetem.

Lázeňský dům EVROPA, vzdálenost cca 5 min od lázeňského centra po hlavní komunikaci, 55 lůžek (převážně jednolůžkové pokoje se Spr.+WC, SAT/TV, lednička a příruční trezor). V jednotlivých poschodích jsou čajové kuchyňky, k dispozici výtah.

Lázeňský dům RÉVA, mimo lázeňské centrum, vzdálenost cca 5 min, 77 lůžek, pokoje se Spr.+WC, SAT/TV, lednička, příruční trezor. Na poschodích jsou čajové kuchyňky, k dispozici výtah a Wi-Fi internet.

Lázeňský dům BELLEVUE, vzdálenost cca 5 min od lázeňského centra po hlavní komunikaci, 21 lůžek, pokoje se společným sociálním zařízením na patře, SAT/TV, lednička, příruční trezor. V objektu je restaurace a kavárna s celodenním provozem (v provozu od 1.7.2015)

Mapka Janských Lázní ke stažení ZDE.

UBYTOVÁNÍ

a) 1 - lůžkové pokoje (v depandanci Bellevue) a 2 - lůžkové pokoje (v depandanci Réva), Spr.+WC, SAT/TV, lednice.
Příp. je možné realizovat v jiných depandancích (dle dostupnosti volné kapacity). Při ubytování v depandanci Réva bude od 1.4.2016 docházet k souběhu s léčebnými pobyty dětí. Všechny pokoje mají samostatná lůžka (nejsou k dispozici manželské lůžka).

b) hotel TERRA (pouze pro pobyty do 14.3.16) 2 - lůžkové pokoje ECONOMY s možností dětské přistýlky (rozkládací křeslo - vhodné pro děti ve věku do 12 let), Spr.+WC, SAT/TV, lednice. Všechny pokoje mají samostatná lůžka (nejsou k dispozici manželské lůžka).

c) hotel TERRA (pouze pro pobyty od 24.4., resp. od dokončení rekonstrukce): 2 - lůžkové pokoje SUPERIOR A s možností dětské přistýlky, Spr.+WC, SAT/TV, minibar, župan (oddělená lůžka). Neobsazené lůžko se netoleruje.

d) hotel TERRA (pouze pro pobyty od 24.4., resp. od dokončení rekonstrukce): 2 - lůžkové pokoje SUPERIOR B (manželská postel 140 x 190 m), Spr.+WC, SAT/TV, minibar, župan.

Některé pokoje jsou bezbariérové. Toto zařízení je BEZBARIÉROVÉ. Rozsah bezbariérovosti najdete v dotazníku, který nám vyplnil hotel ZDE. Sami posuďte, zda je pro Vás bezbariérovost tohoto zařízení dostatečná. Bezbariérové pokoje je nutné předem v CK ATIS vyžádat (a ověřit jejich dostupnost), jejich lůžková skladba může být odlišná od typů pokojů, které CK Atis standardně nabízí.

STRAVA

dle typu pobytu.

Bližší informace o bezlepkové stravě najdete ZDE (požadavek na bezlepkovou stravu je nutné uvést do objednávky). Bezlepková strava s příplatkem.

DÍTĚ

TÝDEN S POLOPENZÍ A PROCEDURAMI V JÁNSKÝCH LÁZNÍCH: jedno dítě do 5 let bez nároku na lůžko s polopenzí ZDARMA
Ostatní BALÍČKY: Děti do 3 let bez nároku na lůžko a stravu ZDARMA

UPOZORNĚNÍ

Hotel TERRA bude po rekonstrukci otevřen od 16.10.16

LETNÍ AKTIVITY - KOUPÁNÍ

AQUACENTRUM v areálu lázní - rehabilitační bazén s vodní plochou 230 m2 (hloubka od 1,2 do 1,5 metrů). Je napouštěn léčivými vodními prameny vyvěrajícími v areálu lázní jako Janův a Černý pramen. Dále k dispozici vodní clony, protiproud, masážní a perličková lůžka a vnitřní i venkovní vířivky, z nichž jedna má teplotu 32°C, sauna, parní box a ochlazovací bazének, ozonoterapie, masáže (např. Havajská masáž Lomi Lomi a masáž lávovými kameny).

DALŠÍ MOŽNOSTI - LÉTO

PLÁNOVANÉ AKCE ROK 2016

28. května (sobota, 12:00 - 14:00 h.)
KONCERT symfonického orchestru
La BAMBA STRING
- ze švédského města Ängelholmu, na venkovním podiu na kolonádě. Orchestr má široký repertoár, který zahrnuje filmovou i klasickou hudbu.

29. května (neděle, 19:00 h.)
KONCERT FRANTIŠKA NEDVĚDA, sál Kolonády, vstupenky zakoupíte v recepci Janského Dvora

30. července (sobota, 19:00 h.)
PhDr. IVO ŠMOLDAS A „ANTIKVARTET“ DUŠANA VANČURY - společné vystoupení hudebního tělesa a inteligentní humor pana Šmoldase zaručuje neobyčejný zážitek. Kontrabasista a textař Dušan Vančura, je dlouholetý člen skupiny Spirituál Kvintet. V sále Kolonády, vstupné 200,-Kč, vstupenky zakoupíte na recepci lázní.

29. září (středa státní svátek, 10:00 - 18:00 h.)
KULINÁŘSKÝ DEN V JANSKÝCH LÁZNÍCH,
Celodenní akce plná lákavých dobrot. Ve stáncích na kolonádě můžete ochutnat z kuchařského umění místních restaurací, najdete stánky s regionálními potravinami a výrobky od místních farmářů. Hvězdou celého dne bude: Andrea Andrei italský zpěvák, producent a především odborník na italské regionální speciality v rámci vystoupení zazpívá, ale také uvaří některou ze specialit. Návštěvníci uvidí jedinečnou zábavnou gastronomickou show. Jedná se o zážitkovou gastronomii v rámci výjezdního pořadu, kde šéfkuchaři jsou diváci. Pod vedením Andrea společně uvaří jedinečnou italskou specialitu, dle receptů z různých regionů Itálie, které reprezentující nejnovější trendy v kulinářství, a to moderní pojetí tradiční italské kuchyně. Doplňkem bude i stánek s prodejem pravých italských potravin. Na venkovním podiu vystoupí se zpěvem nejen Andrea Andrei, ale i známý JH Big Band z Hradce Králové, pod vedením dirigenta Jiřího Hasala.

POZNÁMKA

Pobyt začíná nástupem od 13.00 hod a večeří v 17.00 v den příjezdu. Pobyty končí snídaní a uvolněním pokoje do 10.00 hod v den odjezdu. Další časy stravování Vám budou sděleny při nástupu na pobytu.

PŘÍJEZD VLAKEM

Nejbližší vlakové nádraží je ve Svobodě nad Úpou (3 km), odtud autobusem do Janských Lázní.
Aktuální vlakové spojení vyhledáte na www.idos.cz

Po příjezdu se klienti hlásí v Janském Dvoře na recepci.

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Přímé autobusové spoje z Prahy, Pardubic, Hradce Králové a Trutnova. Zastávka "Janské Lázně - Kolonáda" od 300 m.
Aktuální autobusové spojení vyhledáte na www.idos.cz

Po příjezdu se klienti hlásí v Janském Dvoře na recepci.

PŘÍJEZD AUTEM

Od Prahy po silnici R10 Mladá Boleslav, č. 16 Jičín, Horka u Staré Paky, Hostinné, Svoboda nad Úpou, Janské Lázně, značeno poutači. Po příjezdu se klienti hlásí v Janském Dvoře na recepci.

Mapka Janských Lázní ke stažení ZDE.

REKREAČNÍ POPLATEK

TÝDEN S POLOPENZÍ A PROCEDURAMI V JÁNSKÝCH LÁZNÍCH : 20 Kč /den:
Ostatní BAZÉN: v ceně

POBYT SE ZVÍŘETEM

nepovolen

PARKOVÁNÍ

TÝDEN S POLOPENZÍ A PROCEDURAMI V JÁNSKÝCH LÁZNÍCH: 15 Kč /den:
Ostatní balíčky: v ceně

DALŠÍ SLUŽBY

Informace o přijímání platebních karet ( bez záruky):
Hotel přijímá tyto platební karty: Visa, Eurocard, Mastercard.

Doobjednání procedur pro dětského klienta (lze pouze na základě předchozí domluvy a to z důvodu, aby byla volná kapacita v rehabilitacích (při objednávce již sdělit, které procedury by klienti pro dítě požadovali).


PROGRAMOVÝ POBYT č.1

TÝDEN S POLOPENZÍ A PROCEDURAMI V JÁNSKÝCH LÁZNÍCH od 2990 Kč (7 dnů / 6 nocí, pobyt NE - SO)
- 6x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji (kat. a),
- 6x polopenze - snídaně jednotná, večeře výběr ze dvou jídel nebo jednotné (v neděli a čtvrtek studený talíř, v pondělí jednotné menu. Na stravu se dochází do lázeňské jídelny CENTRUM (cca 200 - 300 m, od Révy 5 min chůzí)
- volný vstup do aquacentra (2 hod denně),
- 1x uhličitá koupel suchá,
- 1x skupinové cvičení,
- 1x Nordic Walking s instruktorem + zapůjčení holí na celou dobu pobytu
BONUS 20 % sleva na další procedury z výběru volně prodejných procedur.

1 dítě do 5 let bez nároku na lůžko s polopenzí ZDARMA.
Dětská cena neobsahuje procedury (pouze vstup do aquacentra)

PROGRAMOVÝ POBYT č.2

POBYT NEJEN PRO RODINU S DĚTMI (4 dny / 3 noci, nástup PO - ČT)
- 3x ubytování v kat. b), resp. c) a d),
- 3x polopenze v hotelové jídelně Terra (snídaně formou bufetu, večeře možnost výběru ze 3 menu)
- 1x klasická masáž částečná,
- 1x perličková koupel,
- 1x parafín na ruce,
- volný vstup do aquacentra (2 hod denně),
- parkovné,
- připojení Wi-Fi,
- lázeňský a místní poplatek
BONUSY:10% sleva na volně prodejné procedury

Dítě do 2,99 let bez nároku na lůžko a stravu ZDARMA.
Dětská cena neobsahuje procedury (pouze vstup do aquacentra)

V termínech do 14.3.2016 budou pobyty realizovány v kat. b), v termínech od 24.4. (resp. dle termínu dokončení rekonstrukce) budou pobyty realizovány v kategoriích c) a d).

V případě dotazů se obraťte na dispečink: +420 554 787 111          


NEZÁVAZNÁ REZERVACE

Nevyhovuje-li nabídka - vyžádejte další na dispecink@atis.cz

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Janské Lázně

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Jánské Lázně jsou světoznámým lázeňským městem a současně druhým nejlépe hodnoceným lyžařským střediskem v České republice. Jsou jedinými lázněmi na české straně Krkonoš. V blízkém Polsku-Dolním Slezsku je pro srovnání 12 lázeňských míst. Klidné městečko s nevšední historií se rozkládá na úpatí Černé hory (1299 m. n. m.), na jejíž vrcholek vede přímo z města kabinová lanová dráha. Díky nově vybudovaným lanovkám, vlekům i běžeckým lyžařským tratím se město stalo špičkovým sportovním a rekreačním střediskem a ideálním východiskem do nejvyšších českých hor Krkonoš jak v zimě pro lyžaře, tak v létě pro cyklisty i pěší turisty.

http://www.janske-lazne.cz/


UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Krkonoše jsou hory s řadou českých nej-: nejvyšší, nejnavštěvovanější, a také jedno z nejstudenějších míst České republiky. Roku 1963 tu byl založen nejstarší tuzemský národní park. Kouzelné hory, kterým vládne bájný Krakonoš, nabízejí návštěvníkům vyhlášená zimní střediska s kvalitními lyžařskými areály, udržované běžecké tratě a samozřejmě ideální sněhové podmínky.
V létě, kdy se zasněžené horské svahy promění v rozkvetlé louky, tu najdou své eldorádo vyznavači vysokohorské turistiky, na které čeká 800 km značených turistických tras a cyklostezek. Komu se snad nechce šlapat do kopce, ten může využít cyklobusy, pravidelné autobusové linky s přepravou kol, které na trase dlouhé více než 100 km projíždí hory tam a zpátky. Na hřebeny Krkonoš vás i s koly vyveze také několik lanovek. A pokud vás nelákají kopce, vydejte se do Podkrkonoší, do pahorkatiny zvané také Podzvičinsko – to proto, že právě vrchol Zvičina (671 m) je dominantou krkonošského podhůří. Místo ledovcových kotlů, skalnatých hřebenů a strmých údolí tu objevíte spousty jiných lákadel, třeba slatinné lázně, slavnou zoologickou zahradu se Safari ve Dvoře Králové, velkolepý zámecký komplex v Kuksu s galerií Braunových soch nebo přehradu u Bílé Třemešné s architektonicky velmi působivou hrází ze začátku 20. století. (Zdroj: Czechtourism -- kudyznudy.cz)

Nahrávám data...