Sleva Atis +
LEDNIČKA/MINIBAR
Pobyt se zvířetem povolen: 50 Kč/den
Restaurace: 20 m
Aquapark: 15 km
Přírodní koupání: 800 m
Lyžařský vlek: 29 km
Nekuřácký objekt
Železniční stanice: 15 km
Autobusová zastávka: 50 m
Doporučená doprava autem
Kuchyňka s vybavením
Vytápění ušlěchtilými palivy
Zahrada
Prodejna potravin: 200 m
Vhodné pro rodiny s dětmi
Tip ATISu - doporučení
Cenově výhodné
Víkendové pobyty
Rybolov
Hodnocení

NEZÁVAZNÁ REZERVACE

PROČ K NÁM ?

Proč chalupa Harta:
• možnost pobytů po celý rok
• ráj pro cyklisty a pro turisty
• Slezská Harta je považována za jednu z nejkrásnějších a nejčistších přehrad
• vyhlídkové plavby po přehradě

POLOHA

Chalupa je umístěna na okraji obce, cca 800 m od přehradní nádrže Slezská Harta. Možnost celoročního rybolovu. Ideální prostředí pro pobyt s dětmi. Dobrá dosažitelnost do Bruntálu (15 km) - Wellness centrum, půjčovna motokár s krytou halou, sauna, kluziště, kino, divadlo, diskotéky aj.

VYBAVENÍ

Velká obytná kuchyň s TV (lednička, el. sporák + trouba, varná konvice, mikrovlnná trouba), rádio, koupelna + WC, 200 l bojler, plynové ústřední topení, balkón. Zahradní nábytek, oplocená zahrada - možnost parkování.

UBYTOVÁNÍ

Max. 9 osob: v přízemí velká ložnice (1/4) a malý průchozí pokoj s 1 lůžkem (gauč), další obytná místnost je v podkroví (1/4).

CELKOVÁ KAPACITA

9 osob

STRAVA

Bez stravy. Možnost vaření ve vybavené kuchyni nebo zajištění stravy v přilehlé restauraci (20 m). Obchod 200 m.

DÍTĚ

Jedno dítě do 5 let nad uvedený max. počet osob na lůžku s dospělým má pobyt ZDARMA.

DÁLE PRO VÁS (léto)

ZDARMA: parkování, SLEVA 10% na zakoupení OLOMOUCKÉ KARTY v CK (po slevě 216,- Kč/dospělý a 108,- Kč/dítě).
Bližší informace k Olomoucké kartě se dozvíte ZDE.

UPOZORNĚNÍ

Na místě se platí KAUCE NA POBYT 1000,- Kč/objekt, která bude v případě předání objektu bez závad vrácena v plné výši.
Cena ubytování zahrnuje lůžkoviny (včetně povlečení), 1x WC papír, garantované denní topení u pobytů v termínech cca od 14.12.2014 do 26.4.2015 a cca od 18.10.2015 do 13.12.2015. U pobytů v termínech cca od 26.4. do 18.10.2015 se topí pouze v případě potřeby.
KONEČNÝ ÚKLID A ÚKLIDOVÉ PROSTŘEDKY NEJSOU V CENĚ POBYTU. Klienti po sobě na konci pobytu uklidí a předají chalupu uklizenou!!
Nezapomeňte si s sebou vzít přezůvky!
ZÁKAZ KOUŘENÍ V CELÉM OBJEKTU, S VÝJIMKOU VSTUPNÍ VERANDY!
Doporučujeme individuální připojištění proti krádeži a odpovědnosti za škody, způsobené na zdraví a majetku třetí osobě v ČR.

LETNÍ AKTIVITY - KOUPÁNÍ

Přehrada Slezská Harta (800 m) - koupání, vodní sporty, rybolov. Wellness centrum Bruntál (15 km) - 100 m dlouhý tobogán, plavecký bazén (25 m, 6 drah), rekreační bazén s vodními atrakcemi, divoká řeka, vířivky, parní sauna atd.

DALŠÍ MOŽNOSTI - LÉTO

SLEZSKÁ HARTA NABÍZÍ:
- vyhlídkové plavby výletní lodí SANTA MARIA (odjezdové místo z přístaviště v Leskovci) - více informací ZDE
- půjčovna šlapadel v Leskovci (vč. šlapadel se skluzavkou) - více informací ZDE
- jachtařská škola - více informací ZDE
- pronájem kajutových plachetnic - více informací ZDE
- pronájem víceúčelového sportovního areálu v Leskovci - více informací
ZDE .
Víceúčelový sportovní areál s umělým povrchem pro míčové hry (tenis - včetně tréninkové stěny, volejbal, basketbal, nohejbal). Areál se nachází pod místním fotbalovým hřištěm (směr z hlavní křižovatky dolů k místnímu kostelu). Cena pronájmu celého areálu je 100,- Kč/hodinu. Bližší informace a rezervace na telefonu 603 853 814 (paní Kocourková a Staňková).


Přehrada SLEZSKÁ HARTA:
• je svou rozlohou devátá největší v České republice
• je považována za jednu z nejkrásnějších a nejčistších přehrad
• volný čas zde můžete strávit koupáním, vodními sporty, rybolovem, procházkami kolem břehů přehrady, projížďkou na kole po zdejších cyklostezkách nebo výletem na lodi
• je rájem kolařů a turistů. Celá trasa kolem vodní nádrže má délku 75 kilometrů. Cyklisté při ní zdolají převýšení až 1400 metrů. Okruh vede krajinou vyhaslých sopek i místy, kde kdysi probíhala těžba nerostných surovin.
• naučná stezka kolem přehrady. Pokud se na cyklistický nebo pěší výlet vydáte z obce Leskovec nad Moravicí, můžete se o historii zdejší obce a okolní krajiny dozvědět zajímavé informace. Trasa začíná u zdejšího kostela Svatého Vavřince, pokračuje kolem hřbitova nahoru do mírného kopce a po cestě budete míjet jednotlivá zastavení s naučnými panely a fotografiemi k historii zdejší oblasti. Na celé trase naučné stezky vás bude symbolicky provázet osoba Rudolfa Seligera. Jedná se o významného stavitele a rodáka z obce Leskovec nad Moravicí. Na pamětní desce, kterou v obci najdete, se uvádí, že tento inženýr, doktor technických věd a dvorní rada, který byl také rektorem na technické univerzitě ve Vídni, „železobeton dovedl k dokonalosti."
• vyhlídkové plavby po přčehradě. Od začátku května jsou na Slezské Hartě spuštěny vyhlídkové plavby. V letních měsících vyjíždí loď Santa Maria z přístavu v Leskovci nad Moravicí každý den. Hodinová plavba začíná každou celou hodinu. Lístky na vyhlídkovou plavbu lze zakoupit v Leskovci v Infocentru minimálně 15 minut před vyplutím.

RYBOLOV:
revír č. 471200 HARTA 1A (800 ha - Moravice), správce revíru VÚS ČRS Ostrava.
Informace o povolenkách: výbor ÚS pro S. Moravu a Slezsko, tel.: 596 620 583.
Úřední hodiny: po - pá 7.00 - 15.00 hod.
Výdej "hostovských povolenek" je možný v Rybářském domě ČRS v Roudně. Dům se nachází mezi kostelem a hospodou, má č.p. 53. Povolenky vydává pan Kobzík od 8.00 do 20.00 hod (pondělí - neděle, tel. 554 776 059). Orientační ceny rybářských povolenek: 1-denní 160,- Kč, 2-denní 250,- Kč, 7-denní 350,- Kč, 14-denní 450,- Kč.
Možnost nákupu základních rybářských potřeb - Rybářské potřeby, Nádražní 3 (objekt OD MÁJ), Bruntál - klienti ATIS 5% SLEVA!

POZNÁMKA

Pobyt začíná nástupem od 15:00 do 17:00 hod. v den příjezdu, končí uvolněním objektu do 10:00 hod. poslední den pobytu.

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Bruntálu (trať č. 310 Olomouc - Krnov) - 15 km. Vzdálenost z Prahy: cca 335 km, z Ostravy: cca 71 km, z Brna: cca 132 km.

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Z Bruntálu pokračovat autobusem do Leskovce nad Moravicí (50 m). Objekt po pravé straně vedle restaurace "U Marka", označen cedulí.

PŘÍJEZD AUTEM

Autem příjezd po silnici č. 452 nebo 459 do Leskovce nad Moravicí, objekt u cesty vedle restaurace "U Marka" - naproti Obecnímu úřadu.

REKREAČNÍ POPLATEK

14,- Kč/dospělý/den
4,- Kč/dítě/den

POBYT SE ZVÍŘETEM

50,- Kč/den

PARKOVÁNÍ

Na pozemku (za plotem) 0,- Kč/den (2 auta).


V případě dotazů se obraťte na dispečink: +420 554 787 111          


NEZÁVAZNÁ REZERVACE

Nevyhovuje-li nabídka - vyžádejte další na dispecink@atis.cz

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Leskovec nad Moravicí

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Tipy na výlet:

Přehrada Slezská Harta - Leskovec nad Moravicí
Sypaná hráz budovaná v letech 1987-1997 na řece Moravici slouží kromě zásobování Ostravska vodou také k jako ochrana proti povodním, sportovní rybolov, chov ryb a k rekreaci. Její hráz je vysoká 64,8 m a délka v koruně je 540 m.

Zámek Bruntál
Zámek Bruntál s renesančním arkádovým nádvořím a hodinovou věží je nejvýznamnější památkou celého regionu. Na sklonku 18. st. barokně přestavěn. Prohlédnout si můžete vzácné interiéry s původní výzdobou a zařízením. Zámek obklopuje rozsáhlý park s objektem Salla tereny, zbytky městských hradeb s baštami a jezírkem. Na zámku jsou k shlédnutí také rozsáhlé přírodovědné exp. zdejšího muzea. Reprezent. sály a zámecké nádvoří jsou využívány ke konání koncertů, divad. představení a dalších kult. akcí.

Bruntál - historický vodovod
Pod Uhlířským vrchem bylo postaveno asi 10 pramenišť – dodnes jsou 4 dochované. Voda byla dřevěným vodovodem sváděna do jímací štoly, která byla součástí vodovodního systému města Bruntál. V blízkosti stojí několik revizních šachet a tři studny. Zachycená voda byla čerpána do vodojemu pod Uhlířským vrchem a rozváděna vodovodním řádem po městě.

Zámek Hradec nad Moravicí
Původní raně středověký hrad byl několikrát přestavován, dnešní podobu získal na konci 19. století, kdy byl upraven ve stylu romantické tudorské gotiky a doplněn mimo jiné o Bílou věž, Červený zámek a dekorativní hradební zdi. V zámku je kromě přepychového zařízení a sochařské galerie umístěn Památník L. van Beethovena a F. Liszta, kteří zámek navštěvovali v době, kdy byl významným kulturním centrem.
Stylově zařízené šlechtické interiéry, zámecká knihovna, kabinet kuriozit, obrazárna.

Slezské zemské muzeum – Opava
Slezské zemské muzeum vzniklo v roce 1814 a je nejstarším muzeem v České republice. Evropské umění 14. - 18. st. - soubor středověkého a raně novověkého umění, včetně uměleckého řemesla zejména slezské, německé a rakouské provenience. Vývoj přírody ve Slezsku a na severní Moravě - přírodovědecká expozice je zaměřena ne jen na region, ale přináší i řadu exotických exponátů a další unikáty ze světa rostlin i živočichů. Slezsko v lidovém umění - národopisná expozice seznamující s původním způsobem života lidu na slezském venkově.

Vikštejn - zřicenina hradu – Vítkov
Rozsáhlá zřícenina hradu z 1. poloviny 13. století postavená na strmém břehu řeky Moravice na obranu Opavského knížectví. Po dobytí Matyášem Korvínem v roce 1474, stejně jako po vyhození do povětří císařskými vojsky roku 1648 byl znovu opraven. Jeho konec nastal až během 18. století, od roku 1775 byl v podstatě pustý.

Budišov nad Budišovkou - kamenný most
Most s barokní sochou Jana Nepomuckého, má dva oblouky s plně vyzděným zábradlím.

Vildštejn - zřicenina hradu - Budišov nad Budišovkou
Středověký hrad Vildštejn střežící své okolí ze skalnatého ostrohu býval ve své době (což bylo asi od konce 13. století do století 15.) docela rozsáhlý. Do současné doby se však dochovaly jen staletími a erozí obroušené valy s posledními zbytky zdiva na místě hradeb a nepatrné pozůstatky snad věže a paláce.


UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Jeseníky, hory pěkné, ze všech stran jsou masivní,
dovolená mezi lesy, je tam vždycky aktivní.


Dovolená Jeseníky - nejvyšší moravské pohoří s typickými hlubokými údolími, táhlými zaoblenými hřbety a rozlohou 740 km2. Tvoří ji 4 přírodní rezervace Praděd, Šerák – Keprník, Rejvíz, rašeliniště Skřítek, 18 přírodních rezervací a 6 přírodních památek. CHKO Jeseníky jsou z 80 % pokryty lesy. Rašeliniště a horské louky s charakteristickou „alpskou“ květenou patří k botanicky nejbohatším lokalitám v zemi (Velká kotlina čítá více než 450 druhů rostlin). Při dovolené v Jeseníkách narazíte na kamenná pole, mechová jezírka, průzračné bystřiny i zurčivé vodopády. Symbolem Jeseníků je Praděd, pátá nejvyšší hora v ČR a místo s nejdrsnějším podnebím u nás, kde průměrná roční teplota nepřesahuje 1 °C. Dovolená na horách, to charakterizuje malebnou krajinu Jeseníky.PIVOVAR HASIČ v Bruntále
UHASTE ŽÍZEŇ S CHUTÍ V JESENÍKÁCH

Zákazníci Atis ubytovaní v oblasti Jeseníků získávají s pobytem Voucher na 15% slevu v Pivovaru Hasič a ZDARMA prohlídku provozu pivovaru Hasič s výkladem o technologii výroby místního piva a s ochutnávkou piva.

**Zdarma za předpokladu prokazatelné konzumace v pivovarské restauraci nebo v případě nákupu dárků,
vč. upomínkových předmětů (min.150,- Kč/osoba).

Prohlédněte si úžasný dokument České televize DIVOKÉ JESENÍKY.

Zde najdete

Typy na výlety s pejskem.

Nahrávám data...