Cestovní kancelář ATIS a.s.

DOVOLENÁ V NĚMECKU: UŽIJTE SI AKTIVNÍ ODPOČINEK V LÁZNÍCH


V Německu naleznete mnoho lázní, které nabízejí mnoho způsobů, jak zrelaxovat a odpočinout si. Jedny z nejznámějších lázní Baden-Baden se nachází v Bádensku-Württembersku. Vydejte se do míst, kde se dříve procházeli císařové a aristokrati!

Požitek mezi termály a divadlem: 2000 let lázeňské tradice, elegantní architektura Belle Époque a vysoce rozvinutá gastronomie se spojují v Baden-Badenu a vytvářejí neodolatelný pocit ze života. Z dvanácti pramenů tryská horká termální voda, která daruje novou energii. Poloha mezi lesy umožňuje aktivní odpočinek i v přírodě.

Celkem 55 tisíc obyvatel má lázeňské a kulturní město Baden-Baden, které leží na západě Bádenska-Württemberska na úpatí Černého lesa a je zastávkou ICE vlaků v údolí Rýna. Kromě lázní Caracalla Therme, Friedrichsbad a historické budovy Trinkhalle jsou důležitými památkami a místy setkání Festspielhaus, Kurhaus a Casino.


Přírodní poklad v Baden-Badenu

Celkem 800 tisíc litru léčivé vody vytéká v Baden-Badenu denně z hloubky až 2 tisíce metrů na povrch – výborný a nevyčerpatelný přírodní poklad. Jak hodně zdraví prospěšná je teplá voda bohatá na minerály, to poznali již Římané. Dnes tvoří prameny ve velkolepých, v roce 1877 ve stylu antického chrámu Badetempel postavených, lázních Friedrichsbad a v moderních lázních Caracalla Therme základ pro obnovu a relaxaci v léčivé vodě.


Relaxace v neporušené přírodě

Mezi saunou a masáží mýdlovým kartáčem je ideální koupel na čerstvém vzduchu. Baden-Baden vlastní rozkvetlé zahrady a leží mezi vonícími lesy. I z hlediska kultury se toho v „nejmenším velkoměstě na světě“ děje mnoho: koncerty v lázeňském parku, více než půl tuctu muzeí, vlastní filharmonický orchestr a také divadlo se starají o rozmanitost. Divadelní dům Festspielhaus je dokonce druhým největším koncertním sálem v Evropě.

Požitek spojený i s výbornou gastronomií

Výrazný lesní vzduch a horká termální voda vám dodají chuť k jídlu. Je dobré vědět, že místní šéf kuchaři proměňují produkty Černého lesa v lahodná jídla. Regionální kulinářské umění si můžete vychutnat ve vinárnách, na slunných terasách a v gurmánských restauracích. Není náhodou, že je bádenská kuchyně považována za jednu z nejlepších v Německu. Michelinské restaurace a přívětivé lokály zvou také na kulinářské objevování mezinárodní kuchyně.


Další informace naleznete na https://www.germany.travel/en/campaign/german-spa-tradition/home.html


Výhledy z trasy Panorama Weg vedoucí z Baden-Badenu (c) Baden-Baden Kur & Tourismus GmbHBaden-Baden_Paar, odpočinek po wellness (c) Günter Standl_DZTBaden-Baden, tradiční termální lázně Friedrichsbad (c) Baden-Baden Kur & Tourismus GmbH Baden-Baden, budova Trinkhalle (c) Francesco Carovillano_DZT Baden-Baden, alej Lichtentaler Allee (c) Christoph Düpper_TMBWBaden-Baden je krásné lázeňské i kulturní město (c) Baden-Baden Kur & Tourismus GmbHBaden-Baden, městské panorama s kostelem Stiftskirche (c) Francesco Carovillano_DZTNěmecko - Příjemná dovolená